ПОСТАВЯНЕ НА ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ ЗА КОИТО НЯМА ОБОСОБЕНА ТЕМА

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 16 Юни 2009.

1. Sen

Sen Редовен Потребител

Публикации:
    485
    от:
    Варна
    Колеги, тая фраза взе да звучи банално, но все пак - пиша тук, тъй като не намерих по-подходящо място във форума... Темата за безопасност при боравенето с ВО е заключена за коментари.
    Прилагам две малко отрезвяващи снимки, които напомнят колко опасно може да е хобито, когато човек дори и за малко подходи с невнимание...
    Снимките са на колега от чужбина. Входна и изходна рана. Edgun Lelya 5.5 мм, 240 м/с, JSB 1.03 грама. Макар и далеч от най-мощните пушки, за които сме чували и сме виждали във форума, с тези 30 джаула чашката е пронизала пръста му и е продължила полета си след като е счупила и костта. Утре му предстои операция за наместване на фрагментите. Тел, обездвижване за дълъг период, сещате се, "красота"...
    Повечето сме виждали Лелката поне на снимки и знаем колко малко е разстоянието между предната ръкохватка и дулото. Прекаленото съсредоточаване в целта очевидно може да се окаже опасно, ако се игнорира всичко останало при толкова компактен булпап... А бих искал да уточня, че става въпрос за опитен стрелец. Никой не е застрахован. Бъдете внимателни, колеги.

Прикачени Файлове:

SvilenP харесва това.
  2. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,496
    от:
    Варна 0899/859-831
    Хубаво че е излязла чашката,иначе става още повече мазало...
    По добре да махнат модераторите моя пост, и твоя за да не виждан лоши хора за какво иде реч.
    Че е въздушно,въздушно оръжие ок,ама и то били прави.

3. batnan

batnan Потребител

Публикации:
    166
    от:
    Бургас
    Кой каквото сам си направи и Господ не може да му го направи.
    п.п Преди време гледах клип в който един с 20-тина джаулова пушка дупчеше отрязани глави на прасета от 3-4 метра,а тоя се е прострелял от упор . Да се радва че е въздухарка,че можеше да му отлети целия пръст.

Последна промяна: 12 Май 2018
  4. Ctan4o

Ctan4o Потребител

Публикации:
    108
    от:
    Добрич
    Мисля че ще е добре поста да остане за да могат други лоши хора(недисциплинирани стрелци) да видят какви са последствията, а те могат да бъдат и фатални.
    За пример ще дам фирмата в която работя. Всяка сутрин минаваме инструктаж как някога някъде се е случило нещо и понякога се налага да гледам ужасни кадри за да предотвратим последващи. В един момент започваш да наистина да мислиш първо за безопасност. Неофициално се говори че всичко в професията ми е писано с кръв.
    Макар и хоби рисковете при неправилно боравене с ВО, а дори и правилно са големи.

hunter_78, Sen and SvilenP like this.
  5. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,408
    Баси кървавата професия !!!
    Стана ми интересно , какво работите колега , щото аз освен за касапин и за хирург , чак па за толкова кървава , че да се пише с кръв не се сещам ? А и всеки ден инструктаж !!! ???

6. Ctan4o

Ctan4o Потребител

Публикации:
    108
    от:
    Добрич
    Занимавам се с монтаж на ветрогенератори и пътувам по целия свят. Големи височини, големи кранове, тежки приспособления и елементи. Всяка импровизация е опасна.

Maлко извън темата но често наблюдавам такива явления.
    https://www.facebook.com/portalenergia/posts/1922731471078497

Последна промяна: 12 Май 2018
  7. batnan

batnan Потребител

Публикации:
    166
    от:
    Бургас
  8. peko

peko Редовен Потребител

Да се мъчиш да преправяш нещо, което не е пригодено да влиза под вода, че и да е с цена като на харпуна???
    Има ПЦП-та изстрелващи кухи стрели, при желание може да се смени цевта с тънка на повечето пушки и да се нанизва стрела, ама дали си струва?

9. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    768
    от:
    Варна
    А може ли от харпун да стане ПЦП? Че имам един за 100 лв дето не става за нищо друго :wall:

10. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Трябва да ми го покажеш някой път, може да го пригодим да изстрелва стрелите от лъка ми (кухи и много леки). ???

11. SvilenP

SvilenP Потребител

Публикации:
    277
    от:
    Габрово
    Колеги има ли "сезонност" в намаленията в цената на ВО, примерно по Нова година и т.н или само при някакъв юбилей на фирмата и т.н?

12. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    543
    от:
    София
    Колеги някой преди време беше качвал таблица с класирането и за марките на пушките и оптиките ,става дума за ФТ дисциплината,в частност ме интересува при пружинките! За световното...

13. xpresident

Публикации:
    768
    от:
    Варна
  14. Sen

Sen Редовен Потребител

Публикации:
    485
    от:
    Варна
    Свилене, няма система в тази игра, поне не ясна за нас, крайните потребители. Всеки търговец си решава кога да направи отстъпка. Единствено по коледните празници можеш да очакваш някакви намаления, както и сам предположи. И както при всяка друга стока.

SvilenP харесва това.
  15. batnan

batnan Потребител

Публикации:
    166
    от:
    Бургас
    xpresident харесва това.
  16. sts1969

Ако вкараш едно нормално РСР в солена вода, след 2 седмици ще го изхвърлиш в кофата за боклук. Не малка част от РСР-то е направено от алуминии, който се разяжда силно от хлора в солта, цевта ще е в пряк досег със солената вода, ще ръждяса за броени дни. С две думи, не се занимавай с глупости! ;) Както се казва, козата си иска пръч! :pardon: :cheers:

17. xpresident

Публикации:
    768
    от:
    Варна
    Тук не си прав, явно нямаш достатъчно опит със солената вода :)
    И 2 дена не знам дали ще изкара.

sts1969 харесва това.
  18. sts1969

Значи съм му отпуснал 12 дена за "размисъл" ...разбирай псуване! :D:D:D
    п.п. Виждал съм как алуминиева ламарина се разпада в ръцете ми като паяжина, след боядисване (от някой умник) с Хлор-каучукова боя. o_O

Последна промяна: 23 Май 2018
  19. peko

peko Редовен Потребител

Той проблема не е само в едрогабаритните чаркове на ПЦП-то, а в дребните детайли, които трябва да ги направиш от неръждавейка. Цев може да се сложи такава, цевна кутия също, приклад пластмасов. Но дребните чаркове по спусковия механизъм ще се "затормозят" най-бързо.
    Пробвай да капнеш няколко капки вода от чешмата на спусковия механизъм и след 2 минути като се изпарят, вече ще червенее там. Със солена вода няма да червенее, направо почва да сивее, щото яде здраво.
    И накрая какво излиза - може да стане харпун от фабрично ПЦП, но за сушата.
    Под водата ако искаш да го вкарваш, трябва сам да си го конструираш, щото преработката му е над 95%.
    ПП. Като дете майка ми ми донесе от Съюза харпун на въздух. Калеко ми, запален водолаз и състезател по подводен риболов веднага го определи като "екстремно опасен" за деца и влезе в неговия арсенал, а на мен ми даде един със слаб ластик, да мога да го зареждам сам. Всичко по него тогава ми е изглеждало халумин, но ми беше разяснено, че това са "космически технологии" (имаше такъв термин тогава), и са използвани специални сплави(преполагам титаниеви) и неръждавейка.
    Този харпун още е жив, но братовчед ми се оплакваше че уплътнения не може да му намери подходящи, за да държи въздух.

Последна промяна: 23 Май 2018
    sts1969 харесва това.
  20. sts1969

Мисля че FX направиха арбалет за изстрелване на стрели от РСР, може някой хора да го бъркат с харпун...знам ли ???

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена