Приклади - изработка и поддръжка

A

Anonymous

Гост
Тази тема да е за мераклиите, които искат да им е удобно когато стрелят. Изработка на нови приклади, поддръжка на старите, освежаване и др.
 

Termina4

Потребител
има доста скъпи дървета Аз най скъпото което съм виждал е дръжка на един нож материала беше корена на някакво амазонско дърво стоящо винаги в вода беше много твърдо(като еленов рог) самия нож струваше около 3000 лева
Най ползваното дърво за приклади е орех лек здрав и красив материал Турците са едни от големите майстори на приклади
 
A

Anonymous

Гост
Принципно по цял свят палисандъра и абаноса са най скъпи. Колкото до твърдост, въпроса е доста сложен, много претендират за най. На мен веднъж ми попадна преди време едно зеленикаво на цвят дърво ( африканско, някакво с незнайно име ), което доста успешно се справи първо с едно трионче, а после позатъпи и ножовка, а и длетото де измъчи. Такова плътно дърво не бях виждал до тогава, как са си правили негрите кейове от него ( според човека, който го донесе ), дето са били от незнаино време, само Господ знае. Същото беше потопено във вода и не беше много изненадващо и заплува доста под повърхността, както и не пое нищо от нея. Доста екзотичен дървен материал ми е минал през ръцете, но такова чудо не бях виждал и от тогава не казвам, ето това и това е, щото някъде може да има още по твърдо.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Ако човек намери връзки в орешарските крайща на България сигурно ще намери Някой орехов пън,който е подходящ.Но след това е трудно - трябва да се суши по специална технологея и иска не само обикновени дървообработващи машини,а вероятно и копирни и много,много труд.
 

poacher

Потребител
В Русенска Област ми казаха за този майстор - Станимир Стоянов
Дърворезбар от Вятово. Изработка на приклад по поръчка за около 100лв (непотвърдена информация).
 
A

Anonymous

Гост
Как да си направя такъв приклад ако някой има идея да сподели моля
че е по ламинантната технология е ясно въпросът е в цветовете.. :sos:
 

Attachments

  • DSCN1987[1].jpg
    DSCN1987[1].jpg
    170.5 KB · Прегледи: 1,312

st_beer

Редовен Потребител
@sniper
До колкото знам са залепени цветните пластове то се вижда най добре където е спусъка. После като почне да се търка с шкурката и обработи в желаната форма се получава и самата шарка. Някъде имаше писано за тия приклади ама не си спомням къде четох но в общи линии е това което писах по горе.
 
A

Anonymous

Гост
Ламинат е покритието за инпрегнация и предпазване на готовият приклад
Предполагам, че правиш аналогия с ламиниран паркет. Което е грешно.
Снайпер много вярно писа, че това е ламинатна технология. Въпросът беше обсъждан в предишния форум. Там никой не можа да каже на 100% каква е технологията, но общо взето се стигна до следното - тънки листове дърво се оцветяват предварително в дълбочина, вероятно с водоразтворими бои, слепят се с лепило, като се подреждат така, че съседните слоеве да са с различен цвят и влакната им да са в различни посоки. При лепенето се пресова. Не беше изяснено как се предовратява измятането на слоевете при сушене след оцветяването, както и дали при лепене те са напълно изсушени.
 
A

Anonymous

Гост
Сините пластове няма как да са оцветено дърво, щперплат .Щеше да личи ,няма как да скриещ текстурата на дървото дори и оцветено .По скоро е синтетика с близки качесва до дървесина.Имам приклад правен от листи лепен водоустойчив шперплат изгледа така, но на цвят не може да се докара. Хубавото е че може предваритено да се направят кухините ,леглото на металното тяло и после само да се оформят.Като гледам дебелината на отделните слоеве ,това по скоро листи фурнир редувани с нещо но не дърво или шперплат.
 
A

Anonymous

Гост
andro_e написа:
Сините пластове няма как да са оцветено дърво, щперплат .Щеше да личи ,няма как да скриещ текстурата на дървото дори и оцветено .По скоро е синтетика с близки качесва до дървесина.Имам приклад правен от листи лепен водоустойчив шперплат изгледа така, но на цвят не може да се докара. Хубавото е че може предваритено да се направят кухините ,леглото на металното тяло и после само да се оформят.Като гледам дебелината на отделните слоеве ,това по скоро листи фурнир редувани с нещо но не дърво или шперплат.
Вярно, че сините слоеве нямат текстура на дърво, макар че цвета към дръжката не е така чист и равномерен, както на другите места, има някаква шарка. Вероятно наистина не е дърво. Освен липсата на текстура, синият цвят в случая е толкова чист и наситен, че едва ли може да се постигне с оцветяване на дърво
 
A

Anonymous

Гост
Като гледам какви неща им раждат главите, страхотни приклади ,.. :crazy:Нямам думи..Само хубав материал трудно се намира ,но като се вгледах по внимателно ,верно има и оцветен фурнир или шперплат ,ясно си личи ,но явно го купуват готов и после правят комбинацията.У нашта държава не съм виждал подобен.Но в тази комбинация между тъмния студен метал и мекото благородно излъчване дървесината има нещо толкова красиво и същевременно жестоко ,все пак оръжията убиват...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Текстурата може да се изрисува с четка и различни пигменти и после се лакира.
 
A

Anonymous

Гост
Някои от прикладите са много ефектни и красиви. Други да претрупани и странни, да не кажа нещо по-силно.
А лично за мен е престъпление да постъпиш с един ламиниран приклад така:
sh1.jpg
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Тук може да се намерят много напътствия за изработване на приклади и пистолетни дръжки - чирени.
От подбора на дървото до крайната му обработка.
Всичко е на руски.
http://talks.guns.ru/forummessage/24/246248.html
 
Нагоре