Помощ при избор на ПЦП

Здравейте!

Честита Нова Година на всички! Бъдете живи и здрави!

От известно време чета теми из форума и съм минал през доста теми, но все още не мога да се ориентирам към определени марки и модели, затова се наложи и аз да пусна тема. Това е поредната тема с подобно заглавие в списъка на раздела, но явно няма да мина без нея.

Общо взето ситуацията е следната:

Стрелям за разпускане с пружинна въздушна пушка на марката Gamo 5.5mm с оптичен прибор към нея от същата марка. Модела на пушката не го знам, а и след изчетените мнения из форума май няма и много значение какъв е. За стрелба поне до момента си използвам едно хале, което до момента не го използваме с размери 35/70 метра. Първоначално започнах на 35м, като започнах да си правя читави групички и точни попадения, след което вдигнах малко летвата и минах по дължина на халето. След доста похарчени кутийки със съчми вече започнах да се изнервям, търсих проблема с разпиляването на съчмите в мен, а след като си направих стенд се оказа, че проблема не е само в мен.

Уви, вече след 50-тото зареждане на поредната съчма ръката вече ми се откача и това е причината да поискам PCP. Общо взето с пружината започна да ми се губи кефа от стрелбата, а като каже жената някой път ИСКАМ И АЗ... и отиде кутийката...

Та така.... искам да си купя пълен комплект PCP с необходимото обурудване - пушка, оптичен прибор, зарядна станция. Гледам ,че някои хора си използват и външна голяма бутилка.

От всичко изчетено до тук обаче, не мога да си избера марка и модел. Гледах по интернет доста сайтове на известни магазини и много ми харесаха продуктите на марката FX.
Всичко хубаво, но като за първа пушка май достигам до извода, че е най-удачно да избера модел на Хасан защото припокрива доста от параметрите на останалите марки, а и като за първи комплект ще го събера на по-прилична цена. По-нататък като и свика ще си дойде момента за по-добра.
Това, за което се обръщам към вас е да ми помогнете за избора на марка и модел на пушката - съответно и подходящ оптичен прибор за нея. След това ще изберем и останалите неща към обурудването.

Относно Хатсан и моделите... от изчетеното до момента доста хора разполагат с Херкулес. Относно калибъра на пушката съм се ориентирал в 6.35 или 7.62 ... по-голям калибър не ми трябва.
 

st_beer

Редовен Потребител
Здравей, @Костадин Димитров!
Честита Нова Година! Бъди жив и здрав!
Ще ти напиша моето мнение без да е ангажиращо и без да имам желание да обиждам някой собственик на херкулес.
Аз не съм почитател на големите калибри и винаги моите пушки са били в калибър 5,5 мм.
Според мен за твоите цели и стрелба за удоволствие и кеф при това на закрито в хале не ти е нужен калибър над 6,35 мм
За пушките херкулес мога само да кажа, че са много тежки и като се оборудват стават още по тежки.
Започнах работа в оръжееен магазин и повечето модели на ПЦП хатсаните ги има налични. Всички ,които ги имаме в магазина най-добро впечатление ми е направил хатсан фактор.
Много приятно зареждане и хубаво изпълнение и качество. Има няколко начина да се регулират скорости без никакви интервенции. Има си регулиране на силата на ударника и също 3 нива(бленда) на проходния отвор към цевта. Силата в заводския си вид е от 51дж до 16 дж. За твоите цели ще бъде прекрасна ,но пак казвам според моите виждания и без да обиждам никой собственик на друга пушка.
Тук има клипче на пушката на 150 м в кал 5,5 мм. Има и още много клипове, които можеш да разгледаш и да си вземеш някакво решение.

Успех в избора и добре дошъл сред нас.

 

st_beer

Редовен Потребител
Миро.дано не е само реклама! :cheers:
Най-вероятно има и доза такава. При тая пушка виждам малко откраднато от ФХ и доста завишено качество на детайлите. Няма механизми за превъртане на барабани, където често дават дефекти. Много хубав приятен спусък от завода. Чeстно казано ме спечели и впечатли тая пушка. Има и вариант с карбонова бутилка и редуктор тя се води Hatsan factor-RS.
 
Между другото това беше един от моделите, който бях загледал. Относно Херкулес-а, точно теглото ме спира.... 6кг не са кой знае колко, но не са и малко. Някой запознат ли е дали този модел има заводски дефекти или нещо, което трябва да се доушлайфа?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Зависи какво търсиш, за какви цели и дистанции. И двете пушки имат много детайли за дооправяне. Много различни са. Факторът е много слаб.
 
Зависи какво търсиш, за какви цели и дистанции. И двете пушки имат много детайли за дооправяне. Много различни са. Факторът е много слаб.

По принцип търся дистанция над 100м. От там нататък до колкото ми позволи пушката, ръцете и опита.
Ти с кой модел би избрал вместо тази?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Дистанциите, за които говориш, се покриват от мощни пушки. За предпочитане в 6,35 и нагоре. Ако трябва да избирам между Херкулес и Фактор, бих избрал Херкулеса.
 

Licho

Редовен Потребител
Гледам,че напоследък, в класациите по екстремен бенчрест, все повече се намесва и моделът ФХ Краун МК2. Преобладават най-вече импактите,а Краунът се среща доста по-често от ФХ Босс 30 .
 

mobilen

Редовен Потребител
Гимнастиката с ефтин хатсан за "начало"е правена сигурно от 90% от колегите във форума..По-добре вземай хубава пушка,макар и след време!
В купувам- продавам има 2 направени Вулкана..
 
Поразгледах из раздел купува/продава, но не видях такива обяви. За момента дилемата е Херкулес или Бигмакс. До момента ПЦП не съм пипвал и ако ми допадне следващата ще е може би FX... първоначално на там се бях засилил, но не ми се ще да изсипвам пари за цял комплект неща и после да стои ей така.... затова идеята ми е първо да пробвам по-бюджетен вариант
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Поразгледах из раздел купува/продава, но не видях такива обяви. За момента дилемата е Херкулес или Бигмакс.
Ако все пак размислиш това е обявата с Ураган и Вулкан:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Коледа-е.12603/
Предполагам, че за тая обява става въпрос.
 

rivan

Редовен Потребител
И двете пушки са хубави/ меко казано/, но за първа пушка аз бих избрал тази, в 6,35 или някоя в 5,5.
Аз не съм почитател на големите калибри и винаги моите пушки са били в калибър 5,5 мм.
Според мен за твоите цели и стрелба за удоволствие и кеф при това на закрито в хале не ти е нужен калибър над 6,35 мм
Абсолютно съгласен!
 
Така.... Херкулес ще е дулмата. Остава само да си преценя 6.35 или 7.62. Сега трябва да пристъпим към следващите неща... подходящ оптичен прибор и зарядна станция ? Относно оптиката пак ще ми трябва помощ... никога до сега не съм избирал такъв уред. Зарядните станции универсални ли са ? Имам предвид, че от страната на бутилката там ще са по стандарт, но от страна на пушката? Предполагам са на бързи връзки?
 

rivan

Редовен Потребител
В комплекта на пушката трябва да има бърза връзка или щуцер за зареждане
 

st_beer

Редовен Потребител
Така.... Херкулес ще е дулмата. Остава само да си преценя 6.35 или 7.62. Сега трябва да пристъпим към следващите неща... подходящ оптичен прибор и зарядна станция ? Относно оптиката пак ще ми трябва помощ... никога до сега не съм избирал такъв уред. Зарядните станции универсални ли са ? Имам предвид, че от страната на бутилката там ще са по стандарт, но от страна на пушката? Предполагам са на бързи връзки?

Виж поразмисли още малко и се ориентирай в правилната посока https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Коледа-е.12603/
Не мисля, че ще стои такава пушка, която и да е от двете ако ти е оловото в кръвта, но булпапа си иска да ти е наистина в кръвната група.
П.п
От мен има един глас за урагана. Понеже съм почитател на по-малките калибри.
 
Последна промяна:

st_beer

Редовен Потребител
Не зная до какви пари си приготвил. Тая направо ми напълни душата. Скоро пращахме на клиент и останах очарован. Скалата се сменя каквато ти душа иска и гледа прекрасно.
Оптики - Оптика KONUSPRO EL-30 6-24x50 7331 - KONUSPRO EL-30 6-24x50 7331 (pushka.eu)
Тук има видео на по-малките модели:

П.п
След 10-ти януари се очаква да пристигнат новия внос и ще има повече разнообразие на оптиките konuspro .
 
Последна промяна:
Нагоре