Пушките на STEYR

DANNY

Редовен Потребител
12eacf4e147007e4.jpg


4edc208228e9f53e.jpg


c532bbbfa4665858.jpg


DSC_2073.jpg


56001cf21e39da51med.jpg


stopka.jpg


stopka2.jpg


stopka4.jpg


hp08.jpg


hp04.jpg


hp09.jpg


IMG_7091.jpg


IMG_7092.jpg


IMG_7262.jpg
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
DANNY написа:
Тази снимка ми направи силно впечетление.
повод за размисъл ;)
IMG_3416.jpg
Прекрасно реализирана идея, с която в България няма кой да се справи, "вервайте ми" ;).
Но тунинга на приклада от предишните снимки е впечатляващ.
Почвам да се замислям :)
 

stelibg

Потребител
Ralfi написа:
Това какво ще рече? Цевта калиброва чашките т.е. има шок?

Ще рече, че надулника/аир стрипера не е направен като хората. Отвора е много малък и няма съосие. Върху това акцентира @Lynx
Ама се налага да се слага, заради тенденциите - другите пушки подобряват стрелбата си. За Щаера ми това не важи - мъчих се около два часа с един аир стрипер, но група, по-малка от 6 мм/50 метра не постигнах :)
Просто Щаер трябва сами да си правят и аирстриперите.....
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
stelibg написа:
Ralfi написа:
Това какво ще рече? Цевта калиброва чашките т.е. има шок?

Ще рече, че надулника/аир стрипера не е направен като хората. Отвора е много малък и няма съосие. Върху това акцентира @Lynx
Ама се налага да се слага, заради тенденциите - другите пушки подобряват стрелбата си. За Щаера ми това не важи - мъчих се около два часа с един аир стрипер, но група, по-малка от 6 мм/50 метра не постигнах :)
Просто Щаер трябва сами да си правят и аирстриперите.....

Това ще ре4е ,4е е направен много ка4ествено и има идеално съосие.Не е нужен по-голям отвор за 4ашката от 5мм,
а тя минава през два такива коносувидни отсекателя с по осем отвора пробити под ъгъл така 4е влизат вътре в самия отвор .Когато 4ашката затвори отвора въздуха излиза през тях. Интересното е, 4е по техни думи варианта с 10 отвора
не работел, или по-то4но с него не можели да съберат група.
 

vanko

Редовен Потребител
BAD TORO написа:
Това ще ре4е ,4е е направен много ка4ествено и има идеално съосие.Не е нужен по-голям отвор за 4ашката от 5мм,

Дали е направен качественно или не и дали върши работа,най добре е да каже Пацо.Мисля че той наскоро си взе същия стрипер
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Да каже да каже, колко да каже ;)
По каквито и косми4ески технологии да е направен стрипера не е панацея за събиране на групата!
Същия този стрипер на два щаера при едни и същи настройки може да даде съвсем разли4ни резултати!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
vanko написа:
BAD TORO написа:
Това ще ре4е ,4е е направен много ка4ествено и има идеално съосие.Не е нужен по-голям отвор за 4ашката от 5мм,

Дали е направен качественно или не и дали върши работа,най добре е да каже Пацо.Мисля че той наскоро си взе същия стрипер

Още не съм го пробвал за групираност.
Но едно от явните му предимства е че промени баланса на пушката в положителна посока.
Поне за мен тя стана стана по-удобна: по-лека отпред, по-къса и следствие на това по-оперативна и контролирана.
 

stelibg

Потребител
njatanasow написа:
@ stelibg

мъчих се около два часа с един аир стрипер, но група, по-малка от 6 мм/50 метра не постигнах.....
Аз ли нищо не разбирам от стрелба или ти си станал прекалено взискателен ;)

Без Аирстрипер групата е такава - 6 мм. Не виждам какво повече може да се постигне и след 2 часа опити оставих само кожуха на стрипера, за да пази цевта
 

lynx

Редовен Потребител
Целта на стрипера не е само и единствено да събере групата, с него дори и да се намали броя на евнтуални флайери пак е на кяр. Това ще вдъхне по-голяма сигурност на стрелеца, че пушката е подготвена възможно най-добре.
Щаеровия нов стрипър е добър и горе-долу евтин вариянт/87 евро/, ако го имам щях да разширя малко централния отвор и предполагам че резултата ще е добър.
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
...................
ако го имам щях да разширя малко централния отвор и предполагам че резултата ще е добър.

Мислиш ли че те не са го правили и тествали!?
...Или направо са го пуснали на пазара...
 

stelibg

Потребител
DANNY написа:
@njatanasow
Заформи ти се конкуренция ;)

---------------------
Стели, кой стръпър съсипа? Не можа ли да ми го пратиш а аз щях да ти дам една втука да ти пази цевта :crazy:

Нито един - стрипера е на Rowan Engineering и само съм махнал конуса. Ама се замислям дали да не го мъча пак....знам, че по-добре няма да стане, важното е да не стане по-зле :)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Ама се замислям дали да не го мъча пак....знам, че по-добре няма да стане, важното е да не стане по-зле
Щом групира добре и баланса на пушката ти харесва - по-добре не го мъчи.
Единствения тест, според мен, от тук нататък е за устойчивост на качествата му във времето и през различните сезони/температури.
Старият ми стрипер, който си върши прекрасно работата, след една година използване се беше разхлабил от цевта и в такъв филм ме вкара, че два дни не можах да излеза от него. :wall:;)
 

vanko

Редовен Потребител
sir John написа:
Но тунинга на приклада от предишните снимки е впечатляващ.
Почвам да се замислям :)

Как да не се замислиш :) Красивото винаги предизвиква коментари на удобрение и възхищение :crazy:

3_e4c68_28574654.jpg


3_8050b_28574833.jpg


_аминат_2_218b0_28574830.jpg


_аминат_a22a3_28574831.jpg
 
Нагоре