ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Toto Rino

Редовен Потребител
Здравей колега,
Горещо ти препоръчвам Конус-про пред Хоук. От личен опит го споделям, тъй като съм имал и двете. Наскоро отново си купих от ямболския магазин конус 6-24х44 АО, 179лв. ми излезе с доставката по Спиди. Много здрава и добра оптика, струва си всяка стотинка, а и до колко знам конуса се прави все още в САЩ. За Хоук не съм много сигурен, къде се произвежда в момента, Англия, Китай и т.н..., но това не ги прави по-лоши, все пак е Хоук, също доказана марка.
Пожелавам ти успех в решението!
 

pellet

Редовен Потребител
Колеги, имам молба относно няколко размера. Моля, който има възможност, да ми свали показаните три размера на горната лястовича опашка на повдигащи блокчета ( повдигачи ) на BKL. Прилагам 2 картинки за ориентир. Нека размерите да са измерени с шублер, точност 0.1 мм.
Благодаря предварително!

bkl dim.jpg bkl-167-universal-riser-block-2pcs-9-11mm.jpg
 

giga

Потребител
здравеите колеги.
някои може ли да ме насочи към фирма за
изработка на пружини/не за нашите цели/.
 

mario321

Редовен Потребител
Колеги според вас в средния клас,коя оптика е с най бистър и чист образ, с най малко размазване и магливост в големите увеличения като например 24х

1. Konuspro 6-24x50
2. Nikko stirling 6-24x50
3. Hawke 6-24x50
4. Leapers 6-24x50
 

didarai

Редовен Потребител
Имам от известно време въртяща се PTZ камера . Свързва се по Wi-fi с рутер с безжичен нет , а от него , някак си с телефона с приложение Hisee .
Понякога нещата вървят задоволително бързо , а друг път ... на никъде . По 15 мин не мога да се свържа с камерата . Ребутвам ...все тая . Нета до рутера , до тела и wi-fi до камерата са със силен сигнал . И въпреки това , дори в къщата да съм , понякога няма свързване .
Ако е проблема между камерата и рутера с ЛАН кабел ще го реша . Чудя се обаче дали не е между рутера и телефона и тогава дали мога да направя каквото и да е ?
 

xpresident

Редовен Потребител
Със сървъра на приложението е проблема, към него са свързани всички такива камери и понякога се претоварва.
 

Стаско

Потребител
Здравейте, имам една китайска оптика 6-24х50 и днес при прострелването на пцпто се оказа че врътката за настройка на ляво и на дясно не работи. Може ли да се ремонтира и как?
 

Yasho

Потребител
Привет, някой колега беше предложил доставки от Турция, някой има ли идея кой е, че не мога да намеря къде го четох.
Поздрави
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Привет, някой колега беше предложил доставки от Турция, някой има ли идея кой е, че не мога да намеря къде го четох.
Поздрави
Заповядай :
https://forum.airguns.bg/index.php?...-в-република-Турция.10237/page-12#post-312852
https://forum.airguns.bg/index.php?...-в-република-Турция.10237/page-12#post-312852 - страница 12 мнение 234
Може и друг колега да има, но аз за този се сещам- Дончо Иванов. На мои приятели донесе Зораки ХП ултра - доволни сме!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте, имам една китайска оптика 6-24х50 и днес при прострелването на пцпто се оказа че врътката за настройка на ляво и на дясно не работи. Може ли да се ремонтира и как?
Като се има в предвид колко лепило взеха да слагат китайците (и не само те) по резбите, ремонто пригодността им е трудно занимание с неясен изход!
 

Стаско

Потребител
Като се има в предвид колко лепило взеха да слагат китайците (и не само те) по резбите, ремонто пригодността им е трудно занимание с неясен изход!
Като цяло мисля за резервна да я оставя, но май ще е в коша. Харесах конуспро 6-24х44
. Какво ще кажеш за нея?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Като цяло мисля за резервна да я оставя, но май ще е в коша. Харесах конуспро 6-24х44
. Какво ще кажеш за нея?
Имал съм 2 точно от този модел и съм бил доволен, както и колеги които са ги ползвали, та за цената си са повече от перфектни. Сега притежавам и една Konuspro обаче е 4-16х50 и образа и рабатотата и е добре, но за сега нея малко съм я ползвам все още.
 

Стаско

Потребител
Имал съм 2 точно от този модел и съм бил доволен, както и колеги които са ги ползвали, та за цената си са повече от перфектни. Сега притежавам и една Konuspro обаче е 6-24х50 и образа и рабатотата и е добре, но за сега нея малко съм я ползвам все още.
Прочетох по назад по темите, че си имал за това и те попитах. В понеделник я поръчвам. Какъв монтаж ще ми препоръчаш?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Прочетох по назад по темите, че си имал за това и те попитах. В понеделник я поръчвам. Какъв монтаж ще ми препоръчаш?
За монтажи не пести пари, не са чак толкова голяма инвенстиция, която аз съм пренебрегвал във времето и съм си патил от това, но всеки сам си преценя. Едни качествени монтажи си държат цената и осигуряват сигурност в сглобката, и едниствено мога да ти кажа - не взимай някакви измислени китайски монтажи, и такива са минавали през ръцете ми, и рано или късно може да се появат проблеми. Имай в предвид че монтажи така са ми късали нервите, само аз си знам както и определени колеги от форума на които съм казвал! Бих ги подредил така за въздушно оръжие от познатите ни марки на бързо - BKL, Sportsmatch, Leapers....но нека и колеги добавят марки монтажи след първите два да имаш повече избор, от мене толкова :cheers:

ПП:явно си ме цитирал почти веднага след като съм писал поста надявам се си видял, че съм променил параметрите на оптиката, не че е толкова важно като цяло де ;)
 

Стаско

Потребител
За монтажи не пести пари, не са чак толкова голяма инвенстиция, която аз съм пренебрегвал във времето и съм си патил от това, но всеки сам си преценя. Едни качествени монтажи си държат цената и осигуряват сигурност в сглобката, и едниствено мога да ти кажа - не взимай някакви измислени китайски монтажи, и такива са минавали през ръцете ми, и рано или късно може да се появат проблеми. Имай в предвид че монтажи така са ми късали нервите, само аз си знам както и определени колеги от форума на които съм казвал! Бих ги подредил така за въздушно оръжие от познатите ни марки на бързо - BKL, Sportsmatch, Leapers....но нека и колеги добавят марки монтажи след първите два да имаш повече избор, от мене толкова :cheers:

ПП:явно си ме цитирал почти веднага след като съм писал поста надявам се си видял, че съм променил параметрите на оптиката, не че е толкова важно като цяло де ;)
Да, видях. Магазина в Ямбол имат само Leapers, така че ще заложа на тях.
 

anibis

Редовен Потребител
Кой точно е, щото аз си бях поръчал един от Армс, те се обадиха, че го нямало наличен и ще го свалят от сайта (още не е!) и казаха, че с този моноблок и тези адаптори ще стане.
Вземи си на Спортмач дампа моноблок,тия на Липърс -UTG не са подходящи,те са за слаби ПП пушки.
Ето за какво иде реч,това вече е съвсем друга бира..

https://arms-bg.com/optiki/montaji-...h-uk-dm70-dampa-30mm-scope-mount-sportsmatch/
 

astra

Редовен Потребител
Колеги, налага ми се да боядисам в черно алуминиев детайл, частично, само на местата на които оригиналната боя е повредена - надраскана и залющена. Масовите спрей-бои които се намира в магазина, имат добър вид веднага след нанасяне, но слаба адхезия и много бързо отново се олющват. По ред причини, праховото боядисване в моя случай не е добра възможност и е изключено.

Моля за съвет, как в домашни условия да си боядисам в черно алуминиев детайл, с добра износоустойчивост на боядисаната повърхност.
 

sts1969

Редовен Потребител
И аз имах такъв проблем преди време, и на края реших да го облепя с черно фолио, стана много добре. Иначе знаеш, алуминият се анодира, но трябва да е на цяло за да стане красиво. Павката (Доминус) е на "Ти" с тази технология.
 
Нагоре