Помощ при избор на въздушна пушка

AEB

Новодошъл
Здравейте,
Имам 2 пушки:
- Hatsan grizly 5.5 - поне на 10г. - много е мощна, но не е точна и след няколко изтрела започва да се разхлабват пласмасите по нея
- Gamo 1250 IGT Match 1 с оптика Gamo - на 2-3г. - не толко мощна, колкото Hatsana и не е много точна. Нещо не обича много оптиките.

Може ли да препоръчате качествена и мощна пушка, която да е точна и да има достатъчно сила. Спрял съм се на Diana 56th 5.5.
Моля давайте мнения и за други марки пушки и калибър. Важното е да е качествена, мощна и точна. Предпочитам да я ползвам с оптика - може и оптика да препоръчате

Последна промяна от модератор:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Във форума не пишем за животни запознай се с правилата.
Дианата е добър избор обаче задължително ще ти трябва и хубава оптика с хубави монтажи иначе ще се разбие оптиката, както е и при повечето мощни пружинки!

AEB

Новодошъл
Щом дианата е добре остава тя. А каква оптика и монтаж да взема.
И пцп на диана модел 1000 по-добро решение ли е, въпреки, че въобще не ми се занимава с помпи?

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако критериите са само сила и точност, всяко ПЦП е над пружинките. Най-малкото, защото липсва отката и можеш да сложиш хубава оптика без да те е страх че ще я строшиш.
Но пък иска пълнене.

AEB

Новодошъл
А пцп на диана ли да бъде или хатсан. И на диана моделите 1000 има с S и с TH и S-TH. Каква е разликата и от къде да купя.
Предполагам диана ще е по-качествена и точна, а хатсан по-мощна.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Дианата ако не е от България, ще е доста слаба и ще иска доработки за вдигането на мощността и.
Хасаните и другите турски изделия пак си искат доработки, ама от друго естество. Те са масови "заготовки" и ако случиш на цев, може да се "ъпнат" и барнат да стрелят и прилично точно.
Е, има и други марки и изделия, които си стрелят от кашона, но са в друг ценови клас.

Последна промяна:

AEB

Новодошъл
Ами по-добре е за мен да е от България гледам има я в няколко сайта тук. Предпочитам нещо да не се преправя и доработва, а да стреля от кашона ако трябва кажете и друга марка. Дианата мисля я дават 40J това не е ли достатъчно като мощност?

Frankeiy

Потребител
Виж колко тежи Дианата.
Не е лека,но има супер център на тежеста,но въпреки това я ползвам само за дворна стрелба,не само заради тежеста,а защото ме е грях да я вкарам У тръньете.Говориме за 56тх.
Поздрави.

AEB

Новодошъл
Виж колко тежи Дианата.
Не е лека,но има супер център на тежеста,но въпреки това я ползвам само за дворна стрелба,не само заради тежеста,а защото ме е грях да я вкарам У тръньете.Говориме за 56тх.
Поздрави.
И аз няма да я вкарвам в тръните. Тежеста не ме притеснява.Оптика ползваш ли и как се държи с нея? Силна и точна ли е? За до колко метра стрелба става?

Frankeiy

Потребител
Тя няма механични.
Сила...Зависи от очакванията.Отначало мерех на дъскомера,после разбрах,че на хартията и е през онова колко джаула я дупчат,а от скоро разбрах,че за целите ми съм направил неподходящ избор за който обаче въобще не съжалявам,защото само гледайки я дори и без да я докосвам ми доставя огромно удоволствие.
П.с. -нямам пушка 4,5 ама на последък все на там гледам.Стрелям все по рядко и като узпразня половин кутиика чашки задължително ме затреска глава,предполагам заради нетренираността ми и оптиката.
Та затова ако си зает като мен помисли и потърси мнения за hw77 в 4,5.Не съм стрелял с него,но напоследък все на там гледам главно заради механичните.
С две думи казано-прецени си внимателно приоритетите.

AEB

Новодошъл
Минимум 5.5 даже биж желал и 9мм ама казват че точността падала с увеличаването на проектила

Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Добре де, имаш две пружинки, сам казваш, че не стрелят точно. За какво ти е да си блъскаш главата с трета, макар и скъпа?
За тея пари може да си вземеш читаво PCP, което ще е едновременно много по-точно и много по-мощно от тая Диана, а дори с pcp помпа в сака ще е по-леко от нея...

AEB

Новодошъл
Добре де, имаш две пружинки, сам казваш, че не стрелят точно. За какво ти е да си блъскаш главата с трета, макар и скъпа?
За тея пари може да си вземеш читаво PCP, което ще е едновременно много по-точно и много по-мощно от тая Диана, а дори с pcp помпа в сака ще е по-леко от нея...
Мислех, че е от марката.
Може и псп ама нещо читаво и ново ама без да се налага да се прави нещо по нея. Направо от кашона да е добра и предпочитам чисто нова не втора употреба

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Отиди в Крез-а, долу в стрелбището питай за Любо и на него му обясни какво и защо искаш.
Кажи че аз те пращам.
Ще ти даде правилните съвети, за да "скокнеш" от трън та на глог.

Последна промяна:

AEB

Новодошъл
Много малко са тия дето от кашона стрелят добре /тук има хора които могат да излекуват всяка/ Ти първо си харесаи.
Виж тук: https://www.mundilar.net/pt/carabinas-pcp-espingardas-pressao-ar/
Добре де тия къде ги проектират тия пушки толко ли са некадърни, че трябва да се преправят после? Не изпробват ли ги или не знаят ли как да ги направят?
Дианата ми харесва с дървен приклад P1000 гледам има я в arms.bg само незнам каква е разликата между моделите S, TH и S-TH, а и незнам дали са version 2 или от старите

Нагоре