Първоначална профилактика при за закупуването на нова пушка

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от Васил 83, 21 Юни 2018.

1. Васил 83

Васил 83 Новодошъл

Публикации:
    16
    Колеги споделете точно какво трябва да се почисти при закупуването на нова пушка. Предстои ми да я купя следващия месец и искам да не прецакам нещо. Предварително благодаря.

2. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,408
    Ти първо сподели каква е пушката , та оттам още да не се прецака нещо . ;)

3. Васил 83

Васил 83 Новодошъл

Публикации:
    16
    Ааахам да :), пушката ще е Cometa fenix 400 galaxy GP

4. didarai

Публикации:
    2,408
    Чисти се цилиндъра до сухо от смазка . Преди да се извади буталото с маншета , се обират чеплъците отвътре на отворите по които ще се лъзга маншета , при излизането си . Буталото и пружината не трябва да са омазани също . Просто тънък филм смазка . Туй то.

5. Васил 83

Васил 83 Новодошъл

Публикации:
    16
    Благодаря за отговора, само последен въпрос на човек не много добре запознат с механиката на въздушното оръжие. Трябват ли специални инструменти и умения за това начинание? С няколко думи трудно ли се извършва тази манипулация?

6. didarai

Публикации:
    2,408

Той ползва стенд , но ако не е с ГП и на ръка става .

7. Васил 83

Васил 83 Новодошъл

Публикации:
    16
    Благодаря за клипа ще го прегледам внимателно.

Frankeiy харесва това.
  8. Hidden

Hidden Потребител

Публикации:
    302
    от:
    Перник-София
    И внимавай да не изгубиш сачмата на предпазителя - намира се над спусъковия механизъм.

Gadnqra харесва това.
  9. Васил 83

Васил 83 Новодошъл

Публикации:
    16
    Супер сте, благодаря за професионалните отговори.

10. Ludjev77

Ludjev77 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    141
    НАМИРА СЕ се много трудно:cheers:

Gadnqra харесва това.
  11. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    6,971
    от:
    Старата София
    Всичко, което при разглобяване има шанс да се разлети на части, го разглобявайте в найлонов плик или чувалче.
    При разхвърчането на частите всичко си остава в плика и после при събирането няма липсващи елементи и главоболие :D

12. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    498
    от:
    Варна ; Шумен
    А колко весело става като ти се забие някоя пружинка в обувката и я търсиш като замаян не е за вярване.
    Пп. сори за спама.

Hidden харесва това.
  13. ohubohu

ohubohu Потребител

Публикации:
    41
    от:
    Русе
    Ама като разглобиш и сглобиш няколко пъти ти остават чаркове да сглобиш още едно пушкало :D

Nikola and Hidden like this.
  14. nikko

nikko Новодошъл

Публикации:
    2
    Здравейте и от мен,ако може малко помощ за един пълен новобранец:) Днес се сдобих с Cometa fenix 400 GP ,и попитах в магазина,дали има нужда от почистване на заводската смазка(това го прочетох предварително във форума) преди да започна да я използвам,а от там ми заявиха,че няма нужда! Въпросът ми е,задължителна ли е тази профилактика,и ако е,къде във Варна могат да извършат тая услуга,че предпочитам ,ако се отваря,да е от някой,който знае какво прави:)

15. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,195
    от:
    Русе 0897860296
    1. Никога не слушай продавачите в магазин за въздушно оръжие - обикновено са идиоти. 2. Хубаво е да се изчисти смазката отвътре.

redsox, SvilenP, Ivory and 2 others like this.
  16. nikko

nikko Новодошъл

Публикации:
    2
    Най вероятно ще я почистя да ми е мирна главата.Ако някой знае къде във Варна,ще съм благодарен да сподели!

17. Don

Don Потребител

Публикации:
    155
    от:
    София
    Нека добавя и аз нещо - задължително почиствам старателно и цевта на всяка една пушка и не дискриминирам според цената. Възможно е да е останала някоя стружка от производсвения процес, която да направи големи бели по цевта.

nikko and Gadnqra like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена