Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

A

Anonymous

Гост
NOP написа:
Вярно ли е т'ва за пръстите? И колко сериозно може да се нарани човек?
Не е само вкарването на пръста пред цилиндъра.
Друга опасност е да изтърве спусъка, докато държиш пушката за цевта. Лоста за зареждане рязко се връща на мястото си, а пръстите са там. Мой познат така си размаза един пръст, за негов късмет ударът беше в нокътя, а не по втора-трета фаланга. Нокътят му още не ще да расте както трябва, но можеше да е с натрошена кост.

Така че държиш лоста за зареждане или цевта през цялото време за зареждане. Вярно, че е малко неудобно, но алтернативата е по-неприятна. Създай си този навик още от по-слабите пушки и ще си спестиш ядове с по-мощните, до които рано или късно (по-скоро рано ;) ) ще стигнеш.
 

Grimit

Потребител
Същият инцидент претърпях с КЮ-БЕ-57 ! За мое щастие се отървах само с изтръпване на лявата ръка , а лоста за зареждане се поизкриви доста .
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Тази пушка има голям шанс да отнесе пръстче.
Подхождайте внимателно с нея и обезателно дръжте здраво зареждащия лост.
 
A

Anonymous

Гост
Това при неволно натискане на спусъка ли се получава или просто изтърва от самосебеси?
 
A

Anonymous

Гост
При моя познат беше от натискане на спусъка. Май беше решил да види какво ще стане. Е, видя.
Но и самоволно изтърване на спусъковия механизъм не е изключено, особено при амортизирана пушка или "тунингован" спусък.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
На мен ми се случи такава ситуация (и то 2 или 3 пъти) и ме спаси това че държах лоста, че при тези пушки винаги си имам едно на ум, дори имам една китайка Lion brand (някаква странна модификация с фиксирана цев някой ден ще покажа като я направя както трябва) която е с един глупав претпазител и уж може да си помислиш че действа ама не е така хич не е надежден и даже го отстраних, че пак направи самострел с прдпазителя в момента който връщах лоста хубаво че го държах здраво -силен удар се получи и определено кофти преживяване като се случи и особенно ако не внимаваш ;)
 

Grimit

Потребител
Dejmos написа:
При моя познат беше от натискане на спусъка. Май беше решил да види какво ще стане. Е, видя.
Но и самоволно изтърване на спусъковия механизъм не е изключено, особено при амортизирана пушка или "тунингован" спусък.
И аз така ! ;)
Ама вече подобни глупости не правя :stop:
 
A

Anonymous

Гост
Това б3-1 се оказа голям боклук ;)
Не стреля зле но на мерника му се измества някъв щифт и изкача( после да се чудиш има ли смисъл да въртиш калибриращите винтове), а целия метален механизъм се мести в дървото. Затягах го но пак помръдва...
Опукахме към 150 чашки. Не е зле иначе... като за без пари...
 

Longanlon

Новодошъл
Имам една стара В3 която никога не е отваряна за 3-4 хил. изстрела и съм я давал на кой ли не и онзи ден най-после се върна пак у нас :) . Сложих й една оптика 6х32 да я пробвам и получих доста странни резултати. Че ги ръси малко както си иска е разбираемо, но туй дето не разбирам е защо на 10 м. успява да направи две толкова различни групи с два вида чашки... ???

по 5 изстрела в група, мишената е с диаметър 4.5 см.
20101004_002.jpg


Уж дистанцията е малка и не би трябвало да влияе чак толкова...
 

ininia

Потребител
ФТКС
И аз у дома имам една В3-1,с която стрелям само зимно време когато е студено - като отворя двете спални и коредора между тях имам дължина 11 м.Групите много зависят от съчмите.Най добри са с Хоби,малко по-лоши с про-хънтър, с Комета или каквито и да са китайски - поне двапъти по-лоши.
С хобито на това разстояние групата обикновено е 15 - 25 мм - зависи от моето състояниие. ;)
Все пак,макар и слаба ракия,тази пушка си я обичам,защото ми върши работа,когато с другите не мога.А точноста до 20 м е задоволителна за цената й.
 

Longanlon

Новодошъл
И аз точно така правя в коридора :)

Наистина обаче много зависи от чашките. Днес на обяд пак стрелях и събрах групата с РВС, но интерцепторите ги плюе както си иска, даже няколко имаше дето не уцелиха мишената (А4) а удариха в стената :eek: Изобщо ми прави впечатление, че интерцептор са много кофти направени, качеството на гамо общо взето, личат им ръбовете и половината имат отклонения в ширината на полата видими с просто око даже.
 

tzocho

Потребител
Тъкмо съм пуснал в продажба такава пушка, та да позасилим интереса в темата. ;) Ето резултата от моите занимания: цев от HAENEL в 4.5, газова пружина, хамстер, нивелир ... стреля си като PCP малко под 16J.
Резултати като скорости и групи по-късно :cheers:

020926746.jpg


020926750.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Georgi Nedelchev написа:
След 200 250 топчета вече реших да разглобя пушката за да видя как е положението с тефлоновия маншет. Основно заради съмненията ми че е мек и подтикнат от това
ivodoc написа:
Това с тефлона за маншет е грешка. Той се мачка много лесно.
Може би пробата е твърде рано, но маншета нямаше и помен от нараняване. Според мен ще издържи още поне 10 пъти по толкова. Явно на слабата пушка пасва добре и няма достатъчно сила да го прецака бързо :)
След още толкова прекарани топчета разглобих отново - основно с цел да разширя преходния отвор и да му направя фаска. И веднага видях, че ivodoc се е оказал прав. Маншета от тефлон се беше деформирал. Не наранил, а станал еднакво широк - смачкан равномерно и се движи много трудно в цилиндъра. Беше с профила на стария кожен маншет като 3 мм бяха работна част а другото малко по тясно, има доста място за смачване и е станал един рамер. Сега мисля да го скъся на 5 мм най много и между него и буталото да сложа гумена гарнитура, която да обира удара в по-голямота му част. В комплект с по-малкото материал за смачване може и да се получи. Друго мисля че ще спечеля малко повече работен обем ;)
Експериментирам си с една дума ... :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Имай в предвид,че вероятността да падне скоростта като разшириш преходния отвор е много голяма.Особено при слаба пушка като твоята.След това се оправя по-трудно от колкото разширяването и ако не можеш пушката си заминава. :exclaim:
 
A

Anonymous

Гост
Грешка! Много по-добре, ама много ... ! Изобщо не очаквах такава разлика :yahoo:
Не твърдя че е само от отвора, защото коренно промених и маншета с което и се увеличи и хода на буталото, но разликата е наистина огромна ;)
Вече наистина имам мерак да я замеря :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
@Georgi Nedelchev
Кое (къде) е грешката?
Да не искаш да кажеш, че след като си променил преходния отвор, пушката е започнала да стреля като Diana например? :)
Дай по-подробна информация какво си направил и какви са резултатите. Защото "разликата е наистина огромна" нищо не говори.

Към поста отдолу, за да не го обърнем на чат-форум:
Г-н Неделчев, изобщо няма нотка на заяждане в писаниците ми. :write: По-добронамерен съфорумец от мен трудно ще намериш.
А затова, какво си мислел да променяш и какво реално си променил ... не следя редовно тази част на форума и не съм запознат с предните ти писания. Въпреки това не ми стана ясно, какво и как се е променило в поведението на пушката след твоите интервенции.
П.П. Наистина ще е хубаво, ако си постигнал резулатите на Diana :)
 
A

Anonymous

Гост
1 (едно) мнение по горе съм споменал какво ще направя и съответно вече направил ;)
На предната страница са другите леки промени , няма да се повтаряме я ;)
Освен това долавям нотка на заяждане. Никога не съм правил сравнения с други пушки, еле пък с Диана :p
 

tzocho

Потребител
Като стана въпрос за преходния отвор, ето какво установих. Първоначално намалих оригиналния от 4 на 3мм. Скоростта се качи, но понеже това са пушки със сравнително малки работни обеми минах на кал. 4.5. Затова тук по-голям принос за този фактор има калибъра. Отката обаче стана по-голям и поради това реших да увелича отвора на 3.5мм. В резултат скоростта падна с около 20 м/с., но пък се подобри точността. Хубавото на този клас пушки е, че за сравнително малко пари всеки може да си експериментира без притеснение и да търси оптималния за него вариант.
 
A

Anonymous

Гост
Още веднъж се включвам в тази тема и си мисля, че ще е за последно.
След поредицата интервенции по тази пушка скоростта и се вдигна осезаемо. Както бях казал разликата беше огромна, но поради тия си занимания с подобрения за скорост изобщо не ми остана време да стрелям ей така по мишенки. След като си мислех че съм приключил започнах да стрелям за точност, НО УВИ. На 30 метра ако вкарам 5 сачми в една педя си е постижение ;) Позагледах се в цевта по острожно и :eek: на 10 см преди дулото имаше напречен нарез редом до всички останали. Бърза консултация и вече я бях срязал на 37 см. Половин час си играх да направя фаската както трябва с надеждата че ще стане точна. Стрелям и първото нещо което забелязвам е че силата на пушката се е върнала в 1-ви клас , а второто че точността ми си е останала там. Отказвам се вече от приключения с това чудо ...
 

belyatamax1

Потребител
Georgi Nedelchev написа:
Още веднъж се включвам в тази тема и си мисля, че ще е за последно.
След поредицата интервенции по тази пушка скоростта и се вдигна осезаемо. Както бях казал разликата беше огромна, но поради тия си занимания с подобрения за скорост изобщо не ми остана време да стрелям ей така по мишенки. След като си мислех че съм приключил започнах да стрелям за точност, НО УВИ. На 30 метра ако вкарам 5 сачми в една педя си е постижение ;) Позагледах се в цевта по острожно и :eek: на 10 см преди дулото имаше напречен нарез редом до всички останали. Бърза консултация и вече я бях срязал на 37 см. Половин час си играх да направя фаската както трябва с надеждата че ще стане точна. Стрелям и първото нещо което забелязвам е че силата на пушката се е върнала в 1-ви клас , а второто че точността ми си е останала там. Отказвам се вече от приключения с това чудо ...
от опит;
по-големия отвор на цилиндъра повдига скоростта и отката;
тази пушка никога не е била силна,еле па точна на 30 м.дължината на цевта влияе до 13-15см другото е подробност особено за пружинка от този клас.
....може малко ...с хубави чашки,почерпена с минерално масло :bomb: и на около 10-15м в нещо от сорта на кутийка от чашки.За 20'тина метра приготви бирена бутилка 2 литра ,хубаво изстудена и източена преди :cheers:това и нямаш грижи в целенето :cheers: тя е за това
 
Нагоре