Предложения за Спортен Календар 2012г.

братушка

Редовен Потребител
Да приема ли ,че сте се спрели на този вариант
Дани, по принцип засега събираме предложения.
С оглед, че други предложения за НС досега не са постъпили въобще - склонен съм да мисля, че твое предложение е това, дето реално ще правим. За пролетното де.
Имам обаче неприятни спомени именно за май месец - там са много праздници. В резултат на това непредсказуеми промени от страна на правителството за почивни и "отработващи" дни. Доста хора "сливат" празнични Първомайски и Гергьовски дни с малко отпуска и предпочитат семейна почивка пред нашите сбирки.
С две думи първата половина на май е пълна боза от календарна гледна точка. Втората половина е почти същото (от 3 издания на "Купа Ботев" 2 пъти местихме предварително обявената дата).
Остава средата на април (щото последната събота на април може да се падне "отработваща").
А студеното няма защо да ни плаши - нали има къде да спим там да не е на палатки. А и ако трябва да се ориентираме винаги само на палатки - не трябва да имаме пролетни и есенни срещи, само летни.
 

DANNY

Редовен Потребител
По принцип утре ще ходя да стрелям там и ще се огледам и разпитам.
Ще поговоря със собственика и т.н. Имам някои идеии за трасе но трябва да огледат още варианти.
 
A

Anonymous

Гост
FreeMan написа:
Това с вентилаторите е страхотна идея, макар че е прогнозируема.
Затова трябва вентилаторите да са между коридорите с параван отпред да не се вижда накъде дуа ;) Еднакви и между всеки коридор. Аз имам 1 от големите на стойка.
Надявам се това да е шега. Въвеждането на случаен, непрогнозируем фактор, който стрелящия няма възможност да оцени предварително, ще превърне БР в лотария.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Надявам се това да е шега. Въвеждането на случаен, непрогнозируем фактор, който стрелящия няма възможност да оцени предварително, ще превърне БР в лотария
.
Не се притеснявяй Ивайло,имам много хубави байраци :D ;) :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Още първия път когато се спомена ти звънях но беше зает, за да си "резервираме" месец май за "Балкантрейд". Със сигурност май месец ще е мероприятието така че Дани може спокойно да действаш за април. Ако го направиш май ще се сменим, макар че ме решили традиционно май да има купа "Блкантрейд" - всяка година. :cheers:
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
братушка написа:
Имате предвид в зала?
По мое лично убеждение БР се стреля задължително на открито.


CaMyPau написа:
На Mиша на коридора ще сложим от ония въртящите вентилатори поне 3 да му е гадно ;) ;)

Не се косете, "ветер ке ви набавиме" .
Няма нужда от вентилатори, достатъчно е вратата да е отворена + страничните прозорци и може да "попълвате фишовете" ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
DANNY написа:
DANNY написа:
......................
Да приема ли ,че сте се спрели на този вариант и да започна да действам по-сериозно.
...................................



Когато се качвахме последните 2-3 пъти разбрахме, че е станала промяна в ръководството на Хотела!

Трябва да знам как да действам!



....предварително!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дани, като решиш за кой месец ще е пиши /може и на Л.С./, за да знаем ние за кога да си плануваме купа "Балкантрейд". Благодарско предварително ! :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз имам един въпрос към DANNY който може би няма да интересува само мен относно националната среща която мисли да организира. Не искам въпроса ми да се приема като заяждане или нещо от тоя род. Интересува ме трасето което ще нареди и направи за стрелбата и състезателната част ще имали ограничения в джаулите на желаещите да участват? Това мисля е много важен въпрос на който трябва да се отговори още от рано понеже всички знаем какви са вижданията относно състезателната част и ФТ на организатора.
Благодаря предварително.
 

DANNY

Редовен Потребител
st_beer написа:
Аз имам един въпрос към DANNY който може би няма да интересува само мен относно националната среща която мисли да организира. Не искам въпроса ми да се приема като заяждане или нещо от тоя род. Интересува ме трасето което ще нареди и направи за стрелбата и състезателната част ще имали ограничения в джаулите на желаещите да участват? Това мисля е много важен въпрос на който трябва да се отговори още от рано понеже всички знаем какви са вижданията относно състезателната част и ФТ на организатора.
Благодаря предварително.


Трасето което ще се се нареде на това състезание/среща ще е ФТ.
Официалното класиране ще е за ФТ стрелци.
Който иска може да стреля ХФТ. НО няма да участва в класирането и съответно в разпределението на призовете!
Самата среща/състезание ще е се организира както всяка друга среща до сега.
Ще има състезателна /незадължителна/ част в която ще вземат участие ФТ стрелците.
Разделянето на класовете ще е обичайното до сега.
-16j FT
-над 16j ULM
-FT SPR-пружинка
Мишените ще бъдат предоставени от БАФТ организацията изцяло аз я поемаме ние /Аз и Илияна/ съответно съм и главен съдия на състезанието.

АКО някой от БАФТ /без Деймос/ се свърже с мен и иска да организира състезание за пистолет. Което ще рече, че подготви всичко което трябва /аз незнам какво трябва/, мишени съдийство и т.н. мога да покажа и да подготвя терена за това. Наградите ще ги организизирам аз.

В момента обмислям къде ще е поляната свободна стрелба. За хора които нямат желание да се състезават но пък искат да се похвалят с новите си пушки ще могат да пострелят на открито.

Основния въпрос е дали да действам за организацията или ще чакате друго предложение.
 

Andy Iron

Потребител
DANNY написа:
АКО някой от БАФТ /без Деймос/ се свърже с мен и иска да организира състезание за пистолет. Което ще рече, че подготви всичко което трябва /аз незнам какво трябва/, мишени съдийство и т.н. мога да покажа и да подготвя терена за това. Наградите ще ги организизирам аз.

Дани, пистолета е от мен!!! Имам всичко необходимо. Но на последната национална среща установих, че за да съдийствам на пистолета не трябваше да учавствам в стрелбите, тъй като двете дисциплини се провеждаха едновременно.
За следващата национална среща мисля да променя състезателната процедура на пистолета. На състезателите ще раздам предварително подписани и подпечатани прострелочни и зачотни мишени в плик, а по време на стрелбата те ще се контролират взаимно за спазването на правилата (както тройките на ФТ). Ще има четири коридора и ще стрелят по двойки, които ще определя предварително. Накрая само ще пресметна резултатите.
От теб искам само да ми покажеш едно каре 10Х10 метра с равна повърхност и определена посока на стрелба, като се вземе предвид позицията на слънцето да не е срещу стрелеца.
 

DANNY

Редовен Потребител
Добре, вече знам какво да търся.
...Даже мисля, че знам къде точно ще стане това. ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Дани, като решиш за кой месец ще е пиши /може и на Л.С./, за да знаем ние за кога да си плануваме купа "Балкантрейд". Благодарско предварително ! :cheers:


Оги имам снимки от април и от май месец направени около Хотела.
Сега проверих датитите и.
Снимките на 2-ра страница тук са от началото на април. Много е сиво и няма нито едно листенце по дърветата.
http://akraba1.snimka.bg/mountain/nacio ... 3852.all.2
А тук на 4-та стреница има снимки правени през май месец.
Значително по-добре изглежда гората.
http://akraba1.snimka.bg/mountain/nacio ... 3852.all.4

Аз лично предпочитам да е през май. Ще е много по-приятно за всички.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
OK. Ако се наложи мога да помогна и с моите 4 бр. мишени. Само ще ме подсетиш предварително да ги докарам...
 

DANNY

Редовен Потребител
Здравейте колеги!
Съжелявам за лошите новини, НО ние няма да можем да организираме пролетната Национална Среща въпреки желанието си.
Днес разбрахме, че комплекса с хотелската част и горите се продава на Италянци и, че спира своята дейност веднага след Нова Година за неопределен период от време.
Имахме желанието да я направим НО....
Трябва да се търси друг вариант освен ако не сте съгласни всички за спане на палатки.
За жалост това е полужението :pardon:
Желем ви весели празници и частлива Нова 2012 Година!
:cheers:

 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Поздравления за инициативата и положените усилия по проучване на това много подходящо място :cheers: ! Жалко, че идеята ви няма да се осъществи :(. След Русе, Узана, Враца и Варна просто й отиваше отвсякъде следващата Национална среща да бъде в София :yes: .
 

lynx

Редовен Потребител
Мммммм, много лоша новина. :'(
Местенцето беше чудно, жалко че няма да има в скоро време Национална среща в София.
 
A

Anonymous

Гост
Досегашни срещи доказаха, че спането на палатки не плаши повечето участници. Не ни уплаши във Варна, когато като се измъкнахме последната сутрин от палатките, имаше скреж ... няма да ни уплаши и сега.
 
Нагоре