Пролетна национална среща ХФТ - Русе 29-31.05.2015

dilom08

Редовен Потребител
Някой може ли да даде правилата на хфт за да знаем как ще се стреля. Търсих ги в темата ,но дава някаква грешка.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Опитах се да напиша по спомен основните правила. Ако някъде съм допуснал грешка моля да ме поправите.

1. СЪСТЕЗАТЕЛНО ТРАСЕ

1.1. Състезателното трасе представлява линия, образувана при свързване на позициите за стрелба в реда, по който са номерирани. Състезателното трасе трябва да бъде разбираемо обозначено, например с маркировъчна лента, флагчета и/или указателни табели.

1.2 Максималният брой мишени, които могат да бъдат разположени по състезателното трасе е 50.

1.3. Позицията за стрелба се обозначава с табелка, на която е обозначен номера на мишената, по която трябва да се стреля от съответната позиция. Броят на мишените , по които може да стреля от една позиция за стрелба е 1.

1.4. По време на изстрел част от тялото на стрелеца (ръка, крак и т.н.) трябва да се допира до предмета на който е сложена табелката която обозначава позицията за стрелба.

1.5. Всяка мишена се обозначава с номер (закрепен на колче до нея, или на друго видимо място, в непосредствена близост до мишената).

1.6. Стрелбата по мишените се извършва в последователност, по реда на номерирането им. Изстрел по мишена, в различен от посочения ред, се счита за пропуск.

1.7. В рамките на състезателното трасе се разполагат до 20 % мишени, по които следва да се стреля от задължително положение (от коляно, прав или легнал). Мишените, по които се стреля от задължително положение, се обозначават с табелки на колчето до мишената и до съответния номер на мишената на позиция за стрелба.

1.8. Минималното разстояние до мишената следва да бъде 8 метра, а максималното 42 метра.

2. МИШЕНИ

2.1. Мишените, които се използват в състезанията по хънтър фийлд таргет са падащи, с кръгла убойна зона. Мишените трябва да падат само при попадение в убойната зона. Корпусът на мишената и убойната зона следва да са боядисани или изработени в различни контрастиращи цветове (например - черно и жълто).

2.2. Убойните зони на мишените следва да бъдат от 15 мм. до 40 мм. Мишените с различните убойни зони трябва да се разполагат на дистанции съответно сложността на състезанието, като сложността на 70% от мишените трябва изцяло отговарят на сложността на състезанието, 15% могат да бъдат по-сложни и 15% по-лесни.

3. ПОЛОЖЕНИЯ ЗА СТРЕЛБА

3.1. По време на състезанието може да се използват три основни положение за стрелба. Прав, от коляно и легнал. При някои мишени се определя задължително положение за стрелба "от коляно", "прав" или "легнал. При положение „от коляно” участникът трябва да се опира в земята в три точки – стъпалото на единия крак, стъпало и коляно на другия крак. Китката на ръката, която поддържа пушката, не трябва да се опира в коляното. При всички положения за стрелба участникът има право да се подпира на каквито и да било изкуствени или естествени опори.

3.2 При всички положения за стрелба участника няма право да опира пушката на каквито и да било изкуствени или естествени опори.


3.3. Главният съдия може да разреши различните от общоприетите правилата за положения за стрелба, в случай на здравословен проблем на участник, като за всеки случай се преценява индивидуално и за такъв участник се договарят индивидуални положения за стрелба валидни само в рамките на дадено състезание. Улеснени правила за полония за стрелба за участник със здравословни проблеми не се явяват основание за омаловажаване на постигнатите от него резултати.

4. ТОЧКУВАНЕ. Поразена(съборена) мишена 2т. Удар в щита на мишената(дзън) 1т. Пропусната мишена 0т.

5. ОБУРУДВАНЕ.
5.1 Оптики. Преди старта на състезанието се записва какво доближение и какъв паралкс състезателя ще използва. Забранено е промяната на тези параметри по време на състезанието. Съдията има право да залепи зума и паралакса на оптиката с тиксо или друга подходяща лента. Промяната на предварително записаните параметри на оптиката водят до дисквалифициране. Правилото не се отнася за оптики с фиксиран зум и освободени от паралакс.

5.2 Забранено е използването на фт възглавнички и други такива.

5.3 Забранено е използването на затилъци с куки.

5.4 Забранено е използването на каквито и да е уреди които указват силата и посоката на вятъра.

Снимки на положенията за стрелба и повече информация има в тази тема http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Всичко-за-Хънтър-Фийлд-Таргет.1749/

П.П. Към организатора: пия малинова ракия:cheers:
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
А правилата зa оптиката остават ли?
Не може да се пипа увеличението!
Не може да се пипа паралакса веднъж настроен преди състезанието!
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
А правилата зa оптиката остават ли?
Не може да се пипа увеличението!
Не може да се пипа паралакса веднъж настроен преди състезанието!
Точно така Васко. Пропуснал съм да го спомена. Ще се поправя. Благодаря.

Колеги не се срамувайте да ме поправяте и допълвате. Преди години Миша - "братушка" беше качил правила за провеждане на ХФТ, ФТ, Варминт и Бенчрест. Доста си беше поиграл да превежда и синтезира, но сега просто тези файлове ги няма. Изчезнали са сигурно при промяната платформата на сайта.

Миша ако ги пазиш тия файлове качи ги пак. Ще ми спестиш усилия, а и не само на мен.
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
Ето файловете с правилата на БАФТ от едно време:
:cheers:
 

Attachments

  • BgFTA-Safety-Rules.doc
    33.5 KB · Прегледи: 3
  • BgFTA-Reglament-BR-Group.doc
    340 KB · Прегледи: 1
  • BgFTA-Reglament-FT.doc
    63 KB · Прегледи: 1
  • BgFTA-Reglament-BR-BR50.doc
    828.5 KB · Прегледи: 0
  • BgFTA-Reglament-Varmint.doc
    42.5 KB · Прегледи: 0
  • BgFTA-Reglament-AirPistol.doc
    38 KB · Прегледи: 0
  • BgFTA-Reglament-HFT.doc
    66.5 KB · Прегледи: 7

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз в състезанието не мисля този път да се включа но за сега на масата мислим да присъстваме.Ако някой може да каже нещо повече за тази хижа Приста в какво състояние какви са условията за спане и тнн.И ако има някакви контакти ще е по добре.Утре ще прегледам и старите теми но все пак ако някой има прясна информация ще съм благодарен.:cheers:
 

andi

Редовен Потребител
ако искаш да се отпуснеш на масата палатката е по-добрия вариант от хижата - пробвал съм и двата
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Хахххахха то може да прозвучи малко странно но аз така или иначе не пия така че колко да се отпусна на масата най много да преям.:D:DНай много през деня една две бирки да изпия :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ето снимчица с координатите и грубо посочен черния път по който се стига до там.
Тука ми се струва, че е посочено последното място на което бяхме, а Дидо каза, че на старото място ще е лагера, което се пада по-рано на пътя. Нека някой от Русенци покаже или обясни за кое от двете места става въпрос да няма объркали се и да се лутат хора из пътищата :D :cheers:
 

Карлсон

Потребител
Една поляна, дето минаваш през мото писта за нея, и един орехов масив... 2013г., април месец беше...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм посочил поляната от 2013, а 2014 беше 150-200 м преди това.
Ти стигни до там и с в района.
 

Propar

Потребител
Тука ми се струва, че е посочено последното място на което бяхме, а Дидо каза, че на старото място ще е лагера, което се пада по-рано на пътя. Нека някой от Русенци покаже или обясни за кое от двете места става въпрос да няма объркали се и да се лутат хора из пътищата :D :cheers:

Мястото е където стреля със фани на 80м и всеки път не пропускаше.
И не само 2014 а и 2008г. също беше там , но тогава беше ФТ състезание .
А и МОРСКИТЕ ВЪЛЦИ колко ми помогнаха тогавааа..... , още си спомням :cheers:.
И пак ще почерпя , ама без заешко :D.


П.П. Като няма малинова ракия :-[няма да има и от "ония:lol:" блага:no:.
Добре бре , ще има от малиновата ракия:cheers:.
Уредил съм три моторни коси с косачите за терена ;).
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Ще може ли 1 линк към мястото на срещата,че не сме идвали пък и други хора гледам питат.
 

sts1969

Редовен Потребител
На какво разстояние приблизително е хотел "Приста" от поляната за състезанието?
 
Нагоре