Пушките на STEYR

DANNY

Редовен Потребител
Последно време при мен везните клонят към марката STEYR ;)
Та, затова пускам и съответната тема.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Двуногата не е хендмейд, мисля че беше на Gehmann. Както и да е.
Ето и новото от Steyr за 2009 г.- LG110 Hunting, 40 J.

011006782.jpg
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Перфектно, ама що не вземат да му сложат един куик-фил(аз за това досега не съм се навил за тя пушка), особено в 40J-вия вариянт бая често пълнене ще се налага щото ще си харчи въздух, и ако трябва всеки път да развивам резервоара.......
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Развиването, пълненето (от бутилка) и завиването на резервуара отнема не повече от 1-1,5 мин.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
sir John написа:
Развиването, пълненето (от бутилка) и завиването на резервуара отнема не повече от 1-1,5 мин.
Колко кубика й е резервуара? Притеснявам се че от много завиване и развиване, няма начин да не се получат луфтове и т.н.. Иначе вярно не е кой знае какво - нали имаме Валтер 1250 Доминатор.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
195 см3. Резбата е едра и здрава. Досега не е регистриран подобен проблем сред ползвателите (във форумите) по света. Възможно е да се получи "издишане" в контактната зона на клапана на резервуара и редуктора, следствие на износено уплътнение. Решението на този евентуален и рядък проблем е смяна на о-пръстена (5,28 Х 1,7:cool:.
 
A

Anonymous

Гост
момчета можели от някаде да се разбере за цената на тази красавица? http://www.steyr-sportwaffen.at/content ... .jpg аз съм се насочил кам бенжамин марудер но е чак май месец а това маи го има налично но няма цена?
 

DANNY

Редовен Потребител
sir John си взе този модел мисля, че е от Чехия.
Трябва да го питаш него!
Аз се насочвам към 40Jловите. Тези пушки се регулират /мощноста/ много лесно само с един винт зад цевната кутия ^-^ Не съм сигурен обаче 40Jловите дали могат да се свалят и до 16J. При тях цевта си е по-дълга.
 
A

Anonymous

Гост
И на мене много ми харесва модела с дървен приклад 40J...от sir John разбрах, че след Април ще го пуснат реално в продажба, с повече късмет и ако имам достатъчно работа лятото най-вероятно към Юли може и да си го поръчам....от по-скъпите модели този и Мусона на FX са ми фаворити...докато стане време за поръчване ще си доизясня кой ще е от двата :)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Всички приклади са дървени, само че едните са боядисани в черно, а другите не и имат малко по-различен профил. Хънтинга е решен изцяло в черно(ложа, резервуар и цев), което лично за мен не е +, защото разликата в стрелбата при зимни и летни условия ще бъде по-голяма от обичайната. Но определено има много добър визуален ефект.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
011006782.jpg


Ще ви помоля като се появи да сигнализирате, щото северо-източна България не може да не се обзаведе поне с една. :no:

Може би това е момента да го видим що за калибър е 5.0 мм.
http://www.euroshooting.eu/en/index.php ... etail=1785
Ама в сайта на Варга всичките Хънтинги(или са някакви хибриди хем Хънтинг, хем Мач :D) са 16J. ???
Отделно само новия приклад е 310 евро. http://www.euroshooting.eu/en/index.php ... etail=1778
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
;) ;) ;)
в приклада ;)
уан шот - уан кил

майтапа настарана. аз също невиждам нищо хънтърско в тази пушка, но с новата визия спортвафенци явно целят да разширят пазара именно в тази посока.
 

mitkui

Потребител
Steyr предлагат ли се официално на БГ пазара ,защтото на сайта им няма дилър за милата ни татковина :)
 

DANNY

Редовен Потребител
:) Няма естествено. Дилър не означава само да ги продаваш а носи и съответните си задължения. Най безубидното такова е да продаваш на цена определена от производителя а не на двойна та и тройна цена както правят някои наши познати фирми /не визирам МСА, Съвпадението е случайно/ ;)
 
Нагоре