Пружини - големини, дължини и витки

A

Anonymous

Гост
Нека в тази тема всеки, на който му се е налагало да сменя пружина, да сподели размерите и. По идея на petrakito

Grigo написа:

Haenel 312
Стандартната пружина, ако не ме лъже шублера, е с размери:
дължина 18.6 см
широчина 2.0 см (външния диаметър,заедно с метала)
дебелина 0.35 см
Като в момента, има вече в продажба пружини, изработени за 312, с приблизителни размери
дължина 16.0 см
широчина 2.0 см (външния диаметър,заедно с метала)
дебелина 0.45 см


xpyn-xpyn написа:

Хатсан 125

1.външен диаметър-20.9
2.вътрешен диаметър-14
3.дебелина на телта-3.3
4.брой витки-45
Гамо хънтър 1250

1.външен диаметър-22.5
2.вътрешен диаметър-15.5
3.дебелина на телта-3.5
4.брой витки-41


PERIL написа:

%EF%F0%F3%E6%E8%ED%FB.jpg



s73r01d написа:

BAM XS-B50 5.5
Бойна пружина на ударника.

Външен диаметър 12мм
Дължина 64 мм ~ 800 изстрела.
Дължина в пушката 58 мм (регулируем).
Ход 20 мм (регулируем).
Дебелина на телта 1мм
Брой витки (забравих да ги преброя, ще уточна при следващото отваряне вероятно утре).

Събирам идеи за евентуален заместител, че тука правя едни експерименти и може да я сгъна скоро а съм далече още от ГПто.


Байкал MP 512M 5.5
Размерите оригинална руска пружина на ~2000 изстрела.

Външен диаметър 19мм
Дължина ~270 разпъната
Дължина в пушката 220 мм
Ход 82мм
Дебелина на телта 3мм
Брой витки 36


rashko написа:

Гамо ЦФХ
Дължина 280мм
Брой витки 34
Външен диаметър 19,4мм
Дебелина на телта 3,0мм

Според мен става за:
ИЖ 38 във всичките му разновидности
ИЖ М-512
ИЖ 60-61
Торун
Б-19,сигурно и за Б-20
Гамо 440,890,ЦФ-20-30,Максима и т.н.
Кросманите и Ремингтоните

Както става и неговият маншет за всички без:
ИЖ 60-61
ИЖ 38 във всичките му разновидности
Но и те стават с повечко мерак


petkof написа:

Пружината на В30 е като тези на Диана 46,48,52,54 посочени по-горе от Перил, но дължината е 285 мм. вместо 295мм.Витките са 33.


|CL|NIKI написа:

Славия 631 4,5мм:
41бр,
19мм външен,
14мм вътрешен,
2,5мм дебелина на телта,
дължина 242мм.


pesho_si написа:

Пружина за Norica Sport:
дължина 240мм
диаметър 19.6мм
тел 3мм
брой витки - 29


WilhelmTell написа:

Диана-48-54
Дебелина на телта-3,3мм.
Дължина-30см.
Витки-33бр.
Външен диаметър-21мм.


petkof написа:

Метеор AR 1000 MAGNUM 5.5 mm.
Обща дължина 320 мм.
Витки - 44 бр. 3/4 окрайчена.
Външен диаметър - 18.00 - 18.20 мм.
Вътрешен диаметър - 12.00 - 12.20 мм.
Дебелина на телта - 3.0 - 3.1 мм.


bor1968 наиса:

Бам Б-40
Пружина:
-дължина-220 мм
-дебелина тел- 3,4 мм
-витки-28 бр.
-Външен диаметър-20 - 20,5 мм
Цилиндър:
-дължина- 120,5 мм
-вътрешен диаметър-24,3 мм
Маншет диаметър-25 - 25,4 мм

cyclopus написа:

Пружина от Norica Twin:
дължина- 207мм
външен диаметър- 19.6мм
тел- 3мм
брой витки- 32
р/е м/у витките:
най-голямо- 4,7мм
най- малко- 3мм


Иван Димов написа:

Пружина за ХАТСАН 135-5/5 :
дължина -400мм.
външен д-р -21мм.
вътрешен д-р -13.8мм.
дебелина на тела -3.6мм.
брой на витките -44

МАНШЕТ :
предна част -Ф1-30.2мм.
предна част -Ф2-15.5мм.
задна част -Ф1-28.5мм.
задна част -Ф2-13.3мм.


mdinkov написа:

пружина на хайнел 312
Ф 20,5 външно
Ф 3 дебелина на пружината
35 навивки


civilian написа:

Mendoza - Crosman RM522

Пружина:
външен: Ø 20.3 mm
вътрешен: Ø 13.7 mm
тел: Ø 3.3 mm
витки: 42
дължина (на около 600 изстрела): 320 mm

Маншет:
Материал: прилича на тефлон
външен: Ø 25.6 mm
вътрешен: Ø 20.0 mm
височина: 6.0 mm


civilian написа:

Байкал, ИЖ-38

Пружина:
(неупотребявана)

външен: Ø 19.2 mm
вътрешен: Ø 14.2 mm
тел: Ø 3.0 mm
витки: 40
дължина: 262 mm
 
A

Anonymous

Гост
Grigo, 4.5мм дебелина на телта не е ли...малко много? ;)
Оригиналът: http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/1129
Имат и "експортен" вариант с дължина 25см.

Тук има размери на пружините на някои популярни модели: http://www.a1guns.co.uk/ox_mainsprings_ ... erator.htm
Въпросните изделия изглеждат така:

010503877-big.jpg


Снимката е от eGun. Цените там са малко по-високи, около 30 Евро.
 
A

Anonymous

Гост
Това е много добра идея за публикуване размерите на пружините ,но има една подробност ,добре е да се публикува и колко килограма са необходими при натиск за да се свие съответната пружина. Защото като се дадат само размерите на завода за пружини ,те идват по размер, но са по-меки. В тази връзка ,ако някой знае как може да се измерят килограмите при свиване на пружините нека да каже.После е добре всеки да си ги измери и да си публикува данните за съответната пушка.
 

mitaka101

Потребител
ФЕДЕР УНИВЕРСАЛ, с адрес София, жк.Св.Троица бл.106, вх8, ап176
тел.02/8217557 и 02/8220088
Имам подозренията, че МСА ползват същата фирма за поръчка на резервни пружини. Всеки желаещ може да си поръча да му направят пружини срещу съответното заплащане, което е МНОГО по-малко от цената на пружината в магазин.
Обаждате се по телефона и си давате заявка. Вдна много любезна госпожа ще ви попита за размерите - брой витки, стъпка (или обща дължина на пружината) и ДЕБЕЛИНА НА ТЕЛТА.
Може да си поръчате пружини от 3; 3.5; или 4мм. тел, които да ви ги обкрайчат (да обработят краищата) и да ги закалят, естествено.
Когато пружините станат - обикновено не са настроили машините за вашия размер и се налага изчакване - госпожата ви се обажда и отивате да си вземете пружините.
Предполагам в другите големи градове също има фирми, които правят пружини. Тази фирма лично аз съм я използвал - Хаенела е с пружина от там и за Хацаните си бях поръчал (поради увеличения ход на буталото първата ми ГП неставаше), та си направих телени с 3мм, после с 3,5мм тел. Все от същата фирма.
А накрая си направих нови ГП и работата заспа.
 
A

Anonymous

Гост
@ mitaka101: Че с ГП работата заспива изобщо не го коментираме :D...Интересува ме какво ти е впечатлението за пружините на "ФЕДЕР УНИВЕРСАЛ" - в смисъл бързо ли се "уморяват". Гледах им формуляра за поръчка. Освен размери искат и сила...Или няма такова нещо?
И мен ме интересува за Хаенели 311 и 312.
 

mitaka101

Потребител
Интересува ме какво ти е впечатлението за пружините на "ФЕДЕР УНИВЕРСАЛ" - в смисъл бързо ли се "уморяват". Гледах им формуляра за поръчка. Освен размери искат и сила...Или няма такова нещо?
Това са нормални стоманени пружини. Не се уморяват и разплескват бързо. Правят се за индустриални цели, от стандартен материал - не са някакви си самоделки.
Както писах няколко пъти вече - това са пружините, които ви продават в оръжейните магазини, само дето можете да си ги поръчате сами и без надценка.
 
A

Anonymous

Гост
Някой ако знае да казва как се измерва силата на пружините и да ги мятаме поръчките ?
 

st_beer

Редовен Потребител
@mitaka101
Поръчвам пружини вече за втори път от различни заводи които се занимават с това(произвеждат пружини) . В двата случая пружините си идват идеални изработени професионално. Проблема обаче е че се уморяват бързо и скоростта пада съответно иначе си държат дълго и не се чупят.
Трябва нещо да има по специално в пружините за пушки което може би ние не знаем и не казваме при поръчката. Това има предвид колегата Здравко ако някой знае нещо повече в технологията да го сподели.
Заводи за пружини колкото искаш ама пружините им не стават за нашата цел.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Изглежда,че има нещо скрито в технологията за производство на пружини за пушки.Иначе не мога да си обясня как моята 65 годишна детска Диана22 все още стреля и скоростта и е 143-145 м/с?
А цял живот е стреляла интензивно - аз ,братовчеди,зет и две внучки напоследък.
 
A

Anonymous

Гост
Прав си .Има нещо скрито.Направено е така че да си купиш нова по скоро!Новите технологии може да са по бързи ,но не винаги са по качествени :-\Тема за разговор но не и е мястото тук. :pardon:
 

mdinkov

Редовен Потребител
пружина за хайнел-а става от байкал едно към едно (само ,че ми казаха от байкал да не вимам щото бързо се уморявала) на моя хайнел аз сложих от ар 1000 стана малко по-слен ама не пострада точноста . според мен най-лесно хвани шублера и отивай в магазина ,взимаш една пружина 19,5 на Ф другото все ще го докараш на параметри колкото и да е дебела и витки да има ,режеш окрайчваш ако неможеш сложи шайба все ще искара заводскте пармтри това му е хубавото н хайнела ,че е слаба пушка не ти трябва да гониш максимума ако му намериш и полимерн маншет ще се родиш както се вика .
 
A

Anonymous

Гост
Сега аз на свой ред да те питам от къде купи нова пружина за ар 1000 ? ..Търсим много хора или за маврик голд ?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Здравко написа:
Сега аз на свой ред да те питам от къде купи нова пружина за ар 1000 ? ..Търсим много хора или за маврик голд ?

И аз се интересувам от такава пружина?
 

mdinkov

Редовен Потребител
в пловдив аз си я взех от Тошо Бонев имаше останали от тези на които им слага ГП .никога не ми се е нлагало да търса от другаде ама мисла ,че и на кометата е същата пружина а за нея съм чувл ,че продават китове (пружина и маншет) аз лично не съм търсил .
 

boybey

Потребител
Значи затова прословутия "МАЙСТОР" тодор бонев забрави да ми върне телената пружина?
ДА ГО ЕБА У МАЙСТОРА!
И ми подмени маншета с някаква протрита подметка!
Съсипа ми метеорчето!
МОЛЯ МОДЕРАТОРИТЕ ДА НЕ ТРИЯТ ТОВА МИ ПИСАНИЕ!
 

mdinkov

Редовен Потребител
това ми прозвуча като , мойте неща са у теб :yahoo:или нещо от сорта . незнам какви са ви отношенията и съм твърдо убеден ,че не е моя работа . но при него съм виждал количества нови маншети никога не качвани също така и пружини опаковани пак не качвани има и останали от пушки на които е качил гп . съмнява ме да ти е подменил маншета тези кадето съм вземал от него са по-добро качество от оригиналните на метеора така ,че не си струва досега съм направил 3 хайнела с негови маншети и ги знам .приеми тези редове не като упрек кам теб, въоще не искам да взимам страна във вашия спор или конфликт . това са си ваши работи .
 

boybey

Потребител
Историята започва много време преди ти да се регистрираш.
И е придружена със снимков материал.
Просто коментара ти е излишен.
Ти каквото си виждал там, и аз го видях.
Но когато си разглобих метеорчето, постнах и снимки - всички да го видят.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Ако някой се интересува - в темата за метеор АР-1000 съм пуснал файл как се оразмерява пружина, а ето го и тук за всеки случай.
 

Attachments

  • pruzhini_bg.pdf
    278.5 KB · Прегледи: 1,291
A

Anonymous

Гост
здравейте,моля за един съвет.може да нее мястото тук,но не намерих друга подобна тема :-[ бихте ли ми казали каква пружина става за б3-1,4е съм сложил една"оригинална' ,но е много слаба.ако някой знае модел от който става моля да пише.благодаря предварително
 

andro

Потребител
По яката пружина няма да я направи кой знае колко по силна !По неточна със сигурност .Пътят към мощноста е друг.Ако маншета е от гъон го разкарваш и слагаш такъв дето става от силикон.Ако си фен на дизела по добре остави гъона ,силикона ще даде фира след броени изстрели.
 
Нагоре