Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

didarai

Редовен Потребител
Някой да знае маншет с близки до тези размери (и вид) или поне на външен диаметър да го докарва и да не е китайски?Може и да е от типа с отвор в средата,щото твърде вероятно ще се прави ново бутало.

D= 26,5 мм.
L= 11 мм.

Най-вдясно на снимката са размерите на "главата" на буталото.

1284402584_uxpy7500_115018.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
Благодаря!Ще ги погледна,но предпочитам да мога да си го поръчам от България.Външния диаметър, ако е познат на някой да ми каже моля.Гамовските не ги знам на какъв размер са.Някой от Диана?
 
A

Anonymous

Гост
Какво трябва да усилието за претикване на буталото на ръка в цилиндъра? Или колко трябва да е по-широк маншета от цилиндъра. Това явно зависи от материала, затова питам за усилието на ръка ;)
 

sharpbg

Потребител
Ето и от мен една фирма за прецизни о-пръстени семеринги и прочие.
http://www.satelit-nikis.com/o-rings.htm
Хората са много коректни работят с куриер за страната за цените-народни, миниумум 10бр поръчка единствения недостатък, е че цената на куриерската услуга идва повече от това, което си поръчал ;). Но всеки сам решава дали целта оправдава средствата му.Всичко написано по-горе е изпитано от мен лично.
Дано инфото бъде полезно.
 

go_panch

Потребител
Някой може ли да ми каже откъде мога да си купя кожа за изработка на маншет? Дебелината би трябвало да е около 3-3.5мм.
 

big_dragon

Редовен Потребител
go_panch написа:
Някой може ли да ми каже откъде мога да си купя кожа за изработка на маншет? Дебелината би трябвало да е около 3-3.5мм.
Преди време реших въпроса като ударих със замбата кръгчета от един стар широк колан. Иначе кожа (телешки бокс) може да вземеш от сарашките работилници. В нашия град такава има в блока на Бисерка, бог да я прости, (до нейния вход).
 

qtex

Потребител
Та във връзка с това имам въпросче: Възможно ли е по-някакъв начин да се навреди на пушката ако полиамидния маншет се замени с такъв от кожа/гьон/ ? Че както е тръгнало за моето Gamo няма да се намери подходящ, а познавам човек, който изработва различни работи от кожа (хомоти, ремъци, колани и т.н.) и сигурно ще мога да купя от него подходящо парче и с дзамбата да го отрежа.
Ако се стигне до това се чидя в какво масло да го топя и как се прави вътрешното кръгче да пасне на конусовидната част на буталото... ???
 

lynx

Редовен Потребител
Хората се чудят как да разкарат кожените маншети и да ги заменят с полиамидни, а ти дърпаш на обратната посока ;)
Все едно че имаш някоя рядка пушка, за която консумативите са невъзможни за намиране..... :yes:
Да, ама НЕ! ;)
 

didarai

Редовен Потребител
lynx написа:
....

Все едно че имаш някоя рядка пушка, за която консумативите са невъзможни за намиране..... :yes:
Да, ама НЕ! ;)
:yes:
Все,ще има полимерен който да напаснеш някак.В-3-ката ми е с маншет на Комета 400 (е след ново бутало и шлайфан цилиндър де ;) ),а сега съм замислил подобна интервенция и за Нориката.
 

qtex

Потребител
lynx написа:
Хората се чудят как да разкарат кожените маншети и да ги заменят с полиамидни, а ти дърпаш на обратната посока ;)
Все едно че имаш някоя рядка пушка, за която консумативите са невъзможни за намиране..... :yes:
Да, ама НЕ! ;)

Ем, гьона ми го предложиха като възможност в arms-bg-то, когато питах за полиамиден. И на мен ще ми е кеф да не се занимавам с глупости, но като не става... Питах във VIP-a, които могат да ми доставят (а даже мисля, че имат) такъв маншет ама те искат да им нося пушката, че да ми вземат пари за смяна. :eek:
На т'ва му викам наглост...
Ако трябва ще търся фирма да ми изработи такъв, но в някоя от темите стана дума, че не било удачно да се използват такива маншети правени по поръчка (не разбрах защо не стават)...
Ако нямам друга възможност ще трябва гьон да е поне за момента.
А относно колко рядка е пушката - ами не е много рядка ама като питам по магазините ми казват: "Момче, Gamo нямат такъв модел..." :lol: ;)
 

geniya

Потребител
Колега qtex, този маншет съгласно схемата е маншет за ГАМО 440,890 и т.н., който струва 4лв. във ВИП-а!!!Има ги постоянно миналия месец си купих 2бр. :)
 

qtex

Потребител
Ем мен явно не ме харесват ... :crazy:
Аз ходих първо там, обиколих всички щандове, пратиха ме при "Оръжейника", който ми отказа да ми продаде, защото си ги държал като консуматив, за да можел да вземе пари за смяна! :wall:

И аз имах желание да си купя ама те нямаха да ми продадат... :wall:
 

geniya

Потребител
1 Вариант:Питаш колко ще ти струва маншет с монтаж, носиш буталото да ти го сложат и си плащаш.
2 Вариант:Поръчваш във микромакс от H-PUR струва 14.20лв без ДДС.В момента съм поръчал от H-PUR и чакам да ми е обадят, защото 2бр. оригинални от ВИП-а се скапаха за 500-600 съчми.
 

dilom08

Редовен Потребител
маншета на това гамо делта не е като на другите( 440, цфх и тн.). преди време и аз обикалях навсякъде и никъде не намерих. трябва да се премери какъв е размера и да се види дали с малко преправяне няма да стане от нещо друго.

сега се порових в гаража, но не намерих стария маншет за да го премеря.Премерих цилиндъра- 27-27,2мм.Помня че като се занимавах снея й сложих един от една стара турска пушка- бяха едно към едно. Не е с болт в средата, а се нанизва като шапка на буталото също както при байкал 513.
 

mdinkov

Редовен Потребител
аз пригаждам К маншети ( купувам ги от хубата ) купуваш маншет по размер ,правиш винт ,отрязваш оригиналния захват ,правиш отвор с резба и забравяш за 20-30 000 изстрела за този проблем в темата за хайнела има снимки . само трябва да намериш стругар и си готов .
 

daraka

Потребител
След кореспонденция с човек от форума, получих следното указание: "Изработва се и канал в буталото, в който се поставя специално изработен за целта полиамиден сегмент. Този сегмент най-много помага за обезшумяването на пушката." Може ли някой да представи чертеж, скица или снимка, от която да ми стане ясно как изглежда това.
 
Нагоре