Първа зимна среща-състезание (20-21 Февруари) по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Бих дошъл на такова състезание :

  • Без нощувка

    Votes: 1 4.3%
  • С нощувка, за да се видя с приятелите вечерта.

    Votes: 22 95.7%

  • Total voters
    23

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Колеги, погледнах годишния график на състезанията и установих, че зимната пауза е точно 6 месеца. Викам си - дали пък не може да се измисли нещо за тези от вас, които ще ги засърбят показалците през този период. Ето какво измислих:
Местонахождение: Велико Търново /от София, Варна и Бургас-225км, Русе, Ст.Загора-105км, Пловдив-210км/
Дата: първите седмици на 2010
ФТ състезание в зала: 10 стрелкови позиции по 2мишени, разстояние м/у позициите 2.50м, дистанции - до 50м. 2 стрелкови сесии в 2 класа.
/Разполагане на мишените включително и на дърво/. Мощности - по регламент на БАФТ за ФТ за 2010г. Стреля се задължително с предпазни очила.
Пн.пистолет - стрелба в отделна зала в същия комплекс, до 20 коридора едновременно.
График: пътуване събота сутринта, стрелби от 13.00 докато свършат. Вечерта - по желание. Във В.Търново не може да се нощува за по-малко от
22-25лв. на човек. Но пък и зимата не е разумно да се пътува обратно през нощта.
Такса участие - тук ще е малко по-трудничко, затова пускам анкетата. Ще има наем и ток. Целта е таксата да се вмести в размер близък до
сегашните, но без награден фонд. Ще наблегнем на пукотевицата и забавата.
Организатор - не е предмет на анкетата.
Ако имате желание, време и средства за такава зимна среща - можете да гласувате в анкетата. Разчитам на вашата коректност при гласуването. От прогнозната бройка желаещи зависи дали ще продължа вече започнатите разговори за ангажиране на стрелковия комплекс.
А на евентуалните въпроси - има ли ФТ в зала, предпочитам да отговоря предварително: ако пожелаете - ще има :)!

EDIT:

Програма за провеждане на срещата:

1 ден: 20.02 - събота:
- пристигане на участниците: директно в стрелковия комплекс на НВУ "В.Левски", В.Търново. Влизате през КПП Изток. Срещу показана лична карта ще ви допуснат съгласно представения списък на участниците и номерата на автомобилите.
- записване за участие - до 12.30, прострелка за участниците в клас ПП.
- 13.00 - старт клас ПП, първи кръг. Трасе от 16 мишени.
- докато тече ПП - прострелка клас unlimited от позициите за прострелка и свободна стрелба.
- 13.30 - старт Пневматичен пистолет. Отделна зала, викащи се мишени. Упражнение 10+40.
-След освобождаване на първите позиции от ПП - старт клас unlimited първи кръг.
- След приключване - отпътуване за хотела, кратка почивка, вечеря.
2 ден: 21.02 - неделя:
- 9.00 - напускане на хотела.
- 10.00 - ПП втори кръг, unlimited втори кръг. Трасе 16 или 24 мишени.
- пистолет-ако има неуспели през първия ден, свободни стрелби пистолет ако има желаещи.
- След приключване на кръговете - кафе пауза за обработка на резултатите и награждаване на победителите. Предполагаем час на приключване: 15.30

Организаторът си запазва правото за незначителни корекции в публикуваната програма.

Енергии на пушките: до 60J
Очилата отпадат като зъдължителна мярка, остават като препоръчителна - който иска може да ги носи.
Награди: Грамоти за І,ІІ и ІІІ място за всички дисциплини. Състезателите в клас unlimited с 16J пушки ще отбелязват в протоколите си "16J". За тях ще има и отделна класация с награждаване - грамоти. Ще бъде връчена купа за отборно класиране: Всички състезатели в клас unlimited ще отбелязват в протоколите си регионалната си принадлежност. Трите най-добри резултата от всяка регионална група ще се сумират и ще бъде излъчен отборът носител на купата.
Заплащане: Наем за комплекса: по 6 лв. на дисциплина за пушка и 3 лв. за пистолет. Свободна стрелба за неучастващи в състезанията - по 6лв. на час /може и по 3лв. за половин час/. Такса участие в състезателната програма- 6лв. Свободни стрелци и зрители не дължат такса участие, но се записват за срещата по общия ред за да бъдат допуснати в комплекса.

Навигационна информация е публикувана на стр.8 от настоящата тема.
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 368#p35368

След допълнителни разговори с домакините на хотелския комплекс публикувам окончателните условия по битовото ни пребиваване:

ДО: БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ПО ФИЙЛД ТАРГЕТ
УВАЖАЕМИ ГОСПОДА,
Предлагаме на Вашето внимание оферта за настаняване на 35 души на 20 февруари 2010 г. в Туристически комплекс “Момина крепост”**, в местността Ксилифор, близо до Велико Търново.
Гостите ще бъдат настанени в:
-стаи с 2 легла на цена 17.00 лв на човек, при цена на рецепция 21.00 лв;
-стаи с 3 легла на цена 15.00 лв на човек, при цена на рецепция 18.00 лв.
Предлагаме Ви следните варианти меню:

Вечеря на 20.02.2010г.:

1-ви вариант:
Кюфте – 70 гр
Кебапче – 80 гр
Св. шишче – 70 гр
Картофи на фурна – 200 гр
Салата зеле и моркови – 150 гр
Хляб – 2 филийки
Всичко: 5.40 лв

2-ри вариант:
Салата зеле и моркови – 150 гр
Винен кебап – 300 гр.
Хляб – 2 филийки
Плод
Всичко: 6.10 лв

3-ти вариант:
Салата зеле и моркови – 300 гр
Пилешко бутче на фурна – 350 гр или свински котлет на скара – 250 гр
Картофи на фурна – 200 гр.
Хляб – 2 филийки
Палачинка с шоколад – 140 гр.
Всичко: 8.40 лв

4-ти вариант-вегетарианско меню:
Редена салата – 400 гр.
/домати, краставици, зеле и моркови, печена пиперка, сирене/
Огретен – 300 гр
Хляб – 2 филийки
Всичко: 6.70 лв

Закуска на 21.02.2010г.:

1-ви вариант:
Запечен сандвич с шунка и кашкавал – 2 бр, чай или кафе – 2.40 лв

2-ри вариант:
Чай-компле /чай или кафе, кр.масло, конфитюрче, сирене, кашкавал, шунка, хляб/ - 3.10 лв

Молим, ако приемате нашата оферта, да ни изпратите писмена заявка до 08.02.2010г.
и да уточните кои от посочените варианти меню избирате.


20.01.2010г. С УВАЖЕНИЕ,
гр. В.Търново Управител: /Г. Димитров/

Ще можем да си внесем ракийка и винце за вечерята :cheers:. Закуската не е задължителна, но също изглежда добре. Ще бъде приятно сутринта да се съберем на кафенце преди втория състезателен ден. За всички часове прекарани в стрелбищния комплекс си носете нещо за похапване, защото там няма действащ търговски обект :).
P.S: Гледам, че домакините от старание имат в едното меню думичката "или" и ще ми объркат заявките. Затова моля: който избере 3-ти вариант - да пише: за пилешко бутче "меню 3-П", или за свински котлет "меню 3-С".


Архитекта написа:
Резултати от Първата зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пневматичен пистолет - Велико Търново 20-21.02.2010

Фийлд Таргет:
Първи кръг - трасе от 30 мишени, пролетни атмосферни условия, вятър - поносим, но трудно предвидим за състезателите. Втори кръг - трасе от 30 мишени, пренаредени. Почти зимни условия - студ и сериозен вятър нахлуха и в залата. Класация:

РСР-unlimited:
1. fatalen - 46т. /след надстрелване/ ,16J
2. sir John - 46т. /16J/
3. rashko - 39т.
4. MsPropar - 38т /16J/
5. simogg - 38т. /16J/
6. Poacher - 37т.
7. Luft9waffe - 37т.
8. Maria - 34т.
9. P.Trepa4ka - 31т. /16J/
10. Petkoff - 31т.
11. Hobos - 31т.
12. GTD - 27т.
13. Akraba - 26т. /16J/
14. cdman - 25т. /16J/
15. Ero - 24т.
16. Killer - 24т.
17. st_beer - 23т.
18. Silent_Assasin - 22т
19. bai a4o - 21т. /само от I кръг/
20. bate iav4o - 17т.
21. Akela1 - 16т.
22. shooter - 11т.
23. luisvu - 1т.

Най-добра успеваемост:
fatalen - 26т. в първи кръг

Отборно класиране:
1. София - 131 т.
2. Русе - 112 т.
3. Варна - 86 т.

Клас ППП:
1. Akela1 - 30т.
2. Luft9waffe - 26т.
3. saundmax - 25т.
4. Petkoff - 24т.
5. Ero - 11т.
6. Killer - 9т.
7. Maria - 4т.
8. Hobos - 4т.
9. Silent_Assasin -2т
10. The_Iced - 1т.

Пневматичен пистолет /10+40/
1. Niko - 327т.
2. Petkoff - 282т.
3. Djako - 280т.
4. Dejmos - 256т.
5. Luisvu - 245т.
6. saundmax - 241т.
7. Архитекта - 239т.
8. Suzi - 213т.
9. Akela1 - 212т.
10. shooter - 186т.
11.Silent_Assasin- 125т.

Благодаря още веднъж на всички за участието и Честито на победителите :cheers: !

 

братушка

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в за

Специално за такива условия руснаците бяха измислили нова дисциплина: БРъФТ :)
БенчРест в зала от поза ФТ, не от маса.
 

shooter

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в за

Принципно съм за
това е много интересна идея

притесненията, които имам са относно
състоянието на пътищата през зимата
но до Търново има и влак
така че пътуването няма да е проблем

остава да се съберем достатъчно колеги
за да се проведе мероприятието
 

cdman

Администратор
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Идеята е много интересна наистина , ако ни пуснат да стреляме с въздушни пушки в зала мисля че си заслужава - така или иначе зимно време навън си е чист ентусиазъм да организираш състезание - така че има ли зала аз съм ЗА :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

харесва ми идеята.по-лесно за организиране наистина ще бъде,ако се направи както спомена братушка-бр25 от фт-поза.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Може ли да попитам коя зала се има предвид?
 

gggenata

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Аз като гласувах и гледам резултата май сме 100% за нощувка и среща с прятели :) :rambo::cheers: :cheers: :cheer
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Dejmos написа:
Може ли да попитам коя зала се има предвид?
Като изкача цялата стълбичка относно хората, които стопанисват комплекса - ще публикувам всички подробности :).
Колкото до мишените - вие си стреляйте по хартия колкото си щете и не подвеждайте аудиторията с подобни "мързеливи" идеи ;). Идеята ми е за стрелба по истински ФТ мишени, разположени в зала сред искуствена природна среда. Ако някой е виждал такова нещо - да публикува снимки, че да се отказвам отсега. Там ми е тръпката - че не съм виждал такова състезание. Ще глътне голям ресурс по аранжирането, ама ако се получи - ще си струва шоуто :rambo: !
 

harry_cool

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Архитекта написа:
Идеята ми е за стрелба по истински ФТ мишени, разположени в зала сред искуствена природна среда

Дай да наемем за един ден природо-научният музей в гр Котел и ще разположим мишените между препарираните екземпляри. Там е създадена точно действителна природна среда.

Сега организаторът да не вземе да се обиди :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

+1, ;) То и природонаучният музей в с.Сребърна не лъже никък за тази цел....Има даже и огромна плазма дето пускат видео с мишени на нея...става идеално за тренанжор... :D :crazy:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Идеята е добра ако времето позволява пътуване с кола.
Ако се наложи пътуване с влак , не ми е ясно как ще стане?
С бутилките вероятно няма да ни пуснат във влак, особенно ако разберат какво носим, а и трябва да наемем един вагон за багажа.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

ivodoc написа:
Идеята е добра ако времето позволява пътуване с кола.
Ако се наложи пътуване с влак , не ми е ясно как ще стане?
С бутилките вероятно няма да ни пуснат във влак, особенно ако разберат какво носим, а и трябва да наемем един вагон за багажа.

Копи - пейст!
:cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

ivodoc написа:
Идеята е добра ако времето позволява пътуване с кола.
Да, така е. Но и това е предвидено. Времето ще позволява пътуване с кола.
 

andi

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

много креативно , поздравления !
дано да няма заседнали пловдив4ани ( ст загорци , ямболии , ... ) в старопланинските проходи :cheers:
за мен ли4но 20-25 лв спане в тази криза ми е много - обикновенно сме двама и ........ ще доближим 150 :-\
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Като заговорихте за природонаучни музеи, та се сетих още нещо: песни на птички, шум от горски листа и ромол на поточета ще озвучат залата на състезанието. Така де - хората скално катерене, картинг и мотокрос провеждат в зали, що и ние едно ФТ да не стъкмим ;) !
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в за

Така де - хората скално катерене, картинг и мотокрос провеждат в зали, що и ние едно ФТ да не стъкмим Grin !
При тях няма как да стане рикошет от тавана.
Мисля, че стрелба по хартиени мишенки с някакви чашко-уловители зад тях ще е в пъти по-безопасно от произволно разположени в залата рикошето-образуващи метални плочи. В едно закрито стрелбище за флоберка облицоват с гума не само задната стена, но и всичките стени, пода и тавана.
Не случайно не провеждат ФТ в зала.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Ако ще се спира стрелбата за подмяна на хартиени мишени за всеки участник - ще трябва да се стреля 3 дни. Ако пък ще се стреля по мишенки /25бр. на лист примерно/ сложени на стационарна дистанция - това не е ФТ, това си е БР. Мислите ли, че сериозен собственик на стрелкова база ще допусне разполагане на специфичен състезателен инвентар в залата си, без да са взети съответните специфични мерки за безопасност? Каквото трябва - измислено е :).
Може, разбира се, да се направи и следната имитация: Всеки състезател има номер от 1 до 20. Разпечатани са по 20 убойни зони на лист, във всяка - съответния номер. Всеки си стреля в мишенката с неговия номер. Т.е - вместо катеричка и плъх има по два листа с мишенки във всеки коридор. Ама - губи си тръпката.
 

shooter

Потребител
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в за

Ако състезател 1 порази мишена 15
как ще го пишем
не искам да обидя никого, но е напълно възможно

на времето в стария форум имаше линк към клипче
за състезание по ФТ в зала, за съжаление не мога да го намеря

мишените бяха разположени на пънове с дънери зад тях
предполагам да служат за съчмоуловители
но рикошети са напълно възможни
през зимата няма друга алтернатива освен зала / стрелбище /
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в за

shooter написа:
Ако състезател 1 порази мишена 15
как ще го пишем
Ще намаже състезател 15, няма друг начин :D.
Все пак довърших и този "софт" вариант на мишени за зала. Ето резултата, който вече е в компютъра ми:
Силуети от фазер - лисица, диво прасе и вълк, по две в коридор. На тях се поставят разпечатки А3 с по 20 мишенки 20мм и 35мм /приспадам по 5мм от стандартната убойна зона за да се зачита при засягане на кръгчето/ Номерация от 1 до 20, като на всеки следващ лист номерацията се избутва напред - на 2-ри лист става: 20, 1,2,3....19 и т.н. Тази хватка е заради коефициента на неравнопоставеност - последната мишенка се намира на 30см в дясно и на 22 см по-ниско от първата. С разместване на цифрите всички състезатели ще стрелят в 20-те си мишенки във всичките им 20 позиции.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Анкета относно: Първа зимна среща-състезание по Фийлд Таргет и Пн.пист. в зала.

Питах за залата, защото съм от Търново, та ми беше любопитно. Не се сещам за много места с подходящи размери.
 
Нагоре