РАЗНОРОДНИ АКСЕСОАРИ ЗА ОРЪЖИЕ - приспособления за пренасяне, стрелба и др.

Маро

Потребител
Дали някой може да помогне със следният проблем - бих искал да си сложа един ремък на Бигмакса(за през рамо), но не съм сигурен как и с какво ще го закрепя - виждам, че има един отвор с резба преди релсата отдолу на пушката и предполагам, че може да се използва или за двунога или за прикрепващ елемент за ремък ако не греша.
Не съм обаче сигурен как ще се закрепи към приклада, понеже там има само един отвор за шестограм, който пристяга приклада към задната бутилка...
Също така не знам от къде да си намеря ремък с такива накрайници или още по-добре - само накрайници, за да имам по-богат избор на ремък - масово виждам, че ремъците са или с карабинер или без накрайник.

Поздрави!
 

xpresident

Редовен Потребител
Купих си малка кола и сега пушката не влиза в багажника, заради това че калъфа е 125см. Може ли идеи за калъф с дължина 100см и височина около 40см, подходящ да влиза ФТ пушка в него?
 

незнайко

Редовен Потребител
Аз съм с куфар Мегалайн 98/40/12 ( това е груба мярка външни размери). Пушката влиза комплект с оптика, двунога и тихото. Взех го по спомен за около 70лв. нов миналата година. Ако те устройва има ги по магазините.
 

Коцкар

Редовен Потребител
бих искал да си сложа един ремък на Бигмакса(за през рамо)
За бигмакса само това онези с винтчетата са за пробиване на дърво а пък ние не искаме да си пробиваме бутилките а и тези са универсални не го мислиш адаптерчета за релси за тръби за дърво само премяташ каишката през нещо и закачаш какъвто имаш sling/ремък може и колана от гащите
 

Attachments

  • SlingMount.JPG
    SlingMount.JPG
    58.4 KB · Прегледи: 16
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Купих си малка кола и сега пушката не влиза в багажника, заради това че калъфа е 125см. Може ли идеи за калъф с дължина 100см и височина около 40см, подходящ да влиза ФТ пушка в него?
аз съм с такова сакче с 2 джоба за 2 дълги пушки 120см и ище 2 малки джобчета за съчми, лазерен мерач и там каквото се сетя всичко се събира а когато не ползваш преградата за втора пушка направо цяла сергия събира. И най хубавото е че като сложиш по къса пушка винаги можеш да му огънеш края понеже е от плат за разлика от пластмасовите куфари. Има и презрамки за носене като раница.

 

Attachments

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    75.7 KB · Прегледи: 22

Астрален

Редовен Потребител
Купих си малка кола и сега пушката не влиза в багажника, заради това че калъфа е 125см. Може ли идеи за калъф с дължина 100см и височина около 40см, подходящ да влиза ФТ пушка в него?
То е малко като да търсиш "дървено желязо". ФТ пушка не си прилича с малък калъф.
По-скоро ти е време да си потърсиш голяма кола. Да ти събира големия калъф за пушката и да ходиш с нея по ФТ трасетата, а с малката кола ще си бръмчиш летните вечери по крайморската алея ;)
 

Васил Василев

Редовен Потребител
То е малко като да търсиш "дървено желязо". ФТ пушка не си прилича с малък калъф.
По-скоро ти е време да си потърсиш голяма кола. Да ти събира големия калъф за пушката и да ходиш с нея по ФТ трасетата, а с малката кола ще си бръмчиш летните вечери по крайморската алея ;)
А на мен ми идва друго на ум ! Взимаш си голема любеница да са се наядеш, и малко пиче, да се наебеш. Глупост е ама е верно !
 

sts1969

Редовен Потребител
Купих си малка кола и сега пушката не влиза в багажника, заради това че калъфа е 125см. Може ли идеи за калъф с дължина 100см и височина около 40см, подходящ да влиза ФТ пушка в него?
:lol: ...или си купи по-малка оптика, че да се събира в калъфа, ако не намериш по-голяма кола... :lol:
 

traun

Потребител
Айде като на пазар...айде ама утре че съм на вилата и снимка йок...
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Попаднах на евтин заместител на Cold shot в един форум
Screenshot_20231231_170306_Samsung Internet.jpg
7 мм се повдига шината, като има възможност и за регулация ляво-дясно 4мм.
Изглежда доста добре като за 34 евро. Някой има ли впечатления от тази шина?
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Поръчков калъф с индивидуални размери ,визия и прочие.
Производител Хънтър Джордж.
Малко се позабавиха с производството по обективни причини, но няма да им се сърдим сега я.
Силно препоръчвам изделията им : https://huntergeorge.org/
Screenshot_20240224_083236_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20240224_083224_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20240224_083245_com.android.gallery3d.jpg
 

Валката

Потребител
Попаднах на евтин заместител на Cold shot в един форум
View attachment 113159
7 мм се повдига шината, като има възможност и за регулация ляво-дясно 4мм.
Изглежда доста добре като за 34 евро. Някой има ли впечатления от тази шина?
Дай линк кое къде колко?
 

Бай Колю

Редовен Потребител
За тези пари мога да си го прострелям в MRAD. Ще има малко повече ходене до мишената. За цената си е супер. Ако някой ще прави поръчка - включвам се.
ПП - Има си и хоризонтална корекция.
 
Нагоре