Помощ за избор на нова пушка

DeadShot

Редовен Потребител
"Пич" в тоя форум съм много преди теб и съм изчел голяма част от написаното.Не ми се прави на остроумен.Проблема с клапана е от 160-170 бара нагоре.
Вярно ще даде повече за да си оборудва пцп и да го тунингова но ще е в пъти по-доволен.Сега ще вземе Гамо за 300-400лв ще започне да налива пари в газови пружини и глупости и пак няма да постигне същото,което ще постигне един асан или бам на 40+ метра.Е ако ще стреля до 30-40 метра по капачки от 10л туба Ок.Ама айде оставям те ти да ръсиш мозък в всяка тема,че си се начел за има няма година.
 
Последна промяна:

marzykov

Потребител
Е добре де, аз помощ поисках, а вие се захапахте един друг.
Въпросът беше, че двете пушки са чат - пат в един ценови диапазон, ако не броим помпата.
Сегашни цени в Сотис
Въздушна Пушка Cometa Fenix 400 Galaxy GP 5.5mm (газово бутало) - 388лв
Въздушна Пушка BAM Xs-b51 5.5mm (най-евтиното PCP без помпа ) - 470лв + 180лв помпа 2-ра употреба = 650лв.
Предполагам, че никой не тръгва да тунингова от първият изстрел, а си прави промените по етапно.

Не видях комплект 2-ра употреба в този ценови диапазон за съжаление. Дори пратих и запитване на Сотис за цени с отстъпки, но още не са върнали мейл.
 

marzykov

Потребител
След доста ровене и четене стигнах до следния извод. Явно ще се купува купува ново PCP с бутилка в калибър 5.5.
Причини :
1. Кометата към която се бях насочил, а именно с газово бутало - fenix 400 galaxy - цена 388 лв. - 8% (отстъпка от Сотис) = 357 лв.
2. PCP Cometa Orion SPR 5.5mm от Сотис е 869лв - 8% (тук не съм ги питал дали ще е същата отстъпката, само предполагам) =799лв.
3. PCP отговаря на изискванията ми, а и се влюбих в тая испанка ( поне на снимка де :) )
4. Не се налага да чупиш цев за всяко презареждане.
5. Не можах до сега да намеря
Минуси :
1. Цена на помпата - 200лв. (турска)
2. Почти 150-200 напомпвания с почивки от напълно празен резервоар до работно налягане.

Или казано по друг начин, трябва си бутилка. От това пък изникват следните въпроси :
1. Къде в Велико Търново може да се зареди бутилка с въздух?
Единственото за което предполагам е фирма С...... до захарни заводи, на чиито сайт пише, че зареждат всякакви работни газове, като ЦО и кислород.
2. Такава бутилка става ли за пълнене и презареждане?
Гледам, че й дават 150-200 бара работни и 300 на воден тест, а и цената й е 140лв. с безплатна доставка.
http://medmagbg.com/aparati-za-kislorodna-terapiya/502-kislorodna-butilka-5-litra.html
3. За колко пълнения стига чат пат такава бутилка?
4. Дали се презарежда тази бутилка според вас?
5. какво още ще ми трябва за да я ползвам (ако е подходяща) ?

Ще бъда благодарен на всякаква помощ.
 

DeadShot

Редовен Потребител
При стрелба с пцп не се стреля до празен резервоар.Стреляш от 190-200бара до 100-120 зависи от пушката и настройките.
А тази кислородна бутилка мисля,че е най-подходящия избор...
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
С кислород във никакъв случай не си помисляй да зареждаш!!! Има писано по въпроса защо не се ползва кислород. Иначе моя съвет е или си търси връзка в някоя институция която има компресор за въздух или стреляй на метан.Бутилки изпадат от време на време във форума на нормални цени но гледай да е читава и да не е на 100 години.
И пак ти казвам кислород във никакъв случай!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Забравил си да включиш зарядна станция,оптика и монтажи...
 
7

7842

Гост
Бам 50 няма нито от къде да купиш, а пък и да намериш, докато го накараш да стреля ще ти излезе златен. Добър вариант е правен втора ръка.
Да ама някои хора си мислят че щом като нов струва 470 лв.,то втора ръка ще е 250-300 лв.Когато бях обявил моят за продажба имах предложения за под 500 лв.:eek:
 

marzykov

Потребител
Малко си чел колега, което явно си личи от въпросите които задаваш.
Почети още малко.
Това беше от най-голяма помощ и отговаря на всички въпроси :bravo:

Да ама някои хора си мислят че щом като нов струва 470 лв.,то втора ръка ще е 250-300 лв.Когато бях обявил моят за продажба имах предложения за под 500 лв.:eek:
Не знам кой какво си мисли, но в България от време оно си е така, не може да легне да спи спокойно, ако не е в "далаверата". Пазарлъкът и прецакването вървят ръка за ръка с непоискания или ненужен акъл. Върви му обяснявай колко струва и защо е на тази цена докато той ти философства насреща за "амортизация и години" . o_O
 

sts1969

Редовен Потребител
Последна промяна:

marrikdin

Потребител
Здравейте. Дядо Коледа (Мраз) напира да донесе 1-вата пушка на комшията. Питанката е за два варианта: Norica Dragon Combo Pack 22.3 J 5.5 мм(към 325-350лв.с оптика и калъф) или Hatsan 80 с куатро (180лв)+ газова (50лв)+ стойка за оптика Моноблок Diana Zero Recoil 30 мм (113лв) + някаква оптика от пазара. Извинявам се че пиша тук, не ми се искаше да "цапам" форума с нови теми.
 

didarai

Редовен Потребител
350+113 = 463
Лично аз ако ще е норика , бих предпочел моделите Бляк Игъл , Марвик или Сторм , + моноблок за 15 лв . (~ около крайната цена)
В последствие може да си добавиш ( щом толкова държиш) по-скъп моноблок и оптика , ама по-хубав спусък няма как .
 

marrikdin

Потребител
Не не , нориката я продават в комплект с оптика (тя е монтирана на някакви стойки).
 

Frankeiy

Потребител
Като питах ми казаха-остави тая Норика(питах за Спаидър ама то се таа).Послушах хората.После аз казвах на мои човек-остаи тая Норика...е не ме послуша.После стрелях с нея-това не е спусък,това е уред за мъчение на показалци.Попитахме Росбул Армс дали може да се подмени спусковия механизъм,но от месеци ми отговарят вече.Така че за Норика или вдигни цената,или за тази цена 90% биха казали Комета 400 гп.А аз бих почакал нещо използвано и пипнато.
Успех.
 

Hidden

Редовен Потребител
... или Hatsan 80 с куатро (180лв)+ газова (50лв)+ стойка за оптика Моноблок Diana Zero Recoil 30 мм (113лв) + някаква оптика от пазара.
Колега имай предвид, че не на всеки Хатсан може да се сложи фабрично газово бутало - на вортекс моделите цилиндрите им са по-дълги (инфо от колеги), т.е. ще трябва доработка на газовото бутало. А защо 180 лв, много ми се вижда? Питай във Вертекс за тоя модел - цените са по-ниски. Иначе и аз съм за Кометата - Хатсанът е само едно бюджетно решение...
 
Нагоре