Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ами нз аз вече съм отварял моя,но според мен стенд си трябва
 

rivan

Редовен Потребител
scandalo написа:
Ще опитам да сложа кръг пред утежнителя после ще споделя.Може да няма почти никакъв ефект но няма да навреди със сигурност.Някой предлага ли направа на стенд за разглобяване на хънтера?Ще си платя каквото стурва(нямам нужните инструменти мисля че не е френско писмо да се направи),

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Според руските форуми(мнението е на Петруха),подлагането на шайба от гума,балатум или др. мек материал във всички случаи води до намаляване на скоростта.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ами аз ще пробвам и ще споделя не е казано да е гума или нещо много меко идеята ми е да не е метал в метал.Може би нещо от сорта на гарнитурите на колите от каквото се правят....тези където се слагат на главата на двигателя,нз точно каква материя е обаче.
 

petkof

Редовен Потребител
scandalo написа:
Ами аз ще пробвам и ще споделя не е казано да е гума или нещо много меко идеята ми е да не е метал в метал.Може би нещо от сорта на гарнитурите на колите от каквото се правят....тези където се слагат на главата на двигателя,нз точно каква материя е обаче.
Ако правиш това, имай впредвид че ако изрежеш кръга точно по вътрешният диаметър на буталото, има опастност при удара материала добавен от теб да се сплеска и разшири по радиуса на кръга.Това може да доведе до радиална деформация на буталото особено ако се използва гума. :bomb:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ами аз мисля да изрежа кръг точно колкото утежнителя....да го залепя за утежнителя и да видя ефекта?Мисля че с съвсем тънак слой течен метал ще стане,а и после премахването май няма да е много трудно?Това с парчето от маншет си е идея направо да се моделира за да стане.Аз имам 1 нов освен да прежаля този където е на пушката при положение че той не е мръднал,но пък може да го жертвам за добра кауза...
 

rivan

Редовен Потребител
quote:Originally posted by Космонавт78:
Скажите, уважаемые, а влияют ли эластичные прокладки (для меньшего лязга- типа линолеум) у оснований пружины и между утяжелителем и поршнем на резкость работы системы?

Субъективно становится мягче.
Но у меня во всех системах где я такое пробовал, падала начальная скорость вылета пули. Причём на магнум моделях (Диана 54, Диана 52) весьма ощутимо падала, значений не помню.
Отказался от идеи напрочь.

edit log
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Намерих оригинала,мисля ,че превода не е проблем!
http://talks.guns.ru/forummessage/24/254405-4.html
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ето един свободен превод:
Влияе ли поставянето на еластични подложки в основата на пружината и между утежнителя и буталото на остротата (комфорта) на изстрела ?
Субективно изглежда по мек(изстрела)
Но при мен ,при всички системи ,където съм го пробвал,се понижаваше началната скорост.При това при магнум моделите(Д54,Д52)падаше по-осезаемо,не помня точни цифри.
Отказал съм се от идеята.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не спамете . Ако няма какво да кажете относно пушката , намерете си друг начин, за чесане на езиците.
Лични, Скайп или където и да е , но не тук.
 
A

Anonymous

Гост
За "чесането": да, не бива в конкретни теми за марки и модели :yes:
Като бивш притежател на 2 броя, смея да взема отношение ;):

Откатът на 1250 е рязък, но не може и да бъде другояче при тези параметри на пушката. То зависи и от състоянието на някои консумативи - маншет и уплътнение към цилиндъра. :yes: При движението на буталото напред, евентуалното изпускане на част от въздуха /назад през маншета или през уплътнението между цевта и цилиндъра/, води до преждевременно, твърде бързо "блъскане" без особено съпротивление на буталото, в дъното на цилиндъра, от което идва и дрънченето и прекомерното "тресене" на пушката. А скоростта я няма никаква.
Еба ти, открих топлата вода ... ;) ;)

Ако се търси по-прецизна стрелба, самият стрелец рано или късно ще се ориентира към "ПО-МЕКА" пневматика с минимален откат, дори и с доста по-ниски скорости. Или... ще и сложи ГП :) Тогава ще се развие пълния потенциал на Хънтъра и откъм точност :cheers:

 

shooter

Потребител
Файла отдолу ще е интересен за всички Гамо и Б 19 собственици
източника е от тук
http://charliedatuna.com/Airgun%20Info.htm
има и доста други полезни неща на тази страница
- статиите например
в това число и New GRT-III Trigger за Гамо и за други пушки с гамовски спусък
 

Attachments

  • B19 Super Tune.doc
    111 KB · Прегледи: 221

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Понеже не съм запознат някой ще хвърли ли с 2 изречения какво прави този тригер?Може ли да си го поръчам за БГ?И пак ли ще ми е 38$?
 

Termina4

Потребител
най общо казано спусъка се сменя и от там идва малко по добрата точност Но това незначи че сегашние спусък за нищо нестава всичко е въпрос на тренировки ( мой приятел харесваше спусъка на гамо 1250 повече от всички останали с които е стрелял-Талон, АА и няколко немски съвършенства Това не го прави мазохист ;) просто беше свикнал с Гамовския спусък :rambo:
съвета ми е ако сега ти харесва просто стреляй и това е :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Най вероятно ще изчезне свободния ход на спусъка с този новия,доколкото аз разбрах може да се купи от този сайт който е пуснал shooter?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
сега прочетох впечатленията на собствениците на гамо,поставили GRT-III-явно пушката става съвсем друга.не видях снимка на дивайса,дано да са сложили малко по -голямо(дълго) спусково езиче.няма да е зле да имаме и тема за спусъците.
 

shooter

Потребител
luft9waffe написа:
дано да са сложили малко по -голямо(дълго) спусково езиче.няма да е зле да имаме и тема за спусъците.

Наистина ЦФХ а има нужда от по дъпъго езиче, защото това в момента е късо за хода на спусъка
предполагам че CRT тунинга преодолява това
и затова отзивите са положителни
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Някой има ли идея как става този тунинг http://charliedatuna.com/Super%20Tune.htm ???В смисъл ясно ми е какво се прави по пушката,но как трябва да стане?Трябва да се прати пушката до тях ли?Въпреки че друг вариант не виждам.
И това е оферта само че спусъка трябва да си поръчам от там......!
 

Termina4

Потребител
Доста пари ще ти излезе Не е ли по добре ако си решил да подобряваш твоето Гамо да е тук в Бг 100 % нашите майстори са по добри от Американския Дедо
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Искам да попитам макар не точно по темата,но от друга страна и по нея :) каква двунога може да се монтира на Хънтер 1250?В смисъл само чрез захващане за цевта нали?Ще надере ли цевта?Препоръчайте някаква двунога за хънтера.

И още 1 въпрос някой който има акаунт работещ в PayPal и има желание да ми поръча 1 спусък за гамо хънтер New GRT-III Trigger ще съм му много благодарен.Ако някой прояви желание да помогне да пише на лично плащам си всичко.
 

angelmr

Редовен Потребител
Да ти кажа честно с тази цев и този откат по-добре забрави идеята за двунога. Имаше пуснато в другия форум клипче от стрелба на забавен кадър с магнум пневматика. Много се огъва цевта при това прди да излети чашката.Ако успееш да хванеш двуногата за приклада ще е друго, но за цевта недей.
 
Нагоре