ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Карбонови бутилки с голям обем не се правят, защото няма смисъл. Карбонови се правят тия дето ти седят на гърба, защото са по-леки. Нещо дето ще стои някъде стационарно няма логика да се прави от скъп композит вместо от евтина стомана.
За разлика от стоманената, композитната бутилка не може да гръмне. Но пък да гръмне стоманена бутилка, трябва мнооооого да се постараеш.
 

pifcoo

Потребител
Не рипам!Още като излязоха карбоновите бутилки(големите),не резервоарите на пушките....
Реакцията на твоя градски беше:Не ме интересува,че е нова,че има щемпъл-Аз карбонови бутилки няма да зареждам!
Аз да питам колегата наясно ли си какво са 300 бара,и знаеш ли ,че налягането в бутилката е 960 тона?Извини ме колега ,но за 10 лева едва ли ще си сложа кръст.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз също съм с китайска карбонова, но няма да се разсърдя ако някой ми откаже да я зареди.
Хората които зареждат бутилки сами си преценяват какви бутилки да зареждат, рискове ще съществуват винаги.
Вече продават и портативни евтини компресорчета, навремето нямахме досег до такива екстри.
 

Sax

Потребител
Е и? Нима не е негово право какви услуги да предлага?
Мнението му се споделя от почти всички разумни колеги.
Не случайно карбонови бутилки за въздух с голям обем професионално не се ползват.
Когато проблема е в теб, не обвинявай другите.
Преди години тук във Варненската корабостроителница се правеха корабни секции за Русенската корабостроителница.Секцията е 100 тона.Заваряват и се 4 уши и с крана се товари на шлеп и заминава за Русе.Като пристигнала в Русе директорът "бил мнооого голям капацитет" и казал:
-Тези уши са заварявани на МИГ-МАГ(СО 2),тези заварки са слаби,не е като на електрожен!(Нищо че навсякъде по света се заварявало с МИГ-МАГ(СО 2).
Там било ерес да се заварява по този начин.
-Да се изрежат ушите и да се заварят наново с елекрожен.
Вероятно сега не е жив да види,че навсякъде се заварява с МИГ-МАГ (СО 2).
 

Termina4

Потребител
Карбоновите бутилки не са ли алуминий и карбон.
Иначе за опасността всеки да внимава, че като се сетя какви глупости съм правил-добре че го имаше форума да се образоваме
 

harati

Потребител
Алуминиев кожух, обвит с карбонови нишки. Аз имам такава от Англия, правена там, с щампа и технически паспорт от UK. Правена е все пак да издържа и на външни влияния. Та и в UK форумите почетох и никъде не срещнах някой да казва, че има проблем с карбонови бутилки. Все пак болиди, самолети и т.н. се правят от карбонови нишки не случайно. Всеки си преценява, обаче, какво ще предлага на пазара и как. Никой няма право да му държи сметка, но и никой не е длъжен да вярва на всеки страх и заблуда Или информация. Аз лично съм се занимвал с въглеродна химия и физикохимия и ми е ясно какво може или не може въглеродна нишка, мрежа и т.н. с стояния на Ваъглерод. И точно заради това имам карбонова бутилка, освен лекото редуциране на теглото.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Карбоновите бутилки не са ли алуминий и карбон.
Иначе за опасността всеки да внимава, че като се сетя какви глупости съм правил-добре че го имаше форума да се образоваме
Не. Композитните са нещо като гумен балон обвит в композит.
Има и алуминий обвит в композит, но не това са така наречените композитни бутилки.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
АЗ съм имал карбонова бутилка с дефект пристигнала така от производителя. Разрязах и видях. Алуминиева бутилка с по-тънка стена от обикновеното, обвита със сериозен слой от карбонови влакна. За капак има повече от милиметър, да не кажа два милиметра доста твърда смола, която е трудно да бъде компрометирана неумишлено.
В крайна сметка човекът си решава, какво да пълни или не. Компресора и най-вече здравето и разума са си негови. Просто не му се сърдете и уважавайте неговото мнение или предпочитание. Аз лично, още толкова години няма да се притеснявам да си я пълня на 300 бар-а, знаейки грижата и начина на съхранение, които съм е осигурил.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Вече 20г работата ми е да имам такава бутилка на гърба. Имаме стоманени и композитни. При нас ги пълним, при нас ги изпитваме. Нежно отношение към бутилките няма. За толкова години от няколко стотин бутилки, няма нито една компрометирана. Та уважаеми колеги, тия бутилки не са яйца. Ползвайте си ги спокойно и се наслаждавайте на хобито ни.
 

Sax

Потребител
Арабина който качва клипове за KalibrGun и AGN Technology има клип на който се помпи без да спират(тест) резервоар на Ураган.
Пръсна се и стана на конци след.........1000 бара.
 

pifcoo

Потребител
Вече 20г работата ми е да имам такава бутилка на гърба. Имаме стоманени и композитни. При нас ги пълним, при нас ги изпитваме. Нежно отношение към бутилките няма. За толкова години от няколко стотин бутилки, няма нито една компрометирана. Та уважаеми колеги, тия бутилки не са яйца. Ползвайте си ги спокойно и се наслаждавайте на хобито ни.
Стигне ли до гърба е лесно ,аз говоря за този който ги пълни.Пожарната е оборудвана с карбон защото са леки ,но и там ги пълнят 300 баровите на 250 ,поне такава ми е информацията.Не съм сигурен ,може и да бъркам .Иначе карбонките са сравнително от скоро ,има няма 10 години.И да ,може да издържи и 1000 бара,но има една приказка ,пушката веднъж гърми сама.Овен това са в чохъл с вата,а при мен само веднъж е идвала бутилка с опаковка читаво пазена.И като знам как се търкалят по багажници и дупки....Та страх лозе пазе.Нито е заяждане нито е преиграване.Зареждам на по 50 години бутилки с минали проби ,но от тези си ме е страх.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз също не те убеждавам да вършиш нещо което не искаш. Просто коментираме. В пожарната карбонови бутилки се ползват от скоро. Нашите първите и основни са от 1995 г и си ги ползваме активно. И при нас и в държавната пожарна бутилките се пълнят на 300 бара. Две приказки защо композитните са мноооого по-безопасни от стоманените.
Поради конструкцията на крана при композитните, силата която се упражнява върху него е в много пъти по-малка от колкото при стоманените.
Ако се пръсне стоманена бутилка, някое парче желязо може да те разпробие направо.
Ако се пръсне композитна бутилка, стават конци, които даже и не хвърчат.
Уплаха от гърмежа и в двата случая си е уплах.
С две думи, страха ти от композитните бутилки е напълно неоснователен.
ПП Ако на стоманена бутилка се откъсне крана, може да ти влезе в главата.
Ако на композитна бутилка се откъсне крана, просто ще падне!!!
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Някой колега с алуминиево-карбонова бутилка може ли да каже тази коя година е. 17/6 според мен е 2017 , 6-ти месец , но искам да съм абсолютно сигурен.received_352232586997047.jpeg
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не рипай като парле пред майка си......
Петко тези епитети не са много прилични. Освен това не се подлъгвай, че колегата е пресен във форума. Има многооо години зад гърба си свързани с хобито ;)
 
Последна промяна:

Ivalpetkov

Потребител
Да питам по компетентните : резервоарите на пцп пушките несменяем цилиндричен тип колко дълъг срок на експоатация имат ?? Трябва ли да се тестват на определен период ??
Извинявам се ако е писано по темата вече.Гледайки внимателно надписите и книжката с инструкции на Крала не открих нищо за въздушния стоманен цилиндър като срок и т.н.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Да питам по компетентните : резервоарите на пцп пушките несменяем цилиндричен тип колко дълъг срок на експоатация имат ?? Трябва ли да се тестват на определен период ??
Извинявам се ако е писано по темата вече.Гледайки внимателно надписите и книжката с инструкции на Крала не открих нищо за въздушния стоманен цилиндър като срок и т.н.
Вечни са!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Специално на Краловете, могат да се сменят. Така, или иначе ресурсът им е огромен, според мен - минимум 15-20 години. Несменяеми са на Суматрите, Бамовете и още някои корейци и китайци.
 

venciru

Редовен Потребител
Несменяеми за съжаление са и на Уебли Райдер и Комета Орион булпап например
 
Нагоре