Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

xpresident

Редовен Потребител
Поразгледах я по снимките. Със стоманени или пластмасови мерници ли е? Не ми харесва зареждането с лост, предпочитам с чупеща цев. Явно за до 100 лева ще трябва 2-ра употреба да търся нещо от рода на Славия или Байкал.
 

redsox

Редовен Потребител
Мерниците са от няква сплав. Но са ОК според мен. Аз съм доволен от фиксираната цев. Лично мнение но за тези евтиняци е за предпочитане пред чупеща цев. Както си прецениш разбира се. Дано попаднеш на нещо читаво!
 

apapazov

Редовен Потребител
Явно за до 100 лева ще трябва 2-ра употреба да търся нещо от рода на Славия или Байкал.
Това са пушките около 100лв . Имал съм и Славия и ИЖ38 и двете са супер приятни за стрелба. Въпроса е че хората които ги притежават си ги ценят и рядко се появяват за продажба.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Колеги кажете какво да се направи за да се увеличи скоростта на QB 57 5.5 колкото е възможно за нея .Искам да питам как се слага тази втулка на цилиндъра с по-малък отвор която вдига скоростта.На резба ли е или се набива. Това се отнася за пушки като QB 57 и Метеор Б 5 която е като АК.
 
Последна промяна:

bate ra

Потребител
Колеги ако може малко помощ. Днес ми подариха остатък от някаква ВП но не мога да установя марка и модел. На нея не пише нищо. Прави впечатление ниския клас на изработка. Цевната кутия е пластмасова, калибър 4,5 . Ето и малко снимки.IMG_20151117_150549.jpgIMG_20151117_144017.jpgIMG_20151117_144400.jpgIMG_20151117_144410.jpgIMG_20151117_150549.jpg IMG_20151117_144017.jpgIMG_20151117_144400.jpgIMG_20151117_144410.jpg
 

bate ra

Потребител
Благодаря за бързия отговор. Почвам да търся части за нея ако мога да я възстановя. Поздрави.
 

Sonio90

Новодошъл
Здравейте съфорумници . Стана ми интересно относно относно шума създаван от пушката ми при стрелба. Почетох във форума и разбрах че при по-мощните ВП се вдига голям шум при произвеждане на изстрела особено при турските модели, та реших да отворя една тема да дадете малко акъл какви методи има за намаляване на шума от механизма освен със саунд модератор. Моята пушка не е нищо особено като цяло (Метеор б3-1) аз не очаквам кой знае колко от нея просто искам да се образовам и да експериментирам. Благодаря предварително.
 

didarai

Редовен Потребител
Специално тази най-добре ще я обезшумиш , ако я погребеш :)
Иначе няма кой знае какво да се направи по въпроса . Шума на ПП значително намалява , ако е с газова пружина . Ако не е , най-добре биха обешумили пружината водачите и' + заден водещ пръстен за буталото . Ако са от твърд полимер и фиксират пружината така , че да не удря при разгъването си в стените на цилиндъра и буталото , както и то в стените на цилиндъра ,а също и на пружината във водачите тва е максимума който може да се постигне . Предполага се , че пушката е изправна и винта на маншета или челото на буталото не блъска в дъното на цилиндъра на метал , както и няма "огнестрелен" дизел .
 

Sonio90

Новодошъл
Ако блъска се предполага че маншета не уплътнява нали? А относно задния водач на пружината е от полиамид а отпред влиза директно в буталото.
 

Sonio90

Новодошъл
Уплътнение на цилиндъра и маншет за Метеор б3-1 от къде да си намеря?
 

ssn

Потребител
Имам конусовидното уплътнение към цилиндъра. По спомен диаметъра на цилиндъра беше 25 мм. мога да ти пратя и един стар маншет от Славия 25 мм за да му измислиш захващане. Не е лесно, но не е и невъзможно и ако се справиш маншет за Славия се намира нов.
Пиши на ЛС да се разберем.
Пази се, че тези пушки при неправилна експлоатация причиняват големи поражения по пръстите. Дръж винаги лоста за зареждане с едната ръка!!!
 

Sonio90

Новодошъл
То на мен ми е по належащо уплътненията на цилиндъра. Цилиндъра при метеорката е със ексцентричен отвор и на него има едно уплътнение малко по спомен между 10 и 15 ММ което изолира въздуха да отиде към съчмата. Струва ми се че е доста смачкано и искам да пробвам с ново да видя как е. Ако някой има идея от къде да купя моля да пише. Благодаря
 

ssn

Потребител
Това имам за цилиндъра. Извинявам се, но с тоя апарат толкова снимам.
А е редно да го снимаш за да видим, но както и да е!

IMG_20160321_170305.jpg IMG_20160321_170317.jpg IMG_20160321_170330.jpg IMG_20160321_170342.jpg
 

buff

Потребител
Момчета, маншет от Славия не става за B3-3. Маншет от Байкал МР 512 обаче става, намира се по магазините тък там. Уплътнение за цилиндъра обаче трудна работа да намериш. Пробвай в Бункера да потърсиш евентуално.
 

ssn

Потребител
Може и да не става. Пригаждал съм за Б3 с кожен маншет - полиамиден маншет, който беше със захващане като на Байкал-а тип "гъбка", но мисля, че си беше за Метеор все пак от по-новите. Конусното уплътнение дето се опитах да го снимам според мен си е същото, но все пак беше преди 6-7 години.
 

redsox

Редовен Потребител
Според разни блогъри това ще да е стара източно европейска въздухарка, вероятно унгарска.
 
Нагоре