Пролетна Национална Среща - Русе 17-18.04.2010

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Часове за провеждане на мероприятията? Нощния ХФТ преди или след :cheers: ще е? Палатков лагер предвижда ли се?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Хубаво е да се напишат местата на който може да се отседне, напишете някакви ориентировъчни цени че да можем да си направим сметката, както и таксите за участие в състезанията :cheers:
 

shooter

Потребител
Нощния ХФТ се провежда, като се стъмни - 20,30 ч.
така че :cheers: е след това - време има :)
Палатков лагер се предвижда по принцип
руснаците го дават с температури 7 - 18 градуса с леки превалявания
http://gismeteo.ru/city/weekly/3418/
но за сега прогнозата е далечна и може леко да се промени
Миналата година преваляванията бяха по сериозни, но се справихме.
Цени относно хижа Приста и близките хотели ще напиша утре.
 

bor1968

Потребител
,, По време на състезанието се допускат следните положения за стрелба: "легнал", "от коляно", "прав", "само прав" "

Това е от регламента за ХФТ. Искам да попитам:
1.Каква е разликата между "прав" и "само прав"?
2. При позицията "от коляно" седалището може ли да докосва земята? Т.е. може ли стрелеца да е седнал и да стреля от коляно? Спомням си, че е коментирано, че не може да се седи при тази позиция, но за всеки случай да попитам.
3. На позициите "от коляно" или "легнал" може ли да се стреля прав?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Янко,тълкувай нещата така:
на всяка позиция е указана позата за стрелба и вариантите са 4:
1.свободно-избираема(в Русе миналия месец я бях отбелязал с F).избираш си 1 от 3-те пози
2.легнал
3.от коляно(не може да се сяда директно на земята,глезенът не може да се извива,така че да опира в земята,може да се сяда на петата на задния крак,но при положение,че само предната част на ходилото опира в земята)
4.прав
основно правило е,че от каквато и поза да се стреля,задължително стрелецът трябва да докосва с поне една част от тялото си съответният за позицията маркер.ако за маркер е отбелязан стволът на дърво и на табелката пише"прав",може да използваш дървото за странична упора(задължително го докосваш).ако маркерът е диск,фиксиран върху земята и на него е лепната табелка "прав" ,единствено можеш да го настъпиш и да стреляш прав без упора.
 

bor1968

Потребител
Благодаря :rose:, попитах повече от любопитство. Позите, каквито са за всички, такива и за мен. Дори и да са ми ясни предварително файда няма. Няма да ръгна да се готвя за състезанието :no:. Стрелбата за мен е удоволствие и не гоня някакви високи постижения и не ме бърка как ще се представя. Уважавам тези, за които е повече от хоби и са си поставили някакви по-големи цели.
Независимо кой-как го разбира и прави - водещо е любовта към въздушното оръжие и кефа, освен ако няма мазохисти :D.
Ще се радвам да се видя с всички и да споделим хобито :rambo: :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
"прав", "само прав"
Сигурно трябва да се доизбистри текста.
Предполагаше се при "прав" да може да се подпира на дървета и други подобни, а при "само прав" е класическа поза прав без допълнителни опори.
 

gunman

Потребител
Оставете някакви ГПС кординати или гугъл мап. Не съм ходил на русенски срещи и не знам къде е мястото.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Срещата ще се проведе на орехите в местността "МОРГУЛЯ" това е мото полигона в кв. Средна кула, в дерето-източно от паркинга на гробищния парк по пътя към Басарбово.


43°47'40.47"С 25°57'12.84"И
 

Attachments

  • Навигация до мястото на сбирките.JPG
    Навигация до мястото на сбирките.JPG
    54 KB · Прегледи: 100
  • Навигация подробна до мястото на сбирките.JPG
    Навигация подробна до мястото на сбирките.JPG
    100.9 KB · Прегледи: 104

ininia

Потребител
ФТКС
@Shooter,
Беше обещал да публикуваш цени и условия за нощувка.Напомням ти.... :) :cheers:
Силно се надявам да бъда в Русе :goodbye:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Идеята е палатков лагер.
Вариант 1 - палатки! - без пари (на поляната)
Вариант 2 - х.Приста - символична сума (близо до поляната)
Вече малцина са хората, които не я знаят къде е.
стая с 2 легла и WC - 15лв. на легло
стая с 3,4,5,6,7 легла WC на етажа - 10лв на легло
Тел. резервации 082 820 272 ; 0896 688 550
Тел. в самата х.Приста - 082 820 276
Хотелчета и мотели на разстояние 4-5 км колкото искате.
Вариант 3 - (приличен лукс) - Хотел Люляка и Мотел Рай 60лв за двойна стая (близо до поляната)
Мотел '' Явор '' разполага с: атракцион Дунавско село и в хотелската част с:
2 стаи по 2 легла - 45лв.
2 стаи със спални / единично голямо легло / - 60 лв.
2 апартамента -80 лв.
Цените са за стая , а не за легло.
Тел. за резервация 082 872 479
Вариант 4 - малки хотелчета - Брани, Автогарата. (близо до поляната)
Вариант 5 - (лукс) - хотели Космополитън, Ана Палас, Сити Арт, Бистра и Галина, т.н.
Предварителни резервации, да си прави който иска.
Мисля, че няма смисъл, освен за Явор, защото Макси вероятно ще резервира там, а капацитета им е малък.
Информацията я събрах от съществуващи теми тук и колко е актуална към момента не зная.
Ако има още нещо, питайте.

Допълнение: Апартаменти под наем в Русе: http://www.ruse-apartments.com/pages/apartment2.html
 
A

Anonymous

Гост
Аз съм на палатка, преживяването е несравнимо.
Тъкмо тази вечер поработих малко по усъвършеснтване на походната си лампа. Засега се получава.
 

s73r01d

Потребител
Часовете за състезанията ? В събота кога най-късно за 1ви кръг ХФТ и неделя кога най-рано за 2ри ?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
s73r01d написа:
Часовете за състезанията ? В събота кога най-късно за 1ви кръг ХФТ и неделя кога най-рано за 2ри ?
събота до 12:30 е добре да сме свършили със записването и жребия за състезателните групи от по 3-ма.
ХФТ 1-ви кръг започва в 13:00.(до към 18:30)
ХФТ 2-ри кръг - в 10:00 в неделя(до към 13:30) .14:00-15:00-обработване на резултати,награждаване,снимки
НХФТ-15или20 мишени от същото трасе. започва веднага след стъмване(участие в един клас-ппп или пцп)
в ХФТ се допуска участие на 1 състезател в 2 от 3-те класа(пцп,пцп-16 и ппп)на принципа "1състезател в 2 класа с 2 различни пушки",време ще има.
такса за участие-10лв
за членове на БАФТ с уредени чл права-3лв.
 

Andy Iron

Потребител
Благодаря за доверието!
Записването за желаещите да учавстват в дисциплината "Пистолет" ще бъде на 17.04. до 12.30 часа. Начало на дисциплината - 13.00 часа. Край - 18.30 или ако са преминали всички, които са се записали.
Регламента на дисциплината - в прикачения файл.
Ще има три коридора плюс един тренировъчен за прострелки. На всеки коридор ще има маса за състезателя и стол.
Пожелавам на всички успешна подготовка.
 

Attachments

  • BgFTA-Reglament-AirPistol.rtf
    19.9 KB · Прегледи: 42

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
:sos: :sos: :sos: Някой да минава покрай Казанлък и да има едно свободно място в колата, че със този скапан транспорт или трябва да пристигна в 6:50 сутринта(трябва дето се вика да не спя) или в 13:40 когато вече ще е почнало състезанието :'( Ще има ли някой в Хижа Приста да не се окажа че само аз ще съм там ако реша да ходя там? Нямам за съжаление палатка ианк имах мерак да да съм при повечето.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@soundmax: Виж за някой влак, който да те изсипе в петък вечерта или събота сутринта в Търново. Ще пренощуваш евентуално, сутринта те взимам с мен и след час сме на поляната в Русе :rambo:. На връщане - пак ще е по-добре от Търново да се прехвърлиш на влак. Ако не се намери кой да те вземе от Казанлък, разбира се :).
 
Нагоре