Проблем с пушка Hatsan Striker

moduler

Новодошъл
Здравейте колеги, от около 20 години използвам пневматично оръжие, но за първи път се сблъсквам с подобен проблем, а именно напоследък цефта няма затваряне. Зарежда се посредством чупеща цел, но без резултат. Като цяло съм сменил доста пушки но с тази голяма греда. Опитах да смажа фиксатора на цевта, представлява нещо като болт, който е на прожина (извинете ме за нелепите описания), но не съм запознат с тази терминология. Моля за помощ, защото до тук нищо не даде резултат .... Предварително благодаря!

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Добре дошъл колега!
И при мене беше така. Яка пружина зад заключващия детайл. В следствие отвора, в който се движи детайла, стана елипсовидна фуния.
Даже в горната му част се бе получил напречен канал, там дето контактува с щифта на цилиндъра
Сложих по мека пружинка,по пилих малко, полирах детайла, малко смазка и нещата се пооправиха, но пък цевта халтави по вертикала...:D
Най-добре е да се разпробие отвора на цевната кутия и да се сложи втулка. Цевната кутия на Хасаните е от много мек метал.
Прави се нов заключващ зъб от бургия...
Някъде из темата за Хасан имаше написано как се прави:
https://forum.airguns.bg/index.php?...жинни-пушки-на-фирмата.37/page-57#post-169754

Нагоре