ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Amfo

Редовен Потребител
Ами всяко зло за добро . Благодаря за отговора. 29/34 градуса , това е температура на въздуха. Бутилката се е напекла сигурно над 60 градуса. Интересен опит като цяло . Още веднъж благодаря за отговора и споделеният опит.
 

G10

Новодошъл
Ами всяко зло за добро . Благодаря за отговора. 29/34 градуса , това е температура на въздуха. Бутилката се е напекла сигурно над 60 градуса. Интересен опит като цяло . Още веднъж благодаря за отговора и споделеният опит.
ами да...Всяко зло за добро...Нямам идея колко се беше напекла бутилката,на пипане си беше като нагорещен пясък на Съни Бийч...:cool:...но манометъра не беше мръднал нито нагоре,нито надолу...
 

bloodstriker

Новодошъл
Здравейте, тъкмо си купих въздушна пушка с бутилчица на нея , но ми трябва бутилка да я зареждам. Бюджета ми не е безкраен, а знанията ми са ограничени, тъй като съм начинаещ в тези дебри. Моля за помощ като съвет какво да си купя . Възможно е и помпа за зареждане, но ми казаха, че било много мъчно. Както и да е моля да ми дадете някой и друг съвет какво да купя и евентуално от къде, защото отделих 1 ден да търся в интернет и не намерих общо взето. Също така ако имате излишни артикули втора ръка, които можете да ми предложите като бутилка за зареждане на въздушна пушка(200 бара) и зарядна станция или помпа за зареждане на въздушна пушка, то моля да се свържете с мен .
Благодаря Ви.
(plamen@erglon.com), но понеже имам много спам моля да сложите в заглавието на писмото "въздушна пушка", за да ви забележа и отговоря. Благодаря Ви
 

Amfo

Редовен Потребител
Колеги ,предвид спора за живота на бутилките вижте какво намерих . А относно колегата може да провери тази обява. https://m.olx.bg/d/ad/butilka-za-vazduh-300bara-ptsp-CID618-ID8Sunl.html . Продава бутилки с водна проба . Аз купих такава . Тази , която ми прати е на дрегер 20 годишна. Бутилката изглежда добре , без видима корозия отвънка.
 

Attachments

  • compressed-air-breathing-cylinders-all-pi-9110719-bg-bg.pdf
    501 KB · Прегледи: 33

bloodstriker

Новодошъл
Колеги ,предвид спора за живота на бутилките вижте какво намерих . А относно колегата може да провери тази обява. https://m.olx.bg/d/ad/butilka-za-vazduh-300bara-ptsp-CID618-ID8Sunl.html . Продава бутилки с водна проба . Аз купих такава . Тази , която ми прати е на дрегер 20 годишна. Бутилката изглежда добре , без видима корозия отвънка.
тези нещо ми се струват много стари - питах продавача, каза, че са на години по-големи от тях, а не звучаха малки.
А какво ще кажете за тези: https://bazar.bg/obiava-25825790/butilki-s-so2-kargon-argon-kislorod-i-azot-novi-zaredeni ?
Смисъл ще станат ли ?
Малко по-евтини са и пише, че са нови. Но не знам дали ще стане. На пушката ми пише, че трябва да е "fill dry air only" само сух въздух.Благодаря Ви в аванс за отговора!
 

emci74

Редовен Потребител
значи да не си вземам евтина, но нова - по-добре да взема стара, но дрегер?
Вземи си евтина, но 300 барова бутилка. Тези от обявата не са, а и резбите на крановете на бутилките с технически газове са различни
 

Sax

Потребител
Като нова.С мрежа,ботуш и дръжка.Работно 300 бара,тестово 450 бара.
485 лв.
Русе и региона пълна с въздух на 300 бара.
 

Mutata

Потребител
значи да не си вземам евтина, но нова - по-добре да взема стара, но дрегер?
Тези дето си посочил в обявата (евтини и нови) изобщо не са за нашите цели. Нито работното им налягане отговаря, нито крановете им ще станат за нашите зарядни станции.
Вземи си бутилка от първата обява, която посочи. Не е задължително да е точно Дрегер, може да е и Ауер или Фабер. Важното е работното налягане да е 300 бара, а тестовото 450. Задължително дай 50 лева отгоре и вземи такава, която е с нов преглед и поискай сертификата на хартия. Не се притеснявай че са на много години. Живота на стоманените бутилки е безсрочен, тоест ползват се докато се провалят на преглед. Ако те е страх и искаш нова, нова на Дрегер е 700 лева.
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Колеги, да ви кажа ,че пробите са правени във вистамар Бургас. Тъй като се сдобих и с друга бутилка , занесох и двете там . Едната за проба и да напълнят и двете. Всичко ми струваше 32 лева. Това е само информативно .
 

DeadShot

Редовен Потребител
Да се чудиш на кое да вярваш.:sorry:
 

Attachments

  • 1902D45C-3180-42B7-990B-77A0041EFA65.jpeg
    1902D45C-3180-42B7-990B-77A0041EFA65.jpeg
    539.2 KB · Прегледи: 60
  • F0E8667F-1D41-4700-BEC3-5BCACD746E52.jpeg
    F0E8667F-1D41-4700-BEC3-5BCACD746E52.jpeg
    439.5 KB · Прегледи: 60

jony

Потребител
Колеги, това което показвате са контролни манометри и не можете да разчитате на особена точност, може да се приемат за добри, а добрите са със широко разпъната скала като на Wika
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е такава дивотия, ПЦП бустер? https://simac.fr/en/produit-2161-Gamo-Booster-PCP Пише, че се връзва към компресор 8-10 бара и всмукателна мощност поне 150 л/минута и пълни до 300 бара за до 3 минути.
Оф, после видях, че струва 700 евро.
 

The Captain Mladenov

Потребител
значи да не си вземам евтина, но нова - по-добре да взема стара, но дрегер?
Ако още не си избрал:преди 2 дни взех от тези от обявата,а именно 20г. Дрегер с нова проба за 260.На другия ден я напълних в Бездната без проблем.Крана се върти изключително меко,което е важно при пълнене ,за да не "препомпиш"рязко и да смачкаш клапана.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ако някой не е виждал - пръснала се стоманена бутилка. Вижда се, че не всичкото желязо е там, демек извесна част се е разхвърчала. С композитна бутилка това НЕ може да се случи!
 

Attachments

  • IMG_20220904_12940.jpg
    IMG_20220904_12940.jpg
    44.4 KB · Прегледи: 99

Amfo

Редовен Потребител
Определено като се замисли човек е страшно! Лично мое мнение, че бутилка напълнена на 300 бара , стояща при нормални условия , едва ли би гръмнала ей така от нищо . Да не дърпам дявола за опашката само . При проектиране на съдове под налягане , хората са помислили относно това. Проектират се при работно налягане да се получи пукнатина а не взрив . При съдове под налягане , където може да се очаква взрив поради средата на работа ( емкости , ректификационни колони ) се правят така ,че да избият от определено място .
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
В емкости и ректификационните колони, няма как да се получи взрив, защото в тях няма кислород когато са в работен режим! За в случаите когато в тях се получава налягане над допустимото си има монтирани ППК - та. Та тези съоръжения и бутилките за сгъстен въздух нямат нищо общо.
 

Amfo

Редовен Потребител
Да не изпадаме в излишни спорове . Аз съм сигурен за себе си ,че може. И няма как да ме убедиш в обратното. Тази бутилка ,която си сложил , знаеш ли колко трябва да се е раздула преди да направи разрив изглеждащ така? Който иска да чете . https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:32014L0068 . Пак ще напиша . Лично мое мнение, че бутилка напълнена на 300 бара , стояща при нормални условия , едва ли би гръмнала ей така от нищо . За твое сведение , ППК-та могат да бъдат изолирани или заглушени.
 
Нагоре