ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБЕНА ТЕМА

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 16 Юни 2009.

1. zerrku

zerrku Новодошъл

Публикации:
    20
    от:
    Ямбол
    Здравейте, от 2 години ми се търкаля стара китайска пружинна пушка с чупеща цев в кал. 5.5мм която ми е скъп спомен и много ми се иска да я реставрирам. Довечера като се прибера ще огледам дали пише нещо като модел по нея и ще пусна някоя друга снимка. Миналата седмица реших да пробвам да стрелям с нея - дизелира, цевта има няколко милиметра "свободен ход" като луфт - съответно за точност не може и дума да става, няма никаква мощност - направо "плюе" съчмата, мерникът е счупен и приклада е леко спукан от към долната страна на цевта.
    Предполагам при това описание ще кажете, че няма смисъл да се предприема нищо, но както казах по-горе много ми се иска да я запазя в напълно функционален вид. Бих се радвал ако има колеги които могат да я реставрират да пишат в темата - срещу заплащане разбира се.

Последна промяна: 11 Юни 2021
    Gadnqra харесва това.
  2. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,691
    от:
    Старата София
    В ОЛХ и Базар-бг доскоро имаше обяви за части от китайки в насипно състояние.
    Огледай там, може да намериш каквото ти е нужно.
    Друг е въпроса, дали си заслужава да вкарваш много пари в пушка, която като нова е струвала около 60 до 100 лева.
    Но ако за теб ако има сантиментална стойност, може и да си заслужава.
    Ти сам ще решиш дали си заслужава упражнението, успех!

Gadnqra and Hidden like this.
  3. zerrku

zerrku Новодошъл

Публикации:
    20
    от:
    Ямбол
    Знам, че на практика няма никаква стойност но въпреки всичко искам да я възстановя.
    По-скоро търся човек който да я възстанови, понеже съм малко далеч от принципа на работа на въздушните пушки а и съм от кръжока "ръцете ми пречат". :D
    Точно това е случаят.

SvilenP, Gadnqra and venciru like this.
  4. zerrku

zerrku Новодошъл

Публикации:
    20
    от:
    Ямбол
    Поразрових се малко, не е чак толкова стара пушката - model B2-1. Има луфт в оградените с червено зони, останалото се вижда на снимките. Ако някой има желанието и възможността да помогне бих бил много благодарен като ми е ясно, че най-вероятно ремонта ще излезе по-скъп от самата пушка - нямам против.

Прикачени Файлове:

5. lu-bo

lu-bo Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    София
  6. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    581
    от:
    На 20 км от Бургас
    Пусна ли вече горелката на метан?

petkof харесва това.
  7. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    5,197
    от:
    Русе
    Отказах се.
    Оказа се, че е икономически и технологично по-неизгодно.
    Мислех, че с голяма метанова бутилка, ще изкарам по-дълго без зареждане и че ще е по-изгодно.
    Ех, нито едно от двете не е, а и самото зареждане е по-тегаво и бутилката тежи много, което също не е за пренебрегване в случая с недостатъците на метана.

petkof and t.marev like this.
  8. Kameno Karp

Публикации:
    581
    от:
    На 20 км от Бургас
    Аз си мислех, че просто от "спортна злоба" искаш да я подкараш на метан,защото маааалко по-ниската цена на фона на всички неудобства не си заслужава.

ivodoc and t.marev like this.
  9. Lighthammer

Lighthammer Потребител

Публикации:
    81
    от:
    Варна
    Хора, препоръчайте ми някакъв по-евтин читав бинокъл да си зяпам корабчета на морето. :D Нещо докъм 100 лв., нямам против и втора ръка да е. Увеличението сякаш ми се ще да е над 10, но съм отворен за предложения.

10. lu-bo

lu-bo Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    София
    Последна промяна: 8 Юли 2021
    7842 and Lighthammer like this.
  11. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    587
    от:
    Перник-София
    Бих препоръчал съветския БПЦ Тенто 10х50. Екстра е за големи разстояния и може да се намери за около 150 лв. Ако искаш по-голямо увеличение задължително ще ти трябва и статив -бинокълът тежи, а и ръцете треперят и образът се губи.

rivan, venciru, 7842 and 4 others like this.
  12. Kameno Karp

Публикации:
    581
    от:
    На 20 км от Бургас
    +1 за БПЦ-то.

rivan, venciru, 7842 and 3 others like this.
  13. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    812
    от:
    София
    Имам български Б8х30 и съветски Тенто10х50. И двата гледат бистро и въпреки годините си са в отлично здраве. Не бих ги заменил за някой нов боклук, лещите на който ще помътнеят без време и е на тройна или петорна цена. От старите доказани марки си заслужава да видиш и някой Карл Цайс.
    Ps.Не съм забелязал да са ми увредили зрението! По-скоро годините си казват тежката дума, но в посока да не ми е нужен бинокъл.

ilko_dim, astra, 7842 and 2 others like this.
  14. lu-bo

lu-bo Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    София
    Тези стари руски бинокли няма да ти увредят зрението /проблеми ще има с новите китаиски които струват около 100лв, и са с голямо увеличение/ Проблема на старите руски бинокли е че са технология от преди 60 и повече години,имат малка светлосила и картината им е далече от тази на съвременните бинокли.

Lighthammer and 7842 like this.
  15. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,199
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Купих си Съветско производство.....Sotem БПЦ 15х60.Като погледнеш през него казваш уаууу.Кристално гледа.Производство 1992 г,има сериен номер и като влезеш в сайта пише в кой град,завод и на коя дата е произведен.Влез в ОЛХ и ще намериш,има много.

Hidden and rivan like this.
  16. lu-bo

lu-bo Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    София
    Като сравниш БПЦ и Сваровски и тогава ще кажеш уауу. Имах тази възможност но и цената на Сваровски е уауу.БПЦ е един не лош компромисен вариант ниска цена, при ясно слънчево време картината е добра,и няма да ти се завие свят ако гледаш повече от 10мин.

17. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,199
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Колко човека могат да си позволят Сваровски?Колегата ако имаше толкова пари за даване,нямаше да търси мнение.Просто щеше да купи Сваровски....

Hidden, Kifa, rivan and 2 others like this.
  18. lu-bo

lu-bo Редовен Потребител

Публикации:
    232
    от:
    София
    Разбира се така е пак опираме до пари! Това не пречи да коментираме качествата на старите и новите технологии.Тези Хаук са доста по-добри от БПЦ и по достъпни от Сваровски : http://weapon.bg/category/139/binokli-hawke.html

Lighthammer and Kifa like this.
  19. hristoss

hristoss Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    648
    от:
    Пловдив - 0899001948
    Има и сравнително евтини съвременни бинокли,е не 100 лева но над 500 почват цените които са добри и гледат перфектно например Vortex,Nikon и др.ако не си гледал през Сваровски и ги сравняваш.
    Имам възможност да сравнявам два БПЦ и Зенит сигурно мой набор,да добри са,но им е минало времето и трудно се намират в перфектен външен вид и лично мен ми изморяват очите.
    Но отскоро се мотае в мен един vortex diamondback hd 10x42 цената май му е около 500 лв някъде,ми уникален за цената си и мога си гледам с часове през него без да ме болят очите.

Lighthammer and lu-bo like this.
  20. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

През годините съм сменил около 20 бинокъла, Японски, Руски, Англииски и какво ли не...марката което ми допада като цена, и ми пълни душата когато погледна през такъв бинокъл е Карл Цайс. Разпродадох почти всички, оставих само Цайс 10Х50, и едно БПЦ 8Х30 което е винаги в колата ми.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена