ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБЕНА ТЕМА

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 16 Юни 2009.

1. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    420
    от:
    Перник-София
    А преди 2 години си сложих точно КBЕ с обков Мако и съм доволен. Дограмата е бяла - така ме посъветваха. Мако-то го хвалеха по форумите. Една особеност, която не бях забелязал при избора - сърцевината на профила е от рециклирано ПВЦ, но не мисля, че е от значение. Металната пластинка, която е в профила е по-стабилна от тази на други марки профили. Ако си на нисък етаж задължително си сложи секюрити обков, а може и ключалки или поне райбери. Друг съвет, който мога да дам - фирмата да дойде да свали стара дограма, за да измаже отвора и тогава да вземат размерите. По-добре и по-точно е, но някакво време стоиш без прозорци. В работата ми новата ПВЦ-дограма я монтораха върху старото дървено черчеве - така се избягва къртене, но може да се направи само ако си сигурен в дървенията.

2. Alucard

Alucard Редовен Потребител

Публикации:
    452
    от:
    Плевен
    Говоря за ремонт на обкова,изкривяването и то може да се коригира,но резултата не винаги е толкова добър и е по-добре да не ти се налага.Реално този профил металния който е вътре държи профила изпънат.
    Виждал съм и крила без метал вътре и са като кашкавалени.При нас има и модели на дограма, който върви с допълнителни шини и отвори за по-добра вентилация на профила(никога не е 100% затворен).
    Да както е казал,колегата секюритито е по-добре (мако имат),но не си мисли че пак не може да се отвори.Виждал съм няколко разбити.Райбери и допълнителни заключвания бих казал само,ако имаш малки деца да не могат да отварят има модели който позволяват отваряне само на горната част за проветрение иначе не мисля,че стават за антивзлом.
    Не знам,колега,ама ако те оставя 2 седмици без прозорци в жилището където живеш да ти стане дограмата не мисля,че ще е яко.Колегите където мерят знаят къде и колко да си отпуснат или прибавят.
    Макар,че по селата ми се е случвало като махна старата каса и да има по 30см от 2те страни пълнено с вестници и там каквото са имали едно време :)

3. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    420
    от:
    Перник-София
    Няма да е яко, да, а и не винаги е възможно. Но понякога хората, които мерят не са наясно с вида на строителството, прозорците, стената и т.н. Една от причината си я написал. Заради особености в строителството а имах по около 10 см пяна около новата дограма. Хората свалиха старата и хоп - изненади. Даже над един от прозорците ми имаше тръба с кабели.

4. ininia

ininia Потребител ФТКС

Публикации:
    972
    от:
    София
    Колеги, пиша тук защото не знам къде другаде. Ако някой от вас е електротехник или електро инженер и се занимава с електро инсталации в строителството, или ги проектира,има няколко неща,които искам да подаря, иначе много скоро ще бъдат загубени. Това са;
    1. Уред-мост за измервани на преходното съпротивление на заземители, например гръмоотводни инсталации и др.
    2. Уред за измервани на осветеността на помещения или повърхности. Това са картини галерии, ресторанти, нощни заведения и др.
    3. Портативен осцилоскоп, носи се в чанта, много е малък.
    4. Едно кашонче с най-различни измервателни уреди за вграждане
    5. Руски стрелкови мултицет с възможност за измерване на транзистори
    6. Мутицет Гьорц-Унигор2. Това е единственото нещо за което бих искал да получа някой лев,защото го бях купил доста скъпо.
    Предполагам и известно, че без протоколи за първите две измервания е невъзможно да се узакони сграда.
    За съжаление моите наследници са само жени и много далеч от тези работи. Жалко че всичко нова ще се изгуби.
    Дано се намери някой на когото това е нужно.
    Поздрави на всички.

barbaron, soundmax, Kifa and 11 others like this.
  5. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,634
    Имам проблем с лазерна мишка GIGABYTE ECO600. Мишката е лазерна и до скоро работеше безупречно. Работеше върху всякакви повърхности, но изведнъж се скапа. Сега върху доста добър пад на HAMA е трагедия. Не се движи. Върху бял лист хартия я няма никаква, а съм сигурен, че преди не й беше проблем. Има ли някой идея какво може да я тормози?

6. ininia

ininia Потребител ФТКС

Публикации:
    972
    от:
    София
    Извинете, забравих да си дам телефона - 0878 816 312. Така можем да се свързваме директно.

7. ininia

ininia Потребител ФТКС

Публикации:
    972
    от:
    София
    Павка, обади се на телефон 0888 626 813 Йордан Дошев. На човека това му е професията. Кажи му че се обаждаш от мое име. Сигурно ще ти помогне.

Venco харесва това.
  8. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,634
    Май я оправих.
    Снощи я разглобих. Гледах, гледах и не видях нищо интересно. Като цяло опитах да огледам спойките с едно приложение /лупа/ на телефона.
    Събрах я и естествено същата работа.
    Тази сутрин ходих при приятел да ползвам микроскоп. Пак я огледах, но спойките бяха ОК. Реших да измия платката с обезмаслител и четка и накрая я одухах със сгъстен въздух пък каквото стане.
    Явно е станала щото сега работи точно върху бял лист, а последните дни не помръдваше. Възможно е да е бил замърсен лазера. Те тама са две малко отворчета. На лазерчето и на фотоприемника. Духнах отгоре напречно за да изкарам, ако е имало външно тяло.
    Всъщност под микроскоп видях доста външни тела ходещи напред, назад.

kaloyan_takev and soundmax like this.
  9. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,262
    от:
    Старата София
    Обикновено тия мишки умират след изпускане или някакъв удар.
    Умират напълно от раз, или започват да работят зле и да се държат "странно".
    Предполагам, че вътре имат нещо за калибриране и когато се размести мишката започва да работи със собствено мнение.

soundmax харесва това.
  10. ininia

ininia Потребител ФТКС

Публикации:
    972
    от:
    София
    От моята обява позиции 1, 2, 3 заминаха. Остават 4, 5 и 6.

SvilenP харесва това.
  11. Милко

Милко Редовен Потребител

Публикации:
    1,013
    от:
    Стара загора
    Искам да изкажа огромните си благодарности на бай Иван за това че ме направи щастлив и сбъдна една мечта от ученическите ми години.Радвам се че има хора като него.Обещавам че ще го ползвам и ще се грижа за него. Осцилоскоп от 86-та година изглежда като току що излезнало от магазина.Благодаря много жив ии здрав и ще се радвам скоро да се видим пак.:cheers:

Прикачени Файлове:

Ludjev77, SvilenP, marrikdin and 4 others like this.
  12. tvt1968

tvt1968 Потребител

Публикации:
    76
    от:
    Свищов
    Здравейте! Иска ми се да попитам бай Иван какво е това кашонче с най-различни измервателни уреди за вграждане??? - много е загадъчно...

13. kombat123

kombat123 Новодошъл

Публикации:
    4
    Здравейте на всички.Имам нужда от помощ.Верния ми Хасан 125 сдаде окончателно багажа.Първо започна да изтърва въздух от иглата,което го преживях,но сега се счупи и пружината на спусъка и тотално се скапа.Аз съм от Димитровград,а пушката е правена в Пловдив,но нямам никакви координати на майстора.Ако някой разпознае направията ще съм благодарен да ме свърже.ето и малко снимки с проблемните места.

Прикачени Файлове:

14. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,486
    На дотиквача , ще си смениш уплътнението с ново , подходящо по размер . А спусъкът е от китайка В3 . Пружината им е проблем да се намери . Търси обява за В3 на части или хвани някой да ти я огъне от пружинна тел . Даже тази като я гледам е правена .
    Направията е .... без думи .

Gadnqra and staif like this.
  15. kombat123

kombat123 Новодошъл

Публикации:
    4
    Благодаря за бързия отговор.Това за БЗ не го знаех.Ще ми е от полза.

16. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,262
    от:
    Старата София
    Тази пушка не е Хатсан 125, някаква самоделка е като вероятно са ползували приклад от Х-125, разни китайски части виждам и резервоара е от Хатсан АТ-44.

17. shstanchev

shstanchev Модератор Модераторски Екип ФТДМ

Публикации:
    2,184
    от:
    Ловеч
    Колега, кой ти продаде това л@но?

staif харесва това.
  18. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,455
    от:
    Русе 0897860296
    Дано да е безопасно, ама не ми изглежда така.

19. staz

staz Редовен Потребител

Публикации:
    348
    Тези модели ги ремонтират в:
    www.nadin.bg

20. kombat123

kombat123 Новодошъл

Публикации:
    4
    Имам я от седем години и само да кажа,че прави група на 50 метра 5 от 5 в капачка от безалкохолно.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена