Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Как се маха цевта на китайка с лост от долу?Трябва ми само тя.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Някой може ли да пусне взривна схема на Б3-1.
Имам тук една в торба. Спусъкът е разпилян и като че ли липсва нещо от него. Една пружина е станала като тел и не си личи каква форма е имала. Има и някакъв счупен пластмасов детайл.
Така, че ако някой може да пусне поне снимка на спусъка или линк към място където да погледна . Ровичках из нета , ама ядец.
На сайта на производителя няма нищо. Не е като при Ксиско на Бам. Там има всичко за всичките им модели.
 

didarai

Редовен Потребител
ivodoc написа:
Някой може ли да пусне взривна схема на Б3-1.
Имам тук една в торба. Спусъкът е разпилян и като че ли липсва нещо от него. Една пружина е станала като тел и не си личи каква форма е имала. Има и някакъв счупен пластмасов детайл.
Така, че ако някой може да пусне поне снимка на спусъка или линк към място където да погледна . Ровичках из нета , ама ядец.
На сайта на производителя няма нищо. Не е като при Ксиско на Бам. Там има всичко за всичките им модели.

http://webpages.charter.net/guru1/docum ... %202.0.pdf
Ще черпиш ;) .Ако ти свърши работа де щото аз май тази Б3 която разглобявах и ремонтирах по-друг спусък имаше.Тапата с направляващата се беше натрошила при нея и я смених с алуминиева.Да не би от нея някое парче да е паднало и при теб?А иначе и тук този е писал,че пружинката на спусъка лесно се чупи и ако е станал "бавен" е време да се сменя.

пп
Линка(за тези които се интересуват) е към инструкция за ъпгрейт на Б-3.До колкото видях набързо той включва:
1)подмяна на оригиналната пружина с такава от Б-4
2)утежняване на буталото
3)разширяване на маншета
4)осигуряване двата края на пружината против усукващия откат(с 2 шайби)
5)полиране на спусъка
6)боядисване на приклада
7)поставяне на заглушител.
 

ssn

Потребител
Имам пружинката и запъвача от един ремкомплект, който се води за АР1000, но е за Б3. Ако ги искаш - твои са. Мога да ги оставя в Дел Кано в понеделник или довечера ако мина. :)
А полиамидния маншет от комплекта след приспособяване върши перфектна работа - моята я продадох с него и досега си стреля.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Щом не ти е проблем и работиш в близост до ДелКано, остави ги на бармана, ако няма никой от групата и поръчай на бармана да я даде на Евгени а той утре ще ми ги донесе.
Пушката е на мой познат и както писах вече, е в торба и всичко е разпиляно. За съжаление, точно с такива пушки нямам никакъв опит. С пневматичната група няма проблем, но спусъкът и тази тел, която се е запънала в пружината и се е разтеглила и счупеният детайл, който със сигурност не е от водача на пружината. Някой дори се е опитвал да го лепи....неуспешно.
Да не се окаже че тази пластмаса няма нищо общо с пушката. :D
Ще го снимам по-късно.
 

didarai

Редовен Потребител
Малко снимков материал,който ще помогне при точната идентификацията на моделите с марка "B".
1278440200_ryou9474_200811201623477683.jpg

1278440195_lpdn4006_200811201622491040.jpg

1278440191_vbve6457_2008112016204363676.jpg

1278440186_edbo2241_2008112016193236647.jpg
 
A

Anonymous

Гост
искам инфо за въздушна пушка метеор в3-3
 

Беселин

Потребител
Аз имах един Б3-1.С него от 10м с турски сачми бутилка от минерална вода 500мл със много зор се целеше.Ако искайте вярвайте.Незнам дали ме зариби или замалко не ме отказа от продължение на хобито.Оказа се, че цевта е крива, ама много крива, а разстоянието м/у нарезите беше видимо неравномерно.Абе трагедия.Подарих я на един приятел, който искаше да ползва приклада.После се сетих, че можеше да ми свърши работа и на мен.Можеше да си издялкам един два чепа да запушвам каците с тях :lol:
 

angelmr

Редовен Потребител
Беселин написа:
Аз имах един Б3-1.С него от 10м с турски сачми бутилка от минерална вода 500мл със много зор се целеше.Ако искайте вярвайте.Незнам дали ме зариби или замалко не ме отказа от продължение на хобито.Оказа се, че цевта е крива, ама ного крива, а разстоянието м/у нарезите беше видимо неравномерно.Абе трагедия.Подарих я на един приятел, който искаше да ползва приклада.После се сетих, че можеше да ми свърши работа и на мен.Можеше да си издялкам един или два чепа да запушвам каците с него :lol:

Има голяма разлика между турски съчми и турски съчми. И аз имах едно Б3 и с някои по-качествени турски съм имал много добри резултати. Много добри предвид цената и качеството естествено. До 30 метра групи от 1-2 сантиметра са напълно постижими с добри турски чашки. От такава пушка и такива чашки повече е пресилено да се очаква.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Беселин написа:
Аз имах един Б3-1.С него от 10м с турски сачми бутилка от минерална вода 500мл със много зор се целеше.Ако искайте вярвайте.Незнам дали ме зариби или замалко не ме отказа от продължение на хобито.Оказа се, че цевта е крива, ама много крива, а разстоянието м/у нарезите беше видимо неравномерно.Абе трагедия.Подарих я на един приятел, който искаше да ползва приклада.После се сетих, че можеше да ми свърши работа и на мен.Можеше да си издялкам един два чепа да запушвам каците с тях :lol:

Наблюденията върху моя Метеор В2-3 са подобни.
При мене цевта изглежда добре но:
-Шарнира на цевта е с огромни луфтове и в двете плоскости;
-Спусъка е изключително тежък (след 20 чашки ме боли показалеца)
и поради елементарното му устройство неподлежи на големи доработки.

На 10 метра - група 25 см.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Моята В3-1 я ползувам само когато съм в София,постреля ми се ,а не ми се качва на тавана.У дома имам макс.разстояние 11 м.С добри чашки (хоби или ФТТ) нормално правя групи около 20-25 мм.Мисля,че това за ефтина китайска пушка не е зле.На по-големи разстояния много отдавна с нея не съм стрелял и нямам спомен.Истина е,че спусъка е много тежък и оказва голямо влияние на точността.
Като цяло моята бройка пушка е със сносно качество - цев,шарнири и останалите чаркове.Имам я повече от 6 години.
 
A

Anonymous

Гост
Взех си едно такова В2-4 да му си имам въздушна пушка и аз, и както ме предужпреждаваха доста хора това е мания и тая пушка наистина ми се струва несериозна. Особенно след като стрелях с Х125. 2 седмици и вече мисля за друга въздушна пушка ;)
Първо обаче ще се заема да почовъркам по това, а после със сигурност ще минем на нещо по-качествено. Тия дни мисля да му мина цилиндъра на координат шлайф, че нещо ми се вижда набразден и освен това има .... малка пъпчица :pardon:, после трябва да си потърся подходящ маншет и подходяща пружина. "Уплътнието". ако може да се нарече една хартийка уплътнение на цевта ми е доста кьораво и мисля да и направя нарез в който мога да вкарам гумено уплътнение като на другите пушки. Да махна не толкова качествения лак от приклада, да го загладя, байцна и лакирам както трябва и ще става да си играя с нея ;) В момента мисля че стреля доста под обявената от производителя 128м/сек. скорост и се надявам след тия интервенции да достигне поне това :)
 
A

Anonymous

Гост
Само един съвет:
Направи си поне приблизителна сметка колко ще ти струват тези интервенции и дали си струва да ги направиш за тази пушка. (предполагам, че ще са повече от цената й)
И след тази сметка реши дали да ги прилагаш на сегашната си пушка, или да си вземеш някоя, за която ще си струва да ги направиш; или пък такава, върху която няма да се налага да ги правиш.
 
A

Anonymous

Гост
О определено! Благодаря за съвета все пак. Само да поясня че за тая пушка пари евентуално за нов маншет бих дал. Другото по между другото докато координатчика няма работа, ако се навие да се занимава с мене ще го направи - приятел ми е ;)
От това просто искам да стане здрава пушка, стреляща колкото си пише в сайта на производителя. Ясно ми е че от късото бутало , хилавата пружина , а и доста кьоравия спусък , не може да се очаква нещо повече. Ей до преди 2 седмици не знаех как се зарежда такава пушка, после ме беше страх да я разглобя, а вече мисля за съвсем други неща. Определено крастата е голяма ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
Дадоха ми една такава пушка уж за прострелка, а след това се оказа че е за ремонт (човека дори не знаеше че не трябва да можеш да дишаш през цевта и не можеше да разбере как така след като изхвърля чашка, пушката ще е за ремонт), трябва да и сменя маншет и уплътнение. Някой знае ли дали още се намират комплектите във випа или да търся по други магазини?
 

Беселин

Потребител
Колега винаги когато съм ходил във ВИП тези комплекти бяха на витрината.Сега дали са налични незнам, но съм запомнил, че всеки път в продължение на две години ходил ли съм във ВИП съм виждал и тези комплекти.Вероятността според мен да са налични е доста висока.
Успех
 

angelmr

Редовен Потребител
Днес минах през един магазин и взех от най-елементарните маншети. На тази пушка и стига толкова.
Дано няма скрити камъни при разглобяването че не съм разглобявал до сега такава.
 
A

Anonymous

Гост
Какви са тия маншети? Кожени ли са пак ???
Има ли смисъл да подменям всъщност кожения с друг вид, ако е да речем здрав. Питам защото забелязах че доста трудно се движи в цилиндъра и спира иначе така мощната пружина ;)
 
Нагоре