РАЗХОД ВЪЗДУХ/ГАЗ, СПОРЕД ТЕМПЕРАТУРА,КАЛИБЪР, МОЩНОСТ

A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Бреча е много тежък, масивен от желязо, а ударника е малко над 100 грама. Струва ми се, че рецептата ще е лек 50гр. ударник и мн. лек бреч. Най вероятно тежкият бреч не може да предаде достатъчно енергия на клапана, когато го бие лекия ударник. За да се задвижи тежкия бреч иска много силен удар, а при такъв удар и и голяма маса, клапана няма как да затвори бързо. Май това ще се окаже проблема които я тормози тази пушка. Като направя лек бреч ще сваля редуктора на 125 бара и ще сложа по-слаба пружина на БК. А сега тежките ударник и бреч работят добре с по-коравата пружина на БК, но само на 140 бара както и писах по-рано.

Като гледам в талонтунс има ударници по 95грама за кондорите, но бреча винаги е полиамиден. Подведох по един колега да го направя и него железен :wall:
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Признавам си че на термина "бреч" попадам за първи път. Може ли превод на Български? :)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Колега това не е ли просто лост за затеждане и не е ли неподвижен (отделен от ударника) по време на истрел, предварително споменавам, че не съм запознат много с устройството ??? И се извинявам за въпроса ако е глупав :-[
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Освен лост за зареждане, този breech, служи и като трансфер порт на въздуха от клапана през шапката до цевта, като уплътнението със шапката става с О-пръстен. Също така предава и удара от ударника върху шапката на клапана.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОС

Днес на Заслона на Бонсови най-накрая се наканих да засека колко въздух лапа Баба Яга.
Със сигурност може още, но и така съм доволен.
 

Attachments

  • Razhod 23-06-2012.bmp
    660.4 KB · Прегледи: 288

dberov

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД ВЪЗДУХ/ГАЗ, СПОРЕД ТЕМПЕРАТУРА,КАЛИБЪР, МОЩНО

БАМ-51

20130308005302.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД ВЪЗДУХ/ГАЗ, СПОРЕД ТЕМПЕРАТУРА,КАЛИБЪР, МОЩНО

Мисля че е крайно време да погледнем и към една друга възможност за оценяване КПД-то на ПЦП или казано по-друг начин разхода. В последните версии на ChairGun Pro се е появила една екстра която дава точно такава информация. Мое лично мнение, е че този инструмент е по точен от руския си аркадаш.
 

Attachments

  • 2013-11-27_202713.jpg
    2013-11-27_202713.jpg
    50.8 KB · Прегледи: 123

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Re: РАЗХОД ВЪЗДУХ/ГАЗ, СПОРЕД ТЕМПЕРАТУРА,КАЛИБЪР, МОЩНО

А колко ли е максимума като %? Като гледам моята Ева е горе долу по същия начин от 200 до 100 към 100 изстрела с 125-130 кугика.
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД ВЪЗДУХ/ГАЗ, СПОРЕД ТЕМПЕРАТУРА,КАЛИБЪР, МОЩНО

100 ;)
остави процентите. те ще са само база за сравнение.
Въпроса е че руската програма май е нещо нереална. Ще дам пример.
Ако вземем една пушка с редуктор, настроен примерно на 100 бара и стреля с 15дж от 200 до 100 при резервоар 200куб.см и 200 изстрела /взел съм разбира се всички числа кръгли и кратни за да се добие представа/ руската програма ще каже че разхода е 6,21.
Очевидно е че имаме разход от половин бар на изстрел и това е така докато не слезе под редукторното налягане тъй като ударно-клапанната група работи по абсолютно еднакъв начин докато налягането не се промени.
Ако обаче въведем налягане от 150 до 100бара при същите други условия /параметри/ но наполовина изстрели, програмата ще изчисли, че разхода е 6,45.
При ChairGun Pro това не се наблюдава.
Не е съществено според мен, но не е и реално.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    23.1 KB · Прегледи: 91
  • 2.jpg
    2.jpg
    23.4 KB · Прегледи: 77

MALIN

Потребител
Много моля компетентните колеги да отговорят на следния въпрос
Възможно ли е , нормално ли е и така ли е , с увеличаване на външната температура
(То че скоростите на изтрелите се увеличават е ясно) , да се увеличава и разхода на въздух за еденица изтрел?????
Предварително благодаря за отговорите
Дори и при пушки с регулатор?????
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Какво става с въздуха в затворен обем, като му вдигаш температурата?
Какво става с метала?
Прости въпроси, на които знаеш отговорите.
Ами те затова....
 

MALIN

Потребител
Да разширяват се ясно
Но не отговори колега пеко конкретмо на въпроса увеличава ли се и разхода на въздух за <span class="corrected">единица</span> <span class="corrected">изстрел</span> с увеличаване на темперетурата и то при пушки с регулатор и защо
Моля за обяснение

То е ясно че и в пленума въздухът се разширява ма нали ролята на регулатора е уж за това ВИНАГИ да пропуска еднакво количество въздух

Ок съгласен съм за мнението ти относно вайбър
Извинявам се , но мислите и въпросите ми идват последователно a не едновременно
Въпреки всичко ще ми обясниш ли това за темперетурните , пушките с регулатор и разхода
Ако искаш
Моля?

Наистина не ми е ясно
Не съм физик
Предварително благодаря

Тоест да конкретизираме нещата с малки цифри за да станат отговорите по бързи и лесни
Примерно пушка с регулатор и дават фабрично да произведе 2 <span class="corrected">изстрела</span> от 300 до 200 бара , като регулатора е настроен на 200 бара.тоест фабрично зададен регулиран ма <span class="corrected">изстрел</span> по 50 бара
Възможно ли е при по високи температури разхода на въздух за <span class="corrected">единица</span> <span class="corrected">изстрел</span> толкова да се увеличи , че още за първия <span class="corrected">изстрел</span> да се употребят тези 100 бара и за втория <span class="corrected">изстрел</span> вече да няма фостатъчно налягане в бутилката за да го произведе с необходимите (зададени от рвгулатора) 200 бара
Тоест поради високата темперетурс още при първия <span class="corrected">изстрел</span> налягането да е паднало под 200 бара
Може би описах нещата с големи барове и малко <span class="corrected">изстрели</span> ма въпроса ми е горе долу в тая насока
Много ще се радвам някой МНОГО компетентен да отговори на този въпрос за по високите температури и разхода
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Добре е да уточняваш и за кой модел пцп става въпрос.
Но явно ти си от хората които "чакат" отговори, а не ги "търсят".
Почети каво съм писал в тези теми:

 

fishermaniac

Потребител
Редуктора ти прави проблем,много неща може да са ,най-добре някой който разбира да го види,но може да споделиш какъв калибър е пушката и колко джаула е,също и обема на редуктора,ако знаеш
 

Ivan888

Редовен Потребител
Много моля компетентните колеги да отговорят на следния въпрос
Възможно ли е , нормално ли е и така ли е , с увеличаване на външната температура
(То че скоростите на изтрелите се увеличават е ясно) , да се увеличава и разхода на въздух за еденица изтрел?????
Предварително благодаря за отговорите
Дори и при пушки с регулатор?????
След като сам си установил, че ти се увеличава скоростта за едИница изстрел. На какво го отдаваш? Ролята на регулатора не е да осигурява еднакво количество въздух, а да осигури постоянно налягане.(поне аз така мисля). Що се отнася за влиянието на повишаващата се температура върху свойствата на въздуха, бих споделил следното. Съгласно молекулно - кинетичната теория отнасяща се за газовете и конкретно обяснението за топлинното движение на молекулите, бих заключил че с повишаването на температурата плътността на газа намалява, т.е. специфичния обем нараства. Ако приемем, че въздуха е идеален газ ( Неговите молекули имат безкрайно малък обем, нямат сили на взаймодействие помежду им, но все пак имат маса. По смисъл могат да се разглеждат като материални точки.), можем да приложим закона на Шарл, показващ ни връзката между изменението на абсолютната температура и абсолютното налягане при постоянен обем (давам предположение че процеса протича в камерата след редуктора ) p1*t2=p2*t1 , 1 са параметрите на въздуха в камера след изстрел, 2 са параметрите на камерата преди изстрел. P2 е редукторното налягане.
 

MALIN

Потребител
Така колеги
Сърдечно благодаря на всики за участието и съдействието но най юного на колегата пеко
Всичко е АБСОЛЮТНО ясно , че с увеличаване на външната температура се увеличава и разхода на въздух за еденица изтрел
Темата преключена
Чука е уникален
 

wakafaka

Редовен Потребител
Ако системата е с регулатор и пленум и имаш големи разлики в температурата също можеш да видиш следното:
Ако пленума(камерата след регулатора) е напълне на 150бара при 20°C примерно след което температурата се е вдигнала и тези 150бара са вече примерно 160бара(35°C) първия изстрел ще ти е с 160бара и по-висока скорост.След това пленума ще се напълни с 150 бара и скоростта ще ти е колкото е била настроена.

Също при силни пушки без регулатор забелязвам че ако стреляш по мишени(един след друг изстрел)и правиш 10 изстрела в плато но ако стреляш 1 път през половин или един час броя на изстрелите се увеличава.
 

MALIN

Потребител
По време на целия разговор идеше реч само за един въпрос
Най просто
Пушка с регулатор
Температура примерно 20 градуса с едно пълнене прави примерно 40 регулирани <span class="corrected">изстрела</span> докато налягането падне до баровете на регулатора
При температура 40 градуса вече ще прави по малко примерно 30 регулирани <span class="corrected">изстрела</span> защото от топлината налягането което се подава като порция въздух от бутилката към рвгулатора ще е по голямо
Оттам и по холям разход на въздух за <span class="corrected">единица</span> <span class="corrected">изстрелми</span> съответни по малко на брой регулирани <span class="corrected">изстрели</span>
Ее САМО ТОВА ПИТАМ ДВА ДНИ
НИЩО ДРУГО

На този въпрос пеко ми отговори подробно след един час разговор по телефона
За което огромно благодаря
Темата преключена
Всичко ясно
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре