ПРИКАЗКИ И ПРОСТОТИИ В ХАЙД ПАРК

Дискусия в 'Дъра-Бъра' започната от s73r01d, 6 Октомври 2008.

1. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    751
    от:
    София
    Е ,университетите са висши училища,но не всяко висше училище е университет...техническото училище в Русе става университет през 95г.Човеко може да е завършил преди тази година а каква му е специалността може само да гадаем...Електрификация на селското стопанство например:),иначе да,пролетарската революция успя ,хора със съмнително минало,ценз,култура и намерения(новите болшивики) пълзят на горе насочвайки държавата и обществото на долу!Всъщност ако се анализират нещата по-задълбочено констатацията е,че след 140г. свободно развитие постигнахме умален вариант на Османска империя...хаос в администрацията,калпава армия,корупция,грабежи,издевателства,икономика в чужди ръце,чорбаджии,героизирани айдуци,корумпирани онбашии и самодоволни деребеи!Нещо пропуснах ли?:'(
    П.С.
    https://liternet.bg/publish5/hbotev/proza/primeri.htm

Ludjev77, haifisch, emci74 and 10 others like this.
  2. doctora

doctora Потребител

Публикации:
    114
    от:
    СИЛИСТРА
    Всички диалози са от президентската връзка между Владимир Путин и Доналд Тръмп

ДТ: Володя, привет. Може ли да бомбардирам нещичко в Сирия? Да си спася репутацията, приятелю.

ВВП: Дони, а теб кой те дърпаше за езика?
    ДТ: Е, Володя, съжалявам, дяволът ме накара. Помогни да се измъкна.

ВВП: Ох, добре, почакай на линията.

ВВП: - Ало, Башаре, имаш ли нещо излишно да дадеш на Дони да бомбардира? Нужно е.
    Б.Асад: - Володя, как така? Искам да спя. Е, ако е нужно, имам три неща. Искахме да съборим едни сгради, но нямаше пари за демонтаж. Координатите ще ги пратя по SMS.

ВВП: - Благодаря ти, Баш, таман и ПВО-то ще си потренирате. Изгони всички отдалечили се от целите на два километра. Утре ще обявиш агресия и можеш да започваш да изнасяш боклука.

ВВП: - Дони, реших всичко. Координатите ти ги пращам по SMS. Не дай боже да пропуснете. Можеш да обявиш на своите началото на атаката.

ДТ: - Благодаря ти, Володя, длъжник съм ти..

3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,282
    от:
    Старата София
    Покрай наближаващите избори ни заливат с всякаква информация и агитация на политически теми.
    По-долното ми хареса и реших да го споделя като забавно четиво, за тези които имат време и желание да го изчетат.
    "Препоръки за кандидатите за кметове и общинари от 1890 год." :D

"Препоручения за бъдеща деятелност към онези мераклии-поданици на княжеството, които веч са кандисали или все още се назландисват да се надпреварват за кметове и общинари", от 1890г :

1. Откъм Финансиалност.

Лицето-поданик требва да бъде задължително финансиално състоятелен. Туй ще рече, че отнапреж требва да е струпал и заделил парици, имот и добитък, та га седне на кметский или чиновнический стол, да не посегва скрито и тайно в общинската хазна, орезилявайки по тоз начин себе си, челядта си, родата и достлука си (приятелите) пред гражданството и своите душмани.

2. Откъм Външен изглед.

Кога се възправя пред людете, лицето-поданик требва да се напрегва с цел сдобиване на достолепен вид и да придава на ликът си ведро и благо изражение. Одеждите му следва да са в опрятно състояние, взорът бистър, чомбазът вчесан, а мустаките неразчорлени. От само себе си се подразбира за каяфетът (тоалета), тъй щото кошулята да е прана и добре подгащена, поясът пристегнат, беневреците закопчани и опети, а горната дреха –изчеткана и нелекьосана. Ще е добре, ако не личат кръпки тук таме, а ако ги нема хич – още по-добре.

Кога се падне да посетува сборища, вечеринки, градското театро, а също по празници и на черкуване, лицето да е облечено и натъкмено в най-новий си кат дрехи и обязателно с лъснати чизми.

Кога лятос е много жежко и лицето се запотува бая, не вреди по начесто да си мий табаните, чаталът, под мишците, ушите и вратът, та кога се доближава до съмишленици и симпатизанти, да не го позаобикалят от далеч и да си затъкват носът по причина на изригваната воня.

Кога се удаде лицето да е покането от по-преди на попийване и поядване заедно с други хора или съпартизанти, да не се наядва отнапреж с чесън и други таквиз дъхави откъм зловония зелении или престоял и залоен овчи джигерец. Да седи благопристойно на посоченото му место сред дружината, да не гръмогласничи, да не размахва безпричинно членовете си нагоре-надолу, да не пръхти, да не се дръгне и оригва, сумти и попръдва. По тоз начин няма да се погнусяват от него и да го имат за по-долен и нефелен, а тъкмо напротив.

3. Откъм Фамилия.

Добре е лицето-поданик да е оженето, да има мила и свестна булка, послушна и любвеобилна челяд, и добрейши майка и баща, та кога фамилията излезне по празник из чаршията или в черковата, всячески да внушава почтителност, идеалност и умиление. Ако се появи неожидан зор по некой начин да въдворява ред и послушание, да не устройва тутакси сеир на зяпачите, градските кибици и безделниците, а чак у дома си, после произшествието да гълчи и побийва непокорните деца и жена си на скрито, зад дуваря или перделъка.

4.Откъм Ред и Почитание.

Лицето-поданик да признава, уважава и почитува върховенството на законът, по-горните чинове и князът. Ако се случи да бъде избран за кмет или общинар, всячески да подпомага деятелността на приставът и стражарите, с цел сдобиване на почтеното гражданство, търговците и еснафа с най-големо спокойствие и рахат.

Да се явява немедлено денем или по нощята при зов за помощ срещу напаст от чапкъни, нехранимайковци и шашкъни. Същите тези, що причиняват със своите злодеяния, безчинства или йерхонски пиенски вой всекакви беди или душевно неразположение на почтените люде, да се озаптяват овреме.

По подир озаптените синковци-човеконенавистници да бъдат запирани в кауша, а при повторно провинение, потретяване, почетвъртяване и пр. да бъдат доволно понабийвани, че и обилно понабъхтявани за назидание от некой по-снажен и налят стражар, но само по дебелите меса, пищялите и кунките, а не по главата – по причина придобиване на безпаметност или улавост.

5. Откъм Образователност.

Лицето-поданик да е безсъмнително грамотно, да владей краснописа задоволително, да чете бързо на ум, без да блещи очи и явно да шава с бърни, а най-подир да владей удовлетворително прости сметки, таблица за умножение и други аритметически мурафети.

Твърде добре ще е ако умее да изразява словесно мислите си гладко, ясно, без запъване, мънкане, безпричинно покашлюване и други телесни звуци, като през целото това време ликът му возприема братолюбив, возвишено-ласкав и одухотворен образ. Ако прави ката дневно таквиз упражнения у дома си пред огледалото, лицето-поданик неминуемо ще се изпедепца до подобие на Цицерона.

Кога пристигне в градът или селото по-горен и по-начетен партиен началник, подначалник или друг откроителен заповедник, лицето да слуша осторожно и записва в тефтеря препоруките му. Да си туря любезна гримаса даже кога гостенинът гълчи, попържа и излива ядът си за разни неудачия, серсемлък, слабоумни деятелности и дивотии, сътворени от местната партийна дружина и нейните баш-сайбии. Така лицето ще изпъкне със своята старателност, прилежност и всеотдаденост към делото.

6. И като Окончание.

Ако, прочитайки осторожно 2-3 пъти тез препоруки, лицето-поданик съблюдава точ в точ или се доближава съвсем до горните рекомендации, с Божия помощ и повече късмет може да се надева на успех. Пък сетне…ако работи с пламенност, хъс и жар на ползу роду, кога му свърши мандатността, ще да може честит и с високо издигната глава да мине из чаршията, па достовете, еснафа и другите първенци да му свалят капа, да му казват "Сполай ти" и "Аферим", та даже да му цалуват десницата и да го попримолват да кандише за повторка на мандатът!
    :cheers:

luft9waffe, Hidden, petkof and 9 others like this.
  4. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    224
    от:
    Пловдив
    Аферим, машалла!:)

5. mdinkov

mdinkov Потребител

Публикации:
    970
    от:
    Пловдив
    Де да беше 1890 г , можеше и ний да сполучим на чинни управници .

6. doctora

doctora Потребител

Публикации:
    114
    от:
    СИЛИСТРА
    В непринудена, интимна обстановка Владимир Путин пита Ангела Меркел:

- Кажете, Ангела, какво мислите, че може да свърже двама души по-силно, отколкото брачната връзка.
    Ангела го придърпва към себе си за вратовръзката и гледайки го в очите, му зашепва нежно:

- Тръбопроводните връзки, Володя...

sts1969 харесва това.
  7. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

8. sts1969

Забелязах, че жена ми реже крайчетата на кренвиршите преди варене. Питах я защо го прави, тя каза, че не знае, майка й така ги варяла.
    Звъннах на тъщата. Тя каза, че не знаела, ама баба й още така ги варяла. А прабабата на жена ми е жива и като я питах и нея, ме погледна учудено и каза:
    - Ама вие досега още ли ги варите в моята малката тенджерка?
    :D:D:D

xpresident, vanko, Ludjev77 and 4 others like this.
  9. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    551
    от:
    Пловдив
  10. SGS

SGS Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    Варна
    Бетонозавър, храни се с млади кълнове арматура.Живял през епохата на Бай Тошо.

gary m, doctora, Sen and 10 others like this.
  11. Sen

Sen Редовен Потребител

Публикации:
    704
    от:
    Варна
  12. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,797
    от:
    Русе
    На двама приятели им се пиело, ама нямали пари.
    Единият казва:
    - Що не поискаш от жена си?
    - Няма да даде нищо.
    - А бе излъжи нещо!
    - Добре де, ще опитам.
    Отива при жена си и казва, че в града е дошла нова фирма и само за 50 лева удължават члена с 5 сантиметра.
    Жена му веднага вади 200 лева и казва:
    - Бързо да отиваш!
    Тръгва той и точно когато е вече на вратата, тя го спира и казва:
    - Ей ти още още 50 лева, ама им кажи да извият края му малко на дясно!
    Взел парите мъжът и с приятеля си спретнали хубав купон.
    Прибира се нашия човек, а жена му тича да види за какво си е дала парите:
    - Сваляй гащите! Божеее! Ами той съвсем умрял!
    - Ми ти си си виновна! Той доктора го направи 20 санта по-дълъг...и по-твърд - направо красота ти казвам! И като взе да го огъва на дясно, каза "прааас" и глей го сега на какво прилича!

13. SGS

SGS Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    Варна
  14. sts1969

15. sts1969

• Алоо, кажи, Норо.
    • Събудих ли те, меченце?
    • Да.
    • Обаждам се да ти кажа, че ще ти се обадя по-късно.
    • Добре.
    • Хайде спинкай си, няма да те занимавам... само ще пуснеш ли пералнята после – заредена е?
    • Не.
    • Искаш ли довечера да ме заведеш на галерия?
    • Ще пусна пералнята.
    • Слушай сега: завърташ голямото копче обратно на дясно до седма позиция, а малкото до 40 градуса, с третото, дето е по към вратата(ако я гледаш с гръб), нагласяш центрофугата на 1000 оборота. После сипваш две капачки пълни на пет осми омекотител и половината на три капачки и четири седми течен прах. Запомни ли?
    • Да.
    • Лъжеш.
    • Да.
    • Кога ми е рожденият ден?
    • Като стане време да слагам зимните гуми – около 14-тия кръг на английското и 16-тия на италианското първенство.
    • Мразя те.
    • И аз.
    • Какво и ти!?
    • Обичам те.
    • Не ми се подмазвай, глупако. Изобщо не си мислиш за мен!
    • Мисля си.
    • Кога?
    • Един път мислих за теб, докато си обувах чорапите.
    • И какво по-точно?
    • Дали, ако ме ухапеш, отровата ще проникне през тях.
    • Много смешно – идиот. Едвам те понасям.
    • И аз.
    • Какво и ти!?
    • Обичам те.
    • Ае я ми са махай от главата. Защо изобщо ми звъниш!? Поне иди купи храна за котката.
    • Тя яде вече – кюфте на скара и салата алабаш от снощи.
    • Олигофрен!!! Знаеш, че първо ще го гони един час из целия апартамент, а после ще закопае половината кюфте някъде в дивана. Онзи ден намерих вътре глава от шаран. Така вонеше – мислех, че е от теб.
    • И аз.
    • Между другото ми дойде.
    • Пак ли?
    • Да.
    • Смяташ ли, че ако купя котешка храна, ще ти спре?
    • Нищо не пречи да пробваш, Кольо!
    • Добре.
    • Айде изчезни... после ще ти се обадя... и без това днес не ми се говори..."

rifle, ivodoc, дудин and 6 others like this.
  16. SGS

SGS Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    Варна
    Хелоуин по български

rifle, sts1969, ivodoc and 4 others like this.
  17. Sen

Sen Редовен Потребител

Публикации:
    704
    от:
    Варна
    Малиии, къде ги дават тея кукери ;)

18. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,855
    Вряло кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност.
    Първо изгаря пръстите а после и езика...:D

Последна промяна: 3 Ноември 2019
  19. peko

peko Редовен Потребител

20. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,032

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена