ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОР - как, откъде и всичко за високо налягане.

Дискусия в 'Общи дискусии' започната от ivodoc, 6 Октомври 2008.

1. hamsi88

hamsi88 Новодошъл

Публикации:
    4
    jost70 харесва това.
  2. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    189
    от:
    Русе
    Един познат ми звъня преди малко да ме пита, дали се смазвала пцп помпата. Аз ползвам бутилка и не съм запознат с това чудо на чудесата :) Неговата била Хасанска от последните модели и при помпене от най горно положение не можел да я смъкне до най долно. Разглобил я да види за какво иде реч, но не установил никакъв проблем и сега се чуди дали да я смазва с нещо преди отново да я затвори.

3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,347
    от:
    Старата София
    Много е вероятно, да е необходим ремонт на третата степен и/или има едно клапанче, да се прегледа и оправи.
    И да, смазва се за да не прегрява.
    Желателно е, през 20-30 помпи да се изчаква половин минута.
    Иначе прегрява и отваряш за ремонт.

Gadnqra and llcoolj like this.
  4. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    189
    от:
    Русе
    Ще му ги предам тези подробности. А с какво точно масло трябва да се смазва?

5. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,347
    от:
    Старата София
    Хубавите масла, които почти не горят няма да ги намериш.
    Затова вземи примерно това по-долу от линка, доста колеги го ползуват и са доволни.
    https://bazar.bg/obiava-17440194/ba...isokotemperaturno-do-250-c-sm1000-flakon-50ml
    Но първо оправете помпата, само със смазване няма да се самопоправи. :)

Gadnqra and llcoolj like this.
  6. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    774
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Силиконово масло, най добре да си поръча комплект Опръстени от пушка еу.

llcoolj харесва това.
  7. jony

jony Потребител

Публикации:
    61
    колега, ако притежателя на помпата тежи около 60кг,тази помпа няма да му вьрши работа ,за работа с помпата трябва да си здравеняк над 80кг и като помпаш трябва да използваш тежеста на тялото си ,ако си решил да смазваш по- добре използвай силиконова грес, тя ще издьржи по дьлго и ако не сработва помпата се обади на 0885083606.

llcoolj and roskokn like this.
  8. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    504
    от:
    Варна ; Шумен
    Аз съм на 17, 90 кил, 1,80м. Помпя си пистолета по 20на пъти на ден и не ми е абсолютно никакъв проблем. Бях го дал на едно приятелче (живее във фитнеса) и ми го върна още на първия ден, защото помпата била развалена :D

9. TheStarlingHunter

TheStarlingHunter Редовен Потребител

Публикации:
    207
    от:
    Кабиле, Ямбол
    Screenshot_3.png
    Що лъжеш бе :D

llcoolj and dberov like this.
  10. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,904
    Сега остава да разберем и от кой град е аджеба наистина.

llcoolj харесва това.
  11. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    37
    Здравейте,
    някой може ли да каже какви са точните размери на о-пръстена за третата степен на помпа хатсан(тази с цветния манометър). Досега вземах едни, които са със значително по-дебела стена и като го нанижа на пръчката изрязвам с макетен нож част от него за да го изтъня и да влезе, но последния път нешо не се получи. Иначе и не изкават мног така, явно заради неравномерното изрязване. Имали ги някъде онлайн за да ги поръчам?

12. TheStarlingHunter

TheStarlingHunter Редовен Потребител

Публикации:
    207
    от:
    Кабиле, Ямбол
    Тук има комплекти пръстени, но излиза много по-скъпо. Тук има дадени размери на повечето пръстени в помпата. Ако не се лъжа - става дума за номер 63.

Gadnqra харесва това.
  13. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    37
    Не знам дали е 63 или 50. Макар че, като се замисля, имам само един о-пръстен там, нещо не се сещам да има втори на буталото.
    Иначе го дават 1.5мм дебела стена на номер 63, но все ми се струва, че е 50 за третата степен, но размер не пише.

14. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    774
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Върни назад в темата го има, и аз не го памня. Точния размер е важен, за по дългата експлоатация.

Gadnqra, lynx and petkof like this.
  15. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    37
    Ами работата е там, че има 136стр. Намерих го в едн апубликация от 2010 на st_beer, но помпата е друг модел, т.е. хатсан е, но явно не е тази с цветния манометър, защото третата степен изглежда по-различно. Имаш ли представа горе-долу кога е писано, за да знам от коя страница да търся.

16. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,462
    от:
    София
    Премери размера на тръбата на 3-та степен. Вероятно 3,78х1,78

Gadnqra харесва това.
  17. pushka1

pushka1 Потребител

Публикации:
    37
    Ще го направя. Иначе само в един пост намерих, и пише 4,48х1,78. Явно стената трябва да е 1,78. Сега като премеря да видя шублера дали малко под 4мм или под 5мм ще покаже, и ще знам.

18. jony

jony Потребител

Публикации:
    61
    колега; прочети темата ,купува продава всичко останало стр2 Продава полиамид за АТ-44 и ще намериш каквото ти тябва .Прьстена за 3 та степен е 4x1.5 но само с него няма да си решиш проблема защото буталото на 3 та степен ти е фабрично дефектно или е с луфт 0.1мм което е много и ще ти изяде о -прьстена за 1 м за консултация тел 0885083606

19. m42_orion

m42_orion Потребител

Публикации:
    54
    Колеги, някой пълнил ли е бутилка скоро във Варна? Офисът на Цикония не е на посочения в сайта им адрес, а доколкото видях, базата им е чак в Девня?

20. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,220
    от:
    Варна
    Миналата седмица питах по телефона, казаха да занеса бутилката на ул. Подвис

m42_orion харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена