Пружинна пушка или Co2

bgloop

Потребител
Здравейте,
Сравнително нов съм във форума и досега съм прочел доста от темите във форума.
Харесал съм Diana chaser Сo2 4.5, но ме притесняват температурите в България, които могат да вляят на броя изстрели. Някой ако има опит с Co2 да споделя.
Пружинна пушка до 16j поради лесното зареждане и поставянето на по ниско бюджетна оптика и точна стрелба.
Пружинна не съм избрал, поради което е и темата.
Стрелба до 25-30м
Цената на Diana chaser 270 лв
Темата я пускам да мога да направя правилният избор.
Като начинаещ и желаещ да пробва спорта стрелба по мишени, пушки в диапазона 400лв и нагоре не са опция.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ако ще е СО2 то дай някой лев от горе и си вземи това:
https://www.balistas.com/air-rifles/norconia-air-rifles/norconia-co2-qb-78-deluxe-45mm/. Имат и 5,5 сигурен сайт е,проверено или това : https://zarimex.eu/vazdushna-pushka-diana-trailscout-kal-4-5-mm.
Иначе с хубава пружинка мисля,че ще си по доволен.Не е само броя изстрели а и разликата в скоростите,мое мнение!

Това дето си си харесал нито е пушка,нито пистолет!
 

bgloop

Потребител
Ако ще е СО2 то дай някой лев от горе и си вземи това:
https://www.balistas.com/air-rifles/norconia-air-rifles/norconia-co2-qb-78-deluxe-45mm/. Имат и 5,5 сигурен сайт е,проверено или това : https://zarimex.eu/vazdushna-pushka-diana-trailscout-kal-4-5-mm.
Иначе с хубава пружинка мисля,че ще си по доволен.Не е само броя изстрели а и разликата в скоростите,мое мнение!

Това дето си си харесал нито е пушка,нито пистолет!

Харесал съм Diana chaser поради факта, че се използва само една капсула Co2. При Diana trailscout се използват 3 капсули и знам, че е добре да се използват докрай и да се махат, защото не било добре за пушката да седи със заредени капсули в нея.
Три капсули са задължаващи ако искам да пострелям още малко а трябва да заредя допълнителни 3 капсули.

Разлика във скоростите имаш предвид по-високи скорости? Защото пружинната която съм харесал е Weihrauch HW 30 S а при нея скоростите са същите.
Съжалявам ако подхождам лаишки, но съм нов в стрелбата с ВО и все още си изяснявам някои неща.
Така като чета все повече във форума разбирам, че пружина до 16J и точна стелба до 30 метра в диапазона 300-400 лв. май няма да намеря.
 

mobilen

Редовен Потребител
На qb 78 може да сменяш само едната СО2 капсула и е доста приятна за стрелба.Има също много тунинг предложения за нея и qb 79,като се трансформира до пцп
 

xpresident

Редовен Потребител
Така като чета все повече във форума разбирам, че пружина до 16J и точна стелба до 30 метра в диапазона 300-400 лв. май няма да намеря.
Потърси за тези пари Славия. На 20м на механични ги събира в 20ст. Ако те устройва тази точност, няма да си разочарован от пушката.
 

bgloop

Потребител
На qb 78 може да сменяш само едната СО2 капсула и е доста приятна за стрелба.Има също много тунинг предложения за нея и qb 79,като се трансформира до пцп
Разгледах малко инфо за QB78, доста сериозно предложение имам няколко въпроса.
Продължава да ме притеснява стрелба при студено време и брой изстрели?
Колко би била доставката от въпросният Балистас сайт до България?
 

mobilen

Редовен Потребител
Не ме е вълнувал броя изстрели, защото бях сложил бърза връзка на тапата и зареждах от голяма бутилка СО2.При хладно време мощността пада,но не ми е "замръзвала".
Доставката е около 30 евро мисля..
 

bgloop

Потребител
Благодаря за бързите и изчерпателни отговори. Отказвам се от Co2 пушка защото има много въпросителни с които не желая да се зблъсквам.
Ще следя раздел Купувам-Продавам и ако испадне пружина ще си я купя, ако ли не ще спестявам за ПЦП защото май там е истината.
 

bgloop

Потребител
Потърси за тези пари Славия. На 20м на механични ги събира в 20ст. Ако те устройва тази точност, няма да си разочарован от пушката.
Разгледах моделите на Славия, но ми се струват малко слабички, стрелям по мишени с прашка на 10-12 метра и правя групи от 4см, бих желал ако ще инвестирам във пушка дистанцията да е поне 30-35м.
 

bgloop

Потребител
Потърси за тези пари Славия. На 20м на механични ги събира в 20ст. Ако те устройва тази точност, няма да си разочарован от пушката.
Почетох доста за славия. Тъй като ги няма нови по магазините, чисто информативно за какви пари бих могъл да намеря 630 или 631
 

astra

Редовен Потребител
Разлика във скоростите имаш предвид по-високи скорости?
Налягането на СО2 в капсулата не е постоянно, а се променя и зависи силно както от околната температура, така и от скоростта на стрелба. От там и безкрайно различните начални скорости на проектилите, на които никак не можеш да разчиташ.
Когато имах пушка на СО2 понеже ми се стори много разумна покупката й, след като се набутах да я купя, пробвах я с хронограф и разбрах, че става само за плякалка, не и за точна стрелба. Тя просто нямаше коридор... Започвам стрелбата примерно с 210м/с и след 10-на изстрела си вече на 180м/с (това с кал. 5,5мм). Пипам след 10 изстрела капсулата и ръката ми залепва за нея от студ, поради изпаряването на течното СО2 в капсулата. Опитвал съм лятно време да стрелям на хартиени мишени до 20м. горе-долу биваше, но на дистанция 25-30м си беше разочарование и пълна загуба на време. Като захлади есента пък, около 15 градуса й се обледеняваше края на цевта след 4-5 изстрела и заглъхваше... С две думи - не се набутвай за глупости, но ако те интересува точна стрелба за дистанциите и бюджета които споменаваш, потърси си 16Дж пружинка. Ако няма в момента, потърпи и понаблюдавай обявите в "продава". Все ще ти излезе късмета. Успех!
 

bgloop

Потребител
Налягането на СО2 в капсулата не е постоянно, а се променя и зависи силно както от околната температура, така и от скоростта на стрелба. От там и безкрайно различните начални скорости на проектилите, на които никак не можеш да разчиташ.
Когато имах пушка на СО2 понеже ми се стори много разумна покупката й, след като се набутах да я купя, пробвах я с хронограф и разбрах, че става само за плякалка, не и за точна стрелба. Тя просто нямаше коридор... Започвам стрелбата примерно с 210м/с и след 10-на изстрела си вече на 180м/с (това с кал. 5,5мм). Пипам след 10 изстрела капсулата и ръката ми залепва за нея от студ, поради изпаряването на течното СО2 в капсулата. Опитвал съм лятно време да стрелям на хартиени мишени до 20м. горе-долу биваше, но на дистанция 25-30м си беше разочарование и пълна загуба на време. Като захлади есента пък, около 15 градуса й се обледеняваше края на цевта след 4-5 изстрела и заглъхваше... С две думи - не се набутвай за глупости, но ако те интересува точна стрелба за дистанциите и бюджета които споменаваш, потърси си 16Дж пружинка. Ако няма в момента, потърпи и понаблюдавай обявите в "продава". Все ще ти излезе късмета. Успех!
Благодаря за коректната и подробна информация. Както писах по-горе постепенно и аз стигнах до този извод.
Реших да пробвам първоначално със славия 630 или HW30s. Поради факта, че са леки за зареждане и щадящи оптиките. 16J не съм сигурен дали не трябва да инвестирам в доста скъпа оптика за до оцелее.
Благодаря отново.
 

astra

Редовен Потребител
16J не съм сигурен дали не трябва да инвестирам в доста скъпа оптика за до оцелее.
Не мисля, че 16 Дж пружинка ще ти разбие оптика, поне доколкото съм стрелял с чужди такива пушки - стрелят леко и меко. Скъпите оптики върху тях са по-скоро, за да уцелват точно. Все пак по този въпрос нека те посъветват колегите с ПП, горното е само мое мнение на база лични впечатления.
 

bgloop

Потребител
Не мисля, че 16 Дж пружинка ще ти разбие оптика, поне доколкото съм стрелял с чужди такива пушки - стрелят леко и меко. Скъпите оптики върху тях са по-скоро, за да уцелват точно. Все пак по този въпрос нека те посъветват колегите с ПП, горното е само мое мнение на база лични впечатления.
Благодаря за бързият отговор. Това значи, че диапазона от пушки става доста по широк :)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
QB то а и Дианата(не пушки-пистолета) май са на друг принцип, при тях газта от капсулите се изпарява във цилиндъра , няма изстрели в течна фаза и такава разлика в скоростите...но ако греша колегите да ме поправят,не съм се задълбочавал толкова !
П.с
Нещо като ПЦП на ниско налягане
 

astra

Редовен Потребител
Пешо, СО2 се пълни в течна фаза и колко е пълна бутилката се съди по теглото течност в нея, а не по налягането както е при газовете. Затова и при пълнене се продава на кг, защото е течност, при 25 градуса- 59 бар.
Когато в бутилката течната фаза свърши и остане само газ - остатъчни пари, се усеща по рязко намалената сила на изстрела. Предполагам, че от този принцип на работа с СО2 няма как да се избяга.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Пешо, СО2 се пълни в течна фаза и колко е пълна бутилката се съди по теглото течност в нея, а не по налягането както е при газовете. Затова и при пълнене се продава на кг, защото е течност, при 25 градуса- 59 бар.
Когато в бутилката течната фаза свърши и остане само газ - остатъчни пари, се усеща по рязко намалената сила на изстрела. Предполагам, че от този принцип на работа с СО2 няма как да се избяга.
Иво,само за сведение ,метана е газова фракция но се продава на килограм! ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Миналата седмица сипах 280 литра метан в един камион..... Литри.... Значи течност.... LNG (liquid naturel gas)
 
Нагоре