Приспособление при мерене на дистанцията за ФТ стрелции

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Никъде не съм писал, че "изобретих метод". Измислих устройство.
И щом сте виждали такова на живо преди 9 или дори 600 години защо не сте го ползвали досега?
Нито дори сте обсъдили може ли да се прилага в ФТ.
То реално е доста по-точно от мерник-далекомер, и много по-евтино.


ЗАЩОТО ПРАВИЛАТА, ПО КОИТО СТРЕЛЯМЕ НЕ ДОПУСКА ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ЛАЗЕРЕН ИЗТОЧНИК НА СВЕТЛИНА ПОД КАКВАТО И ДА Е ФОРМА!!!!!!!!!
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Никъде не съм писал, че "изобретих метод". Измислих устройство.
И щом сте виждали такова на живо преди 9 или дори 600 години защо не сте го ползвали досега?
/QUOTE]
Защото не искаме примерно.
 

Dominus

Редовен Потребител
Моля само акрабовските постове спестете. Не е приятно това скролиране.
 

братушка

Редовен Потребител
"Защото не искаме примерно."
Това вече е аргумент. Който до тук прозвуча за пръв път в прав текст.
Но тогава е редно да си промените регламента: "мерник със скала в метри - далекомер".
 

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
Защо се продължава с това лазече като стана ясно, че не може да се използва, а и не искам да гледам 3/4 часа през ташко и бомбашко и после главата да ми се пръсне от лещи направни от найлонови торбички. Затова съм дал толкова пари за оптика която пак умаря окото нов в сравнение с предложените от по 50 лв оптики е нищо. А и сам казваш,че на 9 увеличение не се вижда убойната зона а ние стреляме ФТ не ХФТ да целим силуети
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Кажи го на тези, които разрешиха бързомерци :)

Ще ти го кажа в прав текст - или си тъп или търсиш интрига и заяждане, което много успешно ти се получава.
Както триангулацията е измислена 6 в.пр.хр. и това е факт, също така е факт, че тъй наречените бързомери или Red Dot не са с проектиран лазарен лъч (както се опитваш отново да вмениш пред аудиторията за твоя глупост), а се проектира точка на дадена повърхност от LED или light-emitting diode, който освен червеният си цвят няма нищо общо с LASER, за който ти си мислиш и не изпускаш няколко дни!!!
Спри да мислиш всички четящи за дураци, а вземи и се дръж като човек на достолепна възраст най-после!
 

Dominus

Редовен Потребител
Всичко е отделено от предишната тема и се предполага, че няма да се ползва състезателно. Охладете страстите като се поразходите навън или си отворете едно студено пиво.
Не изпадайте в истерия.
 

Dominus

Редовен Потребител
Спомних си, как през лятото на дневна светлина ползвах лазерна рулетка. На 50м се виждаше нещо, като нищо. Зимата дните са мрачни и всичко е ок, но като стане светло ще е по-интересно.
 
Нагоре