Пушка без тунинг?

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Въпроса беше за комшийска пушка, нормално е пцп като твоето за 5-6к да са се постарали инжинерите да стреля, без да се мъчиш
Иначе е красавица
Красавица и след три ракии не ми се вмества в речника. Не я харесвам но механика и точност 6+.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
УАУ... на 100 метра стабилна група в този диапазон постигам при всякакви атмосверни условия на открито с калибър 308 WIN.
С ПЦП при идеални условия (тунел без течения) е възможно да се постигне това с чашки.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
За средно-силно-65-70 дж. и за силно-90+ дж. не е никакъв проблем на 100 метра групата да е около 30-40 мм при тихо време. Правил съм и по-свити групи, но там вече се иска и късмет. С чашки много хора от форума постигат тези резултати. Аз лично, с Кондор и Херкулес, с JSB 2,2 гр. често постигах такива групи. Калибърът беше 6,35. Най-далеч съм постигал такава група на 132 метра, пред свидетел - Георги 7842. Винаги съм стрелял на открито.
 

Asen123456

Потребител
За средно-силно-65-70 дж. и за силно-90+ дж. не е никакъв проблем на 100 метра групата да е около 30-40 мм при тихо време. Правил съм и по-свити групи, но там вече се иска и късмет. С чашки много хора от форума постигат тези резултати. Аз лично, с Кондор и Херкулес, с JSB 2,2 гр. често постигах такива групи. Калибърът беше 6,35. Най-далеч съм постигал такава група на 132 метра, пред свидетел - Георги 7842. Винаги съм стрелял на открито.
Със стокова пушка ли?
 

Asen123456

Потребител
Именно,въпросът е,може ли това да се постигне със стокова пушка?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Именно,въпросът е,може ли това да се постигне със стокова пушка?
Ако се зачетеш из форума повече,ще видиш че всяка турска заготовка си иска тунинг и то сериозен.
И тогава ще си отговориш и сам на тоя въпрос...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Естествено, че не.

Ники, преди доста години имах Кондор в 5,5. Често правех групи от 30 мм на 100 м и още по-често(за да не кажа винаги) 40 мм с Баракуда на около 308 м/с. или приблизително 65 Дж. Та оттам и насетне критерият ми е група около 40 и по-малко милиметри е добра на 100 м с 5,5.
Да спомена, че нищо не бях пипал по пушката. Ако я имах сега нямаше да я продам.
 

rivan

Редовен Потребител
Ето какво съм писал, когато купих Джъмбото:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/kral-arms.7360/page-46
Правеше 6 пълнителя в 3-4 метров коридор и около 40 джаула от кутията. По нататък съм показал мишена колкото 1 ст. на 50 м. Сигурно съм случил на време, защото след това не съм правил такава.
Естествено тази мощност е малка за по-големи дистанции, още повече с чашки.
Зависи кой каква разбира под " Да стреля добре", може и аз да съм имал луд късмет.
Но да - моята пушка / Крал Армс Джъмбо/ стреляше добре / по моите критерии/ в стоков вид.
И понеже шило в торба не стои, започнах да човъркам. Най напред полирах ударника и дотиквача. Дотиквачът беше толкова ръбест, че беше наранил оста. След това напасвах проходите, регулатора го разпилих почти веднага, цевта на конус, отворът на клапана на 4,5 мм /да е жив и здрав Ники да дава акъл/
Изводът - Турска пушка и добре да стреля, си иска пипване!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Въпросът, отнесен към турските изделия, си е направо риторичен.
Не купувам и не държа пушки, които да искат бъзикане(тунинговане).
Освен с първата(Суматрата)където естествено имах още инерцията на желанията за доизкусуряванe(ама в намаляване, а не увеличаване на мощността) , съм се заигравал само с 16-ката. Пробвах друга цев, по-дълга ЛВ, друг редуктор, ама накрая си върнах пак заводските. И си стреля пак перфектно тя. Е, аз доколкото успявам.
А и който е взел моя пушка, ще потвърди, че не са бъзикани, а са си скалпели..
Не разполагам с излишно свободно време, че да го губя в "тунинги"......
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
За някои хора човъркането по пушките и това, да постигнеш нещо повече, носи удовлетворение поне, ако не и повече от самата стрелба /нямам предвид себе си/. Да не говорим за дните, които не стават за стреляне и ти остава единствено да си чистиш пушката и да правиш нещо по нея. Свят широк... А пък да бяха само пушките...
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, преди доста години имах Кондор в 5,5. Често правех групи от 30 мм на 100 м и още по-често(за да не кажа винаги) 40 мм с Баракуда на около 308 м/с. или приблизително 65 Дж. Та оттам и насетне критерият ми е група около 40 и по-малко милиметри е добра на 100 м с 5,5.
Да спомена, че нищо не бях пипал по пушката. Ако я имах сега нямаше да я продам.
Божо, и с моя Кондор беше така. Само, че в 6,35. Постоянно съжалявам, че го продадох.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Има такава пушка. Vulcan 3 Long - 6,35. Стреля си от кутията без проблем.
Хмм... Тя пък не е турска, а въпросът е за турска пушка.
Амиии... турска май няма, дето да стреля добре, без доработки.
 
Последна промяна:

UBP

Новодошъл
Здравейте,както на мен така и на много други ни е интересно,съществува ли турска пушта,която да стреля добре от тутията:lol:без да се нуждае от манипулации?
Незнам дали е повдигана такава тема,ако има съжелявам,че се повтаря!
Има колега, има. Имам и ползвам с удоволствие HATSAN 90 kal. 5.5mm. със заводска газова пружина - VORTEX. Откакто съм я купил мина повече от 1 година, единствено грамотно смазване и почистване. Стрелям на механични мерни прибори и съм доволен. Скорост с 1 грам чашки Гамо 240 м/с. Не е най силната, нито е най-точната, но за цената си е супер. Това от мен ;)
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Има колега, има. Имам и ползвам с удоволствие HATSAN 90 kal. 5.5mm. със заводска газова пружина - VORTEX. Откакто съм я купил мина повече от 1 година, единствено грамотно смазване и почистване. Стрелям на механични мерни прибори и съм доволен. Скорост с 1 грам чашки Гамо 240 м/с. Не е най силната, нито е най-точната, но за цената си е супер. Това от мен ;)
Става дума за пцп , за плато и точна стрелба. То по-принцип всички пушки си стрелят без проблем - ама нали трябва и да целят по някой път.
 
Нагоре