Пушките на STEYR

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
andi написа:
Според мен орех с тъмна , тежка и ситна шарка ( особенно някоя тигрова от висок клас) не си ходи със спортно ПЦП , особено с това !

Малка поправка - това е ловно ПЦП ;)
А тежкарския орехов приклад просто ще заспи. Но в крайна сметка всичко е въпрос на предпочитания.
Това му е чара на LG110 можеш да го индивидуализираш до детайли и да превърнеш пушката в уникат.
 

andi

Редовен Потребител
--- Малка поправка - това е ловно ПЦП ---

"Железарията" която дава толкова характерния облик на Щаера е същата като на спортните им модели . Това че е ФАК не е отразено във визията и излъчването и (особено с основата за диоптричната мушка ) . Така да се каже може да е ловна по джаули , но си остава спортна " по душа" . Алуминиевата рама е насочена към спортно-технократска функционалност и не ми се връзва с тъмен и "тежък" снобарски орех .
Но си прав , че индивидуализацията е идеята на т.н. "модинг" :cheers:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
По принцип съм съгласен, но основа за диоптрична мушка има само мачовия модел.
 

Attachments

  • LG110_Match.jpg
    LG110_Match.jpg
    17.2 KB · Прегледи: 227
  • LG110_FieldTarget.jpg
    LG110_FieldTarget.jpg
    20.2 KB · Прегледи: 232
  • LG110_Hunting.jpg
    LG110_Hunting.jpg
    19 KB · Прегледи: 221

vanko

Редовен Потребител
Вчера направих първа тренировка със Щаера на 40м.Като за сефте се получи долу-горе добра група появиха се и мухи наблюдаващи събитието от близо,една от които даде фира ;) Спусъка няма нищо общо с този на Суматрата,и да стане мишената сравнима с тази от теста,ще трябва доста олово да се посее,докато се свикне :) :rambo:
 

andi

Редовен Потребител
Не че цвета и формата на приклада ми харесва , но идеята определено си заслужава
 

Attachments

  • щаер булпап в ръка.jpg
    щаер булпап в ръка.jpg
    18.7 KB · Прегледи: 386
  • щаер булпап.jpg
    щаер булпап.jpg
    26.8 KB · Прегледи: 341
  • щаер хънт булпап.jpg
    щаер хънт булпап.jpg
    166 KB · Прегледи: 351

harry_cool

Потребител
vanko написа:
.......по какво стрелям,тенджери,капачки,кутийки и черпаци ;) Даже сега съм почнал да си правя нещо ей такова за кеф в двора ^-^ :rambo:

Какви състезния, какви 5 лева ........ ей това е кеф, нещо да дрънчи и да се мята надупчено по земята. Браво за стойката.
 

azzaro

Потребител
Andi, защо се гаврите с хубавата пушка :p, хората толкова труд са хвърлили, а вие сте им се подиграли!!!/не се сърдете,това е лично мнение/
 

vanko

Редовен Потребител
Ralfi написа:
Това е единственната мощна пушка, оборудвана компенсатор на импулса от истрела. Това е тежко бутало, което се задвижва в същия момент, заедно със съчмата, само че в другата посока. По време на истрел няма откат. Слагат такива бутала даже и по пистолетите.
http://www.youtube.com/user/STEYRSportw ... pUAV4uqgZE

Така е Ралфи,но при 40J версия явно компенсатора са го спестили :wall:

 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
В 16 Дж-вата версия го има и си работи мн. добре.
Незнам дали е същия като параметри като на 7,5 Дж.
По-безболезнения вариант да намалиш отката до минимум според мен е чрез дулен тунинг - утежнители, отсекатели, заглушители и т.н.
Но имай в предвид, че влизаш в голям филм, но пък е забавно и много поучително :), а в същото време не нанасяш необратими промени в конструкцията.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
vanko написа:
Днес получих новия по голям резервоар за Щаера (280cc). В сребриста анодация е и е със 110мм по дълъг от оригинала.Цевта е по напред само със 7-8мм като с преходник смятам да адаптирам по нататък модератор а за отсекател смятам да стане тъй като разстоянието от резервоара е 3-4мм.Утре ще видя колко изстрела ще изкара с повече вятър и с тия 40дж,и ако са 45-50 ще съм доволен!

024760017.jpg


024760018.jpg
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ванко, супер е, ако може и да го анодираш в черно ще му стои повече на твоя звяр. Аз на единия Раух заради по-дългия руски резервоар направих точно така - един преход/удължител/ на цевта, че малко не ми стигаше да навия СМ докрай. Получи се отлично.
 

vanko

Редовен Потребител
Така е Макси,и аз ще поръчам или ще си направя един такъв преходник за СМ че не направил резба Австриеца.А резервуара исках да е бял,добре контрастира,като гледам по международни състезания и с бели оптики,много красиви пушлета стават но какво да направиш,всичко на веднъж не става.По ми е интересно колко ще са изстрелите че сега са ми малко.Ако трябва ще намаля мощноста на 35дж докато се получи.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
vanko написа:
Така е Макси,и аз ще поръчам или ще си направя един такъв преходник за СМ че не направил резба Австриеца.А резервуара исках да е бял,добре контрастира,като гледам по международни състезания и с бели оптики,много красиви пушлета стават но какво да направиш,всичко на веднъж не става.По ми е интересно колко ще са изстрелите че сега са ми малко.Ако трябва ще намаля мощноста на 35дж докато се получи.
Щом така те кефи - радвай й се! Австриеца е направил "Хънтинг"модела черен, вероятно за да не те забелязват "враговете". :D Да не забравиш да го донесеш в Русе! :no:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Много яко се е получило със сребристия резервоар.
Представям си как буквите от надписа на черен фон деликатно проблясват.
А "враговете" са любопитни и глупави - привличат ги даже лъскави стъкълца. Кой знае - може да има привличащ ефект в този десен пушката, особено ако си сменяш по-често позицията ;)
С по-големия резервоар трябва да се получат поне 10 изстрела в повече на 40J.
 

vanko

Редовен Потребител
Както каза Пацо,така и стана :yes: С голямата бутилка направи 42изстрела в три метров коридор,скороста е 263-265м/с от 200 до 110б.Смятам да я намаля на 35-6 дж да станат изстрелите към 50,ще видя точността и повече няма да я пипам.
 

lynx

Редовен Потребител
Ванко, изпукай 5-6 кутий с чашки и пак премери след като всичко се сработи.
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Ванко, изпукай 5-6 кутий с чашки и пак премери след като всичко се сработи.

Ами наистина доста чашки трябва да минат през цевта,докато се хване правилната скорост.Голяма играчка е,но няма как.Ето с 5дж по надолу но се държи много по добре от 40дж.Пуснах и 10тина съчми на 20м с тая енергия,видяха ми се малко незадоволителни резултатите в мишенката но тестовите продължават,докато ми хареса :) Ще пробвам и с лекото JSB Diabolo Exact 1,030 с тая скорост как ще се държи на различни дистанции.
 
Нагоре