РАЗХОД ВЪЗДУХ/ГАЗ, СПОРЕД ТЕМПЕРАТУРА,КАЛИБЪР, МОЩНОСТ

братушка

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Няма да ти помогне по-голямо следредукторно.
Увеличавай проходното сечение след клапана и вертикалния "перепуск".
А слабата пружина на БК е гаранция за огромен преразход.
 

s73r01d

Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

В допълнение на Братушка бих ти препоръчал и да намалиш това Ф4 на стержена, направи го максимум 3мм, ако можеш 2.5 също би трябвало да е достатъчно ако нямаш проблеми със съосието на системата ударник/клапан/пружина-клапан. Също така се опитай да имаш еднаква квадратура на сечението от вертикалното до чашката. Ако тук таме имаш стеснения или разширения не е много добре, въздуха губи енергия по тези места и от там загуба на мощност и преразход, двете в малки пропорции, но на лице.

Камера от 20 см3 би трябвало да е достатъчна според мен, аз в момента съм около 12см3 и 50J ги имам без проблем, повече не съм пробвал (не ми е нужно за сега). Като за момента съм на 45J, разход 6.8см3/J. Смятам да я направя на 15см3 с цел допълнителна оптимизация на системата, ще кажа ако има ефект.
 
A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Проходното сечение е 5мм. Мисля ,че е повече от достатъчно. Стеснения по клапана никъде няма.
Като смятам се получава това:
Ф8 на клапана 0.50 кв. см.
Ф4 на стержена 0.12 кв. см.
разликата е 0.38 кв. см.
Ф5 на проходно сечение - 0.19 кв. см., което е по-малко от разликата на клапана и стержена.

Уширение има, но никъде няма стеснение под квадратната площ на проходния отвор и то чак до чашката. Като се има в предвид слабата пружина на БК и пробата с различни по сила удари, а еднаквия резултат, следва да се мисли, че клапана отваря напълно. Ама къде е проблема, щом не е в следредурторната камера? Смятам, че пушките на airforce, а по-специално condor, има разход към 24 куб. см., понеже с около 20 изстрела на пълна мощност свалят налягането в бутилка 490 куб. см. от 180 на 100 бара. Преразход има, но такава сила без преразход, мисля че не може да има. Иначе проблем със съосията нямам никакъв, но въпросът е има ли смисъл да намалям това Ф при по-горните цифри? Хода на клапана 4,5мм достатъчно ли е?
 

s73r01d

Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Колко е Ф-то където минава стержена до момента в който се стеснява до Ф4 ?

Колко е дълга цевта и какъв е калибъра. Колко е Ф на дотиквача. Как вкарваш въздуха в цевта 1 дупка Ф5 ?

Голяма мощност не означава преразход, а 24 кубика за джаул е нещо ужасно. Такова устройство трябва да се изхвърли, а инженера който го е проектирал да се обеси на 1вия стълб, барабар с търговците които го продават.
 
A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Дотиквач няма. Забравих да кажа пушката си е чист кондор. Стержена е Ф7 външно, лежи в камера 9мм, която завършва с края на клапана Ф8 (Ф8 участъка е с дължина 1.5мм), а преди Ф4 съм го изтънил по дължина на стержена в областта на перпендикулярните отвори. Тоест намам стеснение в проходните сечения гаранция! Дори след като направих тази манипулация, както е показано по тунинг сайтовете не последва разлика в скоростта :eek: В началото си, тази камера с Ф9 има О-пръстен за да не отива налягането към шапката. Тъй като тя е в клапана, ако налягането стигне до нея, то тя ще работи като бутало на редуктор и ще затваря много бързо клапана. Цевите са две за тази пушка. 5,5мм и 6,35мм турски. От 125-ци, нови от МСА. Дълги са 40см.
 

Attachments

  • dh.php.jpg
    dh.php.jpg
    36.1 KB · Прегледи: 308

s73r01d

Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Имаш ли принципна схема или само снимки? Че нещо не мога добре да си го представя какво става. Клапана как затваря дефакто Ф8 влиза във Ф8 и уплътнява или е плоско Ф>8 опира на плоско с дупка Ф8. И как въздуха дефакто отива към чашката, през стержена ясно но след това някаква резбица виждам.
 
A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Ф9 полиамид затваря на Ф8 дупка
връзката е показана на тази снимката. Гледай бронзовото тяло, то има от двете страни о-пръстени, които съединяват клапана с цевта
678597.jpg
 

s73r01d

Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Принципна схема на цялото желязо няма ли някъде ? Не съм запознат с Талон/Кондор.
 
A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Да. Ето заповядай! Само ,че тук е с оригиналния клапан.
 

Attachments

  • cutso3.jpg
    cutso3.jpg
    83.1 KB · Прегледи: 356

s73r01d

Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Това в най-горния пост е по-добре като схемата която ми трябва:

http://forum.airguns.bg/index.php?topic=113.75


Като цяло, ако ти правиш всичко бих ти препоръчал да се откажеш от този дизайн, куца работа. Клапана е много тежък, невъзможно е да е бързодействащ винаги ще имаш огромен разход, трещи като гаубица, а ефект найне.

Опитай се да измислиш клапана така че да тежи не повече от грам или два, за да може бързо да затвори. Схемата ала БАМ и от сорта е подходяща, но резервуара е под цевта, не отзад.
 
A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Е аз точно голяма сила търся, а не да затваря бързо клапана. Тази пушка ще е такава. За останалото си имам други пушки. Мисля, че все пак до шапката стига някакво налягане, а тя също има О пръстен. Ще пробвам как ще е като го махна. Тзи седмица се убих да помпам бутилката и да я изпускам :)
 

братушка

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Е аз точно голяма сила търся, а не да затваря бързо клапана.
Едното изобщо не зависи от другото. Бързото затваряне на клапана те пази от наличния в момента чудовищен преразход.
Като се има в предвид слабата пружина на БК и пробата с различни по сила удари, а еднаквия резултат, следва да се мисли,...
Следва да се мисли, че или потокът след чашката на клапана не минава достатъчно бързо и трябва да се оптимизират каналите за него.
Или че клапанът отваря прекалено бавно и доооодееее се ооотвоооори първичното просмукалото се количество въздух вече е избплюло чашката.

А бързото затваряне таман помага да се отсече изтичане на въздуха след като чашката вече е отлетяла.
За да получиш желаната от теб мощ клапанът трябва да отвори много бързо и въздухът да лисне изведнъж, а не да се подава на час по чаена лъжичка.

Лек клапан и да се разкара всичко, което може да го затормозява.
тази камера с Ф9 има О-пръстен за да не отива налягането към шапката.
Махай го.
Тъй като тя е в клапана, ако налягането стигне до нея, то тя ще работи като бутало на редуктор и ще затваря много бързо клапана.
Това ще е само за добро. Макар че от там ще трещи, но при този преразход при теб и така трещи невъобразимо.
 
A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Когато сложа зла пружина на ударника, БК едва ли отваря бавно, а ударника ми тежи 110гр.
Каналите са оптимизирани на макс, ама силата я няма. Това бях писал. Преди и след оптимизирането на каналите, скоростта си е една и съща :eek:
 

lynx

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Според мен трябва да завишиш налягането на редуктора, но ти си знаеш ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Пробвах и на 150 бара. Същата работа! А и тогава по формулата за смятане на необходимия удар ще ми трябват 94,5 кг. бърху БК
Предпочитам да пуска повече въздух, с по-малък удар. За това и БК ми е с по-голямо сечение, за да работи в по-ниско налягане от 150 бара. Иначе смисъла от редуктор къде заминава?
П.П
Ще направя полиамида Ф7 дупката на БК Ф6 и тънката част на стержена Ф3. Така ще може да работи и във високите налягания.
 

s73r01d

Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Как зареждаш чашката ? Цевта е подвижна или се ползва някакъв шано преход между клапана и цевта ?
 
A

Anonymous

Гост
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Преход има с о-пръстени в двата края. Направих клапана с размерите от предния пост. Остава утре да напомпам бутилката и да се тества :)
Чудя се на колко бара да оставя редуктора? На 150 или на 125 бара. Бутилката я помпам на 250 бара


Това е успешната рецепта!
Размерите от горния клапан и 140 бара. Резултата е 274,3м/с с баракуда .25 и нормален кондорски удар върху клапана :cool:
Няма да го пипна никога повече ;)

П.П Изстрелите са абсолюрно еднакви! Само тази стойност ми излиза 274,3 на хроното :) В началото си мислех, че хроното не е наред, но се оказа, че всъщност си работи перфектно :) Адското плато, но още не съм пробвал колко изстрела ще докара. Спрях се на дванайстия и всички бяха със същите показания.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

Колеги кога според вас броя на изстрелите ще е по голям? При 140 бара задредукторно налягане с по силна пружина или при 110 бара и по мека пружина. Търсената дулна енергия в двата случая е еднаква 40 Дж с една и съща задредукторна втулка :sos:

П.С. Извинявай @братушка става въпрос за пружината на ударника не на БК
 

братушка

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

valens1968 написа:
Колеги кога според вас броя на изстрелите ще е по голям? При 140 бара задредукторно налягане с по силна пружина или при 110 бара и по мека пружина. Търсената дулна енергия в двата случая е еднаква 40 Дж с една и съща задредукторна втулка :sos:
При 110бар и силна пружина на клапана.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: РАЗХОД НА ВЪЗДУХ СПОРЕД КАЛИБЪР И МОЩНОСТ-ЗАВИСИМОСТИ.

benchrest написа:
Това е успешната рецепта!
Размерите от горния клапан и 140 бара. Резултата е 274,3м/с с баракуда .25 и нормален кондорски удар върху клапана :cool:
Няма да го пипна никога повече ;)
П.П Изстрелите са абсолюрно еднакви! Само тази стойност ми излиза 274,3 на хроното :) В началото си мислех, че хроното не е наред, но се оказа, че всъщност си работи перфектно :) Адското плато, но още не съм пробвал колко изстрела ще докара. Спрях се на дванайстия и всички бяха със същите показания.
Аз казах ли ти, че ще трябва да вдигнеш налягането? ;)
То и със 125 щеше да стане евентуално, но с големи мъки и двумесечни експерименти :p
 
Нагоре