Предложения за Спортен Календар 2011.

братушка

Редовен Потребител
Мисля, че дойде вече време да се дават предложения за календара за догодина: място, дата, вид състезание, организатор/и. За да можем да избистрим въпроса и до края на ноември да го приемем.

Аз догодина ще си дам малко почивка като организатор и ще се занимавам само с "Купа Ботев" (която през 2011 се пада на 28 май) и, ако Монтана се навие ще им помагам за "The River of DEATH" в началото на август. Поне със сигурност пак ще им гостувам там по това време, независимо ще има ли нещо официално или не :)

Предполагам, че повечето знаят:
- "Купа Ботев" - БР и Варминт, с.Ботево, врачанско;
- "The River of DEATH" - ХФТ, река Огоста, Монтана.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Спортният календар за 2010 беше публикуван от името на УС на БАФТ, съгласно решение на Общото събрание за неговото изготвяне и оповестяване. В този смисъл - настоящата покана за предложения към членовете на БАФТ ли е адресирана? И няма ли някаква рамка - за колко състезания става въпрос и в кои дисциплини ще са? Време е наистина да се състави програмата за 2011, но просто някак много общо изглежда отправената поканата за предложения. Може би ще е полезно малко конкретизиране :).
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Архитекта написа:
Спортният календар за 2010 беше публикуван от името на УС на БАФТ, съгласно решение на Общото събрание за неговото изготвяне и оповестяване. В този смисъл - настоящата покана за предложения към членовете на БАФТ ли е адресирана? И няма ли някаква рамка - за колко състезания става въпрос и в кои дисциплини ще са? Време е наистина да се състави програмата за 2011, но просто някак много общо изглежда отправената поканата за предложения. Може би ще е полезно малко конкретизиране :).
Според мен, е за такива кат нас, дето искат да направят състезание на местна почва.. Сега е момента да си харесаш дата, несъвпадаща с досега провежданите състезания, и да си я заплюеш, за да не се получи съвпадение на датите... /2 състезания в един уикенд/. Така всеки който организира, ще се съобразява, че на дадената дата или близка няма да прави мероприятие, защото повечето хора ще са еди къде си /Леденик примерно/. Това е според мен...
 

братушка

Редовен Потребител
Поканата е от мен лично към всички: УС на БАФТ, членове и не такива на БАФТ, Софийския Клуб и всички останали знайни и незнайни формации и единолични активисти.

Нека да има от какво да избираме и после заедно да помислим как да подредиме всичките възможно-предстоящи прояви. В крайна сметка всички заедно си ходим един при друг на различни спортни и не толкова мероприятия.

Още повече, че Общо Събрание тази година още нямаше, а календар е добре да има.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
За националните мероприятия ясно - годишен календар, спрямо който се настройват регионалните инициативи. Опасявам се обаче да не отидем в крайности относно насрочването на регионални мероприятия. Пример към @СаМуРаu относно заплюването на дати: погледни последните постове от темата на търновската група и ще видиш как по стечение на обстоятелства датата за едно скромно събиране между две малобройни регионални групи отива към 13-ти ноември. Не съм я забил още. Много добре знам, че на същата дата има и състезание на ФТКС. E - как да постъпя? И двете мероприятия са от чисто регионален характер и са в достатъчно отдалечени един от друг региони. Желателно е, разбира се , да има разминаване в датите. Но за регионални мероприятия не винаги може да се получи ??? .
 

братушка

Редовен Потребител
Айде да не са с точните дати, но поне приблизително периода.
Например: "The River of DEATH" - Монтана, първата половина на август.
 

bor1968

Потребител
братушка написа:
Айде да не са с точните дати, но поне приблизително периода.
Например: "The River of DEATH" - Монтана, първата половина на август.
Потвърждавам съгласието си за мероприятието и периода на провеждане :cheers:. Като уточним точната дата ще поръчаме и хубаво време ;).
 

djboby

Потребител
Янко за хубавото време трябва ти дам молитвата и перата. Иначе няма да има хубаво време. ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
Той ти ше ги правиш, няма смисъл да му ги даваш..... Янко до колкото го познавам няма шамански наклонности, каквито имаш ти ;) ;) ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Предложение за национална среща от средата до края на април.Може да поемем организацията ако сте съгласни да я направим някъде в региона.Може пак да е на Богданица,но основно ще е палатков лагер.Най-близки хотели-Асеновград-8/9 км.за по-претенциозни гости ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Втора половина на април е много рискована от "календарна" гледна точка. Тогава се пада Великден, после идват майските праздници и вече сме имали неприятности, когато "държавата" в последен момент разместваше реда на почивните дни и "заменките" (работните съботи) за тях.
Първата половина на април е много по-сигурна в това отношение.
А за пъвата половина на май да не говорим - там въобще се очаква поредна каша с реда на празднични и почивни дни, за кето както винаги ще се решава в последния момент от управници :pardon:
 

DANNY

Редовен Потребител
Април и Май като отпаднат, пролетната среща ще стане или зима или лятна :crazy:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
http://georgi.kodinov.net/bg_cals/year.php?cal=all_calendars_combined971&getdate=20110101

Ето едно помагало което ще влезе в употреба...

П.П. Първи май така или иначе е неделя, и втората половина на април май ще са почивни уикендите :) Дано времето да е
sun06apr.gif
 

братушка

Редовен Потребител
akraba1 написа:
Април и Май като отпаднат, пролетната среща ще стане или зима или лятна :crazy:
Не съм писал април да отпадне. Само че първата половина на април е по сигурна за планиране от втората половина.
Припомнете просто нашите събития от преди 2 години и ще разберете за какво говоря.
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4
А тази година датите бяха предвидливо съобразени с възможността от такива засечки, пролетна среща беше изтеглена в първата половина на април и проблеми нямаше.
 

DANNY

Редовен Потребител
На мен лично идеята за Богданица ми допада.
НО началото на Април на палатки....

То аз съм лесен. Ако трябва ще спя в Пловдив. Но другите гости!?

Лошото е че в днешно време климъта е непредсказуем. И неможем да кажем, че миналата година щом е било топло по това време дали няма да вали като из ведро следващата година.
 

братушка

Редовен Потребител
братушка написа:
....................
Сега за датите.
Гледахме да ги съобразим с нашите традиции и с праздничния календар за следваща година:
http://pojelaniq-bg.hit.bg/kalendar-za-2010.html

Също така направихме някой наблюдения от предходните наши срещи. Например винаги, когато изтегляхме дата на есенната среща в Узана за по-рано през септември - киснахме в мъглата и дъжд ни переше. А когато се падаше по-късно, в началото на октомври, може и да било по-студено, но беше сухо и слънчево. Или в Русе: първо някой си спаха направо на земята на полянката на 11-и април, а после дзинзирикахме в началото на май :)
............
Какъв студ само брахме тогава в Русе пъвите числа на май - жална ни е майката :crazy:
А година преди това на 11 април си тичахме цяла нощ по къси гащи...
С планиране отсега е ясно, че е чист късмет с времето. Но поне ядове с календарни размествания да избегнем...
 
A

Anonymous

Гост
Точно заради страх от хладно време предложих след средата на април.
 
A

Anonymous

Гост
След моето предложение,се чухме по телефона с Акела.Светльо имаше предложение да организира той пролетната среща,но искаше да направи някой уточнения.Чакам неговото предложение.
 

братушка

Редовен Потребител
Всъщност аз очаквах повече инициатива от Управителния Съвет да провокира и да координира инициативите по места. Освен мен там има още 4 човека.
 
Нагоре