Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

Licho

Редовен Потребител
Провери ли в работилницата на "Заримекс"-София,а така също в ямболския магазин "Пушка.ЕУ"?
В оръж.работилница на "Заримекс"могат да ти го поставят на място.
 

dzverdzer

Новодошъл
Ще се обадя да попитам в работилницата на Заримекс . Проверих в пушка.еу , но е изчерпан към момента . Оставих си данни , като е наличен да се свържат с мен . Благодаря !
 

kle500

Новодошъл
Здравейте,
тези дни прозвънях всички магазини в София и посетих няколко - никъде нямат Supercharger с позлатен спусък... Язък за ентусиазма дето ме беше обзел...:(
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
В Заримекс провери ли?Аз моя го поръчах оттам преди 4 години,но се наложи да чакам близо 3 месеца докато го доставят от Турция в 4,5 мм.
Не взимай от тия, с черните спусъци!Много колеги се оплакват от тях!
Желая успех!
 
Последна промяна:

kle500

Новодошъл
И в Заримекс, и в Армс-бг ходих. Отговаряха - "то вече само такива ни доставят, няма разлика в качеството..."

ПП. Понеже темата е старичка. Да препоръчате нов модел оптика или бързомер за този пищов.
 

IvoMarinov

Потребител
Здравейте,
И аз вече съм собственик на супертакт . Две седмици преди това търсих с позлатен спусък, но никъде нямаше наличен такъв. само черни.
Разговарях и с майстора на Заримекс и той каза, че от доста време не ги произвеждат с него. другото което сподели, че няма фрапантни проблеми и с този спусък.
Сега и към въпроса, който го има отгоре. Препоръчайте бюджетен бързомер за тоси модел. В краен случай оптика.
Благодаря
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Не слагай оптика ... или ще се строши или ще мърда при всеки изстрел назад.
Има готини бързомерци по около 50 лева. Те са с 4 или 5 форми на светещата "точка" и в два цвята - зелен и червен.
Не взимай бързомерец от 20лева - изглеждда добре, но има жесток паралакс. Същото е и с тези, които приличат на къса оптика.
Говорим за бюджетен бързомерец.
Ето този е 55 лева и е много добър:
https://pushka.eu/product/_бързомерец-1x22x33-с-база-22-мм
Лошото е че в момента го има само за шина уивър, но има преходници. Но и той иска стопер.
Казвам го опит, защото имам същия 25 суперчарджер и без стопер дори лекият бързомерец върви назад при всеки изстрел.
Дано съм бил малко от малко полезен ! ;)
 

IvoMarinov

Потребител
Не слагай оптика ... или ще се строши или ще мърда при всеки изстрел назад.
Има готини бързомерци по около 50 лева. Те са с 4 или 5 форми на светещата "точка" и в два цвята - зелен и червен.
Не взимай бързомерец от 20лева - изглеждда добре, но има жесток паралакс. Същото е и с тези, които приличат на къса оптика.
Говорим за бюджетен бързомерец.
Ето този е 55 лева и е много добър:
https://pushka.eu/product/_бързомерец-1x22x33-с-база-22-мм
Лошото е че в момента го има само за шина уивър, но има преходници. Но и той иска стопер.
Казвам го опит, защото имам същия 25 суперчарджер и без стопер дори лекият бързомерец върви назад при всеки изстрел.
Дано съм бил малко от малко полезен ! ;)
Много Благодаря за изчерпателния отговор. точно това ми трябваше
 

Божо

Потребител
Не слагай оптика ... или ще се строши или ще мърда при всеки изстрел назад.
Има готини бързомерци по около 50 лева. Те са с 4 или 5 форми на светещата "точка" и в два цвята - зелен и червен.
Не взимай бързомерец от 20лева - изглеждда добре, но има жесток паралакс. Същото е и с тези, които приличат на къса оптика.
Говорим за бюджетен бързомерец.
Ето този е 55 лева и е много добър:
https://pushka.eu/product/_бързомерец-1x22x33-с-база-22-мм
Лошото е че в момента го има само за шина уивър, но има преходници. Но и той иска стопер.
Казвам го опит, защото имам същия 25 суперчарджер и без стопер дори лекият бързомерец върви назад при всеки изстрел.
Дано съм бил малко от малко полезен ! ;)

Такъв бях взел преди от и-бей за 20тина лв и беше наистина добър. Ползвах го на арбалета. За съжаление завърши живота си безславно когато при едно зареждане не бях сложил добре въжето, едната кука се изплъзна и го удари точно в "екрана" :)
 

mitsco

Новодошъл
Здравейте, причината пак да пиша във форума е повреда в любимото ми пищолче. Вече 2 години го ползвам. Има изстреляни около 20 кутийки съчми, всякакви видове но днес се счупи някаква ос. Прилагам снимки ако някой има идея какво да направя. Снимка 1.Ако се разпробие и се сложи болт с гайка дали ще стане? Снимка 2 има някаква ос която изпадна при разглабяне незнам там ли е мястото и? Помагайте моля. Бях скептично настроен след първите ми проблеми с със supercharger но се оказа добър избор.
 

Attachments

  • IMG_20230511_201803.jpg
    IMG_20230511_201803.jpg
    129.2 KB · Прегледи: 54
  • IMG_20230511_201815.jpg
    IMG_20230511_201815.jpg
    119.5 KB · Прегледи: 54

mitsco

Новодошъл
Здравейте, причината пак да пиша във форума е повреда в любимото ми пищолче. Вече 2 години го ползвам. Има изстреляни около 20 кутийки съчми, всякакви видове но днес се счупи някаква ос. Прилагам снимки ако някой има идея какво да направя. Снимка 1.Ако се разпробие и се сложи болт с гайка дали ще стане? Снимка 2 има някаква ос която изпадна при разглабяне незнам там ли е мястото и? Помагайте моля. Бях скептично настроен след първите ми проблеми с със supercharger но се оказа добър избор.
Здравейте, отново. Оправих пистолета с болт 4 мм като го занитих. А за другата ос която не бях сигурен, е там където съм я поставил. Успех на всички.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Здрасти!
Да повдигна малко тази стара тема :D
Мисля да взема това :

Въпросите са ми:
1. Някой има ми идея дали е с пружина или бутало?
2. Възможно ли е повишаване на мощността и въобще какви са вариянтите за доработки/тунинги (фабричните неща са сkучни :D )
3. Мисля дa е в 5.5, 1.03 и 1.175 с какво скорости ги стреля,идея?
4.Предполагам е ОК до 50м? Какви са ви наблюденията?
5. Пише,че е 16J . С тая къса цев това реално ли е или пак са послъгали турците?

Благодаря предватително!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не са излъгали, в 5,5 е около 15 - 16 джаула. Имат вариант с телена пружина, има и с газово бутало. Спусъкът е добър. Предварителното отваряне, почистване, полиране и разконсервиране са задължителни. След поставянето на утежнител в буталото, мощността лесно се вдига до 20 дж. Има и други вариации, но не ти ги препоръчвам - по-корава пружина и т.н. Според мен, правилният калибър за тази играчка е 4,5 мм.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Ако има и двата вариянта (пружина и бутало),кой да взема?
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Преди месец смених на моя Hatsan 25 SuperTact Vortex газовото бутало и маншета. Увеличих налягането на новото ГБ от 100 на 130 бара и започна да стреля със скорости 194-195м/с чашки JSB 0.547 гр. Със старото ГБ ми дизелеше пушката, защото изпускаше по малко масло. Този проблем вече го нямам, но ще видим до кога :) Около стотина чашки съм пуснал до сега и всичко е ОК. Има леко увеличение на отката и малко по трудно се чупи цевта при зареждане, но това е заради увеличеното налягане в ГБ.

Колега,знам,че в стар поста,но ако имаш време обясни по-подробно ,как точно увеличаваш налягането на фанрично произведено (и капсоловано ,предполагам) газово бутало ?
Мисля да се вкарам малко в филм с доработки хаха :D
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Колега,знам,че в стар поста,но ако имаш време обясни по-подробно ,как точно увеличаваш налягането на фанрично произведено (и капсоловано ,предполагам) газово бутало ?
Мисля да се вкарам малко в филм с доработки хаха :D
С щуцер за зареждане на въздух се увеличава налягането в газовото бутало.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
С щуцер за зареждане на въздух се увеличава налягането в газовото бутало.
Не те разбирам. С компресор/помпа го донапомпваш ли? :rolleyes: :dazzed: Я изнамери някоя снимка из нета за пример,какво се прави или пък ако имаш авторски? :D
 
Нагоре