ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОР - как, откъде и всичко за високо налягане.

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 6 Октомври 2008.

1. Sen

Sen Редовен Потребител

Публикации:
    976
    от:
    Варна
    Това вече ми се струва много добра идея:

v_ruskov, shaman, Gadnqra and 7 others like this.
  2. Броневак

Броневак Новодошъл

Публикации:
    11
    Колеги, да ви питам такава водолазна бутилка ще ме свърши ли работа за пцп - бутилка за гмуркане 12л, 230 бара, марка Roth?
    Обем 12 литра. Сертифициран кран, 230 бара. Няколко начина на използване Двоен кран + DIN/INT адаптер. Цена 405 лв.
    Или това от мундилара е по-добра оферта https://www.mundilar.net/en/pcp-air...ent/mde-charging-cylinder-kit-300-bar-7l.html. "Complete charging kit includes bottle with integral valve, gauge, screw bleed, hose with 1/8th BSP female end. Complete kit ready for charging your rifle. 7 litre comes with boot." Но цената му е 546 лв със доставката 615 лв.
    Първата е повече литри (12) и по-малко барове (230), но без маркуч и другите файди ще трябва да ги купувам отделно, а втората по-малко литри (7) с повече барове (300) и всички необходими шукарийки (според сайта) за зареждане на пушка.

3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,691
    от:
    Старата София
    Първата може да ти свърши работа, ако ще стреляш с метан.
    Ако ще стреляш на въздух, бих ти препоръчал да вземеш 300 барова бутилка.
    Разгледай в раздела купува/продава.
    Често излизат доста по-изгодни предложения.

batnan, Gadnqra, astra and 1 other person like this.
  4. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    581
    от:
    На 20 км от Бургас
    И ако финансово можеш да си го позволиш, си вземи две бутилки. Като свършиш едната и я оставиш за зареждане, да можеш да стреляш с другата.

Gadnqra харесва това.
  5. shaman

shaman Редовен Потребител

Публикации:
    156
    Е, то по-добре тогава 2 бутилки и компресор :)

6. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,199
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    https://www.olx.bg/d/ad/karbonova-butilka-300-bara-za-pushka-ptsp-CID618-ID8tPqU.html#d55d425ebc

lynx and llcoolj like this.
  7. iskoni

iskoni Новодошъл

Публикации:
    4
    Здравейте на всички от форума, преди
    седмица имах рожден ден и брата ми подари Hatsan AT 44-10 чисто нова от магазин и първото което забелязах че,
    че цевта се върти наляво и надясно.
    Отидохме да питаме продавача , дали е нормално но и той не знае, искам да попитам дали е нормално това , нов съм в форума и представа си нямам от въздушни оръжия, даже не знам с каква газ се зареждат, имам цех за изработка
    на метални изделия , имам компресор и
    големи и малки бутилки с СО2 използват се за заварки на миг.Въпроса ми е ще стават ли за зареждане на пушкалото и какво ви е мнениието за hatsan, искам да си купя още 2 пушки дайте предложения
    моля,между другото съм от Пловдив .

Gadnqra харесва това.
  8. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

Имаш работно налягане на пушката от 200(190) до към 120-130 бара!
    Има и пушки, конструирани да работят с СО2, но там раб. налягане е доста по-ниско.
    Също и поведението на СО2 като газ не е еднакво при различни условия и затова все по-рядко се използва.
    Въздух от 300 барови водолазни бутилки е най-удачният вариант, който масово се ползва, когато нямаш 300 баров компресор.
    Има вече евтини китайски компресори, и ако ще взимаш още пушки, ще ти върши работа.
    Варианта ръчна помпа винаги е опция, но бързо всеки я изключва заради хамалогията - помпиш 20-30 минути и после издумкваш въздуха за 5 минути и за втори тур не ти се ще много.

Последна промяна: 18 Юли 2021
    Gadnqra, iskoni, astra and 1 other person like this.
  9. hristoss

hristoss Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    648
    от:
    Пловдив - 0899001948
    Цевта не трябва да се върти изобщо,не знам какъв е тоя продавач да не знае или се прави че не знае.За вариантите за зареждане Петко ти ги е обяснил.Гледам си градски в профила ми има телефон,може да я погледнем и да ти обясня нещата,че много за писане.

Gadnqra, lynx, iskoni and 1 other person like this.
  10. iskoni

iskoni Новодошъл

Публикации:
    4
    Благодаря ви за бързите отговори !!!

Gadnqra харесва това.
  11. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    2,170
    от:
    Русе 0897860296
    Отгоре на цевната кутия има 2 отвора за шестограмни болтчета. Провери дали са затегнати и дали са на мястото си. Преди това ги развий и намести цевта, така, че да виждаш през отворите, леглата за болтчетата. Те са отбелязани върху задния край на цевта, който влиза в цевната кутия.

astra, venciru, luft9waffe and 4 others like this.
  12. iskoni

iskoni Новодошъл

Публикации:
    4
    Здравейте колеги,стегнах цевта действително под мерника имаше болтче
    за затягане с лимбус,купих и оптика valter
    и бутилка 232 атмосфери с валиден преглед до 2025 год. но кранчето е малко,
    по-късно ще го реша този проблем.Преди
    да пристигне бутилката изпратих племенника да напомпи резервоара при Киркор но някакво уплътнение пропускало и не можа да свърши работа.
    След това отидох в магазина (бул.България) и предложих на магазинера да я върна и да купя по скъпа,
    в края на краищата с пушката до този момент не е стреляно, но продавачът
    каза че не можело да се връща, можело само ако съм я поръчал по интернета или да съм използвал 3 пъти гаранцията,
    не можах да разбера каква е разликата но по принцип съм културен човек и не съм спорил.След това взе пушката като щял да я праща в София да оправят резервоара (не знам защо и пушката) и
    до вчера сутринта когато се обадих да питам дали е готова, са минали 10дни,
    човека ми казва че още не са я изпратили,
    защото нямали кола да пътува нататъка.
    Според вас нормално ли е това ,вече 15 дни не съм произвел един изстрел, а знаете какво е мерак и в полицията все още не съм я регистрирал.

13. Дончо Иванов

Дончо Иванов Потребител

Публикации:
    69
    от:
    Велико Търново
    Здравейте,купих нова хатсънска помпа от Турция.Помпата не можах да я накарам да вдигне налягане.Ще кача снимка на накрайника и бронзовия конектор.Трябва ли да има <span class="corrected">уплътнение</span> между тях?

Отбой!Когато съм сглобявал помпата не съм сложил <span class="corrected">уплътнителя</span>(500грама водка бях ударил).Добре ,че не я разглобих днес,а погледнах какво съм правил.Помпата си работи!

Прикачени Файлове:

Последна промяна от модератор: 31 Юли 2021
  14. Сиромах

Сиромах Новодошъл

Публикации:
    13
    Няколко въпроса.
    1. Мога ли да сваля карбоновата бутилка на fx impact 3 и да заредя директно нея и после да я сложа обратно на пушката?
    2. Продават ли някъде в София компресори за тази пушка?
    3. С ръчна помпа колко време отнема да се напълни?
    4. Видях темата за зареждане на бутилки но е от 2008, какви са актуалните места в София за зареждане?

15. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,691
    от:
    Старата София
    Добре дошъл във форума.
    На първият ти въпрос, там където зареждат бутилки няма как да ти заредят резервоара на пушката.
    Компресорите за високо налягане имат 2 изхода, според налягането. Съответно и накрайниците за различните налягания са различни.
    На твоята пушка има няколко модела резервоари, различни по дебит:
    Compact: 300cc
    Standard: 480 cc
    Sniper: 580cc
    И трите са доста големи за да се мъчиш с помпа, работното им налягане е 250 бара. Тоест, замисляй се за бутилка, която е много силно препоръчително да е на 300 бара работно налягане.
    Местата за зареждане на бутилки в София май все още са си същите, не съм чувал да има нови.
    Едното е на бул.България, зад магазин Билла.
    Другото е в ж.к.Люлин, магазина на Сотис.
    Малки портативни компресори се продават. Погледни форумния раздел купува/продава.
    Един от колегите безплатно урежда внос от Европа на портативни копресорчета и пристигат бързо у нас.

P.S.
    Eто я темата за вноса и продажбата на компресори:
    https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Поръчки-за-компресори-300bar-на-доставни-цени.11634/

Gadnqra and astra like this.
  16. Сиромах

Сиромах Новодошъл

Публикации:
    13
    Благодаря за изчерпателния отговор @lynx !
    Аз съм с 580cc

Изглежда остава да реша дали да взема бутилка или компресор.

Има ли нещо специфично за което трябва да гледам при компресорите за да е ок за тази пушка?

17. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    573
    от:
    Пловдив
    Дори да купиш компресор пак ще ти трябва бутилка, така че по добре първо си вземи бутилка и после мисли за компресор евентуално, ако държиш да си напълно независим от други или не ти се занимава да ти я пълнят другаде.

Gadnqra, andi and astra like this.
  18. Сиромах

Сиромах Новодошъл

Публикации:
    13
    Няма компресор който да може да се върже директно към порта на пушката, WUT?

19. hristoss

hristoss Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    648
    от:
    Пловдив - 0899001948
    Ето ти един дето може директно да си зареждаш пушката...
    https://www.huma-air.com/Hill-EC-3000-Compressor-300-bar-4500-Psi

Gadnqra харесва това.
  20. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,691
    от:
    Старата София
    Повечето портативни могат, стига да имаш подходящия накрайник на изхода на компресора.
    Но както те посъветваха, вземи си и бутилка.
    Нали не смяташ да носиш на поляната и компресора да зареждаш всеки път от него....

Gadnqra харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена