Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако пушката ти е от по-долу изброените, колегата се е постарал да систематизира информацията и можеш да си поръчаш по каталожния номер.
Pezi_80 написа:
Вчера си получих маншетите от Микромакс ( на фона на кризата, те имат доста поръчки - забавиха ме цяла седмица :bravo: ).
Ето ги и номерата на маншетите със съответните модели на пушки - за съжаление само това успях да събера като инфо:

R14 MMP4 - 1305 - БАМ 30 вероятно и БАМ 21
R14 MMP4 - 1311 - ХАТСАН 150
R14 MMP4 - 1311 Петър Златев - ХАТСАН 125
R14 MMP4 - 1295 - МЕТЕОР AR 1000 MAGNUM
R14 MMP4 - 1293.3 - GAMO HUNTER 1250
R14 MMP4 - 1163 - HATSAN 80

При поръчка на маншет за Хатсан 125 - трябва да го поръчвате така както е написано:
R14 MMP4 - 1311 Петър Златев - защото е преработен съвсем малко само външния диаметър.
 

adro

Потребител
днес си купих уплвтнител за резби до 3/4 цола на локтайт
ако на някой му е необходим мога да му услужа напълно безплатно
опаковката вече е отворена и на дали ще трае много
 
A

Anonymous

Гост
Микромакс надуха цените на маншетите - повече от 14 лева за бройка (за гамо 440 и сходните)! Това си е много! Май ги правят вече със златно покритие, от червено злато ;)
 
A

Anonymous

Гост
Това цена за маншет с готова програма от базата данни на "Микромакс" ли e?
Последния, път, когато поръчвах вместо договорените 6.50лв на бр. ми взеха по 10лв./бр.
Обяснението беше че е използвана заготовка с по-голям диаметър. Качеството на изработка е много добро, но ми се струва че нямат ясна политика за ценообразуване...и гледат да е.........т дявола във въздуха!
 
A

Anonymous

Гост
Цената е на маншет с готова програма R14 ММРЧ 1428! Аз се опитах предварително да запитам колко ще ми струва, но не получих отговор, после "приятно" ме изненадаха с цената.
А това с метода на ценообразуването им май е най-точното определение ;)
 

bor1968

Потребител
Днес поръчах маншет за Метеор АР-1000. От Микромакс казаха, че цената е 12 лв. за бр. Като чета предните постове, може и да очаквам изненади. Като пристигне пратката ще видим :crazy:.
 
A

Anonymous

Гост
Здравеите : Днес гледах на нашия пазар маншети за Hatsan -125 ,поискахами 5 лева за бройка.
Доста се зачудих ??? ??? ???
Защото бяха кожени-мишин :eek: :eek: :eek:
Някои виждалие -пробвалие такова нещо ??? Някакво мнение ?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Няма такова нещо.
Кожен машет за Хатсан 125.
 
A

Anonymous

Гост
Здравеите: :) Факт: Видях го с очитеси.
И е напражено по форма и модел на оригиналното.
Има вероятнос да е правено в BG както каза продавеча.
На сергията се продаваха само маншети за вьздушни пушки, ито от масовите модели.
Аз бях чувал че има маистор в Пловдив дето монтирал такива???
И на мен ми беше странно.
Но като ги видях на живо ми стана интересно ?
И за това питам ня кой виждал ли е-пробвал такова нещо ???
 
A

Anonymous

Гост
Някой знае ли къде във Варна мога да открия магазин за различни видове пружинки /не за бутално-маншетните пушки,а по-малки/,иска ми се да поекспериментирам малко ... ?
 
A

Anonymous

Гост
Когато ходих онзи ден да си купувам о-пръстени от магазина на "Микромакс" до гарата ми направи впечатление един кашон с пружини пред щанда с най-различни видове диаметър, диаметър на телта и дължина. Продавача ми каза, че това са редовни пружини - тяхно собствено производство-бройки в повече или непотърсени от клиенти. Изработени са от пружинна тел. На друго място-виждал съм пружини в малките магазинчета за крепежи около "Чаталджа", но това бе миналата година...
 

ssn

Потребител
Здравейте!
Някой ползвал ли е маншета който се продава в комплекта на ВИП за АР1000. Като гледам фотосите на маншета от Микромакс виждам, че той е за болтово захващане, докато този в комплекта не е. Да не говорим че в комплекта има и две конусни уплътнения и пружини за Б3-3. Имам Б3-3 с кожен маншет и този комплект ми върши чудесна работа. Идеята ми е да сменя маншета с пластмасов, и да дополирам цилиндъра, та затова търся помощ ако някой е ползвал този маншет от комплекта да даде чертеж на челото на буталото на което се нахлузва този маншет. Ако не става ще търся от Микромакс.

Живи и здрави!
Станимир
 

Attachments

  • DSC00767.jpg
    DSC00767.jpg
    142.9 KB · Прегледи: 188
  • DSC00768.jpg
    DSC00768.jpg
    126.6 KB · Прегледи: 187
  • DSC00769.jpg
    DSC00769.jpg
    103.5 KB · Прегледи: 192
  • DSC00775.jpg
    DSC00775.jpg
    203.4 KB · Прегледи: 220

ssn

Потребител
Благодаря за точния номер, мисля че с известна доработка ще пригодя маншета от АР1000 (май беше и той 25 мм) на Б3-3.
Просто ми е любопитно този за каква марка и модел пушка е, а и закрепването му е по особено. Така и така ще се прави приспособление за челото на буталото, мога да се пробвам и с този, ако имам чертеж ще съм многократно улеснен.
Имам и една Б2, може и на нея да сменя кожения маншет, че то на нея много да се бута няма, а и нещо се опитва да прави самострел и не знам, може и от маншета да поддава и да се отцепва централния лост за зацепване.
Та затова проявявам интерес...

Поздрави!
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте :) Колега маншета на снимките които си показал е за B-3 това са по новите модели пишe ( Meteor B-3 ).
За захващането , надявасе на буталото като на гьбка.
Дано сьм бил полезен ;)

П.П. В Микромакс правят маншети за B-3 с болтово захвашане , аз лично сьм порьчвал.
 

ssn

Потребител
Доколкото се ориентирах тоя маншет става и за Байкал 512 (гледах из руски сайтове). Някой да има диаметъра и евентуално поне формата на "гъбката", ще се опитам да импровизирам гъба за чело и да го монтирам - изглежда добре изработен а и "казаците" казват че не е твърде лош.
 
A

Anonymous

Гост
Я да попитаме по-знаещите : Коя от трите технически пластмаси е най-добра за клапани : Полиамид,Полиацетал или Техноамид ?
 
Нагоре