Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

redsox

Редовен Потребител
Мине не мине все вдигам мерника на CFXa за продажба. Вчера вече го бях решил. Първо я отворих, смених всички уплътнения и маншета. Почистване, леко смазка както си му е реда. Все пак да е готова за бъдещия собственик. Даже извадих фабричната 18дж Gamo ГП и сложих 20дж ГП което бях купувал от мундилареца. Замерих днес сутринта FTT от 228мс качи на 236мс . Да имам данни за обявата. По-трудно зарежда, откат се появи но горе долу Ок. Сложих 25м мишена на вилата и така започнаха драмите. FTT групираше добре но отвреме на време пращаше флаери. Смених на JSB .547 и там така. Пробвам .67 там обаче никва група. Явно ми трябваше нещо по средата като грамаж или да връщам пак 18дж ГП. намерих баракуда хънтър екстрийм с останали чашки. Пушката се Позачуди какво да ги прави но полека взе да ги събира в доста прилични групи. Прикачам последната която направих. След нея отново ми се изпари желанието за продажба. Ще пострелям докато приключа баракудата ако отново така ги групира ще я оставя с 20дж ГП дано комбинацията е сполучлива и днес не е било само моментно.
 

Attachments

  • 6423E76E-AD32-4D1D-B3A5-0D4E7E8A8916.jpeg
    6423E76E-AD32-4D1D-B3A5-0D4E7E8A8916.jpeg
    457.5 KB · Прегледи: 60
  • BA3B7E64-2B68-43CD-9035-91D7C09A475A.jpeg
    BA3B7E64-2B68-43CD-9035-91D7C09A475A.jpeg
    429.9 KB · Прегледи: 63
  • E6C97373-B868-4734-9946-374F387FB4CB.jpeg
    E6C97373-B868-4734-9946-374F387FB4CB.jpeg
    258.7 KB · Прегледи: 60

pe6o66

Новодошъл
Здравейте колеги! От скоро имам тази пушка и като цяло съм доволен. Има един недостатък, за който се надявам някой от Вас да даде съвет какво може да се направи за да се отстрани . Проблемът е в много тежкия празен ход на спусъка. Ако има шанс да се олекоти, ще съм благодарен за съветите.
Предварително благодаря!
 

t.marev

Редовен Потребител
Като за начало пръсни малко масло /спрей/вътре, около спусъка. Само празния ход ли ти е тежък?
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Свали приклада и огледай спусъка. Без да си заредил, пробвай празния ход и дали се чуват шумове, стържене. Мисля, че само пружинката(подобна на такава за химикалка, но по-твърда), която лежи в спусъка е за празния ход. Ако има там повечко грес, и то втвърдена, боклуче някакво, трудно ще се натиска.
 

Attachments

  • Gamo-Tecla-Grupo-gatilho-CAT_05.JPG
    Gamo-Tecla-Grupo-gatilho-CAT_05.JPG
    129.3 KB · Прегледи: 10

rivan

Редовен Потребител
Ако спусъкът е като на ЦФХ/предполагам, че е/, смени болтчето за регулиране с по-късо. Това ще скъси хода на мекия спусък. Но ако сложиш много късо, може да има самопроизволни изстрели, или даже да не може да зареди. Настрой го така, че все пак да има малко мек спусък. Успех!
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Пръснах преди малко WD 40, но няма ефект . Само празния ход е проблемен.
WD 40 не е масло. Дръж го далече от пушката. Използвай истинско масло.
Пушката нова ли е или някой "майстор" вече я е пипал?
Така както пишеш на час по лъжичка и трябва с ченгел да ти вадим думите.....трудно ще ти помогне някой. Може би някоя гледачка да фърли един боП и ще стане ясно.
Преди празния ход беше тежък, сега пък станал проблемен?!
Тежък, тежък, колко е тежък? След това другия спусък олеква ли?
Като обереш празния ход и пуснеш, рязко ли се връща или бавно? Спусъка еднакво тежък ли е на заредена и незаредена пушка?
Стрелял ли си с ПЦП? Колегите тук намират спусъците на ГАМО за тежки, даже ги наричат дървени, дори и новите модификации. Това е нормално защото тия пушки са тип "ловни" и за безопасност ги правят такива. Ако очакваш спортен спусък на такава пушка - повредата е в твоя телевизор.
Ти си тук от 7 години, предполагам си чел разгорещени дикусии на тая тема. Вземи опиши по-подробно какво те притеснява, белким се намери лек за твоята болежка

Ако спусъкът е като на ЦФХ/предполагам, че е/, смени болтчето за регулиране с по-късо. Това ще скъси хода на мекия спусък. Но ако сложиш много късо, може да има самопроизволни изстрели, или даже да не може да зареди. Настрой го така, че все пак да има малко мек спусък. Успех!
Колега, на човека хода му е ТЕЖЪК, не му е ДЪЛЪГ! Недей го обърква човека!
 

rivan

Редовен Потребител
Колега, на човека хода му е ТЕЖЪК, не му е ДЪЛЪГ! Недей го обърква човека!
Все си мисля, че къс и тежък е по добре от дълъг и тежък, ама както кажеш...Ти винаги си на особено мнение!
Виж, за WD-то съм съгласен, не му е мястото там, защото има гадната способност да разяжда пластмаса, а в тези спусъци пластмаса със сигурност има, дори и само шайбички да са. Иначе, доколкото съм чел, WD е използвано за почистване и смазване на американското оръжие във войната във Виетнам, което се е скапвало от влагата и калта.
 

pe6o66

Новодошъл
WD 40 не е масло. Дръж го далече от пушката. Използвай истинско масло.
Пушката нова ли е или някой "майстор" вече я е пипал?
Така както пишеш на час по лъжичка и трябва с ченгел да ти вадим думите.....трудно ще ти помогне някой. Може би някоя гледачка да фърли един боП и ще стане ясно.
Преди празния ход беше тежък, сега пък станал проблемен?!
Тежък, тежък, колко е тежък? След това другия спусък олеква ли?
Като обереш празния ход и пуснеш, рязко ли се връща или бавно? Спусъка еднакво тежък ли е на заредена и незаредена пушка?
Стрелял ли си с ПЦП? Колегите тук намират спусъците на ГАМО за тежки, даже ги наричат дървени, дори и новите модификации. Това е нормално защото тия пушки са тип "ловни" и за безопасност ги правят такива. Ако очакваш спортен спусък на такава пушка - повредата е в твоя телевизор.
Ти си тук от 7 години, предполагам си чел разгорещени дикусии на тая тема. Вземи опиши по-подробно какво те притеснява, белким се намери лек за твоята болежка
Колега, пиша на час по лъжичка, понеже времето ми за пред компютъра е малко. Ще се опитам да отговоря на въпросите ти , колкото мога по- изчерпателно. Пушката е купена преди 3 месеца. Още с първите прострелки установих проблема с тежкия празен ход. Прострелката е правена на стойка / със стяги /. На 30м успяхме да я докараме в центъра на мишената в група около 2см. От ръка , без упор това групиране не може да се получи, именно от тежкия ход на спусъка. Пушката я ползвам за развлечение . Но ме дразни този тежък ход. Ще проверя в почивните дни насоките ти и ще пиша пак. Другия спусък също е твърд / малко повече от празния/ , но това не е проблем. Като обера празния ход до едно положение /преди другия около половин ход примерно / спусъка се връща бързо. Следващото дърпане до предното положение е значително по- леко. Не съм забелязал разлика в незаредена и заредена пушка в хода на спусъка. С ПЦП съм стрелял веднъж преди 10 г. няколко сачми.
Надявам се да съм отговорил на въпросите.
Блатодаря за съдействието!
 
Последна промяна от модератор:

pe6o66

Новодошъл
Свали приклада и огледай спусъка. Без да си заредил, пробвай празния ход и дали се чуват шумове, стържене. Мисля, че само пружинката(подобна на такава за химикалка, но по-твърда), която лежи в спусъка е за празния ход. Ако има там повечко грес, и то втвърдена, боклуче някакво, трудно ще се натиска.
Механизма е чист, нама стържене и боклуци
 

t.marev

Редовен Потребител
Колега, пиша на час по лъжичка, понеже времето ми за пред компютъра е малко. .... ...... Още с първите прострелки установих проблема с тежкия празен ход. Прострелката е правена на стойка / със стяги /. На 30м успяхме да я докараме в центъра на мишената в група около 2см. От ръка , без упор това групиране не може да се получи, именно от тежкия ход на спусъка. Пушката я ползвам за развлечение ....................
..............Надявам се да съм отговорил на въпросите.
Блатодаря за съдействието!
Е, така вече е по-различно, благодаря за отделеното време!
Не мога да кажа категорично /все пак не съм видял пушката/ но според мен, случаят е ясен. Имам две новини, добра и лоша. Ще започна с лошата. Прихванал си бацила на типичния форумски синдром - търсиш проблема навсякъде другаде, само не и в себе си. Лечението е просто - оръжието е такова, каквото е, трябва да се съобразим с него и да го овладеем максимално. Добрата новина е че на пушката ти нищо и няма! Всичко си е наред, щом не стърже и не затяга при отпускане. Не пипай регулировките, ако не искаш да се вкараш в дълъг и неприятен филм с предизвестен край.
Поздравления за добрия избор! Пушката е много хубава и е много подходяща за това за което я ползваш. Групи там не се налагат, особено във втория случай, защото там така или иначе има само един изстрел.
Ако все пак искаш да се погрижиш за пушката, смажи шарнира, заключващия зъб и всички връзки на зареждащия лост. За силните пушки, това е особено важно, заради големите натоварвания.
Успех!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има лечение с подмяна на пружинката. При внимателна регулировка на дължината на празния ход, може и да се докара да е сравнително къс, без опасност от самострел.
Обаче, си остава тежкия спусък при изстрел. При по-лек празен ход, няма да ти дойде неочаквано спускането, а винаги дърпаш по-силничко, като усетиш че свършва първата степен. Това неминуемо се отразява на попаденията......
Затова, трябва да се намери "златната среда" при подобни пушки, стига да ти се заиграва.
Преди доста години, още като излязоха "натаманявах" дълго време едно такова Гамо на колега, ама накрая не издържаха пластмасите, смени 3 разбити оптики, а и приклада и той се спука.
Затова, пуцай дорде държи и може.
 

Hidden

Редовен Потребител
... или пробвай други пушки, виж какво ти харесва, продавай тази и купи пушката, която ти харесва.
Много хора се лъжат по рекламите на Гамо за мощност и газова пружина, но си затварят очите за многото пластмаса и недомислиците, като зле направения спусък. За мен спусъкът е около 40 % от една пушка, защото влияе на точността, пък и на удоволствието от стрелбата. С по-висока точност, разбирай и по-добър спусък, може да имаш дори по-големи успехи в това, за което ползваш пушката. Дори и с по-слаба пушка. А тя пък няма да чупи оптики.
 

pe6o66

Новодошъл
... или пробвай други пушки, виж какво ти харесва, продавай тази и купи пушката, която ти харесва.
Много хора се лъжат по рекламите на Гамо за мощност и газова пружина, но си затварят очите за многото пластмаса и недомислиците, като зле направения спусък. За мен спусъкът е около 40 % от една пушка, защото влияе на точността, пък и на удоволствието от стрелбата. С по-висока точност, разбирай и по-добър спусък, може да имаш дори по-големи успехи в това, за което ползваш пушката. Дори и с по-слаба пушка. А тя пък няма да чупи оптики.
По тази пушка, освен приклада , пълнителчето и заглушителя не видях друга пластмаса. Оптиката засега издържа без проблеми / изстреляни са над 300 чашки /. Благодаря за съвета!
 

Васил Василев

Потребител
... или пробвай други пушки, виж какво ти харесва, продавай тази и купи пушката, която ти харесва.
Много хора се лъжат по рекламите на Гамо за мощност и газова пружина, но си затварят очите за многото пластмаса и недомислиците, като зле направения спусък. За мен спусъкът е около 40 % от една пушка, защото влияе на точността, пък и на удоволствието от стрелбата. С по-висока точност, разбирай и по-добър спусък, може да имаш дори по-големи успехи в това, за което ползваш пушката. Дори и с по-слаба пушка. А тя пък няма да чупи оптики.
Никога повече Гамо ! И както има една приказка - По-добре, дъщеря курва, отколкото син ефрейтор. Разбрах го по-трудния начин с Гамото, и асаня 125 .
 

t.marev

Редовен Потребител
Никога повече Гамо !
Който се опитва да яде таратор с вилица, обикновено остава разочарован! Както и този, който иска да хваща маймуни с трици! Козата пръч си сака и както и да се въртиш - г*за ти е взе отзад. Вината за неправилния избор си е изцяло лична и опитите за се оправдаваме със някакъв заговор на световните корпорации звучат повече от смешно!
Съчувствам на тарикатите, които са се прецакали, опитвайки да минат тънко, но за тези които тепърва ще си избират пушка, препоръчвам да хвърлят едно око тук.https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Избор-на-въздушна-пушка-нЕкои-съображения.11924/
 

Martin M.

Потребител
Здравейте колеги , а как стои въпроса със поставяне на газово бутало за крал армс н01 , продават бутало за тази пушка , но трябвало допълнително да се изработят втулка и шайба , някои да знае размери или да има скици за изготвянето на тези елементи и да поръчам на стругар да ми ги изготви , да купя буталото и да го поставям.
 

tsankova

Новодошъл
Здравейте, поздравления за форума! Влизам и чета от близо година. Стреляла съм няколко пъти преди 7-8г с въздушна пушка и с ловната пушка на баща ми едно време. Абе с 2 думи хал хабер си нямам, ама много ми се стреля и на мен и на мъжа ми...Мислех, че голямата драма с избора на първата пушка е приключила, ама май тепърва започва всичко :) Търсихме точна пушка до 16J в калибър 4,5 за стрелба по мишени с дървен приклад. Понеже сме вечно заети и незнам колко често ще можем да стреляме с пушката решихме да не се изхвърляме с Weihrauch HW 97K. Поръчах от черния петък това Gamo CFX Royal 4.5mm, трябва да пристигне в четвъртък(за РД на мъжа ми). По принцип не сме от левуново, ама след като прочетох цялата тема бих искала някой, който е навътре в нещата да направи разконсервацията и т.н. Към кого мога да се обърна в Русе?
 
Последна промяна:
Нагоре