Палатки и къмпинг

Djack

Редовен Потребител
Същия ефект може да се получи и ако използваш синджир с по-малки звена, така разстоянието ще е ОК.
Тогава, може и пръчките да се набият в звената и да не се заваряват.
Тогава няма да е гъвкава и няма да можеш да я накатаеш свободно! Трябва да има разстояние между пръчките и съседните звена!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
?? Синджир със звена 1см, през едно, че и през две даже става и пак ще се накатава.... Звената като са овални, 5мм пръчка няма да пречи на съседните звена да се движат.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз колкото го гледам, верига не видя. Според мен си е със синджир, като през брънка странично е заварена пръчка. Който не му се заварява, купува шпилки, и с по 4 гайки ги фолсора във халките на синджира. Така излиза по-скъпо и по тежко...

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

andi

Редовен Потребител
купува шпилки, и с по 4 гайки ги фолсора във халките
И тази резба няма чистене после.
Иначе идеята за разгъваемо е страхотна . Само е добре пръчките да са от 4 или 5 мм неръждавейка ( зависи от широчината ). Вътре в звеното на синджир ще се завари мн по-лесно .
А за рокери ще е тематично с стара верига от мотор - само трябва добро ЦО .
По-интересно е как фиксира краката да не мърдат навътре-навън .
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз колкото го гледам, верига не видя. Според мен си е със синджир,
Оги, вериги, окови. Едва ли Вазов е имал предвид галова верига.
Пък и в английския (не съм добър) аз зная chain и за синджир, и за верига, освен ако не става дума за токова верига - circuit.
Но в случая поне уточнихме, че не става дума за верига от мотор, а за синджир.
Шпилките са неудачен вариант, както andi посочи ... няма чистене и затова аз споменах за резба само в краищата, но пак не бих приел варианта.
Заварката е по-удачна.
Неръждавейката е добър вариант ... ама!
Каква файда след като другите детайли не са от неръждавейка?
Ще кажете, ами това, че печенето ще се извършва на неръждаемите пръти, по-лесно ще се почистват и т. н.
Явява се проблем при заварка на хром-никелови сплави с черни метали. Не, че е невъзможно, но много често заварките се пукат
и в един момент може да се окажем с една торба насипни железа.
Има и още един съществен момент.
Скара с тънки железа не пече или казано по друг начин, на такава скара пече само топлинната радиация от огъня.
Кулинарите ще ме разберат, другите ... едва ли.
Огледайте се по скарите на добри скараджии. Хора, които ходят оборудвани по събори с търговска цел.
Техните скари са с 10-12 мм. квадратни железа. Тези скари пекат предимно контактно, от температурата на нагрятото джелезо.
Дървените въглища, са някъде на 30-40 см по-надолу в оформен огнеупорен сандък и тяхната роля освен да греят джелезото и мръвката,
е и да предадат присъщият опушен аромат на печените мръвки.
Аз определено бих използвал по-дебели пръти от 6 мм, като за да мога да ги вкарам в брънките на синджира,
краищата на прътите ще застържа на подходящ диаметър и дължина.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Готина и полезна брадва.
 

Attachments

  • GKTIKLAXn.jpg
    GKTIKLAXn.jpg
    122.6 KB · Прегледи: 35
  • 150707_Carousel_Images_KLAX_Coming_Soon.jpg
    150707_Carousel_Images_KLAX_Coming_Soon.jpg
    159.1 KB · Прегледи: 37

xpresident

Редовен Потребител
Някъде около Синеморец има ли подходящо място за палатка? (платено или безплатно)
 

andi

Редовен Потребител
има къмпинг за палатки и каравани на Силистар . В гората зад плажа.
 

st_beer

Редовен Потребител
има къмпинг за палатки и каравани на Силистар . В гората зад плажа.
Мястото и плажа са прекрасни и няма да съжалява колегата. Трябва да се има предвид,че там няма ток и вода като на регламентираните места за къмпинг,а си е диво къмпингуване. За такова място човек трябва да бъде изключително добре оборудван и подготвен за да изкара повече дни. Тази информация е от 2014 г и може да се са променили нещата , но се съмнявам.
В тоя клип на 6 мин. имам малко кадри от плажа:
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Привлекателно изглеждат тези лодки, виждал съм доста, но с остра кърма. За язовир вероятно стават, но в морето с такава можеш да се удавиш.
 

Borcam

Новодошъл
Да пораздвижа темата. Аз като любител на умерените удобства, се сдобих с: https://bazar.bg/obiava-20068169/kamping-shkaf-eurohike В началото имах една идея предпазливост (БГ черта), но като отворих кашона и го видях се тропнах по тиквата проЗта. Нямате си представа как може да облекчи хаоса...
 
Нагоре