Помагайте в избора на въздушна пушка. Благодаря !

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от Xrist, 4 Декември 2019.

1. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    259
    от:
    Пловдив
    Ами не е толкова учудващо.....Навсякъде около нас се среща, особено пък по форумите! Въпросът е как реагираме на дребни грешки. Представи си какво ще стане, ако някой забележи твоите дребни правописни грешки и започне да ти се подиграва, да ти препоръча да си скъсаш дипломата и да отидеш отново на училище....
    Както и да е, не искам да звуча като проповедник, безгрешни хора нЕма.....освен може би Б.Б.:)
    :cheers:

Kifa and luft9waffe like this.
  2. Djubey

Djubey Редовен Потребител

Публикации:
    425
    Разбирам те че искаш да му помогнеш на човека ,но той в прав текст си казва че едва ли не хобито му е да стреля по кучета и котки ( което е толкова дебилско че няма накъде повече) . Живея на село и едва ли не всяка седмица срещам хора с подобни разбирания , няма как да ги промениш дори и да искаш.
    Всичко добро от мен , весели празници.

Gadnqra, Hidden, soundmax and 3 others like this.
  3. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,148
    от:
    BG
    Желание да се стреля по кучета и котки винаги е имало и винаги ще има, независимо от членуване в този форум.
    Вариантите са 2:
    - подиграваме се на човека, балтисаме го. Той ни тегли една майна, все едно си купува някаква пушка и прави това, което е наумил. И е прав: кои сме ние да му нареждаме, още повече в груба и подигравателна форма.
    - приемаме го, без злоба му обясняваме накои неща, срещаме се по сбирките, изпиваме заедно по някоя друга салата... И току виж човека си е попроменил виждане, запалил се по ламаринените гугудки и започнал да мисли за 16Дж....

Хич не ви разбирам....

Drav4o, didarai, batnan and 4 others like this.
  4. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    645
    от:
    Пловдив
    Не всеки! Поне не и за да мислят с нея!
    Не е учудващо! Все по-масово и закономерно е! Главите им служат за украса, не за мислене. Виж няколко поста по-нагоре за един такъв ярък пример и стига си се чудил...

Gadnqra and Kifa like this.
  5. братушка

Публикации:
    2,148
    от:
    BG
    @Xrist
    Попрегледах пушките, които си споменвал.
    Колега, мога да ти продам моя Хатсан 80 5.5 срещу 150лв (и без това от години не съм го ползвал).
    Има газова пружина моя изработка, върви с простичка, но стабилна, проверена с времето оптика 4х40 и калъф.
    Като мощност горе-долу същото, което си разглеждал. Но е пипната все пак. Шишета 1,5л на 100м с него не съм пропускал. А гълъби с него се броят с чували :)

Този вариант ще ти позволи да започнеш, да усетиш поне малко що е то стрелба, и ще ти поспести парите. Защото има 2 варианта: да се запалиш или мерака бързо да те мине.
    И ако мерака няма да ти мине бързо ти все едно ще започнеш да мислиш за РСР.
    (пиши на лични евентуално).

batnan харесва това.
  6. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    645
    от:
    Пловдив
    Това, освен, че е много поучително, дали е и законно? (Във форум за В.О.)

Gadnqra, Hidden and Djubey like this.
  7. братушка

Публикации:
    2,148
    от:
    BG
    Аз просто споменах факт, който и преди беше добре известен и документиран на страниците на точно този форум. Имаше и други времена, че и други хора...

А за законно: има си понятия вреден дивеч и кроухантинг... Просто чети.
    А за законно именно в този форум: нека модератори да кажат има ли кроухантинг място в конкретно този форум? Преди имаше определени рамки, но не беше престъпление. Сега не знам.

8. Djubey

Djubey Редовен Потребител

Публикации:
    425
    Говориш каквото ти изнася . Ако ще и вреден дивеч да стреляш трябва да имаш ловен билет, огнестрелно оръжие и бележка за съответния район , а не "извинения" че е вреден или Кроу хънт......

Gadnqra, astra, soundmax and 2 others like this.
  9. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,300
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Я вземи и ти прочети правилата и ще си отговориш, има ли масто в тоя форум да се пише за стрелба по каквито и да живи животни, не е необходимо модератор да ти цитира правилата.
    Аз иначе май все по-често ще предпочитам да предлагам на хората с подобни запитвания да си взимат Б1, Б2, Б3..... И всякакви подобни, че като помисля трезво в какви ръце може да попадне силна пушка.....:wall:

anibis, Todor bakalov, redsox and 9 others like this.
  10. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,222
    от:
    Варна
    B3 ми е фаворит :D

anibis, redsox and Gadnqra like this.
  11. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    645
    от:
    Пловдив
    Типично за тавариш...

12. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,471
    от:
    София
    Нека не избързва колегата с покупката. В момента се провеждат заключителни тестове на В4 и има много обещаващи данни и коментари за модела.

anibis, ilko_dim, xpresident and 2 others like this.
  13. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,300
    от:
    Казанлък - Пловдив
    И разгръщат цялата си мощ и точност само с турски чашки от 5 лв, не с някакви си скъпарски немски и чешки боклуци само пари на вятъра.

14. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,222
    от:
    Варна
    Те да не са от новите с изправена траектория на проектила?

15. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,471
    от:
    София
    Именно. Подобрен клапан след буталото, който подобрява БК на чашката. При използване на островърхи проектили завишението е с до 30%.

Karlito/Man, anibis, astra and 3 others like this.
  16. redsox

redsox Потребител

Публикации:
    139
    Колеги В4 с фиксирана цев ли е? Аз се кълна в моята В3 ка в 4.5, но с удоволствие бих инвестирал в нещо подобно ако е подобрена версия. Надявам се да пишете някъде на видно място във форума как може да се сдобие човек.
    Извинения за поста, ама като гледам тук вече е гювеч :)

Освен ако тва с В4 не е някакъв майтап:)

Последна промяна: 5 Декември 2019
    Gadnqra, soundmax and Kifa like this.
  17. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    806
    от:
    София
    Gadnqra and redsox like this.
  18. redsox

redsox Потребител

Публикации:
    139
    От оръжейния в София на ул Иван Денкоглу. Но беше преди доста време. Бяха по 45 лева. После отидох да си купя втора и вече нямаше. Та тази я пазя като писано яйце. Намерил съм си резервни пружини и уплътнения. Имам и други чаркове за нея от колеги във форума които ми го пратиха.

19. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,617
    от:
    Варна 0899/859-831
    Както ти е казал колегата страхотен калибър 4.6мм прекрасен и да знаеш не е с периферно възпламеняване на барута.
    А аз ще ти предложа още по-хубав 22 hornet 5.6х35 това 1000-1200 джанки хич ги няма за нищо,можеш да си стреляш и на 200м+ без да вдигаш милдота всичко ще ти е на нулата,ако е простреляна на 100м. То на по малко разстояние няма как да е прострелвана за тия джаули:D

20. ANTON VR

ANTON VR Новодошъл

Публикации:
    3
    здравейте, не зная дали е тук мястото за писане по моя въпрос и затова се извинявам предварително а въпросът е;харесал съм си пушка КОМЕТА ФЕНИКС 400-4,5мм но не зная с пружина или с газово бутало да взема,пушката е за стрелба по бирени кутийки и хартиени мишени кой вариант е по издръжлив ,ще стрелям със сина ми които е на 13 години и след като прочетох коментарите за тая пушка се спрях на нея но приемам и други предложения

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена