Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

st_beer

Редовен Потребител
Вчера се наложи да помогна на колега да намери кой да изработи маншет от полеуретан. Днес разпитах в нашия град в магазина където се прави поръчка и успях да изкопча адреса на фирмата където изработват поръчките телефони и всичко необходимо за свръзка с тях.
Колегата djordji от Варна ги поръча и до вечерта ще са готови. Хората работят бързо и евтино.Цената на маншет за метеор ar 1000 magnum е 5 лв но да оставя той да напише повече.
Доколкото разгледах и в сайта им изработват и пружини.Мисля че това ще е една много полезна фирма за нашето хоби.
Ето схема как се стига до мястото:


Ето и останалото инфо с което разполагам:
гр.Варна
www.mikromaxbg.com
телефони:052/505037 , 503668


Тази фирма също предлага изработка на маншети както и на пневматични цилиндри - нов маншет от полиамид струва около 3лв
http://hidroforce.com/products/cilindri.php - сайта е предложен от mitaka101
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Фирмата Микромакс е със седалище в Русе.
От там всички си купуваме полиамиди , тефлони и О-пръстени.
Познавам лично шефа и всички работещи в магазина.
Мисля обаче, че маншетите или каквото и да е не се изработва в Русе.
Знам и за магазина им във Варна.
Следващия път като ида при тях ще попитам в кои още градове имат магазини и къде се изработват поръчките и ще пиша тук.
st_beer , промених малко заглавието , за да се обхванат в него повече неща и да не става претоварване с много теми, които после отиват в забвение на заден план.
По този начин и темата ще се поддържа по-лесно жива.
 

st_beer

Редовен Потребител
@ivodoc
Няма проблем за заглавието и без това половин час се чудих как да го измисля да стане най добре. Мисля че това е подходящото. Самата машина която ги прави тия неща се намира във Варна на оказаното място по картинката и една има в Казанлък която е била в нашия град Ямбол но не са и намерили работа и са я продали в Казанлък.Това което имаме в нашите градове са само магазини и техни представители но не съм сигурен.Ето и даните по градове:
Микромакс Трейд ООД
Адрес: София, ул. "Богдан" 3
тел.: 02 / 9460234;
e-mail: sofia@micromaxtrade.com
SKYPE: micromax.trade.ood.sofia - магазин в София.
лице за контакти - Иван Георгиев (GSM: 0886 930800)
Работно време на магазина:
Понеделник - Петък: 08:30 - 12:00, 12:30 - 17:00; Почивни дни: Събота и Неделя

ПЛОВДИВ (магазин, офис)
Микромакс Трейд ООД
Адрес: 4000 Пловдив, ул. "п-к Сава Муткуров" 38Б
тел./факс: 032 / 966812;
e-mail: plovdiv@micromaxtrade.com
SKYPE: mikromax5750
лице за контакти - Йонко Чоплишки (GSM: 0887 417597)

ВАРНА
(Производствена база: челни уплътнения, хидравлични уплътнения. Оторизиран сервиз помпи WILO, STERLING. )
Микро-Макс ООД
Адрес: Западна промишлена зона; Крайезерен път
тел./факс: 052 / 505037
e-mail: mail@mikromaxbg.com
SKYPE: mikromaxbg1
лице за контакти - Живко Костов (GSM: 0888 204933)

ВАРНА
(магазин, офис - ще заработи през м. Септември 2008г.)
Микромакс Трейд ООД
Адрес: ул. Цариброд 41
тел./факс: 052 / 611109
e-mail: varna@micromaxtrade.com
лице за контакти - Живка Костова (GSM: 0889 549820)

РУСЕ (магазин, централен офис на Микромакс Трейд ООД)
Микромакс Трейд ООД
Адрес: 7012 Русе, ул. Давид 16
тел.: 082 / 823704
тел.: 082 / 820761
факс: 082 / 828693
e-mail: ruse@micromaxtrade.com
SKYPE: micromax.trade.ood.ruse - въпроси по наличности, срокове, цени, оферти, чертежи и др.
управител - Косю Атанасов (GSM: 0889 524237)
лице за контакти - Данка Георгиева (GSM: 0888 326382)
Работно време на магазина:
Понеделник - Петък: 8:00 - 17:00; Почивни дни: Събота и Неделя;

ЯМБОЛ (магазин, офис)
Микромакс Трейд ООД
Адрес: 8600 Ямбол, ул. "Страхил войвода" 42
тел./факс: 046 / 665746;
e-mail: yambol@micromaxtrade.com
SKYPE: micromax.trade.ood.yambol - въпроси по наличности, срокове, цени, оферти, чертежи и др. за регион Ямбол.
лице за контакти - Иван Иванов (GSM: 0886 432973)
Работно време на магазина:
Понеделник - Петък: 08:30 - 12:30, 13:30 - 18:00; Почивни дни: Събота и Неделя
 

poacher

Потребител
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръс

Този магазин е златна мина за пневматиката!
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес колегата Djordji от Варна направи маншетите за Meteor AR 1000 Magnum. Материала от който е изработен е H-ECOPUR H-PUR червен.
H-ECOPUR е устойчив на хидролиза,термопластичен полиуретанов еластомер. Необикновена устойчивост на абразивно въздействие,ниска остатъчна деформация при натиск,висока устойчивост и висока якост на скъсване. Изделията от този материал могат да се използват за всички хидравлични флуиди и за вода.Издържа на температура до 60 градуса и налягане до 400 бара.Това е за материала повечето данни.
Ето снимка на маншетите:

Това е номера ако на някой му се наложи да си поръча маншет за Meteor AR 1000 Magnum
R14 MMP4-1295
Ако на някой му се наложи да прави маншет за друг модел пушка изпраща с куриер стария маншет и по телефона уточнява колко бройки иска и ти ги връщат с наложен платеж.
Писаното по горе се отнася за този адрес:
гр.ВАРНА
(Производствена база: челни уплътнения, хидравлични уплътнения. Оторизиран сервиз
Микро-Макс ООД
Адрес: Западна промишлена зона; Крайезерен път
тел./факс: 052 / 505037
e-mail: mail@mikromaxbg.com
SKYPE: mikromaxbg1
лице за контакти - Живко Костов (GSM: 0888 204933)
 
A

Anonymous

Гост
[glow=orange,3,400]На вниманието на тези, които ще поръчват маншети от Микромакс в бъдеще.[/glow]

Поръчах си маншет за Хатсан 150 в Микромакс.
Малко след поръчката ми се обадиха и ми казаха, че за такива нестандартни поръчки вече ще добавят към цената на първия брой и разходите по програмиране на маншета в цифровия струг. Споменаха ориентировъчна сума 20-ина лева. Съгласих се.

Днес си взех маншета.
Цената му с проектирането е 35,70 лв. без ДДС. За мой късмет, ДДС не ми начислиха. Златен ми излезе тоя маншет.

Номера за поръчка е R14 MMP4-1311
Имайте предвид, че маншетът не е точно копие на оригиналния, внесох малко промени. Удебелих централната част с 2мм, за да не може работния ръб да се удря в дъното на цилиндъра и да се деформира. Това естествено създава мъртив обем, който е около 0,8 куб.см.
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
[glow=orange,3,400]На вниманието на тези, които ще поръчват маншети от Микромакс в бъдеще.[/glow]

Поръчах си маншет за Хатсан 150 в Микромакс.
Малко след поръчката ми се обадиха и ми казаха, че за такива нестандартни поръчки вече ще добавят към цената на първия брой и разходите по програмиране на маншета в цифровия струг. Споменаха ориентировъчна сума 20-ина лева. Съгласих се.

Днес си взех маншета.
Цената му с проектирането е 35,70 лв. без ДДС. За мой късмет, ДДС не ми начислиха. Златен ми излезе тоя маншет.

Номера за поръчка е R14 MMP4-1311
Имайте предвид, че маншетът не е точно копие на оригиналния, внесох малко промени. Удебелих централната част с 2мм, за да не може работния ръб да се удря в дъното на цилиндъра и да се деформира. Това естествено създава мъртив обем, който е около 0,8 куб.см.

То това е типично български модел.Започват да правят нещо и като видят че има интерес започват да се чудят от къде да изкарат още някой лев.Но утре ще мина и ще бъзикна шефа им,все пак не са само те в България с тази машина :) Ще му обясня как стоят нещата.
 

Termina4

Потребител
ами който поръчал-поръчал аман от български търговци направо съм бесен как 40 лева за маншет аз от англия ще си вкарам по евтин и то на фирма занимаваща се с това 100 години Съжалявам за думите но това не е нормално :eek: :-\
 

angelmr

Редовен Потребител
Нормално е поръчката на еденична бройка да излиза поне десетина пъти по-скъпо от серийното производство.
 

poacher

Потребител
Dejmos, шапка ти свалям!
Нормално за първоначалния проект да вземат кинти, но благодарение на теб другите след теб няма да дават толкова.
Първия винаги е набутан, но ти си достатъчно голям пич, че да споделиш серийния номер и колегите да си правят спокойно по проекта, който ти еднолично си кеширал ;) :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръс

Ходих до Микромакс в Русе.Само че техните О пръстени с твърдост по Шор.Колко шора са 90 дурометъра ????Купих си достатъчно но още не съм ги пробвал.Техните О пръстени са 70 шора.
 
A

Anonymous

Гост
angelmr написа:
Нормално е поръчката на еденична бройка да излиза поне десетина пъти по-скъпо от серийното производство.
И преди мен има поричвани маншети. Аз съм първия, който плаща за проекта. Както и да е.
Преди малко забелязах, че цената е дописвана с друг химикал, вероятно в русенския магазин.
 

st_beer

Редовен Потребител
@Dejmos
Направо са те одрали жив колега.Това си е пладнешки обир направо.Колегата Джорджи от Варна ходи на място и поръча нашите за метеора с мостра (оригиналния маншет). Също програмираха машина и го правиха за пръв път но струваше 5 лв бройката. Струва ми се че магазинера си е сложил въпросната цена за програмирането и не знам си още какво да струва толкова тоя маншет. Ако бях на теб щях да му го оставя в магазина и да пие една ледена водица. Те като видят че човек му трябва нещо и е на зор и бързат да го угъзят с извинение.Съжалявам за това което ти си е случило колега гадно си е.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръс

Здравейте Колеги!
Аз съм от Варна, но от постовете на колегата st. BEER научих за "Микромакс".
Ситуацията е следната: маншет за бам30=30Лв. за една бройка. Цената за три бройки
заедно с "писане на програма" беше около 90лв.....
Аз съм бивш програмист-настройчик ма стругове с ЦПУ в "Радиозавода" на Варна
ама такова рязане на глави никога не сме правили с "частпромите" едно време.....
За всички които се интересуват:
Маншет за Бам30/21: R14 MMP4-1305, Материал:H-pur.
Смея да отбележа, че за тази цена качеството на изработката беше отвратително..(говоря като бивш стругар със стаж)
Налице бяха макрограпавини по работната повърхнина на маншета, но просто не ми се занимаваше повече и реших да си го доработя сам.
Извода за мене е :
по добре оригинален от "Дайкан", отколкото.....
това все пак е мое мнение, но за тази цена, която искат ОТКК на "МИКРОМАКС" можеше да се постараят повече...
 

st_beer

Редовен Потребител
@saracin
Колега ти просто си бил първия който е поръчал маншет за модела пушка за това са те одрали. Сега вече който поръча по тоя номер който си пуснал за съответния маншет цената няма да е 30 лв а 5лв.
Ще пусна един пост в който ще слагам номерата и модела за който е маншета. Мисля че маншетите не са с лошо качество. Вършат си работата прекрасно поне за сега.
 

st_beer

Редовен Потребител
Номера за поръчка на маншети в Микромакс:

Маншет за Бам30/21: R14 MMP4-1305
Маншет за Хатсан 150: R14 MMP4-1311
Маншет за Meteor AR 1000 Magnum: R14 MMP4-1295
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Направете за малките Хатсани.
Те са кът.
На мен лично не ми е необходим.
Ако се съумее да се запази оригиналния, просто няма да дойде време за смяна.
 
A

Anonymous

Гост
Ако някой се нуждае от оригинален маншет за Диана 48-52 мога да услужа.Взех го за бама но се оказа по широк :wall: :wall: :wall:,ставал за ВАМ21 и за средните Хатсани.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Някой да знае откъде мога да си купя качествена силиконова смазка?! ???
 
Нагоре