ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

братушка

Редовен Потребител
Хелий е инертен газ - НЕ гори. Ама изобщо не гори.
В същото време газове освен атомни маси, моли и др. (които по-скоро са химически характеристики) имат и физически свойства, които тук рядко се споменават.
Единият параметър е "пъргавина" (така да го наречем). Измерва се със скоростта на струя газ изтичаща от затворен съд под налягане във вакуум.
И тази величина не зависи от химически свойства на газта.
Колкото е "по-пъргав" (по-бърз) газа - толкова по-ефикасно се отделят Джаулите в РСР. Или толкова по-малък е расхода при запазване на Джаулите.
Най-пъргавия газ е водород. Но него не съм те препоръчвал.
От достъпните следват: хелий, метан, въздух, азот, аргон (от тези за които знам по реда намаляване пърговината).
На хелий ще имаш най-яките Джаули и най-много изстрели.
Абсолютно безопасно в химическо отношение.
 

batnan

Редовен Потребител
Така и така се говори за хелий, ако се напълни газово бутало с хелий ще даде ли някаква разлика?
 

Serey

Новодошъл
Здравейте колеги
Някой били бил така любезен да даде актуална информация къде в София пълнят бутилки с въздух на 300 bar.
Също така дали някой може да каже къде биха ми разказали (а още по-добре показали) малко повече за ползването на тези бутилки като например:
Мерки за безопасност
Зареждане на пушката
и въобще как да разбера че една бутилка е пълна)))

Предварително благодаря
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Четете бе хора....,тук пълнят,обади се предварително и на двете места!Каква ти е бутилката или още не си я купил,тук Peko продава на абсолютна далавера...бутилка,зарядана станция,опция бърза връзка и пълна бутилка...

https://www.sotisbg.com/c/Services/Services
https://divetec.bg/contact/
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Първо се увери, там където ще искаш да ти я пълнят, дали ще искат да ти извършат услугата с подобна бутилка.
Това е основният проблем при тези бутилки.
Да не се наложи и компресор за нея да си купуваш......
 
7

7842

Гост
Аз много се чудя на тези с компресорите.Щом е карбонова няма да я пълня,нищо че е нова и има проба.Ако е метална може,да обаче които имат пушки с карбонови резервоари как си ги зареждат на 250 бара.Това значи ли,че не трябва да се купуват такива пушки?Последно дето гледах Uragan е с карбонов резервоар мисля че беше на 300 бара-него какво ще го правите,ще го закачите на стената само да го гледате.Това е бъдещето.Как не сте ми по близо със карбоновите бутилки да Ви зареждам.......
 

lynx

Редовен Потребител
Всички карбонови бутилки(дори китайски, марсиански или от Нубия) си имат № на разрешителното за продажба в Европа и Щатите.
(Съответният сертификат Iso, CE...)
Аз ползувам карбонова/китайска и ми я пълнят без проблем на най-проблемния пункт в София, зад Билла на бул.България.
 

bass_kick

Потребител
Колеги ,как се поставяше полиамидното пръстенче на третата степен на помпа Хатсан? Имаше снимка в раздела,но не я намирам.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Моля за помощ!
Имам бутилка мева 250 бара работно и не мога да заредя повече от 170 бара. Скоро имаше май подобен проблем. Прикачвам снимки на крана.
Благодаря предварително!
 

Attachments

  • IMG_20190417_075238.jpg
    IMG_20190417_075238.jpg
    253 KB · Прегледи: 108
  • IMG_20190417_075251.jpg
    IMG_20190417_075251.jpg
    294.4 KB · Прегледи: 101
  • IMG_20190417_075259.jpg
    IMG_20190417_075259.jpg
    603.2 KB · Прегледи: 101

roskokn

Потребител
Колеги немога да намеря калкулатора за брои пълнения бутилка-пушка.Ще помогне ли някои?Благодаря предварително.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Напълно оборудвана. Няма такъв кеф и лекота. А анти-ролинг колана работи безупречно.
 

Attachments

  • viber_изображение_2019-05-19_19-07-17.jpg
    viber_изображение_2019-05-19_19-07-17.jpg
    159.4 KB · Прегледи: 138
  • viber_изображение_2019-05-19_19-07-18.jpg
    viber_изображение_2019-05-19_19-07-18.jpg
    124.4 KB · Прегледи: 139
Нагоре