ПРИКАЗКИ И ПРОСТОТИИ В ХАЙД ПАРК

Дискусия в 'Дъра-Бъра' започната от s73r01d, 6 Октомври 2008.

1. ininia

ininia Потребител ФТКС

Публикации:
    972
    от:
    София
    Евгени,знаеш ли,че горе-долу е така...Некадърния работодател до 6 месеца фалира,некадърния работник - никога.Най-много да остане безработен...

sir John and hlapeto like this.
  2. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,411
    от:
    София
    Ясно е, че изборите ще ги спечели пилот. Въпросът е, пилот на самолет или на метла.

Последна промяна: 9 Ноември 2016
  3. dwado

dwado Потребител

Публикации:
    104
    Американската Цецка я гътнаха ...

lynx and staif like this.
  4. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,262
    от:
    Старата София
    Явно и американците не си падат по мами климактериуми с фалшиви усмивки :D
    А и на нас ще ни е трудно на втори тур, 2 чепа, кое ли е по-малкото зло...? :wall:

5. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,486
    Бай Иване , темата е дълга и въобще не е черно-бяла , а още по-малко едноцветна както се опитва да се представя тук . Казах , че мога да пиша мноооооого с примери от първа ръка , затова и го обръщам на майтап , за да не си говорим само глупости . В моите 2 професии (и доста познанства) съм срещал само 1 читав работодател , при който почти нямаше какви забележки да отправя . Той обаче беше "читав" само за готвачите , защото от предни години , от опит разбрал , че :

КАКВИТО ПАРИ ДАВАШ , ТАКЪВ РАБОТНИК ПОЛУЧАВАШ ,

защото предните за некви парички въобще не им дремело за чехите и е имало случаи напити кат кирки , да не идват на работа , а онези стояли гладни . Та ... този читав работодател се сети че трябва да дава пари ..... ама само за нас . За другия персонал пак реши да пести от заплати и всичко там бе леш и всяка година нови мързеливи и некадърни идваха защото ЗАПЛАТИТЕ ИМ БЯХА КАТ ЗА МЪРЗЕЛИВИ И НЕКАДЪРНИ .

НИКОЙ КАДЪРЕН НЕ РАБОТИ ПОД "СЕБЕСТОЙНОСТТА СИ " ДЪЛГО и това е което 90% от БГ работодателите още не осъзнават .

Значи , ако имаш 20 лв . ,купуваш си обувки за 20 лв . Очакваш и те точно толкова вършат работа , .... кат за 20 лв . и на 3-тият месец си отиват . БГ работодателят обаче , незнайно защо е решил , че може да си купи обувки от 60 лв . .... за 20 лв. , и да му вършат работа кат за 100 лв , особено при положение , че те знаят , че 2 граници назапад , цената им е 200 лв . Странно нали ? .... Или пък не , ама за тва и има хора дет толкова се чудят .
    Свако ми бе дълги години успешен бизнесмен . Сега само си почива и харчи човека . Той казваше обаче : "Давай с лопата , да вземаш с каруца" и бързо (и дълго) направи много пари . Синът му , ... братовчед ми , от 6 години се мъчи да започне бизнес сам . Обясних му за работниците ... . Тц. Даваме минимални възможни заплати , но за ихня няма проблеми да си харчим нашироко . Бизнесът му едвам креташе , а е умно момче и с добър пример . Преди година беше почти пред закриване. 3 месеца не плаща заплати и беше решил да се отказва и само да търгува . Да , ама не стана номерът , щото тез от които купуваше им беше през ... крачола кво му продават , а на германците не и се наложи пак да се връща в производството . Най-после осъзна , че има и .....ако не незаменими (така любима на бг-работодателя дума ) , то неповторими хора и осъзна , че на няколко поне специалиста ( в случая говорим за хора със средно образование ) , трябва да дава заплати такива , че да не си търсят друга работа .
    (Например , горният мой работодател , 7-те месеца през които не работихме при него лятото , ни плащаше и през тях мин. заплата , само и само да се върнем налято и всяка година вдигаше заплатите . Що ? Ми щото като казах на една уравителка на съседен хотел с кви пари и как храним при нас , тя не повярва и веднага ме поиска за нея . Като и казах и какви пари вземам и запали с 200 ) .
    Та... братчеда най-после осъзна истината и изведнъж:

С ПРАВИЛНИТЕ ЗАПЛАТИ , ДОЙДОХА И ПРАВИЛНИТЕ ХОРА .

Печалбата му от 5% скочи на 25% и за година си нае нов цех и купи нови машини . Тва .... основно му зависеше от 1 човек и още 2-3 в по-малка степен . Бизнес за хиляди не вървеше заради спестени 700-800 лв на месец . !!! Сега ... тръгна .
    Дядо ми е съдружник в най-голямата в северна България фирма за метални конструкции . Решиха , че на заварчик ще дават до 1000 лв . Тъй , ама в друга голяма фирма в региона , решиха заплатите им да започват от 1000 лв . нагоре и .... обраха съвсем нормално всички КАДЪРНИ работници , а за другите останаха пенсионери , пияндета и непуксти .
    Приятел на брат'чеда , направил цех за обувки с нови машини . Вика : " Същите са каквито друг си купи в Румъния , ама моите работници ми дават 3 пъти по-малко продукция " . Попитах го кви заплати дава ? Каза 500 лв . В Румъния кви дава колегата ти ? .... 1500 лв . бе отговорът .:pardon:
    В момента където работя и аз мога да давам 3 пъти повече продукция и смея да твърдя работя с не по-малко от европейското качество . Ами ... и те могат да ми плащат 3 пъти повече , но не го правят . Според теб , може ли образован човек , да е толкова глупав , да работи 3 пъти повече за същите пари , след като дори неграмотен циганин може да си направи сметката , че ....нещо не му отърва ?
    Аз настройвам , пиша програми и давам качествена продукция от най-скъпата . Имам 30 инструмента на машината . Правя с тях 70 контролирани (от мен) размера и още 20-30 неконтролирани и всеки от тях може да издъни бройката . Въпреки това работя месеци без брак . (Преди идваха бройки от София , Варна и Пловдив и от 80 само 2 отговаряха напълно .... примерно ) . Имам и над 10 г стаж във фирмата . До мен работи пълен некадърник(не е ничий човек , макар да е пълно и с такива , особено зад бюра ) , който може само да натисне копчето и за който е прието , че е нормално да прави от 30 до 90% брак , при това работи на машина с 2-3 инструмента . Разликата от моят до неговият надник е .... 1 лв :) .... За кви работодалели говорим , за кви некадърни работници ? Мога да продължа цял ден . Както казах , само един бе читав . Ще се повторя и приключвам по темата :
    КАКВИТО НИ РАБОТОДАТЕЛИТЕ , ТАКИВА НИ И РАБОТНИЦИТЕ .
    И едните и другите се заслужават .

Ctan4o, praetorian, petkof and 3 others like this.
  6. kaloyan_takev

kaloyan_takev Редовен Потребител

Публикации:
    220
    от:
    Монтана
    -Сине, купих ти новия Call Of Duty на 3D.
    -Но мамо, това е самолетен билет за Сирия...
    :rambo::rambo::rambo:

Херкулес разказва как се сражавал с Лернейската хидра:
    - Отрязвам й една глава - поникват четири. Отрязвам четирите глави, поникват три, отрязвам ги и трите - седем поникват.
    - И?
    - Половин час сякох - ник`ва закономерност...

Д-р Най, methaa and sts1969 like this.
  7. dwado

dwado Потребител

Публикации:
    104
    Поздравяваме американските гласоподаватели за избора им на първа дама ! 810.jpg

7842, petkof, staif and 3 others like this.
  8. staif

staif Редовен Потребител

Публикации:
    1,405
    измислил го руснака.. ;)

TheStarlingHunter харесва това.
  9. hlapeto

hlapeto Потребител

Публикации:
    116
    Това дългото хич няма и да го чета .
    Истината е ясна.
    За да получиш първо трябва да дадеш.
    Иначе казано , докато работиш колкото да не заспиш - ще ти плащат колкото да не умреш от глад.
    Горното беше май някаква шопска мъдрост.

И аз ще приключвам по темата , че съм стар вече и нямам ищах за кавги...

:cheers:

10. staif

staif Редовен Потребител

Публикации:
    1,405
    :D
    Пиян клиент седи в ресторант на шеста ракия. По едно време надига глава и вика:
    - Келнер, пиши!
    Келнерът се приготвя да пише.
    Пияният просълзен:
    - Мила мамо...

11. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

14963313_1012801718843133_3722165613902295237_n.png

Д-р Най харесва това.
  12. staif

staif Редовен Потребител

Публикации:
    1,405
    Д-р Най харесва това.
  13. boko4545

boko4545 Потребител

Публикации:
    108
    ...тази година ...да,догодина не е сигурно...

14. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,025
    Елате пиленца при Батко! :D:D:D

15. petkof

petkof Редовен Потребител

Публикации:
    2,025
  16. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,833
    Ето заради тази силна реч американския народ избра Тръмп, тя не е излъчвана по нашите медии...и защо ли, уви ние нямаме шанс за такъв избор.

Последна промяна: 10 Ноември 2016
  17. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

18. big_dragon

big_dragon Редовен Потребител

Публикации:
    1,375
    от:
    Варна
    Законите на Мърфи:

1. Закон на механика: В момента, в който си омажеш и двете ръце с машинно масло, носът те засърбява зверски и освен това ти се допикава.
    2. Закон на гравитацията: Всеки инструмент, ядка, болтче, гайка, падайки на земята, се спира на възможно най-труднодостъпното място в стаята.
    3. Закон на вероятността: Вероятността някой да те гледа е правопропорционална на тъпотията, която правиш.
    4. Закон на случайния номер: Ако набереш грешен номер, никога няма да дава заето и някой винаги ще вдигне.
    5. Закон на алибито: Ако кажеш на шефа си, че си закъснял, защото си спукал гума, на следващата сутрин ще спукаш гума.
    6. Закон на смяната: Ако смениш лентата, по която се движиш, онази, в която си бил преди това, ще започне да се движи по-бързо от тази, в която си в момента.
    7. Закон на банята: Когато едно тяло е изцяло потопено във вода, телефонът звънва.
    8. Закон на близките срещи: Вероятността да срещнеш някой познат се увеличава драматично, когато си с някого, с когото не искаш да бъдеш виждан.
    9. Закон на доказателството: Когато се опитваш да покажеш на някого, че определено нещо не работи, то проработва (това важи с пълна сила в случаите, в които служебният компютър се скапва, идва любимият ни IT специалист и точно в този момент всичко заработва като добре смазана машина).
    10. Закон на биомеханикита: Колкото повече те сърби, толкова по-трудно достигаш мястото.
    11. Закон на театъра и стадиона: Хората, чиито места са в най-отдалечената от пътеките част на реда, винаги пристигат в последния момент, налага им се да излизат по няколко пъти по време на представлението/филма/мача, за да си взимат храна, бира или да ходят до тоалетната и си тръгват преди събитието да е приключило. Хората, чиито места са в самия край на реда, винаги идват първи, никога не стават да си купуват неща, имат крака като на Питър Крауч или огромни шкембета и стоят до самия край на събитието, че даже и след това. Тези хора са вечно в лошо настроение.
    12. Закон на кафето: В момента, в който си направиш кафе, шефът ти ще те помоли да свършиш нещо, за което ще ти е нужно време точно колкото кафето да изстине.
    13. Закон на съблекалнята: Ако само двама души използват съблекалнята, шкафчетата им задължително са съседни.

methaa, Djack, qtex and 3 others like this.
  19. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    760
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Номер 6/8 са много верни.

Не се кара пил,пил само се лети. :D

20. mobilen

mobilen Редовен Потребител

Публикации:
    130