Пружини - големини, дължини и витки

A

Anonymous

Гост
мерси за бързата реакция:) ,но все пак някаква пружина не става ли,защото тази която смених беше супер.да не нзвлизам сега в подробности но правеше добри поражения.в момента нее и на половина
 

m.eit

Редовен Потребител
Пружини - големини, дължини и витки
« -: януари 26, 2009, 15:30:23 »


xpyn-xpyn написа:

Хатсан 125

1.външен диаметър-20.9
2.вътрешен диаметър-14
3.дебелина на телта-3.3
4.брой витки-45


Гамо хънтър 1250

1.външен диаметър-22.5
2.вътрешен диаметър-15.5
3.дебелина на тел
та-3.5
4.брой витки-41


Някой колега може ли да даде дължината на горните пружини (нови )! Благодаря предваритено.
 

bor1968

Потребител
Какъв е размера на пружината на средните Хатсани /60, 70, 75,80/ Интересува ме най-вече дължината.
Търсих, но нито тук, нито в темата за Хатсаните не намерих данни.
 

Иван Димов

Потребител
Пуснато на: Нед 05 Авг, 2007 7:40 pm Заглавие:
някой може ли да даде размерите на пружина от хатсан 80 интересува ме най-вече външен диаметър и дължина

____________________________________________________

Пуснато на: Нед 05 Авг, 2007 11:35 pm Заглавие:
19 на 300мм.В Сотис съм виждал от 290 до 330мм дължина, като последната естествено е по-яка .
____________________________________________________

На двата които аз отварях,също имаше разлика в дължината,от по 10-12 мм.Явно на всички са различна дължина. ;) Остава ти да си избереш дължината, в границите на 300-320 мм. :pardon:
 

petkof

Редовен Потребител
Ще поръчам някои неща от сайта даден долу.Понеже предлагат доста от липсващите на нашият пазар пружини, ако някой си хареса някоя да ми пише на лични съобщения.
http://www.sportwaffen-schneider.de/ind ... 8107653604

За Славия.
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... 2912921179

За най-масовият Гамо модел.
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... 0498554805

За Нориките и Метеор АР 1000 Магнум.
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... 2779415910

За средните Хатсани.
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... 2780352117

За Гамо 1250 Хънтър.
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... 2348791331

и т.н. :)
 
A

Anonymous

Гост
Здравеите,пружина за GAMOSHADOOW RSV.от каде може да се купи от пловдив.Благодаря предварително :cheers:
 

amudjiev

Потребител
Пружината на моето GAMO RSV е сменяна във VIP-а.
Пушката я искат да се даде лично на оръжейника, когато е в магазина./в София/
Понеже съм от Ямбол я дадох на баджанака и той ми свърши услугата с носенето.
Смяната на пружина и маншет ми костваше към 50 лева.
Моята пружина беше станала на 3 части.
 

JoroHondata

Новодошъл
Здравейте
Колеги, много неточности прочетох в предните постове за производството на пружини...
Няма никаква разлика в технологията по производство на пружини за кола, пушка, химикалка и т.н.
Има два класа пружини: които се закаляват, и които са предварително уякчени чрез Пластична Деформация- и от тук се определя и материала за съответната пружина.
Освен структурата на метала (и от там якост, твърдост) друг основен фактор, който влияе върху силата и работата на пружината са и нейните размери.
Така дадената информация за пружините от предните постове без съответната им дължина не върши никаква работа !!!
Поздрави
 

dilom08

Редовен Потребител
КОлега, кое по-точно не върши никаква работа от предните постове?

Пружини - големини, дължини и витки
« -: януари 26, 2009, 15:30:23 »


xpyn-xpyn написа:

Хатсан 125

1.външен диаметър-20.9
2.вътрешен диаметър-14
3.дебелина на телта-3.3
4.брой витки-45


Гамо хънтър 1250

1.външен диаметър-22.5
2.вътрешен диаметър-15.5
3.дебелина на телта-3.5
4.брой витки-41

Тази информация си е напълно достатътча когато отида в магазина да си купя пружина за хатсан 125, а продавача ми предлага пружина за хатсан 90 и твърди че се еднакви или пък обратно. Аз не се интересувам от каква стомана е направена или пък как е закалена и тн.
 

JoroHondata

Новодошъл
Здравейте

Силата на пружината зависи от броя навивки за точноопределена дължина, и чрез дължината/брой навивки веднага може да се каже дали тази пружина ще работи нормално (или ще се умори много бързо).
Диаметрите на пружините за въздушни пушки са близки, и може една пружина да стане за няколко модела пушки- затова понякога се налага рязане на пружините (най- голямата глупост, която по принцип се прави).

П.С. Дължината като размер въобще не определя дали пружината е закалена или не, както и от какъв материал е направена.
Поздрави
 

dilom08

Редовен Потребител
JoroHondata написа:
П.С. Дължината като размер въобще не определя дали пружината е закалена или не, както и от какъв материал е направена.
Поздрави

КОлега или се смяташ за прекалено умен или смяташ, че форума се чете от идиоти. Вземи се в ръце.
 

JoroHondata

Новодошъл
dilom08 написа:
КОлега, кое по-точно не върши никаква работа от предните постове?

Пружини - големини, дължини и витки

Тази информация си е напълно достатътча когато отида в магазина да си купя пружина за хатсан 125, а продавача ми предлага пружина за хатсан 90 и твърди че се еднакви или пък обратно. Аз не се интересувам от каква стомана е направена или пък как е закалена и тн.

Колега, много точно ти отговарям на така направената от теб забележка за дължината и за закаляването на пружините.
Къде в предишните постове намираш информация за дължините на пружините (в заглавието на темата е написано) ?

И къде съм написал, че форума се чете от идиоти, а още повече, че се смятам за много умен ?

За да се запази спокойствието на форума- спирам да пиша каквото и да е :compfight:
Поздрави
 

dilom08

Редовен Потребител
Ако си направиш труда да прочетеш всичките 3 страници на темата ще забележиш че в 95% от случайте има и дължината на съответната пружина.
 

ORHi

Потребител
Колеги, някой има ли идея от каква пушка ще е пружината с най-близки до следните размери:
Външен диаметър - 17мм.
Вътрешен диам. - 12мм.
Дебелина на телта-2,3мм.
Брой витки - 30бр.
Дължина на старата пружина - 20см. /неизвестно на колко хиляди изстрела.../
Дължината може и да не е я имаме впредвид, тъй като пушката е "Славия 618" - модела е произвеждан от 1965г. до 1975г., а пружината и маншета са оригиналните. Пушката си стреля с около 100м/сек., но искам да я съживя малко. Ако пък някой случайно има излишна, неупотребявана пружина с подобни размери моля да даде оферта на ЛС да се разберем...
 

ORHi

Потребител
Благодаря колега за инфото. Не съм поръчвал от чужди държави досега и ще си търся тук или евентуално заместител някакъв...
 
A

Anonymous

Гост
Пружина за НОРИКА ДРАГОН от къде мога да намеря или да ми поръчва някой колега?
 

didarai

Редовен Потребител
Виж в темата на Арм.бг.Вече има серийни газови пружини на Норика.Мисля , че и за дракона ставаха.
 
Нагоре