ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБЕНА ТЕМА

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 16 Юни 2009.

1. peko

peko Редовен Потребител

Петък, Събота, Неделя - някой из района на Разлог и Банско?
    Смятам да нося малкия куфар и малката бутилка.
    Ако има други с желание за разходка из природата съчетана с малко фън, да звънкат.

2. оги-пз

оги-пз Редовен Потребител

Публикации:
    1,128
    от:
    Пазарджик
    Аз ще съм на Юндола въоръжен.

3. ininia

ininia Потребител ФТКС

Публикации:
    972
    от:
    София
    Може ли някой да ме светне какви са данните на свелозелените О-пръстени. Могат ли да заменят черните за нашите цели? Не можах да намеря информация.

4. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,413
    от:
    София
    За какво искаш да ги ползваш? Има значение!

5. ininia

ininia Потребител ФТКС

Публикации:
    972
    от:
    София
    За уплътнение на цевта биг боре.Там налягането стига до 200 бара(взривно).

6. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,413
    от:
    София
    Ще стане. Най-вероятно ще е по-добре от черните, които по принцип на нашия пазар са меки.

7. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    845
    масово се продават със 70 твърдост(до 120 бара мисля бяха)Визмаш пръстен с 90 твърдост и няма да има проблем. Тях ги дават да работят до 200 бара. Зелен също мисля ще свърши работа

8. peko

peko Редовен Потребител

Зависи от размера... NBR90 ги няма в по-малките размери, но в които има си е за предпочитане. Когато търсиш, винаги питай за по-твърдите първо.
    Единствения проблем е, че позволяват по-малък толеранс в размера и по-трудно се надяват.

9. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,656
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    твърдост 70 по шор (стандартните) държи над 500 бара - не е в пряка зависимост твърдост-барове. Важно е само да се изчисли правилно размера , и дали е статично или динамично уплътняването .

Dominus харесва това.
  10. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,635
    Точно така е. По-твърдите изискват по-малко притискане. Иначе е доста относително кое е по-издържливо. Виждал съм пръстени на FX шор90 на 3 год. които са се превърнали в твърди, чупливи образувания и български шор70 на 5-6 год. които си запазват характеристиките.

11. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,656
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    на Хубата 70 шор са по хубави от оригиналните на някой пушки

12. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,265
    от:
    Старата София
    Понякога съм се чудел, защо производителите на въздухарки оставят такива големи луфтове и допуски на важни места.
    Така целия зор отива върху о-пръстена и той трябва да се подменя често.
    Ако всичко е измислено и изпълнено както трябва, работата на о-пръстена е ненатоварена, ще изкара доста време.

13. methaa

methaa Редовен Потребител

Колеги, има ли начин да се използва телевизор като втори монитор на компютър със звук без да се използва hdmi кабел?

14. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,265
    от:
    Старата София
    Има, навремето ползувахме S-video/или RGB/ кабели за картината и чинчови кабели за звука.
    Разгледай какви изходи имаш на видео картата или я снимай и ще разгледаме вариантите.

15. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Кирчо, до колкото знам, телевизора може да приеме HD катрина и звук заедно с един кабел, само през HDMI. ???

16. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,836
    Начини има но зависи и от компютъра (видео карта, изходи) и от телевизора (какви входове има и какъв сигнал подържа).
    Още с първия си компютър и кинескопен телевизор го бях направил с кабел VGA към чинчове от компа към TV-то за водео сигнала а за аудиото с кабел малък жак - чинч. В момента пак имам подобна връзка от единия си комп към TV-то с кабел VGA to VGA за картината а аудиото съм го вкарал в стерео усилвател. Има всякакви преходници така че става - варианти много...Умишлено не съм използвал HDMI за да не дублирам звука или да не се получава БРЪМ в аудио системата.

Последна промяна: 23 Септември 2016
  17. methaa

methaa Редовен Потребител

Телевизора не е смарт. Има 2бр. hdmi, една vga и една скарт букса. Ако ще се прекарват кабели разстоянието е 15 метра. С hdmi пробата ми излезна солено и не искам да се опитвам пак. Имам и рутер който може да се включи в играта.
    Видеото е gtx 970 има по един dvi, hdmi и дисплей порт.

18. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Кирчо, с един единствен кабел можеш да подадеш едновременно DH видеосигнал (за компютърен монитор) и звук в едно, само с HDMI кабел. За всички други комбинации ще е нужен отделен кабел (примерно чинчове) за аудиото. СКАРТ-а поддържа видео и аудио...но не е с HD картина каквато ти трябва за компютърен монитор.

п.п. За да ползваш телевизора за компютърен монитор както го правя аз сега, трябва телевизора да е Full JD, а не HD ready.

methaa харесва това.
  19. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,836
    Писано е....
    ....та не се упоменава че иска Full HD картина а да се ползва като втори монитор.
    Моят телевизор е най висок клас SONY но го ползвам непретенциозно спрямо образа за втори МОНИТОР с VGA кабел а не за гледане на HD филми, за тая екстра си имам HD Media Player WD.

Кире, от това което виждам като изходи и входове без HDMI варианта е един.
    От изхода на компа тръваш с HDMI - 1 метър който вкарваш в ТОЗИ адаптер и видео сигнала го караш по
    ТОЗИ VGA кабел, има и по дълги метражи, а аудиото може да се вземе от адаптера или директно от аудио изхода на компа а от там в AUDIO IN на телевизора или в преходна
    SCART или може да го бутнеш и в каквато и да е аудио система с наличен AUDIO IN.......

20. boko4545

boko4545 Потребител

Публикации:
    108
    ....с това може да стане http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...ast+sender.TRS0&_nkw=miracast+sender&_sacat=0 ....но зависи и от рс - /ос,безжична карта/...

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена