Предложения за Спортен Календар 2012г.

cdman

Администратор
:) красотата на спорта е в слабите пушки . фийлд таргет-а няма какво да загуби от тук нататък - може само да спечели нови сподвижници :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
cdman написа:
:) красотата на спорта е в слабите пушки . фийлд таргет-а няма какво да загуби от тук нататък - може само да спечели нови сподвижници :cheers:

Нямаше ме, че аз да отговоря.
Сега виждам, че Светльо е отговорил по много подходящ начин! :bravo:
+1
 

bor1968

Потребител
братушка написа:
А бе, Янко, да те питам все пак - ние догодина "The River Of DEATH" ще правим ли?

Ама да имаш предвид, че тогава на 16-19 август ще е Световното в Норвегия и май ще трябва да се ориентираме за първите числа на август. 2 седмици преди това.

Ще го правим и няма да е проблем да се изтегли за първите почивни дни от август.


cdman написа:
:) красотата на спорта е в слабите пушки . фийлд таргет-а няма какво да загуби от тук нататък - може само да спечели нови сподвижници :cheers:
Аз пак си мислех, че красотата е относително нещо и всеки си има предпочитания. Това, че някои от стрелците в 16 дж. почват да се вземат прекалено на сериозно, не ми пречи. Амбицията при някои дори е похвална.
Не ми харесва единствено това, че някои почват да се мислят за единствените хванали по правилния път. А още по-лошото - мислят, че останалите нямат място на този път.
Ако смятате, че ние останалите /извън 16 дж./ ви спъваме развитието, проблема лесно се решава. Обединявате се и си организирате състезания само за вас си.
:cheers:
 

rashko

Редовен Потребител
bor1968 написа:
братушка написа:
А бе, Янко, да те питам все пак - ние догодина "The River Of DEATH" ще правим ли?

Ама да имаш предвид, че тогава на 16-19 август ще е Световното в Норвегия и май ще трябва да се ориентираме за първите числа на август. 2 седмици преди това.

Ще го правим и няма да е проблем да се изтегли за първите почивни дни от август.


cdman написа:
:) красотата на спорта е в слабите пушки . фийлд таргет-а няма какво да загуби от тук нататък - може само да спечели нови сподвижници :cheers:
Аз пак си мислех, че красотата е относително нещо и всеки си има предпочитания. Това, че някои от стрелците в 16 дж. почват да се вземат прекалено на сериозно, не ми пречи. Амбицията при някои дори е похвална.
Не ми харесва единствено това, че някои почват да се мислят за единствените хванали по правилния път. А още по-лошото - мислят, че останалите нямат място на този път.
Ако смятате, че ние останалите /извън 16 дж./ ви спъваме развитието, проблема лесно се решава. Обединявате се и си организирате състезания само за вас си.
:cheers:

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ видя се,че има място на трасето за всички,ама пак задъвчихте повръщаното.
 

bor1968

Потребител
rashko написа:
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ видя се,че има място на трасето за всички,ама пак задъвчихте повръщаното.

Ние от ,,кривата вяра" никога не сме си и помисляли, че на трасето няма място за някой. :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
UP

До тук:
- пролет (април?), София, ФТ - НС;
- начало на юни, Ботево, БР;
- начало на август, Монтана, ХФТ.

Други предложения?
 

братушка

Редовен Потребител
Имате предвид в зала?

По мое лично убеждение БР се стреля задължително на открито.
Стрелба от маса на закрито в иделани условия без вятър е нещо друго, не БР.

"БР от ФТ" в зала е нещо друго. Подкрепям такова напълно.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На Mиша на коридора ще сложим от ония въртящите вентилатори поне 3 да му е гадно ;) ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
andi написа:
Зимен БР и зимен БР 50 от фт в Пловдив . Ще уточним датите .
В края на тази година или началото на другата го планирате ;) Според мен БР от ФТ е много добро решение за зала, но и БР в зала също може да се направи, но да се направи без задна упора поради липсата на вятър - все от някъде трябва да се греши ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Аз виждам основната идея на БР не в "сгрешаване" при изстрел, а в способността да се предвиди промяна на траекторията на куршума на далечни дистанции от въздействие на външни атмосферни фактори.

Бас държа, че ако сравняват поне 1/3 от състезатели на големи състезания в зала - разлика няма да има между тях. Но изкарат ли ги на лек ветрец...

Наблюдавах такова и при нас - във форума снимки на групи за страх, а на състезание на открито не кой знае какво класиране.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Точно така е Миша.атмосверните условия са основния и най важен фактор в Бенчреста.Тук за подготвена пушка нестава дума,тя трябва "сама" да стреля.Те затова са тези рестове (че и с джойстици) и заешки уши.Какво да го говорим ,говорили сме го и май ще продължаваме да го говорим ;)
 

piperov_pipi

Потребител
Ако ще е гарга да е рошава, предлагам щом ще е на закрито да се стреля прав без всякакви опори. Всички пушки до 7.5дж. стрелят на 10м. а до 16дж. на 15м. по правилата на БФСС и със съответните мишени /някой може да стреля с диоптричен мерник/. Ако се приеме може упражнението да е 20изстрела...
 

FreeMan

Редовен Потребител
Това с вентилаторите е страхотна идея, макар че е прогнозируема.
Затова трябва вентилаторите да са между коридорите с параван отпред да не се вижда накъде дуа ;) Еднакви и между всеки коридор. Аз имам 1 от големите на стойка.

Подкрепям пловдивчани.
Давайте братя - с вас сме!
 

FreeMan

Редовен Потребител
xman написа:
Или пък да се въртят :D

Да задължително въртене за да засегне и двата коридора. По възможност да работят симетрично, да не се засичат противоположно за да не неутрализират отклоненията...
Е такова сигурно е нямало и в цел свет ;)
 

andi

Редовен Потребител
момчета по-спокойно , едва снощи взехме ключа от залата . Нека да я подготвим за стрелба и да почнем да я ползваме. Състезания в нея ще има , но докато "рибата беше още в морето" не сме коментирали нищо конкретно като дати и регламенти . :pardon:
 

DANNY

Редовен Потребител
братушка написа:
UP

До тук:
- пролет (април?), София, ФТ - НС;
- начало на юни, Ботево, БР;
- начало на август, Монтана, ХФТ.

Други предложения?

Да приема ли ,че сте се спрели на този вариант и да започна да действам по-сериозно.
Съответно да се отвори тема за информация и обсъждане на Националната Среща.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За средата на май 2012 г. - купа "Балкантрейд" в Троянския балкан.
Състезание по ФТ.
Пускам този пост без да съм го съгласувал с ФТДМ, но се надявам колегите да ме подкрепят от към организация и инвентар.
И да нямам разногласия за това, че преварително не съм го обсъдил с тях.
Да си пожелаем само да сме живи и здрави за да постреляме тогава.
 

DANNY

Редовен Потребител
Познавайки местноста и планината аз съм заявил Националната среща да е през Май.
Април ще е студено за такова събиране.
Ако ли не. ще е по-добре да поемем есената стреща. Тогава има шаснс още да е топло.


DANNY написа:
.....................................
Бих се ангажирал заедно с Илияна да го организираме като пролетна ФТ среща ...................
Датата ще е през месец май. Ще я уточниме когато правителството излезе с календара на почивните дни.
.........
................................






И не на последно място:
Не можели някой да размени темите във форума?
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... .php?f=0.0
Имаме стара тема "Предложения за Спортен Календар 2011" която е закована като важна. Тя реално вече е приключила тема.
Имаме нова тема в която сега пишем и е под приключилата но не е закована най-отгоре като важна.
Едната да се Архивира, другата да се закове!
 
Нагоре