Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

cdman

Администратор
В отговор на akraba1 за това кой от трите модела да си купи

cdman написа:
Ако ще гърмиш по животни по големи от заек примерно земи си CONDOR - Силата на кондора е в голямата скорост и в това че е добър вариант за .25 калибър

Ако ли не изборът ти е между TALON и TALON SS , аз лично ако трябва да избирам ще си взема Talon SS заради вградения заглушител и компактността - освен това винаги можеш да си поръчаш отделно по дълга цев 18 инча около 200$ с доставката беше ( СС варианта идва с 12 инча цев )

Имай предвид че по дългата цев не дава по голяма точност а само по голяма начална скорост от което следва малко по голяма далекобойност.

Американците си купуват основно Talon SS и Condor - Аз лично се чудих основно между TALON и TALON SS но накрая купих чист TALON само по една причина и тя беше че мога да го имам след 2 часа докато за другото трябваше да чакам 10тина безсънни и дълги дни :twisted:

Ако заглушаването не те бърка си вземи нормален TALON - той постига 285м/сек с FTT и в последствие можеш да си купиш чуден заглушител на Вайраух за 160 лева или да тръгнеш да си правиш такъв.


С казаното до тук мисля че компромиса между трите е нормален Talon - получаваш добра начална скорост и срещу скромните 160 лв можеш да го заглушиш идеално. По евтино е от колкото да вземеш Talon SS на който ако не ти хареса началната скорост и искаш по висока ще трябва да вземеш по дълга цев. От което автоматично вграденият ти заглушител ще спре да работи и ще трябва да купиш нов и сметката ще стане двойна 200$ + 160лв

Хубавото на тез пушки е че са модулни и винаги лесно можеш да поправиш грешката си! Била тя в калибъра или скороста Можеш да си купиш нормален Талон и после да си вземеш бутилка от Кондор - така ще имаш 2 в 1 :) бутилката струваше 190$ без доставката - доста по евтино е от нова пушка.

Ето едно добро представяне на тези модели от Пол Капело: http://www.pyramydair.com/video/?video= ... sode-9.flv
 

cdman

Администратор
Re: Всичко за Air Force - Talon/TalonSS/Condor

userdsp написа:

ivodoc написа:
За сега това.
Вече ми писна , че съм разпилял всичките пушки.
Има още 20 изстрела, които падат плавно до 228м/сек, но не ги показвам , защото много трябва да намяля зума за да се виждат.
Вероятно тук ще спра, за да мога да пострелям на по-далечни дистанции, че на 17м. в къщи, просто има една дупка.
На дългите дистанции обаче трябва да се провери, защото е много различно.

TalonplatoFTT40.jpg

cdman написа:
При тази скорост която е дал ivodoc предполагам че е объркал и вместо 180-155 е написал 280-255 :) , моята пушка си дава 245 м/сек при ниво на регулатор около 1-2 и винаги стреля докато ми омръзне а въздуха не свършва :) съмнявам се че е надул 100 бара повече за да изкара 40 изстрела при 240м/сек :)



fatalen написа:
Тук ще намерите много схеми, чертежи и полезна информация за обслужването и разглобяването на PCP Gunpower/AirForce
 

cdman

Администратор
Re: Всичко за Air Force - Talon/TalonSS/Condor

Между другото намерих описание тук как се прави тъй наречения Trigger mod

http://talonairgun.com/forum/viewtopic. ... rigger+mod

изглежда интересно :)

Освен това намерих и някаква схема на талон-а

explodedview.jpg


talonschematic.jpg


А това Wokbutt страшно много ми хареса - пича ги продава в горепосочения форум за trigger mod-a по 46$ там , но май не продава извън USA , май ще трябва да си го правим самички тук. Някой има ли идея какъв материал е най удачен.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Хайде и за да пусна някои нещица , че и без това ги имам качени.

Модела КАМО :)
678597.jpg


Поставяне на манометър , защо не и редуктор.
677852.jpg


Ето как изглежда монтиран.
678599.jpg


Това е редуктора с клапана, но вече с изглед от вътре.
original.jpg
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

А ето и самия редуктор, но трябва стругар да ти го пригоди за бутилката. Цената е много добра според мен!!! Иво, ти си на ход! ;)
http://jdsairman.com/Regs.html
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

fatalen написа:
А ето и самия редуктор, но трябва стругар да ти го пригоди за бутилката. Цената е много добра според мен!!! Иво, ти си на ход! ;)
http://jdsairman.com/Regs.html
Гледал съм го.
Някой го беше пускал в стария форум пак в Талон /Кондор темата.
Аз не мога.
По-лесно би се направил нов , отколкото да се пригоди този.
Днес търсих чертежа , но не го намерих.
Мислех да го пусна.
Проблема са няколко тарелчати пружини , които ако се намерят може да се изработи , ама пак казвам .
На мен не ми се занимава.
Нямам време.
А това много време иска и може мищо да не стане.
Оня ден загубих повече от 10 часа да правя един детайл и в крайна сметка не се получи.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Имах предвид само преходниците от едната резба в другата, тъй като по спецификация не може да се навие направо на бетилката.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

fatalen написа:
Ще опитам да се сдобия с един, пък да видим кой ще е майстора??????
Ами аз не схващам идеята с преходника.
Едната страна навиваме на пушката, друата къде ?
Ще кажеш на резервоара .
Да ама де ще иде клапана и по какво ще бие ударника?
В този случай това е възможно, защото клапана е монтиран след редуктора и е в едно тяло.
original.jpg

Ама в другия случай, трябва да извадиш клапана от бутилката и да го монтиряш пред редуктора като същевременно трябва да направиш ново клапанно тяло, което да завиеш след редуктора и на него вече да се завие клапана..
В задната част , тоест пред редуктора , трябва да имаш още един преход, едната страна , на който да се завие на резервоара а другата на редуктора .
Не смяташ ли, че става много сложно.
Ще стане дълго и грубо.
Именно за това написах , че е по-лесно да се изработи детайла от снмката отколкото да се доработва готовия редуктор.
Стана много дълго и объркано, ама дано сте ме разбрали.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Точно това имах предвид, но не съм го описал, тъй кото както и си мислех ти си ме разбрал. Да, вероятно ще стане много дълго. Ще изчакам, докато някой от talontunes го сложи и опише как и дали си заслужава. Надявам се да го пробват скоро!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Аз съм чел и то доста отдавна( преди 6-7 несеца ) в talontunes ,
че има човек, който прави този ,който съм пуснал по-горе.
Има и чертежи с размери за него.
И аз ги имах и вчера ги търсих за да ги постна .
За съжаление не ги намерих , но тях ги има в нета, така че могат да се издирят.
Едва ли обаче ще са от полза на някого.
Проблем са тарелчатите пружини .
Този проблем обаче, не е неразрешим, защото могат да се поръчат.
Те са по 10-15 бр. в редуктор , така че примерно за 10 комплекта ,
ще са необходими около 150 бр, и ще се навият да ги направят.
Другия проблем обаче, е многото и прецизна стругарска работа.
Такова нещо , човек би се хванал да прави единствено за себе си.
Другото решение на проблема е да се пусне в серия във фирма за инструментална екипировка,
разполагаща с нови и прецизни машини с ЦПУ.
Може изделието да се поръча на отделни детайли, а може и само определени детайли от него да се заръчат.
В противен случай ще се получи готово изделие и цената му няма да ни хареса.
За серия от 20-30 или 50 броя обаче , едва ли някой ще се върже.
Има и друго, цялото изделие е от бронз .
Изключение правят само клапана , щока и пружините,
а който е купувал бронз на прът над 10 мм в диаметър , знае за какво говоря.
 

Termina4

Потребител
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

ще ти обесня какво трябва да направиш защото моят заглушител е с шайби а най подходящия за Кондора е друг
първото което трябва да направиш е разпробиеш и направиш фаски на предния(откъм изхода) пръстен който държи цевта http://www.talontunes.com/id3.html по този начин камерата става по голяма и съответно заглушителя по тих
След това ти е нужна тръба (30мм широка) аз моята я взех от уред за почистване на прозорци :) широка е 30мм и има стена 1 мм много лека и здрава В твоя случай трябва да е направена от стругар защото в единия край където ще влиза в тялото на Кондора трябва да е точно Ето снимка за да добиеш престава загледай се в тръбата и там където влиза в тялото на пушката http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t ... =510 ( при мен разтоянието от края на тялото на пушката до първата скоба тази с отворите е 40мм и съм направил влизащата част от тръбата да е 35мм с хубава фaска така избягвам вибрации е съосието е много добро)
тази тръба се заклещва посредством едното болче което ти е държало капачката и още едно от горна страна което ти трябва да сложиш така се получава сигурен захват без да правиш резби по цевта
Следва най важното ще ти кажа как е при мен и ти сам ще решиш как да го направиш това http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t ... =675 втората снимка тялото с 4 отвора това е най доброто според мен значи при мен тръбата е с вътрешен диаметър 28мм затова и моето тяло е 28мм широко с 6 камери Фи 24-25mm отвора през който ще минава чашката трябва да е 7-8 мм Забележи как първата камера от към цевта е скосела това е за да се върне част от въздуха назад Много добро решение и ти го препоръчвам горещо
за да не ти се движи тялото напред назад в тръбата отпред се слага тапа сшто направена при стругар с отвор 8 мм оцзад между тялото с камерите и тялото на пушката аз съм вкарал друга тръба (28мм външен диаметър с 1 мм стени също набавена от дружка за почистване на прозорци)
Заглушителя работи много добре обеснил съм ти как се прави от теб оставя на направиш чертеж с тичните мм и стругаря ще ти ги направи все едно остри молив Повярвай ми чертежа не е важно да е супер Моя беше на салфетка с молив важното е стругаря да е пич (моя стругар го направи за около час и при въпроса затруднявам ли го ми отговори луд ли си все едно остря молив :)
Успех и като се потрудиш малко ще видиш колко с ладко после :)

P.С. преди да стрелнеш с чашка махни ботилката и погледни през цевта нетрябва да виждаш стърчащи елементи все едно няма заглушител това е обеди се дали е захванат здраво Сигурноста преди всичко.
Ето тук има много снимки http://www.talontunes.com
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Screamer написа:
На снимката Кондор цев 6.35мм

За което аз отдавна говоря.
Не е задължително да е Кондор.
Всяка пушка , способна да засили проектил с маса над два грама с 300/320м/сек го може това.
А такива пушки вече , дал Господ.
Най изгодния проектил в случая ,като цена-качество ,
се явава Диабло -Баракуда 2.1 грама на скромната цена от 10лв за 200 броя.
Ама за кой ли път вече го казвам и пиша?
 
A

Anonymous

Гост
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Да не е задължително да е Кондор, но поне да може да изстрелва този 6.35мм проектил с поне 280 м/с
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Screamer написа:
Да не е задължително да е Кондор, но поне да може да изстрелва този 6.35мм проектил с поне 280 м/с
И Суматрата и CARER 707 го могат и то доста над посочената скорост и са на една цена с КОНДОРа.
Предимството на Суматрата е че е 6 зарядна , има манометър и същия обем на резервоара като на Кодор/Талон,
дори малко по-голям.
Предимството на пушките на ЕрФорс е LW цевите.
 
A

Anonymous

Гост
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Сега има 5 правила на кръст и не се спазват, а какво да говорим за по нататък. Колко ли човека са си направили труда да ги прочетат? Правила.

ivodoc написа:
Предимството на пушките на ЕрФорс е LW цевите.
Суматрата като не е с ЛВ това не и пречи да прави групи по-малки от 1 стотинка група на 36 метра от упора(калибър 5.5 мм). Трудно се забелязва това предимство на кондора. Може и да се види някакво предимство на по-големи разстояния, но може и да да не се забележи. Нямам преки наблюдения над кондора.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

rook написа:
Сега има 5 правила на кръст и не се спазват, а какво да говорим за по нататък. Колко ли човека са си направили труда да ги прочетат? Screamer съмнявам се ти да ти един от тях, но за ivodoc съм почти сигурен, че ги е. Поне линк да беше. Няма оправия.
Мисля че линкове от чужди източници не трябва да са проблем.
В мрежата има толкова много , че просто нямам идея защо при нас да е забранено.
Мисля, че ние не трябва да се хвалим тук с нашите ловни подвизи, понеже у нас лова с пневматика е забранен.
Това на американците не им пречи да си публикуват снимките.
А защо на нас да пречи да гледаме техните.
Мнението е лично и с него не искам да се съобразява никой.
Щом решим , че не може , значи не може.
Последно да решим какво може и какво не .
Снмки от чужди източници.
Линкове към същите.
За нашите се разбрахме .
Нито снимки, нито линкове.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Barrel+bushings only......$185.00
Barrel with front vented bushing....$225.00
Някой може ли да ме светене каква е разликата между двете цеви?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

ivodoc написа:
Screamer написа:
На снимката Кондор цев 6.35мм

За което аз отдавна говоря.
Не е задължително да е Кондор.
Всяка пушка , способна да засили проектил с маса над два грама с 300/320м/сек го може това.
А такива пушки вече , дал Господ.
Най изгодния проектил в случая ,като цена-качество ,
се явава Диабло -Баракуда 2.1 грама на скромната цена от 10лв за 200 броя.
Ама за кой ли път вече го казвам и пиша?

У тоя форум го пишеш за пръв път.
Готви се много неща да повториш тук.
Ако дойде някой новак нищо няма да вдене.
Оня куп информация отатък трябва да я възстановим полека-лека.
 

Termina4

Потребител
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

@scandalo разликата е че предната скоба държаща цевта е с дупки за да стане по тих евентуалния зуглошител
 
Нагоре