Първа PCP пушка

alexr

Новодошъл
Привет,

Поредната тема за избор на PCP, ще ме извините. По същество:

Искам точна PCP с която да мога да стрелям на 50-80-100(дали?)м и да правя добри групи. Бюджетът за пушка, помпа / бутилка е 1700-2000 макс. Да може да прави поне 30-40 изстрела без презареждане. Оптика ще мисля допълнително. Не искам турски, не искам да се впускам във филми с безкрайни доработки.

Не ме блазни пределна мощност. Аз съм ловец, имам карабина в .308, имам и в .22ВМР, обаче искам нещо дето мога да си пукам на двора, а не да се крия по кариерите и да ходя по стрелбища, че да се упражнявам. Имал съм няколко пружинни въздухарки, ама само първата - Славия 631, стреляше точно.

За оптиката - PCP предполагам няма гадния откат на пружинните, така че ще мога да си взема нормална оптика без да се разбива на всеки 10 изстрела.

Какви са бюджетите за помпа / бутилка че да имаш нещо нормално?

Калибър? 5.5 или 6,35 - предполагам тежкия проектил на по-големия ще е по малко зависим от вятър, но ще има доста по крива траектория, съответно доста повече нужда от корекции на дистанции?

Мерси
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Привет,

Махни това със свраките, че Правилата на форума го забраняват. Иначе явно си добре ориентиран в стрелбата и балистиката. За нуждите, които си изброил, една хубава пушка в 5,5 ще ти върши идеална работа. Огледай раздела Купува-продава въздушно оръжие - има няколко Ер Армс-а и наколко Крикета в 5,5, че и повечето напълно окомплектовани. Всяка от тях би ти вършила чудесна работа и се вмества в бюджета ти.

Поздрави
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Здравей колега, хубавите групи на далечни дистанции с ВО много зависят от стрелеца. Не казвам, че и РСР не от значение както и оптиката. Но в повечето случай си зависи от стрелеца.
Пък и човек помирисал барут, трудно свиква с вятъра. Така, че първо постреля с ВО пък тогава харчи толкова пари за нещо което може да се окаже, че не ти е по сърце.
Стрелбата с ВО е доста различна от тази ловно оръжие и незнам дали това ще ти помогне или ще ти навреди.
Пукането в двора с РСР е доста относително понятие. С РСР може да стреляш на 200 метра от населено място. Незнам къде ти е двора, но ако имаш недоброжелателни съседи ще имаш проблеми.
Бутилката е по-добър вариант от помпа, мисля аз, но възниква проблема с нейното пълнене.
С две думи ВО си иска свето "слугуване" и се различава с ловните навици.
Успех в търсенето.
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз също гласувам с две ръце за Крикета на Станимир, напълно окомплектован с качествено оборудване...а и колегата пази като очите си. Иначе само пушката гола струва толкова в магазин. :yes::cheers:
 

alexr

Новодошъл
Простете невежеството, Umarex Walther добър вариант ли е? Някак предпочитам ново.
 

didarai

Редовен Потребител
При ВО нова пушка в повечето случаи е като нова китара. Нова , но ненастроена , а освен че се иска настройка за да свири добре , се искат и една кола познания , умения и бегане по майстори . Най-вероятно с нова , това няма да ти се размине. Амортизацията тук при правилна поддръжка е основно смяна на О-пръстени.
Прочети малко в коя да е тема за пушка във форума и ще предобиеш представа за какво говорим.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето едни настина хубави модели ПЦП-та.
Ако залиташ по приклад тип ловджийски ,това е твоята пушка http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-airarms-s510.7769/
Там цевта е ЛВ най доброто за момента на пазара,просто няма по-хубава цев.Пушката е англичанка и си е със заглушена цев/шрауд/ което може да не се ползва допълнителен модератор,но да замлъкне както трябва,може да се сложи/има си накрайник/ ауспух-СМ. Има си редуктор,няма да и търсиш плато,от къде почва и къде свършва,това е хубавото на пушки втора употреба,те са наместени.
................................................................................................................................................Вече ако искаш да стреляш от кола,и ти харесва пушки тип булпап,това е твоята пушка. http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-kalibrgun-cricket-plb-standart.8699/
Цевта е на CZ тя и пушката е чешко производство,много добра също цев. Булпапа си има редуктор,и интегриран СМ тиха и безпощадна!
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Колега @alexr , ловец съм втори сезон. Имам гладка 20 кал. и 12 кал. и в магазина ме чака .308 да стана на две годинки таз година Юли.
Вече почти три години имам ПЦП AIR ARMS S510 в кал. 4,5. Имал съм над 20 ПЦП-та (турски, китайски, испански, английски) в калибри от 4,5 5,5 и 6,35. Замислям се за кал. 5,5 но ще е в .22LR. Имам мерак за още едно ПЦП но ще е спортна отново в 4,5. Пльокането в двора е забранено... ама ако все пак искаш да нарушиш закона ти препоръчвам кал.4,5. Повярвай има достатъчно мощност за каквото ти дойде на акъла. Изключително прецизна е и е удоволствие да стреляш на хартия с нея. Много лесно се заглушава... Може да се помпи с помпа. Моята стреля в плато над 50 изстрела...
 

ilian

Потребител
Привет,

Поредната тема за избор на PCP, ще ме извините. По същество:

Искам точна PCP с която да мога да стрелям на 50-80-100(дали?)м и да правя добри групи. Бюджетът за пушка, помпа / бутилка е 1700-2000 макс. Да може да прави поне 30-40 изстрела без презареждане. Оптика ще мисля допълнително. Не искам турски, не искам да се впускам във филми с безкрайни доработки.

Не ме блазни пределна мощност. Аз съм ловец, имам карабина в .308, имам и в .22ВМР, обаче искам нещо дето мога да си пукам на двора, а не да се крия по кариерите и да ходя по стрелбища, че да се упражнявам. Имал съм няколко пружинни въздухарки, ама само първата - Славия 631, стреляше точно.

За оптиката - PCP предполагам няма гадния откат на пружинните, така че ще мога да си взема нормална оптика без да се разбива на всеки 10 изстрела.

Какви са бюджетите за помпа / бутилка че да имаш нещо нормално?

Калибър? 5.5 или 6,35 - предполагам тежкия проектил на по-големия ще е по малко зависим от вятър, но ще има доста по крива траектория, съответно доста повече нужда от корекции на дистанции?

Мерси
1.30лв ти е бележката за хищници на месец и няма да се криеш от никой.В двора на село не се стреля ха ха
 

andi

Редовен Потребител
Простете невежеството, Umarex Walther добър вариант ли е? Някак предпочитам ново.
Валтера стреля супер , за мен е с най-добрата фабрична цев . Но няма куикфил .
Най доброто съотношение цена-качество от наличните нови ПЦП пушки в Бг е Комета Линкс . Валтера е втори , или трети .
Утре чакам 3 Комети за колеги , двете са Линкс и една Орион .
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Ние даваме по 2/3/4000лв. за пушки и такъми,ниска цена на чашките,модер пък бил задължителен, в населено място стрелбата е забранена.Що не му кажеш направо каква пушка му трябва.
 

alexr

Новодошъл
Благодаря на всички. Цената на чашките е пренебрежима. За другото оръжие са ми по 70ст на .22 и 3,5-7лв за .308, така че.... 6-7 кутии (120-140 патрона) .308 са половин пцп :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Колега нека не сравняваме .308 със ПЦП в 5,5.
Нека сравним ПЦП 5,5 с .22LR.
При бюджет от 2000лв. ще купиш ПЦП с бутилка/помпа в 5,5. Сачмите отделно...
Със същия бюджет за 900лв. имаш CZ 455, 100лв. за почерпка и за патрони ще ти останат таман 1000лв.
При нас има едни убави патронки на уинчестър в кутия са 333бр. за 40лв. За 1000лв. ще си купиш точно 8325 патрона!?
Ибах, ако пък са ни настреляш незнам.... Няма да влачиш бутилки и помпи, да ти опускат о-пръстени и незнам кво си!
Та за мен най хубата въздушна пушка в 5,5 е флоберката.

Затова неслучайно ти насочих вниманието към кал. 4,5.
 

alexr

Новодошъл
Нямам нужда от LR при положение, че вече имам WMR. Познавам някои от най-добрите снайперисти на България, те тренират много с ПЦП, не с 22лр. Не исках съвет за огнестрелно и не искам да се разхождам с такова в сглобен вид извън населено място, защото това според ЗЛОД значи лов. В НК е описано какво се случва в подобни ситуации. Бележките за лов на хищник, поне в нашия край са тегави, и те ограничават в определн район и време.

Благодаря за съветите за ПЦП.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не исках съвет за огнестрелно и не искам да се разхождам с такова в сглобен вид извън населено място, защото това според ЗЛОД значи лов.
Не дърпам дявола за опашката, но има вероятност пушките над 24J да бъдат включени в ловните оръжия.
Така че давам ти още един довод в полза на 4,5. :cheers:
 

alexr

Новодошъл
Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., бр. 6 от 2009 г.)Ловуването се извършва с гладкоцевно или нарезно огнестрелно ловно оръжие. Когато оръжието е полуавтоматично, то не може да бъде заредено с повече от един плюс два патрона в магазина. Ловните оръжия не могат да бъдат автоматични.
(2) Ловно огнестрелно оръжие е това оръжие, което конструктивно е пригодено за тази цел и отговаря на техническите изисквания за безопасност.

Разбира се, друг е въпросът ако убиеш дивеч с въздушно - тогава пак е нарушение / престъпление.

Иначе благодаря пак за съветите. :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Много се отплеснахте в друга посока за джаулите ама всяко нещо си има решение стига човек да мисли с няколко хода напред. Точно поради подобни слухове разкарах всички си пушки над 24 дж и си внесох от чехия точно определена пушка и модел 10 дж с документ за това издаден тук в България и не подлежи на уведомление.
Ако някога стане това с въздухарките да минат към ловните пушкала в ,което лично аз се съмнявам,нооооо все пак има едно НО си има вече решение измислено от братята руснаци.
Супер просто нещичко и никакъв проблем за стругар да го изработи. Супер решение ако му дойде времето и все още съм с пушка до тогава.
 
Нагоре