Помощ за пушка

Тишо

Новодошъл
Здравейте колеги. За начало се извинявам, че това е поредната такава тема. Първата ми пушка беше едно китайче за 70 лева, нищо особено но беше достатъчна да ме запали по това хоби. В последно време финансовото ми състояние вече не е като на едноклетъчен индивид и съм решил за рожденния си ден да си направя подарък. Изчетох много от форума и останах с впечатление, че за бюджета ми от 400-500 Комета феникс 400 4.5 с телена пружина е може би най-подходящото решение. Ще съм благодарен на всеки който ми даде съвет.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Добре дошъл колега, голяма част от нас са почнали от китайки и така сме се зарибили. Да бюджета винаги си е определящ, и хубаво е че си чел форума поне малко, та се надявам и колегите да са прочели това, и да не почнат пак с вземи нещо с 4 пъти по-голям бюджет :D въпеки че те ще ти мислят доброто от към гледна точка качество.
Да Комета е май най-доброто за момента в посочения ценови клас 4-500 лв ако сам решиш да го вдигнеш тогава ще получиш от мен други препоръки, защото знам какво е да си ограничен финансово и да не можеш да си вземеш нещо по-хубаво всичко с времето си!
От мене Успех ако се зарибиш след време знам, че ще искаш и нещо по-добро и в друга ценова група - това се отнася и за всички останали начинаещи :cheers:

ПП: Ако добавиш и какви смяташ да са дистанциите на които ще стреляш, и какви групи искаш да постигаш може и да подхвърлим някоя друга идея за друго, но за сега толкова!

Тишо

Новодошъл
Основната ми мотивация за пружинката е, защото прочетох, на този модел може да се сложи газово бутало и това ми е плана като пружината сдаде багажа. А относно дистанцията ми се иска да е по голяма. Нещо от сорта 50-60 метра. С течение на времето обмислям да инвестирам и в оптика но за начало ще използвам мерните прибори на самата пушки.

milen11

Потребител
Здравей.https://www.sotisbg.com/products/6225 Това е пушката която имам и е с оригинална ГП.Влиза в бюджета ти и предполагам че ще останеш доволен.Има доста изписано за Комета.Аз лично съм много доволен от нея,но стрелям за развлечение по мишени.

Тишо

Новодошъл
Изчетох за доста предимства на газовото бутало и наистина са доста, но ме притеснява това, че доста хора споменават за възможни дефекти. Но по оптимистично погледнато това май е по-добрият избор.

lynx

Редовен Потребител
Може на първо време да си вземеш модела с телената пружина.
А впоследствие като ти изпаднат още пари, да си вземеш от "обслужваемите" руски ГП от Ибей.
Те са с дюза(ти сам си решаваш на колко бара/кг да я надуеш), ремонтират се при нужда и ги хвалят по форумите, че са добър вариант.
https://www.ebay.co.uk/itm/Gas-Spri...946494?hash=item261994e87e:g:56MAAOSwbtNaKSh1
s-l1600.png

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Тишо ти между кои марки и модели избира,напоследък дори и у нас вкараха относително богат избор от въздушни пушки с газово бутало,като се почне от Хасан,Крал мине през Норика,Комета,няколко продукта на Умарекс,Гамо и BSA!За съжаление за много малко от тях е писано във форума,по ред причини!Ако не ти се рискува залагаш на изпитаното,но ако си от по голям град все пак се поразходи из магазините и разгледай пушките на живо.Наскоро гледах едно BSA с газова...много пипната, красива пушка и май си беше английска,но нямаше механични !
Иначе да,Вайраух 50!А soundmax може би това има предвид ,когато говори за Х4 Screenshot_20200118-074806.png. ;):cheers: все пак да знаеш и какво друго има :)!

Последна промяна:

Тишо

Новодошъл
Ами ще пообиколя из софия за да видя какви други варянти има. Въпреки, че характеристиките на кометата доста ме привличат.

redsox

Редовен Потребител
Колега, една препоръка от мен: каквото и да харесаш, задължително се информирай как и откъде ще закупуваш резервни части за пушката. Рано или късно ще се наложи да сменяш нещо. И много не вярвай на търговците. Питай тук. Опитните колеги винаги ще ти дадат правилната насока.
Късмет с избора!

Тишо

Новодошъл
Обърнах внимание и на това, но някак не успях да схвана дали се намират части за тази пушка. Имам и един друг въпрос към вас. От къде ще е най-добре да си закупя кометата?

t.marev

Редовен Потребител
..... Изчетох много от форума и останах с впечатление, че за бюджета ми от 400-500 .....ХХХХХХХХХХХХХХХХХХ..... е може би най-подходящото решение. Ще съм благодарен на всеки който ми даде съвет.
Здрасти! Аз няма да ти дам съвет за марка и модел, а ще ти обърна внимание на една дреболия, едно от малките камъчета, които обръщат колата. Преди да си избрал марка и модел, трябва да си изясниш какво ще правиш с тая пушка. Ще дупчиш хартийки ли, ще трошиш джамовете на комшиите:) или ще ходиш в Африка на лов за бизони. Ще ставаш майстор на спорта ли или ще си гърмиш сватбарската за кеф.....Освен това, прецени техническите си познания и възможности, щото тия пущини пушките, обикновено са пълни с разни бурми, пружини и други джаджи, дето трябва от време на време да ги ръчкаш, Отговори си на тия и на още няколко такива въпроса, ако искаш ги сподели тука и чак тогава може да се ориентираш, кой модел и марка да избереш. Ако вече си го направил и заключенията клонят към Комета, окей - отивай я купувай. Ако обаче единственото известно в уравнението, е бюджета - не бързай, бюджетът днес е един, а утре друг. Изясни другите неща, после е лесно.
Какво стана със старото китайче за 70 лева?

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Сотис ги внасят,в Люлин ако там избора ти малее може и от тук да си поръчаш например https://www.mundilar.net/pt/carabinas-ar-cometa-pcp/
За BSAто съм гледал тази явно https://www.pushka.eu/product/Въздушна-пушка_BSA-GRT-Lightning-SE-кал-5.5-мм,но имат и с механични https://www.pushka.eu/product/Въздушна-пушка_BSA-GRT-Supersport-SE-кал-5.5-мм това го имат във ВИПа!

Тишо

Новодошъл
Здравейте. Със старото ми китайче се случи нещо много така необяснимо. Цевта се изкриви, но не надолу както може да се предположи, че може да стане при зареждане, а нагоре все едно някой много дебел е седна в средата на цевта. Случи се след като брат ми излиза с нея, но не казва какво е станало. А иначе целта ми за тази пушка са хартиени мишенки, буркани, шишета и т.н. Като цяло искам пушка с която да мога да стрелям на малко по-далечни разстояния. Първоначално исках мощна пушка 5.5, но май с такава само ще кося тревата около мишената. До избора на комета стигнах след доста четене във форума и на места доста я хвалят. Може би и липсата на информация за други пушки също мотивира избора ми. За резервини части за кометата не знам много как стоят нещата, някъде четох, че при жената е 17 лева или нещо такова. Като цяло искам пушка с която да си пострелвам събота и неделя кота си ходя на Враца. Ако можете да ми предложите нещо което според вас също е добър вариант ще съм ви много благодарен.

П.п. Малко по на там ще купя една нова цев на китайчето и ще оборудваме приятелката ми с нейна пушка, защото покрай мен и тя се запали.

Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Случи се след като брат ми излиза с нея, но не казва какво е станало.
Натиснал е спусъка когато цевта е счупена за зареждане.
Може би и липсата на информация за други пушки също мотивира избора ми.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/cometa-срещу-weihrauch-сравнение.10579/
Тук съм правил някакво сравнение. Мотивите да ти препоръчам в началото на темата Вайраух са следните: 1. Има механични мерници, не пластмасички със светещи точки, а истински, като на оръжие, с тях може да се стреля точно. 2. Качеството на изработка предполага дълги години ползване без проблеми, само смяна на маншет и пружина, което е неизбежно при всички ПП. 3. Оксидация, приклад и материали са на високо ниво. 4. Разликата в цената е минимална.
Тук сме снимали стрелба по кенчета на 50м на механични мерни. Оптика според мен има смисъл само ако ще стреляш ФТ или ако искаш да приличаш на снайперист в очите на околните. Кефа на механични (ако са истински) е много голям.

Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте. Със старото ми китайче се случи нещо много така необяснимо. Цевта се изкриви, но не надолу както може да се предположи, че може да стане при зареждане, а нагоре все едно някой много дебел е седна в средата на цевта. Случи се след като брат ми излиза с нея, но не казва какво е станало. А иначе целта ми за тази пушка са хартиени мишенки, буркани, шишета и т.н. Като цяло искам пушка с която да мога да стрелям на малко по-далечни разстояния. Първоначално исках мощна пушка 5.5, но май с такава само ще кося тревата около мишената. До избора на комета стигнах след доста четене във форума и на места доста я хвалят. Може би и липсата на информация за други пушки също мотивира избора ми. За резервини части за кометата не знам много как стоят нещата, някъде четох, че при жената е 17 лева или нещо такова. Като цяло искам пушка с която да си пострелвам събота и неделя кота си ходя на Враца. Ако можете да ми предложите нещо което според вас също е добър вариант ще съм ви много благодарен.

П.п. Малко по на там ще купя една нова цев на китайчето и ще оборудваме приятелката ми с нейна пушка, защото покрай мен и тя се запали.
Брат ти не казва ама аз ще ти кажа какво е станало, ако е с чупеща цев китайчето :D При зареждане е изпуснал цевта и с помоща на пружината така хубаво рязко се е затворила, че цевта е станала крива като банан :D Също така може и да има повреда в спусковия механизъм и нещо да се е износило, и да си е помислил че е заключила, но в един момент да е изпуснала буталото и пак същия резултат, хубаво че тогава пръстите му не са били на цевта инак е щяло да има смазани пръсти! И разбира се последен вариант да я е ударил ама бая удар ще е било според мен. Ако има повреда и изтърва спусковия механизъм хич не се занимавай с тая пушка повече, че само беля може да стане!И вземи натисни брат ти какво е направил, и повече пушка да не бара докато не си признае, че майтап не бива с това, контузия за цял живот може да си причини! От зареждане цев не съм въждал до сега да се криви надолу винаги са криви нагоре, поради причините които съм описал горе!
Взимай си кометата и си стреляй, не му мисли много за тези пари толкова ;)

ПП: А може и да е натиснал спусъка, както е писал горе колегата при отворена цев, за това не се сетих!

Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Цевта на китайката може да се оправи, щом се е огънала на горе, огъни я на долу...какво губиш:). Свали я от пушката заедно с цевната кутия, захвани 2 здрави шпилки или дебели болтове на яко менгеме, като между тях има 2см. разстояние, прекарай цевта м/у тях и започваш да огъваш с плавен натиск на етапи...докато ти хареса поне на външен вид (цевите са стоманени, но не са закалени). Може да ти се наложи да ползваш тръба за удължително рамо, но по-лошо от сегашното положение няма как да стане. Имай в предвид че тези цеви са си с кофти качество още от фабриката. Случвало ми се е да срязвам вече 3 китайски цеви през средата, и винаги отвора е бил изместен от центъра поне с 1мм. някъде в страни на тръбата, а не в средата където му е мястото.

Нагоре