Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от cdman, 6 Октомври 2008.

1. scandalo

scandalo Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,581
    от:
    София
    Ами нз аз вече съм отварял моя,но според мен стенд си трябва

2. rivan

rivan Потребител

Публикации:
    171
    от:
    София
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Според руските форуми(мнението е на Петруха),подлагането на шайба от гума,балатум или др. мек материал във всички случаи води до намаляване на скоростта.

3. scandalo

Публикации:
    1,581
    от:
    София
    Ами аз ще пробвам и ще споделя не е казано да е гума или нещо много меко идеята ми е да не е метал в метал.Може би нещо от сорта на гарнитурите на колите от каквото се правят....тези където се слагат на главата на двигателя,нз точно каква материя е обаче.

4. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,034
    Ако правиш това, имай впредвид че ако изрежеш кръга точно по вътрешният диаметър на буталото, има опастност при удара материала добавен от теб да се сплеска и разшири по радиуса на кръга.Това може да доведе до радиална деформация на буталото особено ако се използва гума. :bomb:

5. scandalo

Публикации:
    1,581
    от:
    София
    Ами аз мисля да изрежа кръг точно колкото утежнителя....да го залепя за утежнителя и да видя ефекта?Мисля че с съвсем тънак слой течен метал ще стане,а и после премахването май няма да е много трудно?Това с парчето от маншет си е идея направо да се моделира за да стане.Аз имам 1 нов освен да прежаля този където е на пушката при положение че той не е мръднал,но пък може да го жертвам за добра кауза...

6. rivan

rivan Потребител

Публикации:
    171
    от:
    София
    quote:Originally posted by Космонавт78:
    Скажите, уважаемые, а влияют ли эластичные прокладки (для меньшего лязга- типа линолеум) у оснований пружины и между утяжелителем и поршнем на резкость работы системы?

Субъективно становится мягче.
    Но у меня во всех системах где я такое пробовал, падала начальная скорость вылета пули. Причём на магнум моделях (Диана 54, Диана 52) весьма ощутимо падала, значений не помню.
    Отказался от идеи напрочь.

edit log
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Намерих оригинала,мисля ,че превода не е проблем!
    http://talks.guns.ru/forummessage/24/254405-4.html
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ето един свободен превод:
    Влияе ли поставянето на еластични подложки в основата на пружината и между утежнителя и буталото на остротата (комфорта) на изстрела ?
    Субективно изглежда по мек(изстрела)
    Но при мен ,при всички системи ,където съм го пробвал,се понижаваше началната скорост.При това при магнум моделите(Д54,Д52)падаше по-осезаемо,не помня точни цифри.
    Отказал съм се от идеята.

7. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,800
    от:
    Русе
    Не спамете . Ако няма какво да кажете относно пушката , намерете си друг начин, за чесане на езиците.
    Лични, Скайп или където и да е , но не тук.

8. Anonymous

Anonymous Гост

За "чесането": да, не бива в конкретни теми за марки и модели :yes:
    Като бивш притежател на 2 броя, смея да взема отношение ;):

Откатът на 1250 е рязък, но не може и да бъде другояче при тези параметри на пушката. То зависи и от състоянието на някои консумативи - маншет и уплътнение към цилиндъра. :yes: При движението на буталото напред, евентуалното изпускане на част от въздуха /назад през маншета или през уплътнението между цевта и цилиндъра/, води до преждевременно, твърде бързо "блъскане" без особено съпротивление на буталото, в дъното на цилиндъра, от което идва и дрънченето и прекомерното "тресене" на пушката. А скоростта я няма никаква.
    Еба ти, открих топлата вода ... ;) ;)

Ако се търси по-прецизна стрелба, самият стрелец рано или късно ще се ориентира към "ПО-МЕКА" пневматика с минимален откат, дори и с доста по-ниски скорости. Или... ще и сложи ГП :) Тогава ще се развие пълния потенциал на Хънтъра и откъм точност :cheers:

9. shooter

shooter Потребител

Публикации:
    599
    Файла отдолу ще е интересен за всички Гамо и Б 19 собственици
    източника е от тук
    http://charliedatuna.com/Airgun%20Info.htm
    има и доста други полезни неща на тази страница
    - статиите например
    в това число и New GRT-III Trigger за Гамо и за други пушки с гамовски спусък

Прикачени Файлове:

10. scandalo

Публикации:
    1,581
    от:
    София
    Понеже не съм запознат някой ще хвърли ли с 2 изречения какво прави този тригер?Може ли да си го поръчам за БГ?И пак ли ще ми е 38$?

11. Termina4

Termina4 Потребител

Публикации:
    867
    от:
    Сопот
    най общо казано спусъка се сменя и от там идва малко по добрата точност Но това незначи че сегашние спусък за нищо нестава всичко е въпрос на тренировки ( мой приятел харесваше спусъка на гамо 1250 повече от всички останали с които е стрелял-Талон, АА и няколко немски съвършенства Това не го прави мазохист ;) просто беше свикнал с Гамовския спусък :rambo:
    съвета ми е ако сега ти харесва просто стреляй и това е :cheers:

12. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,753
    от:
    русе
    добрият спусък е половината пушка и повече от половината точност,но това е лично мнение.

Васил Василев харесва това.
  13. scandalo

Публикации:
    1,581
    от:
    София
    Най вероятно ще изчезне свободния ход на спусъка с този новия,доколкото аз разбрах може да се купи от този сайт който е пуснал shooter?

14. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,753
    от:
    русе
    сега прочетох впечатленията на собствениците на гамо,поставили GRT-III-явно пушката става съвсем друга.не видях снимка на дивайса,дано да са сложили малко по -голямо(дълго) спусково езиче.няма да е зле да имаме и тема за спусъците.

15. shooter

shooter Потребител

Публикации:
    599
    Наистина ЦФХ а има нужда от по дъпъго езиче, защото това в момента е късо за хода на спусъка
    предполагам че CRT тунинга преодолява това
    и затова отзивите са положителни

16. scandalo

Публикации:
    1,581
    от:
    София
    Някой има ли идея как става този тунинг http://charliedatuna.com/Super%20Tune.htm ???В смисъл ясно ми е какво се прави по пушката,но как трябва да стане?Трябва да се прати пушката до тях ли?Въпреки че друг вариант не виждам.
    И това е оферта само че спусъка трябва да си поръчам от там......!

17. Termina4

Termina4 Потребител

Публикации:
    867
    от:
    Сопот
    Доста пари ще ти излезе Не е ли по добре ако си решил да подобряваш твоето Гамо да е тук в Бг 100 % нашите майстори са по добри от Американския Дедо

18. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,800
    от:
    Русе
  19. scandalo

Публикации:
    1,581
    от:
    София
    Искам да попитам макар не точно по темата,но от друга страна и по нея :) каква двунога може да се монтира на Хънтер 1250?В смисъл само чрез захващане за цевта нали?Ще надере ли цевта?Препоръчайте някаква двунога за хънтера.

И още 1 въпрос някой който има акаунт работещ в PayPal и има желание да ми поръча 1 спусък за гамо хънтер New GRT-III Trigger ще съм му много благодарен.Ако някой прояви желание да помогне да пише на лично плащам си всичко.

20. angelmr

angelmr Потребител

Публикации:
    2,382
    от:
    Пловдив
    Да ти кажа честно с тази цев и този откат по-добре забрави идеята за двунога. Имаше пуснато в другия форум клипче от стрелба на забавен кадър с магнум пневматика. Много се огъва цевта при това прди да излети чашката.Ако успееш да хванеш двуногата за приклада ще е друго, но за цевта недей.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена