Отзиви за Puncher NP04 - Semi Auto, 6.35 mm?

Gogata

Новодошъл
Здравейте,
Някой има ли наблюдения за Kral Arms Puncher NP04 - Semi Auto, 6.35 mm, защото съм се спрял на него?
Най-важното, което ме интересува, вярно ли е, че автоматите на PCP се прецакват? Ако да, какво точно им се чупи или просто блокират от време на време?
Конкретно за модела, който разполага с него нека сподели каква е реалната му мощност и като цяло доволен ли е?
И последно, но не по значение, този модел подлежи ли на тунинг?

Благодаря!
 

lynx

Редовен Потребител
Точно с тунинга идват проблемите.
Много хора искат да си засилят пушките, и при самото засилване пушката спира да презарежда и губиш автоматичния режим.
Все още автоматичните режими при ПЦП не са ги доусъвършенствали.
Доколкото съм чувал от колеги и чел из нета, мераците за автоматична стрелба отшумяват бързо.
А проблемите с автоматиката непрестанно ще са на дневен ред.
 

dberov

Редовен Потребител
Ако искаш безпроблемна semi auto & fully automatic пушка, единствената за която съм чел и гледал че не прави проблеми, това е Huben K1.
Презареждането при нея е на съвсем различен принцип от всички останали модели а именно чрез механизъм който отваря и пуска точната порция въздух от редуктора за всеки изстрел. Произведена от качествени материали, резервоар от титан, цевите бяла LW, но вече са CZ. Пушката е с редуктор, два манометъра за мерене на пред и зад редукторно налягане, регулиране на скоростта е изесено навън и като при FX...и не се прави нищо по нея. Погледай клипчета в тубата и ще ти стане ясно. Ето едно където е показано принципа на работа.

 
Последна промяна:

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Ако искаш безпроблемна semi auto & fully automatic пушка, единствената за която съм чел и гледал че не прави проблеми, това е Huben K1.
Презареждането при нея е на съвсем различен принцип от всички останали модели а именно чрез механизъм който отваря и пуска точната порция въздух от редуктора за всеки изстрел. Произведена от качествени материали, резервоар от титан, цевите бяла LW, но вече са CZ. Пушката е с редуктор, два манометъра за мерене на пред и зад редукторно налягане, регулиране на скоростта е изесено навън и като при FX...и не се прави нищо по нея. Погледай клипчета в тубата и ще ти стане ясно. Ето едно където е показано принципа на работа.

А цената?
 

Jorom

Редовен Потребител
Гога, не слушай хора дето нямат и не са тунинговал и една пушка с автоматика....такива, автоматиката ги плаши и естествено че мнението им за автоматиката е отрицателно.
Имам няколко пушки полуавтомат, и две пълен автомат! Всичките аз съм ги тунинговал, и знам коя какви проблеми прави след тунинга и къде иска да се пипне за да работи коректно! Полуавтоматите на Крал: без тунинг,в рамките на 100-150 изстрела макс им се прецаква спусъка заради недобро закаляване в комбинация със силна пружина. Екинокс 6,35 е толкова слаба от кутията, че не може да групира дори! След премахване на автоматиката с лекота достига 90 дж, и групира доста добре. Екинокс 5,5 от кутията е около 50 дж, групира доста добре за полуавтомат 35мм/50м, за съжаление калпавия спусък в един момент се замаза и дотам с автоматиката....направих го с ръчно болтово зареждане.
Полуавтоматите на Хатсан нямат нищо общо с тези на Крал. Имам Тюркбул, Бараж, Галатиан ауто, Сортие, всичките са 5,5 мм и съм ги разпилил....След тунинга се налага да пипна още нещо за да почнат да презареждат, но понеже знам как къде да пипам, това става бързо и лесно. всичките ми полуавтомати Хатсан работят коректно, като макса им при 6,35 е около 65 дж....има един чоп който се криви, лекува се с по- дебел чоп, и може да докара докъм 75 дж в 6,35. Проблемите на полуавтоматите на Хатсан е само в пълнителите - малките, те са проблемни при автоматика. Решението е да се премине на новите пълнители ( Като на Блиц), става и без фреза, за два часа си направих Баража с големия пълнител и приключих с малките и проблемни пълнители.
И накрая, пълния автомат на Хатсан : Блиц.,.имам Блиц 6,35 и Блиц 7,62 като и двата съм ги разпилил, но за разлика от големия Блиц, 6,35 за да му работи коректно автоматиката на автоматична, не може да превиши 63дж! Превиши ли ги, автоматиката не работи коректно в автоматичен режим, но пък работи коректно в режим полуавтомат!
Блиц 7,62.....това е автоматичната пушка за мен! На автоматична прави група около 50 мм на 50 м. Дали не е кеф....на мен ми е кеф, доста даже! Докарах я до 85 дж , като запазих коректната работа на автоматиката в автоматичен режим при по- ниско налягане.

Забрави за автоматиката на Крал!!!
Ако можеш да си позволиш, вземи си Блиц 7,62 ( само от Бг, в Турция не се продава)! Износва се една втулчица на зъбното колело в цевната кутия, това е което се износва на Блица.
Ако не можеш да си позволиш Блиц, вземи си полуавтомат Хатсан Бараж 5,5 от Турция.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Тук се продаде една за 2600лв в 6,35.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/huben-k1-2020-6-35-полуавтомат.11865/
Относно цената, варира в различни сайтове. Може да се намери от 2700 до 4000лв по днешния курс.
Ако аз трябва да избирам между всички горе изброени туркини от колегата Jorom и Хубен К1, не бих се колебал и за секунда в полза на Хубен, особено след като прочетох и неговия пост, който потвърждава мнението ми че всички полу и пълни автомати правят проблеми - освен Хубен.... но това си е мое мнение. Всеки си има различно виждане.
 

Jorom

Редовен Потребител
Да обобщя моето виждане по въпроса, щото май всеки чете и тълкува както му изнася.
Полуавтоматите на Крал от първото им поколение: Екинокс, Ауто и тн са изключително ненадеждни заради мекия им спусък и много коравата пружина на ударника. Не стават!!! Повече коментар е излишен за тях! Второто поколение полуавтомат - новия модел НС 60 ауто , силно се надявам да са догонили Хатсан като надеждност на аутото.
Първото поколение полуавтомати на Хатсан: Бараж, Тюркбул, Галатиан Ауто, Сортие имат проблеми единствено с пълнителите в заводско състояние. Ако се бърника с цел тунинг, естествено, че в един момент работата на автоматиката излиза от прозореца в който работи оптимално, но ако човек знае какво прави и къде да пипа, без проблеми пушката се вкарва в прозореца в който автоматиката и да работи...просто тоя дето я бърника трябва да знае какво прави, а не да се учи на нея!
Относно Блиц.....убеден съм че Блиц 7,62( моя примерно) ще изкара хиляди изстрели в заводското си състояние без проблеми, но аз съм максималист и му вдигнах с 15+ дж силата, и въпреки това, му запазих и автото работещо. Не го знам тоя Хубен, но съм гледал сравнения на онова недоразумение СК 19 дето е без външен пълнител ( голяма минус) и стреля трагично бавно( още един голям минус) на авто със скорост която и аз мога да поддържам с пръста си на полуавтоматична.....несравнимо по-голям кеф прави Блица от СК19, а цената му два пъти и половина....айде нЕма нужда! Който е ходил в казармата, ще бъде приятно изненадан от темпото на стрелбата на блиц 7,62- същото като на Калашника. Блиц 6,35 стреля по- бързо от 7,62...
дБеров къде ги видя ти тези проблеми на Блиц 7,62примерно, че аз нещо не ги виждам, напротив, пушката е податлива на тунинг....85 дж е моя
 
Последна промяна:

Gogata

Новодошъл
Благодаря на всички за отоговорите, и най-вече на Jorom! Честно казано, направо ме отказахте от автоматика, тъй като със сигурност не разполагам с бюджет над 3k за пушка, все пак тази която съм линкнал е 500-600 лв. в Турция.
Добре, ако приемем, че автомата ще ми създава ядове в този ценови клас, дайте препоръка за обикновена многозарядна пушка до 1000-1200 лв., която е компактна и лека, но в същото време достатъчно мощна? Интересува ме само калибър 25, защото искам да има колкото се може повече изстрели с една бутилка. Относно компактността, искам да е нещо до 80 см., защото имах Kral Arms Big Max, много ми харесваше мощността ѝ, но пушката е просто прекалено голяма.
 

Jorom

Редовен Потребител
Kral Knight 6,35....фабрично е около 60 дж, след тунинг:. 90+ дж ( моята е 107).
 

Jorom

Редовен Потребител
Гога, ей такова мини бигмаксче ти трябва на теб....78 см мисля че беше с изправен приклад, а със сгънат е около 60 см....нямам рулетка в момента, за да го измеря.
 

Attachments

  • IMG_20220330_005327_474.jpg
    IMG_20220330_005327_474.jpg
    411.1 KB · Прегледи: 70
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
дБеров къде ги видя ти тези проблеми на Блиц 7,62примерно, че аз нещо не ги виждам, напротив, пушката е податлива на тунинг....85 дж е моя
Това с удебеления шрифт какво е, не е ли проблем? При Хубен, кеф ти 50, 60, 100 джанки си ги настройваш от коректора за мощност и на каква да е мощност работи без проблем. Както и да е, разбрахме че човека търси по евтина пушка.
И накрая, пълния автомат на Хатсан : Блиц.,.имам Блиц 6,35 и Блиц 7,62 като и двата съм ги разпилил, но за разлика от големия Блиц, 6,35 за да му работи коректно автоматиката на автоматична, не може да превиши 63дж! Превиши ли ги, автоматиката не работи коректно в автоматичен режим, но пък работи коректно в режим полуавтомат!

А относно как стреля на пълен автомат, на 4:10 мин.

 

Jorom

Редовен Потребител
На сто места съм писал че при Блиц , 7,62 е правилния калибър. Ти ми даваш мой цитат за блиц 6,35 който е засилен и затова е излязъл от прозореца в който работи както трябва!!! А ако не е засилен Блица, и е 7,62 от кутията... тогава е буквално железен!
Хубаво че Хубена е булпап, за разлика от тоягата Блиц, че има избор на мощност, че и до 100 дж, браво.... само че като му чух темпа на стрелба ( същия ташак като СК19) това е доста далеч от кефа който дава Блиц 7,62...както казах, стреля като калашник. Все пак Хубена не е пълно авто като Блиц, и всъщност това е макса като темпо на полуавтомата.
На мен не ми хареса как стреля Хубена, не ми харесва фиксирания пълнител, и тая тръбичка с 200-250 цц,....колко пъти ще стреля при макс мощност....два- три пълнителя?! а и се чудя колко надеждна е тази електроника, да не стане паметник за 3к.... Не ме кефи концепцията му ! На Блица няма какво да му се износи ако не е разпилен. При засилване, една малка втулчица се износва по-бързо и това е....струва 2 лв да ти я направят.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Изцапах темата на човека. Пиша още няколко реда и спирам.

Не налагам мнение а само споделям моето. Кой каквото харесва, това да си купува. На вкус и цвет товарищей нет.
Относно електрониката за която спомена, Хубен няма грам електроника, всичко е изцяло механика но работи на съвсем различен принцип от традиционния, дори ударник няма. Тая система я изобретиха китайците и я патентоваха през 2015 година, като за първи път я приложиха при Хубен К1 и мисля че друга пушка с такава система не е произвеждана с изключение на самоделки. Това което ми харесва при нея е че всичко е побрано в цевната кутия и от пушка може да се преобрази в прекрасен 19 заряден semi auto / fully automatic пистолет.

index.jpg

Стрелбата на Блиц при пълен автомат и на мен ми харесва в пъти повече от тая на Хубен, но пък е дълга сопа а аз харесвам булпап, пълно щастие няма. Барабанът тип револвер при Хубен не ми се нрави много, но така е замислена системата. Винаги се прави някакъв компромис за сметка на друго, пък и ако седнем да търсим кусури, винаги ще намерим на всяка пушка. Перфектната пушка все още не е произведена, няма и да бъде.

Видях че има тема за Hatsan semi-automatic, и за Блиц има отделна тема, но било добре ако имаше една обща тема за semi auto & fully automatic PCP и да се пише там, да се съпоставят различни марки и модели semi auto & fully automatic PCP-та и когато някой се мерекландиса да закупи такова PCP да има възможността да прочете на коя пушка къде са слабите места и къде трябва да се пипа, плюсове, минуси и т.н.
 

Gogata

Новодошъл
Благодаря ви отново, в крайна сметка се преориентирах към Kral Arms Empire X 6.35. Някой може ли да ми каже с тунинг на колко джаула може да се вдигне макс, като да ги поддържа за поне 50-60 изстрела?
 

Jorom

Редовен Потребител
Тоя Емпайър е доста бъгава пушка, писали са хора които са си губили времето да го тунинговал това нещо.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/kral-arms.7360/page-88#post-316329
Неслучайно я нямам в арсенала си, за разлика от два Кнайта и два Бигмакса, и два Блица....аз което ми хареса много, го дублирам.
дБеров, тоя Хубен дето става на пистолет е много много добра идея!
Не съм се интересувал от системата на Хубен, но ми се струва че системата на Блиц е изключително надеждна в 7,62, та дори и в 6,35 има достатъчно надеждност( всичко опира до пълнителите в крайна сметка), и бих заложил на нея заради простотата и, още повече след като вече и знам и кътните зъби вместо да избера тази екзотика Хубен. Дължината на тоягата Блиц се лекува добре с по- къса цев ( 38 вместо 58 см), и така дължината и намаля съответно с 20 см..много ме кефи скъсения ми Блиц! Въпреки скъсената с 20 см цев, точността е на ниво ( писал съм в темата за Блиц), и може да стреля коректно на автоматичен режим....след малко повече играчка по настройването и разбира се.
 
Последна промяна:
Нагоре